صفحه 16 از 81 نخستنخست ... 6789101112131415161718192021222324252666 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 807

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته زبان انگلیسی

پیش فرض پاسخ : رشته زبان انگلیسی

نقل قول نوشته اصلی توسط masih_masih98 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ميخواستم بدونم كشورهاي خارجي مثل انگلستان براي رشته ي زبان فقط مدرك ليسانس دانشگاه سراسري رو قبول ميكنن يا دانشگاه ازاد هم مورد قبوله؟؟؟
    براي اين كه بخوايم اونجا فوق رو بخونيم...
    سلام. باید با خود دانشگاه ارتباط برقرار کنی. یه ایمیل بزن و بپرس چون هر کشور با کشور و حتی هر دانشگاه با دانشگاه فرق می کنه. یه سری دانشگاهها توی مثلا همون انگلیس آزاد رو هم قبول دارن یه سری ها نه. ولی خب مسلما برای فاند گرفتن و اینها، لگه مدرک سراسری باشه شانسش بیشتر می شه.

نقل قول نوشته اصلی توسط Aranjuez نمایش پست ها
    سلام. من یه سوال داشتم که نمی دونم دقیقا اینجا درسته بپرسم یا نه.
    من لیسانس معماری دارم . اتفاقا معدل خوبی هم دارم، اما رشته ام رو دوست ندارم. می خواستم بدونم آیا راهی هست که برای فوق لیسانس رشته ای مثل زبانشناسی رو انتخاب کنم؟ راستش توی پروفایل چندتا از اساتید دانشگاه خودمون دیدم که مثلا لیسانس شیمی داشتن اما فوق رو رفتن زبانشناسی گرفتن. به نظرم میاد از نظر عملی امکانش باشه که با این لیسانسم برای فوق زبانشناسی بخونم. اما آیا برای خارج از ایران هم امکانش هست؟، اگر هست، کجا؟
    من تافلم 108 شد و حدود یکسال اسپانیایی تدریس کردم. ممنون میشم اگه در این مورد راهنمایی بفرمایید
    تا اونجا که من می دونم توی کشورهای اروپایی نمی شه. این قانونا فقط تو ایران و یه سری از کشور های آسیایی اعمال می شه. چون خود من می خواستم واسه ارشد رشته ام رو عوض کنم حاضر بودم هر جور امتحانی رو هم بدم. واسه چند تا دانشگاه تو اروپا ایمیل زدم و همشون گفتنن قبول نمی کنن چون باید لیسانس مرتبط باشه. فقط یکی از دانشگاهها گفت که حالا تو اقدام کن ولی احتمال اینکه قبولت کنیم خیلی خیلی کمه چون باید لیسانس به فوق لیسانس مرتبط باشه. اما مثلا یکی از دوستام واسه مالزی تونست دانشگاهی رو پیدا کنه که مثل ایران با تغییر رشته اش مشکلی نداشته باشن

با سلام من رشته ی آموز ش زبان هستم ایا رشته ی من با رشته ی education در دانشگاه های خارجی سنخیت داره چون خیلی از مباحث یکی است

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

نقل قول نوشته اصلی توسط shirin_dastpak نمایش پست ها
    سلام دوستان من تازه اینجا رو پیدا کردم و خیلی هم خوشحالم
    میشه لطفا راهنمائی کنید که واسه فوق ادبیات بهتره یا زبانشناسی؟ با توجه به اینکه واسه دکترا بعدا میخوام پذیرش بگیرم...یه کشور خوب فاند بگیرم
    ممنون
    اگر تصمیم دارید برگردید ایران و هیئت علمی بشید ادبیات خیلی بهتره.الان حداقل 6 تا دانشگاه توی ایران دکترا زبانشناسی دارد اما ادبیات فقط دو تا دانشگاه هست و همه ی دانشگاه ها توی هیئت علمیه ادبیات می لنگن!من که خودم فردوسی بودم یه دکتر از هند داشتیم و بقیه فوق های قدیمی بودن با یک دانشجوی دکترای شهید بهشتی که هنوزم من شنیدم درسش تموم نشدده.البته اخیرا یه دانشجوی دکترای شیراز رو هم اضافه کردن.
    اگر انتخاب براتون باز بود روی مطالعات ترجمه هم فکر کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط soyoof نمایش پست ها
    با سلام من رشته ی آموز ش زبان هستم ایا رشته ی من با رشته ی education در دانشگاه های خارجی سنخیت داره چون خیلی از مباحث یکی است
    فکر می کنم تا حدی سنخیت داره...

Member motahhar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA

سلام دوستان

مي دونم نبايد سوال تكراري بپرسم اما مدت زمان زيادي هست كه در فروم هستم و چشمم كمي به صفحه كامپيوتر حساسيت داره، كمي به نظرم بي انصافي مي ياد كه براي كوچكترين سوالي بخواهم تمام صفحات هر موضوعي را از اول بخونم از اين رو از تمام دوستان در صورت تكراري بودن سوالم پيشاپيش عذر خواهي مي كنم:

آيا كسي ميدونه براي خواندن ارشد رشته TEFL به غير از انگليس كه اطلاعات كاملش را دارم چه كشورهاي ديگري و در چه دانشگاهي مي شه اقدام كرد.

