صفحه 72 از 81 نخستنخست ... 226263646566676869707172737475767778798081 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 711 تا 720 , از مجموع 807

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته زبان انگلیسی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته زبان انگلیسی

سلام دوستان این چند روز فکرم خیلی درگیر این بود که اگه در کنکور امسال بتونم رشته زبان قبول بشم آیا به راحتی می تونم بعد از خوندن کارشناسی و یا کارشناسی ارشد وارد دانشگاها های خارج از کشور بشم ؟
    و به نظرتون کدوم از از دو شاخه ادبیات انگلیسی و مترجمی برای ورود به دانشگاه های خارج بهتر و همچنین بازار کار بهتری دارد ؟
    و اینکه به راحتی با کسب معدل بالا در دانشگاه می تونم بورسیه کسب کنم ؟
    و همچنین باید بگم هم علاقه زیادی به زبان دارم و هم زبان انگلیسی رو در سطح بالایی بلدم .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Estudents نمایش پست ها
    از سایر اساتید درخواست کنید. تاکیدی برای گرفتن توصیه نامه از استاد راهنما وجود ندارد.
    ممنون از پاسخ شما. آیا میشه از اساتید دوره لیسانس توصیه نامه گرفت؟ یا اساتیدی که دیگه الان بازنشسته شدند؟

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

نقل قول نوشته اصلی توسط M4SooD نمایش پست ها
    سلام دوستان این چند روز فکرم خیلی درگیر این بود که اگه در کنکور امسال بتونم رشته زبان قبول بشم آیا به راحتی می تونم بعد از خوندن کارشناسی و یا کارشناسی ارشد وارد دانشگاها های خارج از کشور بشم ؟
    و به نظرتون کدوم از از دو شاخه ادبیات انگلیسی و مترجمی برای ورود به دانشگاه های خارج بهتر و همچنین بازار کار بهتری دارد ؟
    و همچنین باید بگم هم علاقه زیادی به زبان دارم و هم زبان انگلیسی رو در سطح بالایی بلدم .
    با سلام خدمت شما

1. بله...در نظر داشته باشید که به هرحال در هر رشته ای که باشید باید رزومه ای قوی حاصل کنید و در آن رشته فعال باشید.
    2.ادبیات ( این را در نظر داته باشید که رشته ای بسار سنگین است)
    3. بله چرا که نه
    4. لازم است ولی کافی نیست ! سطح زبان بالا هرچه باشد در سطح عمومی است و بس ! مطالعات ادبیات که به مراتب بیشتر از صرف یک سطح عمومی، نیازمند دانش جامعی در سایر حیطه های علوم انسانی و حتی اجتماعی نیز هست !

اینها را نه برای نا امید کردن که برای روبرو شدن با واقعیت صرفا گفته شد.این رشته، مخصوصا در حیطه ی ادبیات، رشته ایست بی نهایت جذاب و همانقدر که جذاب، همانقدر سنگین !
    نکته ی دیگر آنکه "حتما" و تاکید می کنم "حتما" پس از قبولی و آغاز تحصیلاتتون در دانشگاههای ایران، زبان سوم را انتخاب کنید و حداقل در 1 زبان دیگر خودتان را تقویت کنید تا جای ممکن.
    در نظر بگیرید برای پذیرش دکتری ادبیات انگلیسی هم اکثر دانشگاه های آمریکا ( گفتم آمریکا نه بخاطر علاقه شخصی بلکه بخاطر علاقه اکثریت آنها که اپلای می کنند و شاید شما نیز جز آنان باشید ) زبان دوم و حتی در مواردی سومی را لازم دارند.

موفق باشید.
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

Member Ordijahandam آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط M4SooD نمایش پست ها
    مترجمی سخته و پوزیشنها محدود. ادبیات و زیانشناسی به شما آپشنهای بیشتری میده. زبانشناسی گویا حتی بیشتر. در علوم انسانی نسبت به مهندسی و ... فرصتهای شغلی کمتری وجود داره مخصوصا در خارج از محیط آکادمیک. اما به نسبت هم رقابت کمتره اگر شما در حیطه خاصی تخصص داشته باشید. بهترین جواب به شما میشه 1. علاقه خودتون. 2. وجود استاد یا اساتید در یک دانشگاه مورد نظر که روی حیطه شما کار کنن و به نوعی شما رو بخان! بورسیه گرفتن با بهترین شرایط هم میشه گفت تا حدودی سخته و بستگی به خیلی فاکتورهای دیگه داره. یکیش شانس! سوالات خیلی کلی بود. بیشترش رو باید در مباحث دیگه بگردین و بخونین. اگر زبان دیگری جز فارسی بلدین، داستانهای فولکلوریک اونها میتونه موضوع خیلی خوبی برای ادبیات باشه. مخصوصا اگر اون زبان و فرهنگ در خطر باشه.

