صفحه 43 از 81 نخستنخست ... 333435363738394041424344454647484950515253 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 421 تا 430 , از مجموع 807

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته زبان انگلیسی

Member Ordijahandam آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته زبان انگلیسی

وقتی دانشگاهی رنک جهانیش بالاست طبیعتا بدلیل اعتبارش، به فارغ التحصیلان تقریبا تمامی رشته ها از اون دانشگاه اعتبار بالایی میدن. یجورایی اعتبار تصاعدی! حالا اونی که توی یه دانشگاه رنک پایین اما قوی در اون رشته خاص درس بخونه، هرچقدر هم از نظر اون رشته قوی باشه دانشگاهش، بازم از بعضی مزایا عقب می مونه. پس رنکینگ جهانی فکر میکنم مورد اطمینانتر باشه.

سلام. من لیسانس و ارشد ادبیات انگلیسی دارم. برای دکتری قصد زبانشناسی و یا ادبیات تطبیقی دارم. کسی هست که اطلاعات بیسیکی در مورد پذیرش همراه با فاند از این دو رشته داشته باشه؟ تو کدوم شانس بیشتری دارم؟
    ویرایش توسط artemis_743 : April 20th, 2013 در ساعت 09:29 PM دلیل: تغییر عنوان پست پس از انتقال آن به تاپیک مرتبط

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

نقل قول نوشته اصلی توسط artemisothello نمایش پست ها
    سلام. من لیسانس و ارشد ادبیات انگلیسی دارم. برای دکتری قصد زبانشناسی و یا ادبیات تطبیقی دارم. کسی هست که اطلاعات بیسیکی در مورد پذیرش همراه با فاند از این دو رشته داشته باشه؟ تو کدوم شانس بیشتری دارم؟
    Best way to providing information and have an overview in these cases is NOT asking people(like me for example:-))certainly but looking at universities (Your desired field of study)websites
    as an example i refer you to watch this out...you can consider it as a beginning of your seekings...this Link contains info about applying to University of Manchester in a PHD in Linguistics

Good luck
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

دوستان بهترین رشته (گرایش زبان)برای کسی که لیسانس ادبیات انگلیسی و فوق آموزش خونده و بجز فارسی و انگلیسی به یک زبان در حال نابودی ایرانی مسلط هستش، برای ادامه تحصیل چی میتونه باشه از بین ادبیات تطبیقی و anthropological linguistics و historical linguistics (اگر با تاکید بر اون زبان در حال نابودی بخواد کار کنه) .
    رشته یا گرایش زبانی که بتونه این سه تا زبانو بهم ربط بده چی هستش؟

Member fkolahjooei آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    (دانشگاه تهران)

نقل قول نوشته اصلی توسط artemisothello نمایش پست ها
    هر دو رشته شانس پذیرش بالایی دارن.
    چیزی که مهمه اینه که شما خودتون به چی علاقمند هستین. این دو رشته با هم تفاوت بسیار دارن ولی در حالت عادی کسی که پیش زمینه ی ادبیات داره، البته به شرط داشتن دانش قابل قبول، در ادبیات تطبیقی شانس بیشتری خواهد داشت. تقریبا اکثر دانشگاه های ممتاز در امریکا و کانادا به این دو رشته پذیرش با فاند میدن.

نقل قول نوشته اصلی توسط Ordijahandam نمایش پست ها
    دوستان بهترین رشته (گرایش زبان)برای کسی که لیسانس ادبیات انگلیسی و فوق آموزش خونده و بجز فارسی و انگلیسی به یک زبان در حال نابودی ایرانی مسلط هستش، برای ادامه تحصیل چی میتونه باشه از بین ادبیات تطبیقی و anthropological linguistics و historical linguistics (اگر با تاکید بر اون زبان در حال نابودی بخواد کار کنه) .
    برای ربط دادن، بهترین گزینتون ادبیات تطبیقیه. مباحث جدید این رشته هر چیزی که قالب گرامری داشته باشه ( لازم نیست دقیقا زبان یا ادبیات باشه بلکه وارد حوزه های فیلم و فلسفه و مدیا هم شده ) رو به هر چیز دیگه ربط میده. صرفا به دو ادبیات مختلف محدود نیست. اما برای کار روی یک زبان، بهتره زبانشناسی بخونید. مبحث discourse در زبانشناسی تقریبا وارد هر رشته دیگه ای شده. به قول یکی از اساتید، زبانشناسی فقط وارد کله پزی نشده!! بنظر میاد زبانشناسی کاربردی بخصوص بحث زبان در گفتمان به کارتون بیاد.

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

اگر قصد کار بر روی اون زبان رو دارید می تونید به دپارتمان های مطالعات ایران هم رجوع کنید، چون این دپارتمان ها روی فرهنگ، زبان، رسوم و این جور مسائل کار می کنن. می تونید اون جا آپلای کنید و یه استاد مشترک هم از گروه های زبان شناسی بگیرید. دانشگاه کلمبیا رو یه نگاهی بندازید به عنوان نمونه

نقل قول نوشته اصلی توسط SirousFUM نمایش پست ها
    اگر قصد کار بر روی اون زبان رو دارید می تونید به دپارتمان های مطالعات ایران هم رجوع کنید، چون این دپارتمان ها روی فرهنگ، زبان، رسوم و این جور مسائل کار می کنن. می تونید اون جا آپلای کنید و یه استاد مشترک هم از گروه های زبان شناسی بگیرید. دانشگاه کلمبیا رو یه نگاهی بندازید به عنوان نمونه
    ممنون. منظورتون از استاد مشترک اینه که همزمان در یک دانشگاه با دو استاد مکاتبه کنم؟ و باید رضایت هر دو رو جلب کنم؟

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

ممنون. منظورتون از استاد مشترک اینه که همزمان در یک دانشگاه با دو استاد مکاتبه کنم؟ و باید رضایت هر دو رو جلب کنم؟
    نه، چند دپارتمان که من داشتم نگاه می کردم ذکر کرده بودند که اگر موضوعتون بین رشته ای هست با اون دپارتمان دیگه هم تماس بگیرید و هماهنگ کنید و این ها

Junior Member

[QUOTE=artemisothello;1149842]برای ربط دادن، بهترین گزینتون ادبیات تطبیقیه. مباحث جدید این رشته هر چیزی که قالب گرامری داشته باشه ( لازم نیست دقیقا زبان یا ادبیات باشه بلکه وارد حوزه های فیلم و فلسفه و مدیا هم شده ) رو به هر چیز دیگه ربط میده. صرفا به دو ادبیات مختلف محدود نیست. اما برای کار روی یک زبان، بهتره زبانشناسی بخونید. مبحث discourse در زبانشناسی تقریبا وارد هر رشته دیگه ای شده. به قول یکی از اساتید، زبانشناسی فقط وارد کله پزی نشده!! بنظر میاد زبانشناسی کاربردی بخصوص بحث زبان در گفتمان به کارتون بیاد.

میشه توضیح بدید یا اینکه لینکی معرفی کنید که کار روی مدیا یا فیلم چه جوری با ادبیات تطبیقی مخلوط میشه ؟ راستش واسم دقیقا روشن نیست این رشته ادبیات تطبیقی و اینکه میشه به جز مباحث ادبیات از زمینه های دیگه هم وارد این رشته شد و از جنب های دیگه ای مثل فیلم روش کار کرد.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)