صفحه 78 از 81 نخستنخست ... 286869707172737475767778798081 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 771 تا 780 , از مجموع 807

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته زبان انگلیسی

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته زبان انگلیسی

دوستان فقط برای محض اطلاعاتتون میگم

همکلاسی بنده
    دانشگاه ازاد چالوس مقطع کارشناسی ناپیوسته ( یعنی کاردانی به کارشناسی ) رشته اموزش زبان انگلیسی سال 89 فارغ التحصیل شد
    شاگرد زرنگ کلاس بود و خیلی جدی درس خوند و همه نمراتش و معدلش بالای 18 بود .اصلان ایلتس و تافل نداشت. هیچ کلاس و اموزشگاهی نرفته بود
    وقتی درسش تموم شد مستقیم از دانشگاه تو انگلیس مقطع ارشد پذیرش گرفت ( مقطع ارشد تو انگلیس یک سال هست )
    و الان تو یه موسسه مهاجرت مشاوره کار میکنه ( با تلگرام در تماس هستیم )
    فقط منظورم اینکه حتما لازم نیست که دانشگاه داخل ایران یه دانشگاه دولتی تاپ باشه
    معدل بالا و بدون گپ تحصیلی خیلی تاثیر داره الته بازم بستگی به شرایط دانشگاه مقصد داره

بنده حقیر یک سوالی داشتم من دارای مدرک کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی هستم و آیلتس ۷ دارم و ۳ سال سابقه کار میخواستم بدونم اگه بخوام برای ادامه تحصیل اقدام کنم شانسی دارم فاند بگیریم با توجه به رشتم یا رشته جدیدی برم و یک سوال دیگه در روش اکسپرس اینتری شانسی دارم ممنون میشم جواب بدیدیا اگه راه حلی دارید بگید
    و میشه راحت کار پیدا کرد؟؟
    ممنون میشم

نقل قول نوشته اصلی توسط nimahandsomboy نمایش پست ها
    دوستان فقط برای محض اطلاعاتتون میگم

همکلاسی بنده
    دانشگاه ازاد چالوس مقطع کارشناسی ناپیوسته ( یعنی کاردانی به کارشناسی ) رشته اموزش زبان انگلیسی سال 89 فارغ التحصیل شد
    شاگرد زرنگ کلاس بود و خیلی جدی درس خوند و همه نمراتش و معدلش بالای 18 بود .اصلان ایلتس و تافل نداشت. هیچ کلاس و اموزشگاهی نرفته بود
    وقتی درسش تموم شد مستقیم از دانشگاه تو انگلیس مقطع ارشد پذیرش گرفت ( مقطع ارشد تو انگلیس یک سال هست )
    و الان تو یه موسسه مهاجرت مشاوره کار میکنه ( با تلگرام در تماس هستیم )
    فقط منظورم اینکه حتما لازم نیست که دانشگاه داخل ایران یه دانشگاه دولتی تاپ باشه
    معدل بالا و بدون گپ تحصیلی خیلی تاثیر داره الته بازم بستگی به شرایط دانشگاه مقصد داره
    میشه بگیذ دوستتون برای کدوم دانشگاه اقدام کرد

Junior Member

سلام دوستان
    لطفا من رو كمك و ياري كنيد
    من ٢٦ سالم هست و يك ساله كه ازدواج كردم
    سال ٩٢ ليسانس مترجمي دانشگاه ازاد واحد تهران جنوب با معدل ١٨/٤٧
    همون سال بدون كنكور وبا سهميه ممتازين رفتم ارشد اموزش زبان انگليسي و سال ٩٥ با معدل ١٧/٤١ فارق التحصيل شدم
    حدود سه سال تجربه كار با بيمه دارم كه در اصل بازرگاني بوده اما ميتونم بگم مثلا مترجم بودم در كنارش خودم كلي تدريس خصوصي و اينا انجام دادم
    قصد دارم براي ادامه تحصيل برم كانادا و ايالت اونتاريو رو انتخاب كردم تا بعد تحصيل بتونم از طريق قانون برنامه استاني براي اقامت دائم اقدام كنم
    با توجه به اينكه مقاله اي ارائه ندادم و ندارم تصميم گرفتم براي مستر مجدد اقدام كنم براي رشته زبانشناسي
    حالا ميشه منو راهنمايي كنيد كه شانس پذيرش من چقدر هست؟ با توجه به اينكه تعداد دانشگاههاي ارائه دهنده اين رشته بسيار كم هست
    ايا اگر ايلتس ٧ بگيرم شانس پذيرش در دانشگاه تورنتو را دارم؟
    خواهش ميكنم راهنماييم كنيد ممنون

Junior Member

درود بر اساتید گرامی

من سال دوم کارشناسی ادبیات انگلیسی دانشگاه اصفهان هستم. یه خورده در مورد زبان شناسی رایانشی تحقیق کردم و علاقمند شدم به این رشته. ریاضیم بد نیست و برنامه نویسی هم قبلا تو آموزشگاه های آزاد کار کردم. میتونم تو دوسال باقی مونده ریاضیاتم رو تا حد زیادی قوی کنم.

