صفحه 45 از 81 نخستنخست ... 353637383940414243444546474849505152535455 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 441 تا 450 , از مجموع 807

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته زبان انگلیسی

Member fkolahjooei آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    (دانشگاه تهران)

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته زبان انگلیسی

نقل قول نوشته اصلی توسط sunib نمایش پست ها
    سلام دوستان!

دو تا سوال داشتم ازتون.

1. آیا شانسی برای گرفتن پذیرش (+فاند) در مقطع کارشناسی (با فوق دیپلم مترجمی زبان انگلیسی و معدل بالا) از یکی از دانشگاه‌های آمریکا، کانادا و آلمان هست یا خیر؟

2. آیا ترجمه‌ی کتاب تاثیر مثبتی تو رزومه داره یا خیر؟

ممنون می‌شم جواب بدین
    1. خیر.
    2. نه چندان.

سلام من لیسانس مترجی زبان انگلیسی دارم .میخوام برای کبک اقدام کنم.اما بیمه برای ثابقه کار ندارم و بصورت آزاد کار ترجمه انجام میدهیم.از آنجا که معمولا استخدام مترجم با بیمه به راحتی پیدانمیشود میخواستم اگر کسی شرایط مشابهی دارد یا داشته لطفا راهنمایی کند یا پیشنهادی دهد

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    TEFL, Azad university

سلام ، لسانس و فوق لیسانس آموزش زبان انگلیسی دارم ،معدل لیسانسم 17.80 و معدل فوق لیسانسم 18.70، 1 مقاله داخلی دارم و یک E-book،میخوام برای PHDبا فاند اقدام کنم، نمیدونم از کجا شروع کنمممنون میشم راهنماییم کنید.

رشته و دانشگاه
    (دانشگاه تهران)

نقل قول نوشته اصلی توسط sara_frzm نمایش پست ها
    سلام ، لسانس و فوق لیسانس آموزش زبان انگلیسی دارم ،معدل لیسانسم 17.80 و معدل فوق لیسانسم 18.70، 1 مقاله داخلی دارم و یک E-book،میخوام برای PHDبا فاند اقدام کنم، نمیدونم از کجا شروع کنمممنون میشم راهنماییم کنید.
    معدل های شما کاملا خوبه ولی دانشگاه های فارغ التحصیلی تون هم مهمه.
    باید اول مشخص کنید کدوم کشور(ها) مد نظرتونه. بعد لیستی از دانشگاه های اون کشور تهیه کنید. دپارتمان انگلیسی هر دانشگاه شرایط و زمان پذیرش رو مشخص کرده.

Member Ordijahandam آواتار ها

سلام اگه این پاییز می خواین اقدام کنید الان به فکر نمره زبان باشید که نوع امتحانش بستگی به کشور و دانشگاه مورد نظره. اگر آمریکا بخواهین برید که اکثرا هم جی آر ای می خوان هم تافل/ یا احتمالا آیلتس. بعد از مطمین شدن در سایت دانشگاه مقصد از الان شروع کنید روی زبان تمرکز کنید چون جی آر ای اواخر مهر امتحانه تا اون موقع باید آماده باشین اگه می خواین به امسال برسید. اگه دانشگاه سراسری خوندین از الان کم کم به فکر آزاد کردن مدرک (خرید اون) هم باشید. چون گویی بعضی دانشگاه ها طول می کشه تا مدرک رو بهتون بدن. یه طوری که تا پاییز دستتون برسه. موفق باشید

سلام

من فوق آموزش زبان دارم با معدل 17.19 ولی (شیوه آموزش محور) بوده یعنی پایان نامه نداشتم. میخوام برای مستر TESOL برای کشور آمریکا اقدام کنم. میخوام بدونم شانس قبولیم و گرفتن ویزا در چه حده؟ نمره ی تافلم 101. آیا بهتره با اینکه پایان نامه ندارم برای دکترا اقدام کنم یا شانسم رو برای مستر امتحان کنم؟ کسی هست توی این فروم که در حال گرفتن پذیرش در رشته ی زبان باشه و بخواد با من در تماس باشه تا همفکری کنیم ؟

سلام. تا اونجا که می دونم پایانامه به خودی خود ارزش چندانی نداره بلکه قدرت شما در انجام تحقیق مهمه که اون هم می تونه با یک یا چند مقاله آی اس آی ( در بهترین شکل ممکن) جبران بشه و شما از این طریق استاد مقابل رو متقاعد کنی که اهل تحقیقی. این براشون مهمه. اگر برای مستر بخواین اقدام کنید تا اونجا ک من فهمیدم شانس گرفتن فاند براتون کمتر از وقتی می شه که برای دکتری اقدام می کنید. دو سال هم خودش وقت زیادیه. بنظر من بجای شروع کردن دوباره از مستر رزومه خودتون رو قوی کنید مقاله بنویسید یا کارای مشابه تحقیقاتی انجام بدین بعدش برای دکتری اقدام کنید. موفق باشید

رشته و دانشگاه
    (دانشگاه تهران)

