صفحه 42 از 81 نخستنخست ... 323334353637383940414243444546474849505152 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 411 تا 420 , از مجموع 807

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته زبان انگلیسی

Member fkolahjooei آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    (دانشگاه تهران)

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته زبان انگلیسی

نقل قول نوشته اصلی توسط Canopus نمایش پست ها
    من ی سوال دیگه هم داشتم اینکه توصیه نامه چندتاش بهتره ؟ و استاد باید چند صفحه و چه چیزایی از ش بخوام که بنویسه؟ ( البته اگه لطف کنه و بنویسه !!!!!) نمره جی اری بیاد چند باشه که همچین تو چشم استاد بیاد و روش حساب کنه ؟
    تعداد توصیه نامه های شما رو دانشگاهی که واسش درخواست پذیرش می دین تعیین می کنه. معمولا دو یا سه توصیه نامه می خوان که باید اساتید قبلی شما اونا رو ارائه بدن. اغلب دانشگاهها فرم خاصی واسه توصیه نامه دارن که اساتید باید تکمیل کنن. قابلیت های شما از قبیل تیزهوشی، اعتماد بنفس، توانایی کار گروهی، مدیریت و..... عواملی هستن که در توصیه نامه بهشون اشاره میشه. در مورد نمره ی جی آر ای متوجه منظور شما نشدم. ربطی به توصیه نامه نداره.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : معرفی بچه های متقاضی دکتری زبان 2013 و 2014

مینیمم نمره زبان برای کسانی که زبان خوندن در مقایسه با سایر رشته ها بالاتر باید باشه؟ مرسی
    نقل قول نوشته اصلی توسط fkolahjooei نمایش پست ها
    نمرات آیلتس و تافل شما تعریفی نداره.
    ملاک های اصلی پذیرش: دانشگاه محل فارغ التحصیلی، معدل قبلی، توصیه نامه های اساتید، نمره ی تافل، SOP ، Sample of Writing.

رشته و دانشگاه
    (دانشگاه تهران)

نقل قول نوشته اصلی توسط نیدا نمایش پست ها
    مینیمم نمره زبان برای کسانی که زبان خوندن در مقایسه با سایر رشته ها بالاتر باید باشه؟ مرسی
    معمولا در اکثر دانشگاهها فرقی نداره و برای زبانی ها هم همونه. ولی بعضی جاها نمرات بالاتری از بعضی رشته ها (مثل زبان) می خوان.

ApplyAbroad Senior Veteran
    artemis_743 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط نیدا نمایش پست ها
    بستگی به دانشگاه مد نظرتون داره. همه دانشگاه هایی که من انتخاب کردم مینیمم 100 داشتن.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اوضاع گرفتن پذیرش در رشته زبان انگلیسی؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام. شرایط من کمی پیچیده است. لطفا کمی حوصله کنید و بخونید.

من لیسانس کامپیوتر و فوق آموزش زبان دارم. معدل لیسانسم اصلا خوب نیست اما ارشد معدلم A بود. متاسفانه هیچ مقاله ای ندارم.
    در ایران دو سه سال سابقه تدریس تو یک آموزشگاه زبان معتبر (در ایران) را دارم. به خاطر کار همسرم به دوبی اومدیم. اینجا ۲ سال توی یک بانک در زمینه اعتبار اسنادی کار کردم و یک certificate هم از یک موسسه خیلی معتبر انگلیسی در همین زمینه گرفتم. (از این شاخه به اون شاخه زیاد پریدم اما درس خوندن را دوست دارم و پشتکارم هم خوبه).
    نمره تافلم ۱۰۳ هست (اما بالاتر هم میتونم بگیرم چون آمادگی قبلی نداشتم)

الان میخوام برای ارشد در امریکا(کالیفرنیا) اقدام کنم.

جدای از گرفتن مدرک یک دلیل مهم برای مهاجرت برای من دخترم است که داره به سن مدرسه میرسد و بسیار مصر هستیم که در دوبی که بینهایت هزینه آموزش بالاست مدرسه نرود. بنابراین به دنبال یک رشته و دانشگاه خوب اما safe میگردم که بتونم سریعتر پذیرش بگیرم.

سوال من:
    با این سابقه به نظر شما شانس گرفتن پذیرش در چه رشته ای غیر از TESOL را دارم؟ (آیا میتونم برای رشته های تحقیقاتی اقدام کنم؟)
    آیا دانشگاه خاصی را توصیه میکنید؟
    زیاد روی فاند حساب نمیکنم.

ممنون از وقتتون.

