صفحه 15 از 81 نخستنخست ... 567891011121314151617181920212223242565 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 807

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته زبان انگلیسی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رشته زبان انگلیسی

نقل قول نوشته اصلی توسط shirin_dastpak نمایش پست ها
    با سلام ممنون از جوابتون
    من در اکراین هستم و فعلا اینجا زندگی میکنم لیسانس زبان از ایران دارم و قصد دارم الان که اینجا هستم ارشد بخونم و بعد واسه دکترا پذیرش بگیرم واسه یه کشور دیگه مثلا اروپا یا امریکا فقط نمیدونم که با مدر
    ک زبانشناسی از اکراین میشه این کارو کرد؟یعنی در سطح دنیا اعتبار داره یا نه؟خودشون که میگن داره اما همه اساتیدشون اکراین خوندن و پروفسور شدن.متشکرم
    آها، خب در این مورد من زیاد اطلاعات ندارم که اونجا اوضاعش چه جوریه، ولی اینکه خیلیا از ایران میرن و خارج از کشور ادامه تحصیل میدن نمیتونه دلیلی بر معتبر بودن مدرک دانشگاهای ایران باشه در نتیجه اینکه اونجا خیلیا توی همون کشور میمونن و پروفسور میشن هم دلیل نمیشه که بگیم مدرک دانشگاهاشون اعتبار زیادی نداره، من پیشنهاد میکنم که شما نذار دیر بشه و همونجا زبان شناسی رو بخون، بهرحال داشتن مدرک زبان شناسی از یکی از دانشگاهای اروپا خوبه چه بخوای برگردی ایران چه بخوای بری یه جای خوب، در ضمن واسه دکترا 2 نکته خیلی مهمه، یکی اینکه بتونی حداقل یه مقاله خیلی خوب داشته باشی که تو یه ژورنال علمی خوب چاپ بشه، دوم اینکه بتونی با استادا ارتباط خوبی داشته باشی و بعد ازشون توصیه نامه بگیری، این دو تا واسه پذیرش گرفتن دکترا خیلی مهم هستن، پس از همین الان که ارشد رو میخوای شروع کنی این دوتا موضوع رو تو ذهنت داشته باش.

نقل قول نوشته اصلی توسط shahabic نمایش پست ها
    آها، خب در این مورد من زیاد اطلاعات ندارم که اونجا اوضاعش چه جوریه، ولی اینکه خیلیا از ایران میرن و خارج از کشور ادامه تحصیل میدن نمیتونه دلیلی بر معتبر بودن مدرک دانشگاهای ایران باشه در نتیجه اینکه اونجا خیلیا توی همون کشور میمونن و پروفسور میشن هم دلیل نمیشه که بگیم مدرک دانشگاهاشون اعتبار زیادی نداره، من پیشنهاد میکنم که شما نذار دیر بشه و همونجا زبان شناسی رو بخون، بهرحال داشتن مدرک زبان شناسی از یکی از دانشگاهای اروپا خوبه چه بخوای برگردی ایران چه بخوای بری یه جای خوب، در ضمن واسه دکترا 2 نکته خیلی مهمه، یکی اینکه بتونی حداقل یه مقاله خیلی خوب داشته باشی که تو یه ژورنال علمی خوب چاپ بشه، دوم اینکه بتونی با استادا ارتباط خوبی داشته باشی و بعد ازشون توصیه نامه بگیری، این دو تا واسه پذیرش گرفتن دکترا خیلی مهم هستن، پس از همین الان که ارشد رو میخوای شروع کنی این دوتا موضوع رو تو ذهنت داشته باش.
    ممنون از جواب صریح و امیدوار کننده تون
    یه سوال دیگه هم دارم میتونین کمک کنین و راهنمائی بفرماید که چه گرایشی رو از زبانشناسی بیشتر دنبال کنم چون میخوام وقتو از دست ندم و مطالعاتم رو شروع کنم حالا علاوه بر اینکه بعدا ببینم اونجا اساتیدش بیشتر در چه زمینه هایی فعالن. خیلی ممنون

ممنون از جواب صریح و امیدوار کننده تون
    یه سوال دیگه هم دارم میتونین کمک کنین و راهنمائی بفرماید که چه گرایشی رو از زبانشناسی بیشتر دنبال کنم چون میخوام وقتو از دست ندم و مطالعاتم رو شروع کنم حالا علاوه بر اینکه بعدا ببینم اونجا اساتیدش بیشتر در چه زمینه هایی فعالن. خیلی ممنون
    ژورنال علمی خوب هم که فرمودین میشه نام ببرین
    متشکرم