آيا كسي دوره هاي كوتاه مدت معتبري از TEFL را در موسسات كشورهاي ديگر به غير از انگليس سراغ داره كه معرفي كنه

ممنون مي شم راهنمايي بفرمائيد

نقل قول نوشته اصلی توسط motahhar نمایش پست ها
    سلام دوستان

مي دونم نبايد سوال تكراري بپرسم اما مدت زمان زيادي هست كه در فروم هستم و چشمم كمي به صفحه كامپيوتر حساسيت داره، كمي به نظرم بي انصافي مي ياد كه براي كوچكترين سوالي بخواهم تمام صفحات هر موضوعي را از اول بخونم از اين رو از تمام دوستان در صورت تكراري بودن سوالم پيشاپيش عذر خواهي مي كنم:

آيا كسي ميدونه براي خواندن ارشد رشته TEFL به غير از انگليس كه اطلاعات كاملش را دارم چه كشورهاي ديگري و در چه دانشگاهي مي شه اقدام كرد.

آيا كسي دوره هاي كوتاه مدت معتبري از TEFL را در موسسات كشورهاي ديگر به غير از انگليس سراغ داره كه معرفي كنه

ممنون مي شم راهنمايي بفرمائيد
    فکر نمی کنم بشه جوابی به این سوالتون داد. تو تقریبا تمام کشورهای اروپایی و امریکا و حتی کشورهای آسیایی می تونی ارشد این رشته رو بخونی. باید ببینی شرایطت به کدوم کشور و کدوم دانشگاه می خوره و اطلاعاتشونو بگیری از طریغ یه سرچ ساده و بعد جمع بندی کنی کجا می خوای بری...
    موفقی باشی

سلام من خودم رشته ی اموزش زبان انگلیسی هستم(tefl) اگه همه ی سایت ها رو بگردی نمی تونی چیزی به این نام پیدا کنی اما در کانادا کاملن رشته ی education رو نگاه کن بر خلاف اون چیزی که گفته میشه که رشته های علوم انسانی بورسیه خوب نمیدن رشتهی ما خیلی خوب بورسیه میدن چون یک معلم خوب اهمیت خیلی زیادی داره مخصوصن اگر مقاله خوبی داشته باشی راستی دانشگاه nus سنگاپور هم رشته ی انگلیسیش کاملن با رشته ی ما هم سنخ هست اتفاقن و بالا ترین مدرک assisstant professor هست در ایران بعد از رفتن دکتر فرهادی و یارمحمدی و..... یعنی دیگه این رشته توی ایران برد نمی خوره من ازاد شیراز می خونم دکتر جعفرپور تا چند سال پیشدانشگاه ما درس میداد اما حالا رفته هاروارد امریکا نسل طلایی اموزش زبان در ایران از بین رفته و دیگه یک پرفسوور تمام عیار پیدا نمی کنی من خودمم دوست دارم برم........................اگه دوست داری توی فیس بک پیدام کن با اسمali soyoof
    ایمیلمم alisepehr17@yahoo.com هست خوشحال میشم با حات در ارتباط باشم و چیزی یاد بگیرم

Member motahhar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA

نقل قول نوشته اصلی توسط soyoof نمایش پست ها
    سلام من خودم رشته ی اموزش زبان انگلیسی هستم(tefl) اگه همه ی سایت ها رو بگردی نمی تونی چیزی به این نام پیدا کنی اما در کانادا کاملن رشته ی education رو نگاه کن بر خلاف اون چیزی که گفته میشه که رشته های علوم انسانی بورسیه خوب نمیدن رشتهی ما خیلی خوب بورسیه میدن چون یک معلم خوب اهمیت خیلی زیادی داره مخصوصن اگر مقاله خوبی داشته باشی. . .. .
    دوست عزيز
    ممنون از راهنمايي خوبتون
    اتفاقا قصد دارم براي كاناد ، مهاجرت از طريق نيروي ماهر براي كبك اقدام كنم انشاءا.. ديگه تا آخر بهار مداركم تكميل ميشه و به جريان مي ندازم اگر توي كاناد باشه كه خوبه كدوم دانشگاه ها جاي خاصي را مي شناسيد

اگر موسسه خاصي را هم مي شنايد توي كانادا كه معبر باشه و يه دوري Teaching بگذرونم ممنون مي شه فكر كنم با توجه به رشتمون بتونم بازار كار خوبي پيدا كنم.

ممنون

اول ببین کجا کدام ایالت خوب هست با اوضاعی که داری به شرایطط می خوره کبک دانشگاه مک گیل رو می دونم اما دومین دانشگاه کاناداست و خیلی سخت گیر اگه بخوای برای دکترا بورس بگیری شانست بیشتره البته اگه بخوای صرفن پذیرش بگیری که خیلی سخت نیست البته بستگی به دانشگاش داره که چقدر معروف باشه می تونی دانشگاه های برتر رو سرچ کنی و رشته ی خودت رو توش پیدا کنی من هر چی دانشگاه دیدم که این رشته رو داشته.....................

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)