صفحه 54 از 81 نخستنخست ... 4444546474849505152535455565758596061626364 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 531 تا 540 , از مجموع 807

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته زبان انگلیسی

Member Ordijahandam آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته زبان انگلیسی

نقل قول نوشته اصلی توسط SirousFUM نمایش پست ها
    یه نکته ای هم اینکه برای تغییر رشته ای ها مثل شما و خودم، دانشگاه های آمریکا خیلی نگاه بهتری دارند نسبت به اروپایی ها، اگر جی.ار.ای و اس.او.پس خوبی داشته باشید پذیرش گرفتن با هر بیس و تغیییر رشته ای امکان پذیر هست، اما خیلی جاها تو اروپا شما رو توی همون مرحله ی اول حذف می کنن
    در تایید این حرف شما بگم که من دارم پشت سر هم از دانشگاه های اروپا ریجکت میشم(نامردای بی احساس) و بر طبق گفته بعضی اساتید در اروپا یکی از دلایل اصلیش تغییر رشته از تیچینگ به زبانشناسی و نداشتن پایه لازم برای زبانشناسیه. اما در آمریکا انگار به مرتبط بودن پروپزال و علاقه توجه بیشتری میکنند تا مرتبط بودن رشته

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saaami نمایش پست ها
    سلام دوستان من لیسانس اموزش زبان انگلیسی دارم می تونم از دانشگاهای المان پذیرش بگیرم
    راهنمایی کنید
    سلام.
    به دانشگاه های freie universitat zu berlin
    و هومبولت سر بزنید، هر دو جز دانشگاه های تاپ دنیا هستن و به زبان انگلیسی هم تدریس می شه فقط در حد بیسیک ازتون آلمانی می خوان که اون رو سفارت هم در هر صورت از شما می خواد.

Junior Member Shapari آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ارشد ادبیات انگلیسی

پیش فرض پاسخ : اوضاع گرفتن پذیرش در رشته زبان انگلیسی؟؟؟؟؟؟؟؟؟

برا دکترای ادبیات انگلیسی چطور؟ میشه فاند گیر اورد؟

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

پیش فرض پاسخ : اوضاع گرفتن پذیرش در رشته زبان انگلیسی؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Shapari نمایش پست ها
    برا دکترای ادبیات انگلیسی چطور؟ میشه فاند گیر اورد؟
    درود بر شما...بله...کجا مد نظرتون هست؟آمریکا؟اروپا؟کدام کشورها؟بله در حالت کلی بلی
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

Junior Member

سلام به دوستان گرامی
    من دانشجوی سال اخر کارشناسی ادبیات انگلیسی هستم از امسال پائیز هم انشالا میخوام ارشدم رو تو ایران بخونم و دکترا رو برم اون رو اب
    تو تحقیق هایی که داشتم با درنظر گرفتن پائین بودن هزینه ها، ویزا، رتبه دانشگاه، اب و هوا و ... دانشگاه بریتیش کلمبیا ونکور رو انتخاب کردم اما ................... پول ندارم! باید فول فاند و فلوشیپ بگیرم
    به جز شرایط عمومی که ایلتس و غیره و ذالک هست، مساله داشتن پروپوزال قوی هم هست
    سوالم از دوستان محترم اینه که منی که میخوام TA و Fellowship دانشگاه رو بگیرم (علی الخصوص فلوشیپ) باید چجور مقاله ای داشته باشم؟
    اصلا پروپوزال قوی چجور باید باشه؟ میدونم که باید منابع خوب استفاده بشه، انالتیکال باشه، یونیفاید باشه و سایر استاندارهای یک مقاله خوب رو داشته باشه، چیز جدیدی بگه و ...
    میشه مثال بیارید؟
    میشه بحث رو گسترش بدید ببینم چجوری باید باشه؟

