صفحه 77 از 81 نخستنخست ... 27676869707172737475767778798081 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 761 تا 770 , از مجموع 807

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته زبان انگلیسی

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته زبان انگلیسی

نقل قول نوشته اصلی توسط SNOOP نمایش پست ها
    از این که پاسخ دادید بسار ممنونم.
    همون طور که گفتم من هنوز ترم 6 کارشناسی هستم و فقط می خام بدونم اگه بعد از ارشد ادبیات واسه خارج کشور اقدام کردم و پذیرش گرفتم می تونم یه کار خوب اونجا گیر بیارم. الان این سوال رو میپرسم به این دلیل هست که وقتی به ارشد پا گذاشتم تمام تمرکزم رو کاریه که باید انجام بدم باشه نه اینکه تازه بیام تحقیق کنم که ایا من راه رو درست اومدم یا نه. منظورم من از شغل یک کاری هست که حداقل بعد 7 سال دکتری خوندن به خودم بگم که ارزششو داشت.
    دوست گرامي با درود مجدد

درباره ي شغل في الواقع، هيچ كسي در دنيا نمي تواند به شما تضمين كند كه اگر فلان رشته را بخوانيد آنگونه خواهد شد و شما مثلا فلان كار را پس از پايان دكتري خواهيد داشت ! چيزي كه اينجا مي توانم به شما بگويم اين است كه اكثريت دانشجوياني كه دوره ي ارشد را به پايان مي رسانند تمايل به استاد دانشگاه شدن دارند. كارهاي تحقيقات به شكل هاي ديگر هم هست كه البته در ايران كمتر هست اما در خارج از كشور به شكل زيادي در سازمانهاي پژوهشي فرهنگي ادبي كار مي كنند.

اگر مي خواهيد براي دكترا به خارج از ايران برويد به چندنكته ي زير دقت بفرماييد:

1. براي خارج از كشور، اولويت پذيرش و فاند شما به ترتيب : زبانشناسي و ادبيات خواهد بود.
    2. حتما زبان ديگري غير از انگليسي را تقويت كنيد و در امتحانات آن شركت كنيد.
    3. آمريكا و تعدادي از دانشگاههاي كانادايي دوره هاي مستقيم ليسانس به دكترا دارد كه به آن Ph.D Direct مي گويند و تواما با بورس همراه هستند.
    4. فرصتهاي شغلي شما آنجا پژوهشي، تحقيقاتي، فرهنگي شامل نويسندگي، استادي دانشگاه، روزنامه نگاري و امثالهم ست. اگر به انجام اين چنين كارهايي علاقمنديد اين راه را انتخاب كنيد.

موفق باشيد.
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    TEFL

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammadngh نمایش پست ها
    کاربردی ترین رشته تو رشتهای مربوط به زبان رشته ی آموزش زبان انگلیسی یا زبان شناسی کاربردی هست تو ایران بهش میگن TEFL ولی تو کشور های دیگه تبدیل میشه به TESOL, Second Language Acquistion, Applied Linguistics, TESL و البته بعضی کشور های خارجی هم TEFL دارن ولی کلا خیلی فرق بنیادین ندارن با هم. اگر بتونی بدون اتلاف وقت و عقب موندن بری آموزش زبان عالیه اگر نشد، سعی کن حتما معدلت رو بالای 17 نگه داری و ارشد رو بری آموزش زبان. در ضمن، تخصص گرا باش و الکی پا نشی بری تدریس کنی و به بچه های مردم بگی ریپیت افتر می، چون آموزش انقدر مسایل توش داره که با یک ttc رفتن که خوبه، با 100 تا ttc رفتنم قابل فراگیری نیست. هم وقت خودت تلف میشه هم در حق شاگردات ظلم و هم پولش درست نیست. باید متودولوژی آموزش زبان و آموزش اسکیلز ها و همه اینا رو خوب درک کنی و اگر چه سخت هست و تو ایران خیلی به ندرت معلمان عزیز پیاده میکنن، روش های درست رو باید پیاده کنی نه روشی مثل Audiolingualism که ی ملتی رو بدبخت کرده. فقط معدل بالا نگه دار، قعال باش همیشه، تو رشته ی ما دختر زیاده که production یک کلمه نداره تو کلاس ولی معدلش 19 هست، ازین مدلا هم نباش چون مفت نمیرزه، باید بتونی تحلیل کنی مسایل رشتت رو، تو خود مترجمی هم کلی مسایل تیوریک وجود داره. در ضمن اگر میخوای زبانت بهتر و بهتر بشه از زبان تو اداره ی زندگیت استفاده کن. مدام با دوستات انگلیسی حرف بزن، متن های Authentic گوش بده مثل دراما ها، همه ی دروس بعد از هر جلسه به انگلیسی گزارش کلاس رو در یک صفحه یا بیشتر بنویس. همه ی این ها بهت کمک میکنه تا وقتی فارغ التحصیل شدی، یک آدم قوی باشی، مهم نیست ک علامه میخونی اسم دانشگاه فقط برا روز اول دانشگاس بعدش دیگه مهم نیست کجا هستی نخونی از اونی ک تو موسسه اموزش عالی داره تلاش میکنه هم کمتر خواهی بود بعد از فارغ التحصیلی. سوالی دیگه بود بگو.