Junior Member

سلام دوستان کسی هست که برای دکتری ادبیات تطبیقی آمریکا پذیرش گرفته باشه یا آشنایی داشته باشه با شرایط پذیرش؟

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Estudents نمایش پست ها
    سلام دوستان کسی هست که برای دکتری ادبیات تطبیقی آمریکا پذیرش گرفته باشه یا آشنایی داشته باشه با شرایط پذیرش؟
    دوست گرامي براي پوشش مطالب مرتبط با ادبيات تطبيقي به تاپيك جداي مربوطه در همين فروم مراجعه كنيد و از درج پستهاي غيرمرتبط، جدا خودداري كنيد.

موفق باشيد.

سلام دوستان

من نایج پذیرش خودم رو براتون میزارم شاید بدرد بخور باشه.

مهم ترین نکته ای که من در روند پذیرش از کانادا درش اشتباه کردم این بود که ندانسته اقدام به اپلای کردم و فکر میکردم برای رشته ما کمیته محور هست پذیرش، در صورتی که حتما باید استاد پیدا بشه.

همونطور که میدونید رشته زبان رو میشه در کانادا به دو روش "با پایان نامه" و "صرفا آموزش محور" به پایان رسوند.
    درسته که میگن برای پذیرش صرفا آموزش محور نمیخواد استاد پیدا کنید، ولی الکیه به حرفشون گوش ندین. چون باید در نهایت یه مقاله علمی بنویسید و همین هم استاد راهنما میخواد.

پذیرش رشته انگلیسی خیلی سخته و من از همه ی 12 دانشگاه مورد نظرم ریجکت شدم. دانشگاهام از رنک 800 توش بوده تا مک گیل رنگ 30.
    رزومه تحقیقی شما باید خیلی خوب باشه فکر کنم. من متاسفانه پیشینه تحقیقم توی زبانشناسیه نه ادبیات و 3 تا از دانشگاه ها مستقیم بهم همینو گفتن واسه ریجکتی.

فکر می کنم اسم دانشگاه هم براشون مهم باشه، چون توی نتایج پذیرش سایت دیدم، بچه های دانشگاه های تهران از جاهای خوبی پذیرش گرفته بودند قبال. (مطمئن نیستم والا).

دست آخر من از رشته آموزش زبان پذیرش گرفتم از دانشگاه ساسکچوآن. من رنک دانشگاه برام خیلی مهم بود و این دانشگاه هم در زمینه زبان و ادبیات انگلیسی رنک بین 150 تا 200 داره تو شانگهای.

سوالی هست در خدمتم دوستان.

امیدوارم همه ی دوستان زبانی در هر دوره و گرایشی که هستند موفق باشند.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اوضاع گرفتن پذیرش در رشته زبان انگلیسی؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام دوستان. من فوق لیسانس برق الکترونیک هستم از دانشگاه آزاد قزوین. می خواستم برای فوق لیسانس دوم رشته زبان انگلیسی بخونم توی یکی از دانشگاه های آلمان. به نظرتون این کار شدنیه؟ آیا نمره خاصی باید در آیلتس بگیرم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید. در ضمن من 33 سال دارم.

Member teimouri_y آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Georgetown University, Applied Linguistics

پیش فرض پاسخ : اوضاع گرفتن پذیرش در رشته زبان انگلیسی؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط num1 نمایش پست ها
    سلام دوستان. من فوق لیسانس برق الکترونیک هستم از دانشگاه آزاد قزوین. می خواستم برای فوق لیسانس دوم رشته زبان انگلیسی بخونم توی یکی از دانشگاه های آلمان. به نظرتون این کار شدنیه؟ آیا نمره خاصی باید در آیلتس بگیرم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید. در ضمن من 33 سال دارم.
    بله شدنیه؛ به وبسایت دانشگاهی که می خوایید ازش پذیرش بگیرید رجوع کنید ببینید چه مدارکی می خواهند.

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه

بچه ها من ليسانس مهندسي برق بودم سراسري ! و انصراف دادم چون حالم بهم مي خورد ازش! حاضر بودم در دانشگاه پيام نور حتي ادبيات بخوانم و خواندم ! ادبيات انگليسي دانشگاه پيام نور تهران جنوب با معدل 15.99 ! 3 تا پيپر داشتم كه 2 تاش در 2 كنفرانس ارائه شد و آخريش جايي ارائه نشده بود كه بعنوان نمونه رايتينگ فرستادم ! در كانادا براي دانشگاه مونترال اپلاي كرده بودم كه خداروشكر موفق به دريافت پذيرش در رشته "مطالعات انگليسي" شدم كه عملا همون ادبيات انگليسي است !

English:
    F.C.E
    T.K.T
    2 years language teaching

French:
    DELF B.2
    DELF B.1
    TCF B2

Italian and Arabic : Elementary !

3 LETTERS OF RECOMMENDATION

CONFERENCES 2 | 1 PAPER AS SAMPLE OF WRITING
    مقاله هام همه درباره ادبيات فارسي بود و در نامه انگيزشم هم اعلام كرده بودم كه هدفم در حقيقت استفاده از زبان انگليسي و فرانسه براي توسعه و رشد و در حقيقت طرح ديدگاههاي جديدم درباره ادبيات فارسي به جهانه !

LETTER OF MOTIVATION and discussing your true beliefs and ideas from the most general to the most specific

AT LEAST knowing one language OTHER THAN English

سوالي چيزي بود در خدمتم !

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)