ممنونم

Junior Member

کسی نیست به سوالم پاسخ بده؟

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط abcsajjad نمایش پست ها
    سلام به دوستان گرامی
    من دانشجوی سال اخر کارشناسی ادبیات انگلیسی هستم از امسال پائیز هم انشالا میخوام ارشدم رو تو ایران بخونم و دکترا رو برم اون رو اب
    تو تحقیق هایی که داشتم با درنظر گرفتن پائین بودن هزینه ها، ویزا، رتبه دانشگاه، اب و هوا و ... دانشگاه بریتیش کلمبیا ونکور رو انتخاب کردم اما ................... پول ندارم! باید فول فاند و فلوشیپ بگیرم
    به جز شرایط عمومی که ایلتس و غیره و ذالک هست، مساله داشتن پروپوزال قوی هم هست
    سوالم از دوستان محترم اینه که منی که میخوام TA و Fellowship دانشگاه رو بگیرم (علی الخصوص فلوشیپ) باید چجور مقاله ای داشته باشم؟
    اصلا پروپوزال قوی چجور باید باشه؟ میدونم که باید منابع خوب استفاده بشه، انالتیکال باشه، یونیفاید باشه و سایر استاندارهای یک مقاله خوب رو داشته باشه، چیز جدیدی بگه و ...
    میشه مثال بیارید؟
    میشه بحث رو گسترش بدید ببینم چجوری باید باشه؟

ممنونم
    سجاد عزیز درود و عرض تبریک سال نو...والا تقریبا همان اصول که همه جا هست برای پروپوزال کفایت میکند میماند ساختار ارسالی که معمولا برای مقطع دکترا در سایت دانشگاهها باید گذاشته شود یا پس از تماس با اساتید به شما جزییاتش ارائه می شود...مقاله هم ضروری نیست برای ادبیات چرا که اصلا 1 عدد مقاله هم می تواند مصادف با معجزه باشد به هرحال ادبیات است دیگر مگر تطبیقی و کارهایی از این دست...برای دکترا چه رشته ای؟کدام شاخه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nimaK نمایش پست ها
    سجاد عزیز درود و عرض تبریک سال نو...والا تقریبا همان اصول که همه جا هست برای پروپوزال کفایت میکند میماند ساختار ارسالی که معمولا برای مقطع دکترا در سایت دانشگاهها باید گذاشته شود یا پس از تماس با اساتید به شما جزییاتش ارائه می شود...مقاله هم ضروری نیست برای ادبیات چرا که اصلا 1 عدد مقاله هم می تواند مصادف با معجزه باشد به هرحال ادبیات است دیگر مگر تطبیقی و کارهایی از این دست...برای دکترا چه رشته ای؟کدام شاخه؟
    مرسی عیدشما هم مبارک و ممنون از پاسختون
    من بیشتر میخوام راجب ادبیات امریکا کار کنم. ادبیات معاصر امریکا رو همچنین رمان و داستان کوتاه قرن 20 انگلیس و امریکا
    البته به ادبیات تطبیقی هم علاقه وافری دارم. به کورس film studies توی گرایش ادبیات تطبیقی خیلی علاقه دارم. راستش تو پروژه کاروزی دوره کارشناسی ام دارم روی یه مقاله کار میکنم که دیدگاه دوتا نویسنده معاصر رو (یکی ایرانی یکی امریکایی) رو راجب یه موضوعی باهم مقایسه میکنم. به
    من میخوام اینجا بخونم http://www.english.ubc.ca/grad/index.htm اما ادبیات تطبیقی نداره
    ببخشید چندتاسوال دیگه:
    چرا پروپوزال اهمیت نداره؟ اینجا که رایتینگ سمپل میخواد: http://english.fas.harvard.edu/gradu...ate-admissions یعنی فاند TA و فلوشیپ رو همینجوری بدون پروپوزال میدن؟ آخه امکان نداره که!
    چرا پروپوزال تو ادبیات تطبیقی اهمیت داره؟