از اشاره به repeat after me ، مشخصه یه یکی دو سالی شاگرد دکتر یعقوبی بودی

Junior Member

سلام
    من کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه آزاد دارم. میخوام برای ارشد تو اروپا بویژه اتریش و یا استونی اقدام کنم حالا اگر با فاند باشه بهتره در غیر اینصورت بدون فاند هم باشه ببینم از پس موضوع مالیش برمیام یا نه.
    تا آخر مرداد ماه آیلتس حدودا 7.5 رو میگیرم.
    می خواستم بدونم آیا شانسی واسه ارشد تو رشته مترجمی (کتبی و یا شفاهی) دارم یا نه؟
    اگر زبان آلمانی نیاز باشه می تونم یه سال تو اتریش آلمانی رو یادبگیرم و بعد وارد دانشگاه بشم.
    ممنونم میشم راهنمایی ام کنید.
    با تشکر

پیش فرض پاسخ : اوضاع گرفتن پذیرش در رشته زبان انگلیسی؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام

میخواستم بدونم برای پذیرش گرفتن از یک دانشگاه در رشته های مربوط به ادبیات انگلیسی با مدرک دیپلم امکان پذیر هست ؟! دانشگاهی که بتونم با امتحانی چیزی وارد بشم !!

راستش من زیاد در جریان اینا نیستم و کسی هم برای راهنمایی نمیشناسم ! اصلا امکانش هس بتونم پذیرش بگیرم از الان یا باید حتما تا مدرک لیسانس همین جا صبر کنم؟؟

ممنون میشم راهنمایی کنید !

سلام،من ليسانس معماري دارم ولي خيلي به زبان علاقه دارم!تصميم دارم براي ارشد ادبيات زبان بخونم و براي دكتري بورسيه بگيرم!ولي شنيدم براي بورسيه دكتري حتما بايد رشته ليسانس و ارشد مرتبط باشه و در غير اين صورت هيچ شانسي براي پذيرش گرفتن نيست!ميخواستم ببينم واقعا همينطور يا فقط مشكل تره؟؟؟اگه امكان پذير هست كدوم كشور هم از نظر تحصيل تو اين رشته و بازار كار بهتره؟؟ممنون ميشم راهنماييم كنيد!!!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    TEFL

Talking پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته زبان انگلیسی

نقل قول نوشته اصلی توسط MustafaNazari نمایش پست ها
    از اشاره به repeat after me ، مشخصه یه یکی دو سالی شاگرد دکتر یعقوبی بودی
    آره مصطفی جان. یکی دو سال ک خوبه، درسا رو پاس میکردم بازم میرفتم مینشستم. خخخ مدیونشم. آقا اون گروهی هم ک زدید تو تلگرام خوب بود منتها نمیدونم چرا یهو حذفش کردید. سلام من رو به صفا و عارف برسون. : دی

Junior Member

سلام شقایق جون.من هم دقیقا شرایط شما رو دارم. لیسانس فیزیک دارم. ولی میخوام برای ارشد حتما زبان بخونم. علاقه خیلی زیاد هم دارم به زبان.سوال منم اینه که برای رشته های غیرمرتبط هم امکان گرفتن پذیرش و فاند برای دکترا هست یا نه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Rkk نمایش پست ها
    سلام شقایق جون.من هم دقیقا شرایط شما رو دارم. لیسانس فیزیک دارم. ولی میخوام برای ارشد حتما زبان بخونم. علاقه خیلی زیاد هم دارم به زبان.سوال منم اینه که برای رشته های غیرمرتبط هم امکان گرفتن پذیرش و فاند برای دکترا هست یا نه؟
    سلام!راستش من از چند نفر باز پرسيدم گفتن ممكنه توي اروپا خيلي سخت بگيرن به اين قضيه و بورسيه ندن اصلا ولي اگه براي امريكا و كانادا بخواي خيلي راحتتره و قبول ميكنن!ولي بازم صد در صد مطمئن نيستم!!!

Junior Member writer آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Shaghayegh_l نمایش پست ها
    سلام،من ليسانس معماري دارم ولي خيلي به زبان علاقه دارم!تصميم دارم براي ارشد ادبيات زبان بخونم و براي دكتري بورسيه بگيرم!ولي شنيدم براي بورسيه دكتري حتما بايد رشته ليسانس و ارشد مرتبط باشه و در غير اين صورت هيچ شانسي براي پذيرش گرفتن نيست!ميخواستم ببينم واقعا همينطور يا فقط مشكل تره؟؟؟اگه امكان پذير هست كدوم كشور هم از نظر تحصيل تو اين رشته و بازار كار بهتره؟؟ممنون ميشم راهنماييم كنيد!!!
    سلام،
    بستگی داره به دانشگاه. یک سری دانشگاهها فقط در صورت مرتبط بودن پبشینه تحصیلی پذیرش میدن که به افراد با پیشینه تحصیلی نامرتبط پذیرش نمیدند، یه سری ترجیح میدن به کسانی که پیشینه مرتبط دارند پذیرش بدند که در مواقعی به افراد با پیشینه تحصیلی غیر مرتبط هم پذیرش میدند، یه سری دانشگاهها هم براشون پیشینه تحصیلی اصلا مهم نیست و صرف نظر از پیشینه تحصیلی افراد پذیرش میدن. بیشتر دانشگاهها شرایط پذیرششون را در وب سایتشون میزارند که میتونید مطلع بشید از کدوم دسته دانشگاهها برای دادن پذیرش هستند. اگر اطلاعاتی درباره تاثیر مرتبط بودن پیشینه تحصیلی در وبسایتشون پیدا نکردید باید ایمیل بزنید و از مسئول پذیرش دانشگاه بپرسید. موفق باشید

Junior Member

سلام
    میخواستم بدونم کسی واسه رشته ادبیات انگلیسی دانشگاه کنکوردیا اقدام کرده؟ یا کسی پذیرش گرفته؟
    من لیسانس ادبیات انگلیسی دارم با معدل 17.20 از دانشگاه آزاد کرج، میخواستم بدونم این لیسانس منو قبول میکنن که من بتونم اونجا ارشد بخونم؟
    اگه کسی اطلاعات بیشتری در این زمینه دارم ممنون میشم بهم کمک کنه.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)