Junior Member

درود بر دوستان عزیز،
    لطفا بفرمایید رنکینگ دانشگاه چقدر مهمه؟ آخه بعضی ها میگن دنبال رنک بالا نرو احتمال پذیرش کمه، بعد خیلی ها را میبینم دنبال رنکینگ دانشگاهها هستند! اصلا این رنک چه نقشی داره؟
    (ممنونم از هر نوع پاسخ شما)

Member Ordijahandam آواتار ها

خوب مسلما مهمه دیقیقا مثل تفاوتی که اینجا بین مثلا دانشگاه شریف و شهرستان قایل میشن.
    من فکر می کنم جلب نظر استاد، مرتبط بودن به حوزه کاری استاد، و داشتن شرایط مورد نیاز برای دانشگاه مورد نظر بیشتر تعیین کننده باشه در پذیرش یا عدم پذیرش تا رنک دانشگاه. البته مسلما رقابت برای دانشگاه های رنک بالا بیشتره خوب. ولی گویی دانشگاه هایی که پنجاه به پایینن (تو همین حدودا) دیگه مثلا فرقی نمی کنه رنک دانشگاه مثلا هفتاده یا نود. دقیقا مثل اینه که بخوایم بین دانشگاه اصفهان و شیراز یکیشو انتخاب کنیم. من پیشنهاد می دم دانشگاه های رنک بالا رو هم در لیست خود بگذارید اگر شرایط خوبی دارین ولی همه ی اونا رو از رنک بالا انتخاب نکنید تا توی ذوقتون نخوره. گویی حتی خیلی از بچه های شریف و تهران و ... سال اول به خاطر دست بالا گرفتن بیش از حد و فقط اپلای برای دانشگاههای رنک خیلی بالا از تمام اون دانشگاهها ریجکت شدن. موفق باشید دوست عزیز.
    نقل قول نوشته اصلی توسط alighadr نمایش پست ها
    درود بر دوستان عزیز،
    لطفا بفرمایید رنکینگ دانشگاه چقدر مهمه؟ آخه بعضی ها میگن دنبال رنک بالا نرو احتمال پذیرش کمه، بعد خیلی ها را میبینم دنبال رنکینگ دانشگاهها هستند! اصلا این رنک چه نقشی داره؟

رشته و دانشگاه
    (دانشگاه تهران)

درود بر دوستان عزیز،
    رتبه ی دانشگاه نشون دهنده ی کیفیت کار و اعتبار اوناست. خیلیا دوست دارن از جایی فارغ التحصیل بشن که نام دار باشه. در واقع، رتبه ی بالاتر نوعی اعتبار واسه ی خود شخص فارغ التحصیل هست. قرار نیست بعدا توی مدرک شما رتبه ی دانشگاه تون رو بنویسن.
    تا منظور از رتبه ی بالا چی باشه؟ ممکنه برای شما رتبه ی بالا یعنی دانشگاهی که بین 200 تای اوله ولی برای یکی دیگه 20 دانشگاه برتر دنیا. غالبا (نه همیشه) هر چه دانشگاه نامدارتر باشه تعداد اپلیکیشن های قوی برای اون دانشگاه بیشتر و احتمال پذیرش کمتره.
    شما برای انتخاب دانشگاه می تونید برای هفت هشت جای مختلف اپلای کنید. از این بین، یکی دو تا رو از 50 تای اول، یکی دوتا رو ار 50 تای دوم و... انتخاب کنید. چیزی که مهمه قابلیت های شماست. شما هر چه قوی تر باشید، احتمال پذیرش شما بالاتره.

Junior Member

درود بر شما،
    خیلی ممنونم از هر دو دوست عزیز پاسخ دهنده. دانشگاهها در رنکینگ رشته ها هم باهم فرق دارند. دانشگاهی با رنک پایین می تونه در رشته ایی نسبت به دانشگاههایی که رنک بالاتری دارند رنک بالاتری داشته باشه.
    حالا به نظر شما کدوم را باید ملاک قرار داد؟ در ضمن، رنکینگ جهانی با رنکینگ کشوری، و یا ایالتی هم با هم فرق دارند! totally confused

رشته و دانشگاه
    (دانشگاه تهران)

درود بر شما،
    خیلی ممنونم از هر دو دوست عزیز پاسخ دهنده. دانشگاهها در رنکینگ رشته ها هم باهم فرق دارند. دانشگاهی با رنک پایین می تونه در رشته ایی نسبت به دانشگاههایی که رنک بالاتری دارند رنک بالاتری داشته باشه.
    حالا به نظر شما کدوم را باید ملاک قرار داد؟ در ضمن، رنکینگ جهانی با رنکینگ کشوری، و یا ایالتی هم با هم فرق دارند! totally confused
    شما ترجیحا به رده بندی های معتبر جهانی مراجعه کنید و اونا رو در نظر بگیرید.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)