نقل قول نوشته اصلی توسط shirin_dastpak نمایش پست ها
با سلام ممنون از جوابتون
من در اکراین هستم و فعلا اینجا زندگی میکنم لیسانس زبان از ایران دارم و قصد دارم الان که اینجا هستم ارشد بخونم و بعد واسه دکترا پذیرش بگیرم واسه یه کشور دیگه مثلا اروپا یا امریکا فقط نمیدونم که با مدر
ک زبانشناسی از اکراین میشه این کارو کرد؟یعنی در سطح دنیا اعتبار داره یا نه؟خودشون که میگن داره اما همه اساتیدشون اکراین خوندن و پروفسور شدن.متشکرم
آها، خب در این مورد من زیاد اطلاعات ندارم که اونجا اوضاعش چه جوریه، ولی اینکه خیلیا از ایران میرن و خارج از کشور ادامه تحصیل میدن نمیتونه دلیلی بر معتبر بودن مدرک دانشگاهای ایران باشه در نتیجه اینکه اونجا خیلیا توی همون کشور میمونن و پروفسور میشن هم دلیل نمیشه که بگیم مدرک دانشگاهاشون اعتبار زیادی نداره، من پیشنهاد میکنم که شما نذار دیر بشه و همونجا زبان شناسی رو بخون، بهرحال داشتن مدرک زبان شناسی از یکی از دانشگاهای اروپا خوبه چه بخوای برگردی ایران چه بخوای بری یه جای خوب، در ضمن واسه دکترا 2 نکته خیلی مهمه، یکی اینکه بتونی حداقل یه مقاله خیلی خوب داشته باشی که تو یه ژورنال علمی خوب چاپ بشه، دوم اینکه بتونی با استادا ارتباط خوبی داشته باشی و بعد ازشون توصیه نامه بگیری، این دو تا واسه پذیرش گرفتن دکترا خیلی مهم هستن، پس از همین الان که ارشد رو میخوای شروع کنی این دوتا موضوع رو تو ذهنت داشته باش.