Junior Member

ژورنال علمی خوب هم که فرمودین میشه نام ببرین
    متشکرم
    خب برای ارشد که تو ایران فقط گرایش همگانی هست (البته یه گرایش دیگه هم داره: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان)، نمیدونم اونجا چه گرایش هایی دارن، ولی ما که اینجا همگانی خوندیم یعنی آواشناسی، صرف، نحو، جامعه شناسی زبان و ... همه رو خوندیم و بعد برای دکترا هم اینجا زیاد گرایشی نیست اما خارج از کشور با توجه به پروژه و تحقیقی که انجام میدین به شما مثلا مدرک نحو زبان شناسی رو میدن، فکر کنم شما اونجا هم باید همین کار رو بکنین، یعنی توی ارشد شما با گرایشهای مختلف آشنا میشین و برای دکترا دیگه باید ببینین تو کدوم گرایش قوی تر هستید یا به کدوم گرایش علاقه دارید یا توی کدوم گرایش میتونین پذیرش بگیرین.
    در مورد ژورنال هم باید بگم که من خودم هنوز اقدام نکردم ولی میخوام این کار رو بکنم، معروفترین ژورنال رو حتما اسمشو شنیدین که ISI هست که البته پذیرفته شدن مقاله توش کار بسیار سختیه اما اگه پذیرفته بشه دیگه یه جواریی نون آدم تو روغنه یعنی اگه بتونین یه مقاله تویISI چاپ کنین به راحتی میتونین از دانشگاهای خوب پذیرش بگیرین، بقیه ژورنالها مثل science direct و چند تا دیگه هم هستن که الان اسمشون تو ذهنم نیست، البته اینا ژورنالهای علمی عمومی هستن، یعنی در هر زمینه علمی مقاله دارن، بعضی از ژورنالها هم هستن که تخصصی زبان شناسی هستن که باید پیداشون کرد. حالا فعلا شما برای ارشد اقدام کنید بعد به اینجاها هم میرسین، یعنی میتونین از اساتید اونجا کمک بگیرین.

نقل قول نوشته اصلی توسط shahabic نمایش پست ها
    خب برای ارشد که تو ایران فقط گرایش همگانی هست (البته یه گرایش دیگه هم داره: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان)، نمیدونم اونجا چه گرایش هایی دارن، ولی ما که اینجا همگانی خوندیم یعنی آواشناسی، صرف، نحو، جامعه شناسی زبان و ... همه رو خوندیم و بعد برای دکترا هم اینجا زیاد گرایشی نیست اما خارج از کشور با توجه به پروژه و تحقیقی که انجام میدین به شما مثلا مدرک نحو زبان شناسی رو میدن، فکر کنم شما اونجا هم باید همین کار رو بکنین، یعنی توی ارشد شما با گرایشهای مختلف آشنا میشین و برای دکترا دیگه باید ببینین تو کدوم گرایش قوی تر هستید یا به کدوم گرایش علاقه دارید یا توی کدوم گرایش میتونین پذیرش بگیرین.
    در مورد ژورنال هم باید بگم که من خودم هنوز اقدام نکردم ولی میخوام این کار رو بکنم، معروفترین ژورنال رو حتما اسمشو شنیدین که ISI هست که البته پذیرفته شدن مقاله توش کار بسیار سختیه اما اگه پذیرفته بشه دیگه یه جواریی نون آدم تو روغنه یعنی اگه بتونین یه مقاله تویISI چاپ کنین به راحتی میتونین از دانشگاهای خوب پذیرش بگیرین، بقیه ژورنالها مثل science direct و چند تا دیگه هم هستن که الان اسمشون تو ذهنم نیست، البته اینا ژورنالهای علمی عمومی هستن، یعنی در هر زمینه علمی مقاله دارن، بعضی از ژورنالها هم هستن که تخصصی زبان شناسی هستن که باید پیداشون کرد. حالا فعلا شما برای ارشد اقدام کنید بعد به اینجاها هم میرسین، یعنی میتونین از اساتید اونجا کمک بگیرین.
    با سلام و تشکر بابت جوابتون
    امروز متاسفانه متوجه شدم که اینجا زبانشناسی اکراینی فقط دارن و به زبان اکراینی هم هست (به انگلیسی تدریس نمیشه) دیگه فقط یه دانشگاه تربیت معلم دارن که ادبیات انگلیسی ذاره احتمالا مجبورم برم اونجا....

