صفحه 19 از 81 نخستنخست ... 9101112131415161718192021222324252627282969 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 807

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته زبان انگلیسی

پیش فرض پاسخ : رشته زبان انگلیسی

نقل قول نوشته اصلی توسط Leyli979 نمایش پست ها
    سلام

من لیسانس مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه آزاد هستم،معدل 15.96 ،زبانم خوبه تا 3-4 ماه دیگه امتحان Ielts رو هم میدم ، میتونم رو نمره ی 7.5 حساب کنم ، از اونجاییکه فرانسه رو هم مسلطم و مدرک B2 دارم رو 3 تا کشور واسه پذیرش گرفتن فوکِس کردم،
    فرانسه،فنلاند و نروژ .... ولی متاسفانه اینطور که شواهد نشون میده این 3 کشور زیاد واسه شاخه ی زبان و رشته هایی مثل زبانشناسی ،ادبیات ،آموزش و... چویس نداره.. به نظر شما آیا میشه واسه رشته ای به جز زبان پذیرش بگیرم که نزدیک به زبان باشه؟
    بگردي پيدا مي كني مثلا نروژ يادمه يه داشنگاه خوب واسه زبانشناسي و اينا داشت.
    رشته اي نزديك به زبان نمي دوم منظورت چيه ولي مي دونم كه دانشگاههاي اروپايي 99% نمي ذارن فوق نامرتبط با ليسانست رو بخوني. مثلا من ليسانسم مترجميه و تلاش كردم واسه اينكه ارشد يكي از رشته هاي مديريتي رو بخونم ولي هيچ كدوم قبول نكردن. اين امكان رو فقط دانشگاههاي آسيايي مي ده.

Member motahhar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA

دوستان سلام

آيا كسي ميدونه كه اگر من بخوام ليسانس زبان را دوباره در كانادا بخونم، با ارائه مدرك ليسانس مترجمي زبان اينجام يه سري واحدهاي گذرانده شده ام را قبول ميكنند كه تطبيق بدهند؟

ممنون
    ارسال مدارك : 2 جولاي 2011 (11 تير 90) / دريافت مدارك : 8 جولاي 2011 (17 تير 90)
    دريافت ايمل ريفرنس: 1 سپتامبر 2011 (10 شهريور 90) / دريافت فايل نامبر: 25 اكتبر 2011 (سوم مهر 90) / رشته : 6 امتیازی

Junior Member

دوستان سلام

کسی میدونه آیا سابقه دبیر انجمن های علمی تو دانشگاه،تدریس،سردبیری نشریات انگلیسی تاثیری تو گرفتن فاند و پذیرش داره؟ من صفحه ارایی نشریات انگلیسی رو به صورت حرفه ایی بلدم ایا با مدرک همچین چیزی میشه تو خود دانشگاه های اونور کار پیدا کرد؟

با سلام به همه كلي خوشحال شدم برد زبان رو پيدا كردم.
    من ليسانس مترجمي انگليسي از دانشگاه اصفهان دارم با معدل 16.5 البته اگه اختصاصي يا دو سال آخر رو حساب كنم خيلي بيشتر ميشه نزديك 18.ميخوام براي فوق رشته مو عوض كنم و advertising بخونم.
    مقاله ندارم تافل و جي آر اي هنوز ندادم ولي اگه فرض كنيم بتونم تافل 110 و جي آر اي1200 بيارم ميخواستم ببينم شانس پذيرشم "با فاند" از دانشگاههاي آمريكا يا كانادا چطوره؟ رنكينگشونم زياد برام مهم نيست كه بالا باشه.

يه سئوال ديگه ام داشتم.ميتونم برا همين رشته advertising اپلاي كنم ولي تو رشته ي ليسانس خودم يعني انگليسي Teacher assistant بشم و از اون طريق فاند TA بگيرم؟ يعني assistant يه استاد رشته انگليسي بشم ولي خودم advertising بخونم.اصلاً ميشه همچين كاري كرد؟
    خيلي ممنون ميشم راهنمايي كنين