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط abcsajjad نمایش پست ها
    مرسی عیدشما هم مبارک و ممنون از پاسختون
    من بیشتر میخوام راجب ادبیات امریکا کار کنم. ادبیات معاصر امریکا رو همچنین رمان و داستان کوتاه قرن 20 انگلیس و امریکا
    البته به ادبیات تطبیقی هم علاقه وافری دارم. به کورس film studies توی گرایش ادبیات تطبیقی خیلی علاقه دارم. راستش تو پروژه کاروزی دوره کارشناسی ام دارم روی یه مقاله کار میکنم که دیدگاه دوتا نویسنده معاصر رو (یکی ایرانی یکی امریکایی) رو راجب یه موضوعی باهم مقایسه میکنم. به
    من میخوام اینجا بخونم http://www.english.ubc.ca/grad/index.htm اما ادبیات تطبیقی نداره
    ببخشید چندتاسوال دیگه:
    چرا پروپوزال اهمیت نداره؟ اینجا که رایتینگ سمپل میخواد: http://english.fas.harvard.edu/gradu...ate-admissions یعنی فاند TA و فلوشیپ رو همینجوری بدون پروپوزال میدن؟ آخه امکان نداره که!
    چرا پروپوزال تو ادبیات تطبیقی اهمیت داره؟
    عرض کردم که مقاله دادن در ادبیات کار سختی است در حالبت کلی..معمولا دوستان هم رشته ای با گرایشهای مختلف مثل آموزش یا زبنشناسی بیشتر مقاله دارند و در حیطه ی ادبیات منظورم این بود که در بخش تطبیقی بیشتر می شود روی مقاله کار کرد...به هر حال در حالت کلی عرض کردم ه غیر از نکاتی که جنابعالی به درستی فرمودید راجع به پروپوزال مطلبی نیست مگر شکل و قیافه ظاهری آن که دیگر باید از وبسایت دانشگاهها گرفت یا از اساتیدی که برای دکترا مد نظرتان هست در هر دپارتمان پیدا کنید و پرسشتان را با آنها مطرح کنید...این معمولا بهترین راه حل است و پاسخگوی هر سوالی ! (بهترین پاسخگو)

رایتینگ سمپل هم که اصلا اجباری است...دیگر در چه چیزی می شود توان ادبی تحلیل خود را به رخ کشید؟!

مطلب آخر هم مابقی بخشهای رزومه است مثل مدارک زبانی(برای دکترا شدیدا دیده شده که باید 1 یا 2 زبان غیر از انگلیسی مسلط باشید در تطبیقی،فارسی هم حساب می شود) یا تدریسی(مثل تی کی تی یا چیزهای دیگر) یا دیگر مدارک مرتبط شما(مثلا چیزی راجع به کامپیوتر و اینترنت،موسیقی و غیره و ذلک)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nimaK نمایش پست ها
    عرض کردم که مقاله دادن در ادبیات کار سختی است در حالبت کلی..معمولا دوستان هم رشته ای با گرایشهای مختلف مثل آموزش یا زبنشناسی بیشتر مقاله دارند و در حیطه ی ادبیات منظورم این بود که در بخش تطبیقی بیشتر می شود روی مقاله کار کرد...به هر حال در حالت کلی عرض کردم ه غیر از نکاتی که جنابعالی به درستی فرمودید راجع به پروپوزال مطلبی نیست مگر شکل و قیافه ظاهری آن که دیگر باید از وبسایت دانشگاهها گرفت یا از اساتیدی که برای دکترا مد نظرتان هست در هر دپارتمان پیدا کنید و پرسشتان را با آنها مطرح کنید...این معمولا بهترین راه حل است و پاسخگوی هر سوالی ! (بهترین پاسخگو)

رایتینگ سمپل هم که اصلا اجباری است...دیگر در چه چیزی می شود توان ادبی تحلیل خود را به رخ کشید؟!

مطلب آخر هم مابقی بخشهای رزومه است مثل مدارک زبانی(برای دکترا شدیدا دیده شده که باید 1 یا 2 زبان غیر از انگلیسی مسلط باشید در تطبیقی،فارسی هم حساب می شود) یا تدریسی(مثل تی کی تی یا چیزهای دیگر) یا دیگر مدارک مرتبط شما(مثلا چیزی راجع به کامپیوتر و اینترنت،موسیقی و غیره و ذلک)
    یه نکته کوچکی رو بگم اونم این که از زمان ارشد برای ادبیات اتفاقا حسابی هم می شه مقاله داد. اما خیلی باید سطحش خوب باشه و تکراری نباشه که جایی قبول کنه که چاپ کنه. برای شروع هم می شه از خود تز ارشد استفاده کرد و بخش هایی ش رو مرتب کرد برای چاپ. دیگه ادبیاتی ها یکی از کارهاشون همینه دیگه.. که برای هزارمین بار یه اثر رو از یه رویکری که تا حالا هیشکی بهش نگاه نکرده، تحلیل کنه!

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)