نقل قول نوشته اصلی توسط Ordijahandam نمایش پست ها
    سلام. تا اونجا که می دونم پایانامه به خودی خود ارزش چندانی نداره بلکه قدرت شما در انجام تحقیق مهمه که اون هم می تونه با یک یا چند مقاله آی اس آی ( در بهترین شکل ممکن) جبران بشه و شما از این طریق استاد مقابل رو متقاعد کنی که اهل تحقیقی. این براشون مهمه. اگر برای مستر بخواین اقدام کنید تا اونجا ک من فهمیدم شانس گرفتن فاند براتون کمتر از وقتی می شه که برای دکتری اقدام می کنید. دو سال هم خودش وقت زیادیه. بنظر من بجای شروع کردن دوباره از مستر رزومه خودتون رو قوی کنید مقاله بنویسید یا کارای مشابه تحقیقاتی انجام بدین بعدش برای دکتری اقدام کنید. موفق باشید
    دوست عزیز، در زمینه های زیر بنده با حرفهای شما مخالفم:
    1. در بررسی کارنامه ها قطعا به تعداد واحدهای سمینار و پایان نامه نگاه میکنن. بنابراین، داشتن پایان نامه که معنیش آشنایی با اصول تحقیق هست، قطعا در نظر گرفته میشه.
    2. دادن مقاله اون هم آی اس آی اصلا به این راحتی نیست که بشه بسرعت چندتاشو داد زمان بر هست.
    3. در پذیرش رشته های علوم انسانی مکاتبه با استاد عملا تاثیری نداره چون بر خلاف رشته های فنی اساتید نمی تونن از طریق RA دانشجو جذب کنن.

Junior Member

سلام. من میخوام برای فاند یکی از دانشگاه های سوئد اقدام کنم. البته هنوز مونده تا درسم تموم بشه ولی هیچ اطلاعاتی از این که چجوری فاند بگیرم ندارم. رشته من مترجمیه . معدلم هم تا الان 18/5 . لطفا راهنمایی کنید تا بدونم واسه فوق چه رشته ای رو میتونم فاند بگیرم؟شنیدم زبانشناسی نسبت به بقیه راحت تره. واقعاً اینطوره؟ در ضمن میخواستم بدونم واسه فاند گرفتن چه چیزایی ازم میخوان؟ مقاله لازمه؟ چند تا؟ نمره ی بالای تافل چقدر میتونه تاثیر اشته باشه؟از همه لحاظ نیاز به اطلاعات دارم....مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط ramintta نمایش پست ها
    سلام. من میخوام برای فاند یکی از دانشگاه های سوئد اقدام کنم. البته هنوز مونده تا درسم تموم بشه ولی هیچ اطلاعاتی از این که چجوری فاند بگیرم ندارم. رشته من مترجمیه . معدلم هم تا الان 18/5 . لطفا راهنمایی کنید تا بدونم واسه فوق چه رشته ای رو میتونم فاند بگیرم؟شنیدم زبانشناسی نسبت به بقیه راحت تره. واقعاً اینطوره؟ در ضمن میخواستم بدونم واسه فاند گرفتن چه چیزایی ازم میخوان؟ مقاله لازمه؟ چند تا؟ نمره ی بالای تافل چقدر میتونه تاثیر اشته باشه؟از همه لحاظ نیاز به اطلاعات دارم....مرسی
    سلام. فاند گرفتن در مقطع دکتری از مقطع ارشد بنسبت راحتتره. چون می خواهین تغییر گرایش بدین باید استاد رو متقاعد کنید که شما در یکی از مباحث زبانشناسی تا حدودی کار کردین و توانایی انجام تحقیق دارین. یکی از راهاش می تونه داشتن مقاله باشه. فاند گرفتن خیلی نسبیه. و نمی شه گفت حتما به عامل یا عوالی وابستست. مهم متقاعد شدن استاد و board هستش برای پذیرش شما. مثلا داشتن یک SOP خیلی قوی هم در بهترین حالت ممکنه بتونه نقش یک مقاله رو برای دانشجو ایفا کنه در صورتی که استاد واقعا بشما نیاز داشته باشه. فاند رقابتیه و تاحدودی بستگی به شرایط رقیبان هم داره. ممکنه شما بدون مقاله هم بتونی از رقیبانت پیش باشی. معدل بالا هم مسلما تاثیر داره. و حتی نمره زبان بالا. و دانشگاهی که درس خوندین و ..... تعداد مقاله تاثیر مثبت می تونه داشته باشه اما کیفیت هم مهمه. یک مقاله خیلی خوب گاهی می تونه اعتبار بهتری برای شما بسازه تا چند مقاله نسبتا خوب. اگر به زبان ایرانی دیگه ای غیر از زبان فارسی و انگلیسی هم مسلط هستین من رشته مطالعات ایران یا زبانهای ایرانی رو پیشنهاد می کنم. یا حتی ادبیات تطبیقی. مترجمی رو شنیدم سخت قبول می کنن. گرایشهای دیگر زبانشناسی هم هستن که الان خیلی کاربرد دارن. مثل comutational linguistics یا neurolinguistics . تا اونجا که من متوجه شدم کسانی که کامپیوتر و یا زبانشناسی خوندن رو بهتر قبول می کنن برای computational . مدارک کامپیوتر هم گویی تاثیر مثبت داره برای پذیرش در این گرایش. مثل برنامه نویسی و ...
    اینها بر اساس اطلاعات محدود و کلی من بود. توی فروم بگردین هستن بچه هایی که در هر زمینه تخصص دارن. موفق باشید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)