صفحه 48 از 81 نخستنخست ... 383940414243444546474849505152535455565758 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 471 تا 480 , از مجموع 807

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته زبان انگلیسی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته زبان انگلیسی

سلام.من لیسانس آموزش زبان انگلیسی دارم و برای تحصیل در مقطع کار کارشناسی ارشد در خارج از کشور نیاز به لیست کامل رشته هایی ک میتونم بخونم دارم؛حتی اگر از رشته های دیگرهم باشه اشکال نداره. کلا تمایل به تغییر رشته دارم میخام بدونم در چه رشته هایی میتونم ادامه تحصیل بدم؛البته مرتبط باشه بهتره.
    ممنون میشم اگه لطف کنید جواب بدید

ApplyAbroad Superstar

Cool پاسخ : مشاوره و نظرخواهی

نقل قول نوشته اصلی توسط dirjavad نمایش پست ها
    سلام.من لیسانس آموزش زبان انگلیسی دارم و برای تحصیل در مقطع کار کارشناسی ارشد در خارج از کشور نیاز به لیست کامل رشته هایی ک میتونم بخونم دارم؛حتی اگر از رشته های دیگرهم باشه اشکال نداره. کلا تمایل به تغییر رشته دارم میخام بدونم در چه رشته هایی میتونم ادامه تحصیل بدم؛البته مرتبط باشه بهتره.
    ممنون میشم اگه لطف کنید جواب بدید
    دوست خوب بنظر من شما می توانی رشته های زیر اقدام کنید:
    اگر دنبال دوره های کوتاه مدت هستی اینها هم هستند:
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مترجمي فرانسه

پیش فرض پاسخ : مشاوره و نظرخواهی

سلام. من هم دانشجوی ارشد مترجمی فرانسه هستم.چون فروم زبان فرانسه کسی نمیاد اینجا سوالمو میگم. من الان می‌خوام شروع کنم به مطالعه برای نوشتن مقاله.ولی‌ واقعا موندم توی چه زمینه‌ای مقاله‌ام رو بنویسم که شانس بیشتری برای گرفتن فاند یا اسکالرشیپ داشته باشم.در زمینه ترجمه که رشته خودمه یا زبانشناسی؟

توی فروم زبانشناسی خوندم که به رشته‌های غیر مرتبط سخت فاند میدان و خودم هم به یه دانشگاه که اسکالرشیپ داشت ایمیل زدم و پرسیدم بهم گفت که فکر می‌کنم داوطلبانی باشند که به شما ارجحیت دارند.

۱)حالا با این شرایط باز هم داشتن یک sop قوی باز هم به پذیرش در زبانشناسی کمک می‌کنه؟مثلا چی‌ باید بگیم که استاد متقاعد شه؟

۲)جز زبانشناسی آموزش و ادبیات رشته دیگه‌ای هم هست که مرتبط با رشته من باشه و اسکالرشیپ هم زیاد داشته باشه؟

سلام.من راهنمای استفاده از فروم رو خوندم اما متوجه نشدم که کجا می تونم سوالامو بپرسم.امیدوارم درست اومده باشم.
    من لیسانس زبان و ادبیات عربی دانشگاه شهید بهشتی با معدل 17 و خورده ای دارم.متولد منتریال کانادا هستم.دوست دارم برای ادبیات انگلیسی البته با فاند اقدام کنم.زبان شناسی دوست ندارم.اکثر پست ها رو در مورد رشته زبان انگلیسی در فروم خوندم.زبان عربی رو دوست دارم اما ادبیاتش را نه خیلی.روی ادبیات تطبیقی هم فکر می کنم.فعلا قصدم گرفتن پذیرش با فاند در کانادا ست در مقطع فوق لیسانس.کار تحقیقاتی دوست دارم. به نظرتون شانس پذیرش تو کدوم رشته رو دارم زبان انگلیسی ،ادبیات تطبیقی،ادبیات انگلیسی، و در چه دانشگاههایی اقدام کنم.من قصد دارم دوسال دیگه پذیرش بگیرم.ایا دانشگاهی است که رشته ادبیات انگلیسی داشته باشه اما در کنارش گروه ادبیات تطبیقی هم داشته باشه که من مجبور نباشم صرفا ادبیات عربی را دنبال کنم؟یعنی درکنار رشته ادبیات انگلیسی مطالعات عربی هم داشته باشه؟به این دلیل اینو پرسیدم که در ادبیات تطبیقی تو باید به یک ادبیات و زبان غیر انگلیسی مسلط باشی و تو اون زمینه کار کنی.اما من خیلی علاقه ندارم رو اشعار عربی مثلا کار کنم اما خب زبان فصیح عربی را تقریبا می دونم و دوست دارم.کلا در زبان انگلیسی هم به داستان علاقه مندم.ممنون می شم راهنماییم کنید.

