صفحه 22 از 81 نخستنخست ... 12131415161718192021222324252627282930313272 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 211 تا 220 , از مجموع 807

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته زبان انگلیسی

پیش فرض پاسخ : رشته زبان انگلیسی

شما لیسانستون رو از بهترین دانشگاه مترجمی بودید ولی همونجور که میدونید برای استرالیا و کانادا و امریکا نام دانشگاه آنچنان مهم نیست شما سعی کنید معدل فوقتون رو تا اونجا که میتونید بالا ببره رشته ی ترجمه که من تا حالا توی هیچ دانشگاهی ندیدم شما فوقتون چه گرایشی خوندید چون برای ترجمه نیاز به استاد فارسی زبان هست اصلن ترجمه یک رشته ی جهانی نیست از نظر بازار کاری فکر می کنم tesol از بقیش بهتر باشه بیشتر معدل فوقتون مهمه راستش تا اونجا که میدونم کانادا و استرالیا بهتره اروپا هست البته اروپا کشور تا کشور فرق داره شما سعی کنید در این زمان باقی مانده کنقرانس خارجی یا مقاله ای رو به ثبت برسونید و نمره ی تافل رو بالا ببرید یا آیلتس برای استرالیا توصیه نامه ی خوبی رو میتونید جور کنید یه نه؟راستی بورس میخواید یا میخواید خرج تحصیل رو خودتون تقبل کنید

سلام به همه ی بچه های رشته ی آموزش زبان انگلیسی من توی فیس بوک یک گروه درست کردم که درش برو بچ رشته ی آموزش زبان هستند البته چند دانشجو از دانشگاه تورنتو کانادا هم هستند که می تونند خیلی کمک کنند هرکس خواست عضو بشه من اونجا با نام ali soyoof در خدمتم

Junior Member

خیلی خیلی ممنونم از راهنمایی تون. من فوق ام هم مترجمی زبان بوده. البته خودم هم به tesol خیلی علاقه دارم. مترجمی در دوره فوق فقط شامل کلی تئوریه و دیگه چیز تازه توش نیست. بله تعدادی استاد در علامه هستند که برام توصیه نامه خوب بنویسن از این نظر فکر نکنم مشکلی باشه. سوالم اینه که اگه در رشته tesol بخوام پذیرش بگیرم باید لیسانس و فوق رو از اول در اونجا بخونم؟ البته هم در لیسانس و هم در فوق چند واحد زبانشانسی پاس کردم، آیا باید از اول شروع کنم؟
    بله حتما سعی می کنم در این مدت مقاله در این زمینه هم بنویسم. تلاشم اینه که بتونم بورس بگیرم. انگار هزینه های تحصیل در استرالیا خیلی بالاست. برای بورس چطور میشه اقدام کرد؟

راستش فکر نمیکنم انچان مشکلی داشته باشید ولی خوب شاید در لیسانس فرق بین مترجمی و دبیری 4 الی 6 واحد تخصصی تر باشه ولی در فوق لیسانس 32 واحد تفاوت داره راستش من که فکر نمی کنم اونجا رشته ی مترجمی داشته باشه راستش ولی مثلن من رشته ی اموزش هستم و لی می تونم برای دکترای زبان شناسی اقدام کنم از طرفی رشته ی شما چیزی خارج از زبان نیست این رو دقیقن نمیدونم و راستش دانشگاه تا دانشگاه فرق داره اما توصیه می کنم به فیس بوک بیان و در گروه سوال کنید چون چندتا خاراجی اونجا هستند که می توانند جواب بدن
    در مورد بورس هم مقاله مهمه ولی نه لزومن ای اس ای چون تو رشته ی ما کسی در ایران حتی استادا هم در این سطحا نیستند ولی می تونید کنفرانس خارجی داشته باشید معدلم فاکتور بسیار مهمیه و نمره ی بالا ی تافل یا ایلتس برای استرالیا ولی شاید هم به شما چند واحد پیش نیاز بدن چون رشتتون مطابقت کامل نداره........