با سلام ابتدا باید در جواب چند پست بگم که سعی کنید با مدرک فوق به دکترا از کشور خارج بشین
    من فکر نمی کنم اونجا (کانادا یا و کشورهای اروپایی هیچویت واحد از کسی قبول کنند
    در ضمن فقط تغییر گرایش رو می پذیرن ان هم با دانش لازم اینکه رشته عوض کنی حتی در دانشگاه های خوب سنگاپور و مالزی هم امکان پذیر نیست
    ان چیزی که برای بورسیه مهم هست اسم دانشگاه ازاد یا دولتی نیست بلکه مقاله و کنفرانس های داخلی و خارجی هست و نمره ی تافل البته نمره ی تافل سلیقه ای هست برای مثال دانشگاه واترلو نمرهی بیشتری از تافل می خواد تا دانشگاه تورنتو البته تورنتو دانشگاه خیلی بهتری است باید شرایط هر دانشگاه رو در سایتش بخونید در مورد جی ار ای هم یه جنرال داره و یک سابجکت اگه نگاه کنید جواب سه پست رو در یک پست دادم ...................در مورد لیسانس مترجمی یکی از دوستام امریکا هست توی فیس بوک با اسم مازیار عفیفی پیداش می کنی ولی از من میشنوی اول فوقت رو بگیر وبعد فکر رفتن باش در ضمن به پست سوعد هم یه سر بزنید دکترا مجانی است و حتی با کارهای تحقیقاتی هزینه ی زندگیتم در میاری و هیچ تعهدی در کار نیست

در مورد زبان شناسی هم شما باید به فکر مقاله ی ای اس ای باشید و کنفرانس های خارج از کشور که در کنفرانس ها طبیعتن با اساتید خارج از کشور آشنا می شوید در سایت هر دانشگاه نام اساتید در هر بخش باضافه ی ایمیل آنها آمده شما می بایست موضوع مقاله رو برای آنها بفرستید اگر استاد مربوطه از مقاله خوشش امد فاند دانشگاه رو براتون جور می کنه راستی معدل 2 سال آخر هم برای بورس و پذیرش خیلی مهم هست که بهش سی پی ای می گن که از 4 حساب می شود عینی معدلتون رو باید به 5 تقسیم کنید حداقل معدل معمول برای بورس 3.5 است
    پس بیاید باهم مرور کنیم برای بورس این شرایط لازم هست
    1.معدل بالی 3.5 از 4
    2.جی ار ای جنرال و سابجکت
    3.نمرهی تافل بالای 90 به طور کلی در ای بی تی
    4.مقاله ی ای اس ای یا کنفرانس های خارجی و ارتباط با اساتید در مورد موضوع مقاله و کنفرانس
    5.توصیه نامه از اساتید دانشگاه
    6.بیان هدف از تحصیل و توضیح چگونگی تاثیر آن بر جامعه

درود
    میشه بدون مدرک IELTS در خارج از کشور، رشته زبان انگلیسی رو خوند ؟
    شهریه سالیانش چنده حدودا ؟

اگه مدرک زبان نداشته باشی برات کلاس فشرده ی زبان انگلیسی میذارن رشته ی زبان برای کسایی که یک پایه ی نسبتن قوی رو نداشته باشن بسیار سخت است البته بستگی به گرایشش هم داره چقدر در میاد آخه کجا حتی شهر تا شهر دانشگاه تا دانشگاه گرایش تا گرایش فرق می کنه سوالتون خیلی کلی هست
    از طرفی شهریش یه طرف خرج خورد و خوراک هم از طرف دیگه از طرفی اگه بخوای با دیپلم یا لیسانس بری خارج یه خورده کارت سخت تر میشه با توجه به اینکه می خوای شهریه رو خودت بدی پذیرشت نسبت به کسی که می خواد بورس بگیره خیلی آسون تره

بین کشورهای انگلیسی زبان و اروپا چه کشوری واسه خوندن رشته زبان انگلیسی خوب هست؟ که بعدش هم با مدرکش بشه یا آموزش داد یا هرکار دیگه ای کرد. و البته در زمان تحصیل بشه کار پیدا کرد.
    یا حالا اگه از این کشورها نباشه، بتونم بعدش به این کشورها که گفتم سفر کنم.
    زبانم در حدود سطح IELTS چهار یا 5 هست. دیپلم هستم.
    چه کشور و دانشگاهی رو پیشنهاد می کنید ؟ که

با سپاس

Junior Member

Cool پاسخ : رشته زبان انگلیسی

سلام من دانشجوی سال اخر زبان و ادبیات انگلیسی ام. معدلم 14و خرده ای میشه میخواستم واسه همین رشته تو یکی از دانشگاههای کانادا اقدام کنم ولی نمیدونم کدوماش این رشته رو دارن و بیشتر میخواستم در مورد هزینه های زندگی و کار حین تحصیل ببرسم راستی اگه اطلاعاتی هم در مورد tuition fee هم گیرم بیاد عالی میشه
    متشکرم

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)