من لیسانسم رو دانشگاه ازاد شیراز بودم
    با معدل 17.5
    فوقم رو هم رو هم در همین دانشگاه با معدل 19.2 گرفتم
    قصد دارم برای دانشگاه سنگاپور بورسیه بگیرم آیا نام دانشگاه مهم است یا نه؟ازاد یا دولتی برای اوناها
    یکی از استاده که قراره برام توصیه نامه بنویسه در تمام جهان معرفه دکتر یار محمدی
    8 تا کتاب چاپ شده دارم و چند مقاله اگر بخوام بورسیه ی nus برای دکترا شانسم چند درصدشانس هست
    درضمن من چه جوری می تونم شانسم رو افزایش بدم
    هزینه ی تحصیل در مدرک دکترا سالی چقدر در میاد هزینه ی زندگی چطور؟
    راستی نمرهی تافلم هم 650است

سلام دوستان
    ميخواستم بدونم كشورهاي خارجي مثل انگلستان براي رشته ي زبان فقط مدرك ليسانس دانشگاه سراسري رو قبول ميكنن يا دانشگاه ازاد هم مورد قبوله؟؟؟
    براي اين كه بخوايم اونجا فوق رو بخونيم...

Member Aranjuez آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    معماری شهید بهشتی

سلام. من یه سوال داشتم که نمی دونم دقیقا اینجا درسته بپرسم یا نه.
    من لیسانس معماری دارم . اتفاقا معدل خوبی هم دارم، اما رشته ام رو دوست ندارم. می خواستم بدونم آیا راهی هست که برای فوق لیسانس رشته ای مثل زبانشناسی رو انتخاب کنم؟ راستش توی پروفایل چندتا از اساتید دانشگاه خودمون دیدم که مثلا لیسانس شیمی داشتن اما فوق رو رفتن زبانشناسی گرفتن. به نظرم میاد از نظر عملی امکانش باشه که با این لیسانسم برای فوق زبانشناسی بخونم. اما آیا برای خارج از ایران هم امکانش هست؟، اگر هست، کجا؟
    من تافلم 108 شد و حدود یکسال اسپانیایی تدریس کردم. ممنون میشم اگه در این مورد راهنمایی بفرمایید

با سلام خدمت مسیح در مورد کانادا و امریکا اینکه ازاد باشی
    اما چرا انگلیس چون هزینه ی دانشگاه ها از تمام کشور های دیگه گرون تر هست؟ و فاند به این راحتی نمیدهند
    استرالیا هم بد نیست

راستی مسیح جان نمر ه تافل هم خیلی تاثیر داره
    ویرایش توسط maziyarsh : April 3rd, 2011 در ساعت 06:05 AM

Member sharifi.chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    شیمی، شهید بهشتی

نقل قول نوشته اصلی توسط Aranjuez نمایش پست ها
    سلام. من یه سوال داشتم که نمی دونم دقیقا اینجا درسته بپرسم یا نه.
    من لیسانس معماری دارم . اتفاقا معدل خوبی هم دارم، اما رشته ام رو دوست ندارم. می خواستم بدونم آیا راهی هست که برای فوق لیسانس رشته ای مثل زبانشناسی رو انتخاب کنم؟ راستش توی پروفایل چندتا از اساتید دانشگاه خودمون دیدم که مثلا لیسانس شیمی داشتن اما فوق رو رفتن زبانشناسی گرفتن. به نظرم میاد از نظر عملی امکانش باشه که با این لیسانسم برای فوق زبانشناسی بخونم. اما آیا برای خارج از ایران هم امکانش هست؟، اگر هست، کجا؟
    من تافلم 108 شد و حدود یکسال اسپانیایی تدریس کردم. ممنون میشم اگه در این مورد راهنمایی بفرمایید
    تا اونجا که من می دونم هیچ محدودیتی واسه ی تغییر رشته وجود ندارد ولی رزومتون باید در حدی باشه که استادان از ظرفیت شما در رشته جدید مطمین باشند
    و اینکه با اینکه ریسکش بالاست اگر پیگیری کنید وقت بگذارید و با استادای مختلف تو دانشگاه های مختلف صحبت کنید شاید این شانس را پیدا کنید
    به هر حال تو این موارد حتما باید بتونین یه استاد پیدا کنین که شما را قبول کنه!!!!!!!!!! چون کمیته اصولا به این تغییرات به این بزرگی رای مثبت نمیده
    باز هم میگم تا اونجا که من میدونم!!!!!!!! چون من رشتم شیمی و به راحتی می تونم برای فوق رشتمو به رشته مهندسی تغییر بدم و خیلی ها این کارو کردن ولی در مورد رشته شما مطمین نیستم

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)