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    English Translation

با عرض سلام خدمت دوستان محترم
    من لیسانس "مترجمی زبان انگلیسی" با معدل "15.98" دارم. میخوام برای ارشد تو ایران بخونم و سپس برای دکترا در خارج از کشور (با انگیزه فراوان!).ولی مطمئن نیستم که مترجمی گرایش خوبی باشه!
    چون هدف من اینه که در اینده مهاجرت کنم و از ایران برم(احتمالا برای همیشه). بنابراین میخوام در گرایشی ادامه تحصیل بدم که در اینده بتونم شغلی داشته باشم! چون مترجمی زبان یک رشته بین المللی نیست و فقط تو ایران کاربرد داره...درسته؟!
    میخوام بدونم نظر شما چیه؟ کدوم گرایش رو بخونم که هم امکان ادامه تحصیل (گرفتن پذیرش و بورسیه برای دکترا) در خارج کشور وجود داشته باشه و هم اینکه بازارکار بهتری براش فراهم باشه؟ خواهش میکنم راهنماییم کنید.
    از بین گرایش های رشته زبان که همین 4تا هست:مترجمی-دبیری-ادبیات-زبانشناسی.
    در کدام کشور و در کدام یک از این رشته ها راحت تر میتونم بورسیه تحصیلی بگیرم؟
    شهریه دانشگاه چطوره؟ میتونم هم درس بخونم هم کار کنم؟ (چون وضع مالیم هم خیلی خوب نیست)
    ایا اصلا تو این رشته میشه فاند گرفت؟
    امکان تحصیل رایگان در کدوم دانشگاه ها برای رشته زبان وجود داره؟
    در ضمن ایا اصلا فارق التحصیلان زبان انگلیسی میتونم در کشور هایی مثل کانادا و استرالیا که انگلیسی زبان هستند یا حتی اروپا کاری مرتبط با رشته خودشون پیدا کنند؟؟؟!!

ظاهرا مثل اینکه مجبوریم راهی رو که رفتیم ادامه بدیم...
    خداوند همه چيز را در يک روز نيافريد. پس چه چيز باعث شد که من بينديشم مي توانم همه چيز را در يک روز به دست بياورم!

با سلام آره رشته ی مترجمی منحصر به ایران میشه تا اونجایی که من میدونم از الان می توی برای فوق آموزش زبان انگلیسی یا زبان شناسی بخونی راستش من خودم تا اونجا که تحقیق کردم tesol بازار خوبی داره البته می تونی فوق آموزسم بخونی و بعدش تغییر رشته بدی برای linguistics یا education ولی از همین الان مشخص کن دکترا میخوای چی بخونی تا آماده تر بشی در مورد کشور هم باید مشخص کنی چه کشوری میخوای بری مثلن کانادا یا استرالیا یا اروپا ......در مورد بورس هم باید این شرایط رو داشته باشی نمره تافل یا ایلتس بالا و مقاله در صورت ای اس ای بودن بهتره کنفرانس خارجی و نامه ی پذیرش خیلی خوب راستش رو بگم کار کردن در خارج کار آسونی نیست البته بستگی به کشورش داره و کلن خیلی روی کار کردن حساب نکن در مورد هزینه ها من در مورد کانادا و امریکا اطلاع دارم مثلن دوره ی دکترا اونجا بین 3 الی 4 سال هست برای مثال دانشگاه مک گیل کانادا سالیانه 15000 دلار می خواهد البته شما باید به محض اخذ پذیرش 30 میلیون به حساب اونا بریزی که شهریه ی 2 سال شما می شود راستش رو بگم برای بورس باید شراییتطون را واقعن با بقیه متفاوت کنید راستی معدلم خیلی مهمه مثلن فکر نمی کنم معدل زیر 17 یا 18 رو بورس کنن پی معدل فوق لسیانس شما باید حداقل 2 الی 3 نمره بالاتر بشه البته معدل تخصصی ها نه درس های عمومی و الکی

با سلام اگه میخواید بیشتر راجب موضوع صحبت کنیم بیاید فیس بوک ali soyoof تا صحبت کنیم اقای سیروس 25

سلام دوستان.من مدرک کاردانی اموزش زبان انگلیسی دارم و کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی معدل لیسانسم 16.70 بوده. چند ساله که تدریس می کنم و بعنوان مدرس بیمه هم شده ام. دوست دارم که در اتریش ادامه تحصیل بدهم. با یکی از این موسسات تماس گرفتم و به من گفتن بدون نمره IELTS و یا نمره زبان المانی . واسم پذیرش در رشته LINGUSTICS بگیره. آیا همچین چیزی امکان داره؟؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    le-ciel آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    American Literature

بچه ها اگه کسی تونسته از جایی واسه ارشد ادبیات انگلیسی اپلای بگیره لطفا بگه از کجا و شرایطش چی بوده؟ ممنون.

Member hosseiniran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Medical Laboratory science-Arak

پیش فرض سوال در مورد زبان انگلیسی

سلام.ببخشید برای کسی که لیسانس زبان انگلیسی داره و می خواد تو فرانسه زندگی کنه و ادامه تحصیل بده امیدی برای کار هست؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)