صفحه 46 از 81 نخستنخست ... 363738394041424344454647484950515253545556 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 451 تا 460 , از مجموع 807

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته زبان انگلیسی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران دانشگاه کاسل

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته زبان انگلیسی

درود
    دوست من لیسانس مترجمی با معدل 17.47 از دانشگاه غیرانتفاعی خیام مشهد و فوق لیسانس زبان شناسی در گرایش general linguistics با معدل 19.16 در دانشگاه سراسری سمنان داره. مقاله ی داخلی هم نوشته. زبان های انگلیسی ، فرانسوی و آلمانی هم بلده. اما نمیدونه تو کدوم کشور میتونه برای دکتری با توجه به رشتش اقدام کنه. اگر دوستان راهنمایی کنن، یک دنیا ممنون میشم.

Member Ordijahandam آواتار ها

سلام. این رشته در بسیاری از کشورها در مقطع دکتری دانشجو کمیگیره از جمله آمریکا، و آلمان که بنظر میرسه بسشتر از بقیه دارن به این رشته میپردازن؛کانادا،سوید،استر الیا ، و خیلی کشورهای دیگه . بستگی به گرایشتون داره. بعضی کشورها روی بعضی گرایشها بیشتر کار میکنن.

کسی ژورنال بین المللی نسبتا معتبری (نه صددرصد آی اس آی) در رابطه با ادبیات، نقد ادبی، ادبیات تطبیقی، زبان شناسی و غیره میشناسه که بشه بدون پرداخت فی یا با فی نسبتا پائین مقاله چاپ کرد؟ میدونم این باید در قسمت مقاله مطرح میشد اما اونجا اکثرا بچه های فنی هستن و احتمال دادم اینجا بیشتر اطلاعات بگیرم.

سلام خدمت دوستان
    من سال اخر رشته ی آموزش در دانشگاه آزاد شهری کوچک هستم میخوام ببینم در آینده ( برای دکتری تو همین رشته ی خودم ) امیدی به فاند گرفتن در دانشگاه های معتبر انگلستان یا آمریکا و کانادا هست؟
    چه اقداماتی از همین الان باید انجام بدم؟ مثلا برای ارشد کدوم دانشگاه رو تو ایران مد نظر داشته باشم؟؟ و کلا اگه جای من بودین از الان چیکار میکردین؟؟؟
    ممنون

با سلامی دوباره
    کسی میدونه حدود شهریه رشته مترجمی زبان با فرض برداشتن 20 واحد برای دانشگاه ازاد ی ورودی 91-92 چقدر میشه؟ ممنون

سلام
    من دانشجوی ارشد آموزش زبان هستم و فقط دفاع از پایان نامه ام مونده که تا شهریور تموم میشه. لیسانسم تاکستان بودم و ارشدم علوم تحقیقات همدان بود. یک مقاله isi دارم. میخواستم بدونم شانسی برای پذیرش دارم؟ از کی اقدام کنم بهتره و برای چه کشوری؟

Member fkolahjooei آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    (دانشگاه تهران)

نقل قول نوشته اصلی توسط sahar_teaching نمایش پست ها
    سلام
    من دانشجوی ارشد آموزش زبان هستم و فقط دفاع از پایان نامه ام مونده که تا شهریور تموم میشه. لیسانسم تاکستان بودم و ارشدم علوم تحقیقات همدان بود. یک مقاله isi دارم. میخواستم بدونم شانسی برای پذیرش دارم؟ از کی اقدام کنم بهتره و برای چه کشوری؟
    عوامل زیادی در پذیرش موثره، یکی دو تاش مواردیه که شما اشاره کردین: دانشگاه محل تحصیل و مقاله.
    علاوه بر اون، معدل بالا در مقاطع قبلی، توصیه نامه های ی اساتید، SOP، نمره ی زبان هم تاثیر دارن. البته در اختیار داشتن اساتیدی که حوزه ی پژوهش شون به علایق شخص اپلای کننده نزدیک باشه اهمیت داره.
    در مورد دو موردی که شما گفتین، به طور حتم نگاه اونا به تعدادی از دانشگاه های ایران بهتره، منظورم دانشگاههای شناخته شده است.
    در عین حال داشتن مقاله ی آی اس آی تاثیرگذاره.
    همیشه شانس هست حتی اندک. در هر صورت کسی که هدفش اینه باید خیلی تلاش کنه و در عین حال واسه خودش جا بنداره که ممکنه نتیجه نده.

Member fkolahjooei آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    (دانشگاه تهران)

نقل قول نوشته اصلی توسط bigapple1986 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان
    من سال اخر رشته ی آموزش در دانشگاه آزاد شهری کوچک هستم میخوام ببینم در آینده ( برای دکتری تو همین رشته ی خودم ) امیدی به فاند گرفتن در دانشگاه های معتبر انگلستان یا آمریکا و کانادا هست؟
    چه اقداماتی از همین الان باید انجام بدم؟ مثلا برای ارشد کدوم دانشگاه رو تو ایران مد نظر داشته باشم؟؟ و کلا اگه جای من بودین از الان چیکار میکردین؟؟؟
    ممنون
    همیشه امید هست. آمریکا و کانادا شانس فاند گرفتن بیشتره.
    شما باید سخت تلاش کنید تا در مقطع ارشد یک دانشگاه برتر پذیرفته بشین. معدل تون باید بالا باشه.
    جی آر ای (واسه آمریکا) و تافل کار کنید. نمره ی بالا در این دو آزمون یکی از ارکان موفقیته.
    زمینه های پژوهشتون رو مشخص کنید و دانش تون رو در این زمینه ها بالا ببرید.
    اگه تونستید مقاله هم چاپ کنید کمکتون میکنه.

Junior Member

سلام
    من خیلی از دانشگاهها و شرایطشون رو مطالعه کردم بهترین دانشگاهی رو که برای مقطع فوق و دکترای زبان انگلیسی پیدا کردم و فاند خوبی هم میده این دانشگاهه university of western ontario
    تا حالا به چند تا ایرانی هم پذیرش با فاند خوب هم تو مستر هم دکترا داده
    تا اونجایی هم که دیدم شرایطش بیشتر به نمره 109 تافل و ایلتس 8 گیر داده و معدل لیسانس خوب
    امیدوارم خودتون هم مطالعه ای داشته باشین و حتما به سایتش سر بزنین

کسی در مورد موارد امتحانی جی آر ای ادبیات انگلیسی چیزی میدونه؟ شنیدم ریاضی هم جزوشه؟ درسته؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)