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

نقل قول نوشته اصلی توسط sabasara321 نمایش پست ها
    سلام.من راهنمای استفاده از فروم رو خوندم اما متوجه نشدم که کجا می تونم سوالامو بپرسم.امیدوارم درست اومده باشم.
    من لیسانس زبان و ادبیات عربی دانشگاه شهید بهشتی با معدل 17 و خورده ای دارم.متولد منتریال کانادا هستم.دوست دارم برای ادبیات انگلیسی البته با فاند اقدام کنم.زبان شناسی دوست ندارم.اکثر پست ها رو در مورد رشته زبان انگلیسی در فروم خوندم.زبان عربی رو دوست دارم اما ادبیاتش را نه خیلی.روی ادبیات تطبیقی هم فکر می کنم.فعلا قصدم گرفتن پذیرش با فاند در کانادا ست در مقطع فوق لیسانس.کار تحقیقاتی دوست دارم. به نظرتون شانس پذیرش تو کدوم رشته رو دارم زبان انگلیسی ،ادبیات تطبیقی،ادبیات انگلیسی، و در چه دانشگاههایی اقدام کنم.من قصد دارم دوسال دیگه پذیرش بگیرم.ایا دانشگاهی است که رشته ادبیات انگلیسی داشته باشه اما در کنارش گروه ادبیات تطبیقی هم داشته باشه که من مجبور نباشم صرفا ادبیات عربی را دنبال کنم؟یعنی درکنار رشته ادبیات انگلیسی مطالعات عربی هم داشته باشه؟به این دلیل اینو پرسیدم که در ادبیات تطبیقی تو باید به یک ادبیات و زبان غیر انگلیسی مسلط باشی و تو اون زمینه کار کنی.اما من خیلی علاقه ندارم رو اشعار عربی مثلا کار کنم اما خب زبان فصیح عربی را تقریبا می دونم و دوست دارم.کلا در زبان انگلیسی هم به داستان علاقه مندم.ممنون می شم راهنماییم کنید.
    اگر عربی بلدید و خوب حتما انگلیسیتون هم خوبه و متکلم زبان فارسی هستید، برید سمت رشته های middle east language and culture که اونجا می تونید روی ادبیات هم کار کنید، البته ادبیات انگلیسی کمتر، اما خوب رشته ی بسیار روی بورسی هست توی آمریکا و اروپا و بهتر هم هست که حالا شما دو زبان خاور میانه ای رو بلدید! مثلا، دانشگاه کلمبیا همچین پروگرامی داره که خوب گایاتری اسپیوک معروف و حمید دهباشی رو داره که هم روی ادبیات انگلیس و فارسی و اورینتالیسم تسلط دارند!
    الان دوران مطالعات بین رشته ای هست و خطوط و مرز های بین رشته ها برداشته شده، حالا که شما تواناییش رو دارید چرا وارد همچین حوزه ای نشید،که هم خیلی از علاقتون دور نباشه و تواناییش رو داشته باشید که تو حوزه های بیشتری عرض اندام کنید
    من شخصا اگر عربی بلد بودم لحظه ای درنگ نمی کردم چون این رشته ها در دانشگاه های بسیار خوبی ارائه می شه و ساپورت مالی خوبی هم دارن!