میخواستم بدونم هیچ شانسی هست بتونم ارشد زبان شناسی رایانشی رو در ایران بخونم و واسه دکتری اپلای کنم؟ کنکورش چطوری هست؟ منابعش چی هست؟ چی باید بخونم؟

ممنون میشم راهنمایی کنید. تو اینترنت سرچ کردم چیز به درد بخوری پیدا نکردم و مواردی هم که بود اکثرا مال 5 سال پیش بود.

Junior Member

دوستان سلام.
    با معدل لیسانس حدود ۱۸، معدل ارشد ۱۷.۵ (هر دو از دانشگاه‌های دولتی)، یک مقاله کنفرانسی داخلی، یک مقاله علمی پژوهشی مسخرج از پایان‌نامه تو ژورنال ایرانی و احتمالا B2 آلمانی و آیلتس ۷ یا ۷.۵،شانس پذیرش برای مقطع دکتری مطالعات ترجمه هست؟ شانس فاند گرفتن چطور؟ چه کشورهایی بیشتر مد نظرم باشه بهتره؟ البته شاید بتونم یک مقاله‌ی دیگه هم بنویسم برای ژورنال داخلی.
    سابقه‌ی کار مرتبط داشتن (مترجم بودن) تو پذیرش دکتری تأثیر داره اصلا؟
    همچنین آیا سنوات تحصیلی هم مهمه؟ (ارشد ۶ ترم بجای ۴ ترم)
    آلمانی رو ادامه بدم یا برم سراغ زبان دیگه‌ای؟ آیا دونستن آلمانی تو گرفتن پذیریش از دانشگاه‌های کانادا یا فنلاند هم به درد می‌خوره؟
    با توجه به اینکه سربازی هم دارم، اولویت با اینه که اول سربازی رو برم و بعد تو اون زمان پیگیر کارها باشم برای زمان تموم شدن خدمت، یا اینکه اگه تونستم برم و گیر سربازی نباشم؟ البته یه پروژه کسری ۶-۹ ماهه گرفتم ولی اگه بخوام اون رو به موقع برسونم قطعا ارشد ۶ ترمی میشم).

Junior Member

سلام دوستان...من دانشگاه پیام نور با معدل 13:80 لیسانس زبان و ادبیات انگلیسی گرفتم. اما کاملا مسلط به مکالمه انگلیسی هستم. آیا امکانش هسن که من بتونم برای خوندن مستر در کشور کانادا یا کشورهای اروپایی کمک هزینه ای دریافت کنم؟اگر نه که لطفا هزینه ی دانشگاه ها رو اگر اطلاع دارین بگین من سالیانه چقدر باید هزینه کنم

پیش فرض پاسخ : رشته زبان انگلیسی

سلام. اگه راه حل رو پیدا کردی بیزحمت به منم بگو. ممنون

Junior Member writer آواتار ها

سلام دوستان،
    میشه لطفا چند تا دانشگاه خوب که اوضاع فاندینگ خوبی هم برای مقطع دکتری در رشته applied linguistics و دیگر رشته های مرتبط (TESOL, etc.) داشته باشه در آمریکا معرفی کنید.

Junior Member writer آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط behzadbu نمایش پست ها
    سلام دوستان...من دانشگاه پیام نور با معدل 13:80 لیسانس زبان و ادبیات انگلیسی گرفتم. اما کاملا مسلط به مکالمه انگلیسی هستم. آیا امکانش هسن که من بتونم برای خوندن مستر در کشور کانادا یا کشورهای اروپایی کمک هزینه ای دریافت کنم؟اگر نه که لطفا هزینه ی دانشگاه ها رو اگر اطلاع دارین بگین من سالیانه چقدر باید هزینه کنم
    سلام. پذیرش اونم با فاند به فاکتورهای زیادی بستگی داره. صرف اینکه تسلط روی زبان دارید فقط در امتحان آیلتس یا تافل کمکتون میکنه نه اینکه نقش مستقیمی در پذیرش داشته باشه. شما معدلتون خیلی پایینه و این شانس شما را برای حتی پذیرش هم پایین میاره چه برسه به پذیرش با فاندینگ. تنها راهی که میتونید ضعف معدلتون را جبران کنید پابلیکیشن هست اونم به تعداد حداقل 5-6 تا اگه فاند میخواهید. ولی این را هم بخاطر داشته باشید که فاندینگ به صورت کلی در مقطع مستر خیلی خیلی محدوده و احتمال گرفتنش بسیار کمه. در مقطع دکتری فاندینگ خیلی وضعیت بهتری داره. موفق باشید.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)