همچنین اضافه کنم چون معدلتون خوبه اگر جی.ار.ای بدید شاید بتونید پذیرش مستقیم دکترا بگیرید، کلمبیا،یو سی ال ای، تگزاس ای اند ام دور از دسترس نیستند
    ویرایش توسط artemis_743 : September 17th, 2013 در ساعت 12:57 PM دلیل: ترکیب دو پست متوالی

نقل قول نوشته اصلی توسط SirousFUM نمایش پست ها
    اگر عربی بلدید و خوب حتما انگلیسیتون هم خوبه و متکلم زبان فارسی هستید، برید سمت رشته های middle east language and culture که اونجا می تونید روی ادبیات هم کار کنید، البته ادبیات انگلیسی کمتر، اما خوب رشته ی بسیار روی بورسی هست توی آمریکا و اروپا و بهتر هم هست که حالا شما دو زبان خاور میانه ای رو بلدید! مثلا، دانشگاه کلمبیا همچین پروگرامی داره که خوب گایاتری اسپیوک معروف و حمید دهباشی رو داره که هم روی ادبیات انگلیس و فارسی و اورینتالیسم تسلط دارند!
    الان دوران مطالعات بین رشته ای هست و خطوط و مرز های بین رشته ها برداشته شده، حالا که شما تواناییش رو دارید چرا وارد همچین حوزه ای نشید،که هم خیلی از علاقتون دور نباشه و تواناییش رو داشته باشید که تو حوزه های بیشتری عرض اندام کنید
    من شخصا اگر عربی بلد بودم لحظه ای درنگ نمی کردم چون این رشته ها در دانشگاه های بسیار خوبی ارائه می شه و ساپورت مالی خوبی هم دارن!

همچنین اضافه کنم چون معدلتون خوبه اگر جی.ار.ای بدید شاید بتونید پذیرش مستقیم دکترا بگیرید، کلمبیا،یو سی ال ای، تگزاس ای اند ام دور از دسترس نیستند
    مرسی.اما موضوع اینکه من حتما می خوام کانادا باشه.و ذوقی هم برای زبان های خاورمیانه ندارم خیلی.شاید باید مطالعه کنم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sabasara321 نمایش پست ها
    مرسی.اما موضوع اینکه من حتما می خوام کانادا باشه.و ذوقی هم برای زبان های خاورمیانه ندارم خیلی.شاید باید مطالعه کنم
    بله من هم فکر می کنم در حال حاضر شما علاقه تون به انگلیسی هست ولی شاید نمی خواهید لیسانس عربی تون بی فایده باشه. درست متوجه شدم؟
    فعلا وقت دارید که فکر کنید.
    توی این مدت، پیشنهاد می کنم که top canadian universities رو در فیلد art and humanities سرچ کنید، برید تو سایت دانشگاه ها، و ببینید که چه رشته هایی دارند. یه وقت هایی یه دانشگاه یه درس جدیدی میذاره که دانشگاه های دیگه ندارن. این ممکنه به شما ایده بده. در کنار اینکه محتوای هر رشته رو مطالعه می کنید و می تونید ببینید که تمرکز روی ادبیات هست مثلا یا روی زبانشناسی.
    کار وقت گیریه اما انتخاب دانشگاه خیلی مهمه برای اینکه باید بدونید که آیا دانشگاه و رشته انتخابی چیزی که براش وقت و پول هزینه کردید رو بهتون می ده یا نه . به نظر من باید دانشگاهتون و رشته تون رو دوست داشته باشید. برای همین تا می تونید توی سایت دانشگاه ها مطالعه کنید. لیست استادهای اون رشته، مدارکشون، و غیره.

بله دقیقا نمی خوام لیسانس عربیم حیف بشه.تو سایت دانشگاه مک گیل رشته ی مطالعات خاورمیانه داره که ادبیات خاورمیانه تاریخ و مردم شناسیشو زبانشون و .... رو بررسی می کنه .به نظر جالب میاد اما کاش بیشتر ادبیات داشت و ادبیات انگلیسی هم داشت.دارم جک می گم .مرسی

Junior Member

سلام،
    من دانشجوی ترم 3 رشته ادبیات انگلیسی در مقطع ارشد هستم. می خوام دوباره برای فوق لیسانس و گرفتن بورسیه از یک کشور اروپایی اقدام کنم. شنیدم شرایط آلمان برای گرفتن بورسیه از بقیه کشورها بهتره. اما دو تا سوال دارم؛ اول اینکه می گن به رشته های علوم انسانی در مقطع فوق بورسیه نمیدن، آیا این مضوع درسته؟ و اینکه آیا کسی میدونه کدوم دانشگاه های آلمان رشته ادبیات انگلیسی یا رشته های مرتبط با اون رو بورس میدن؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Leda نمایش پست ها
    سلام،
    من دانشجوی ترم 3 رشته ادبیات انگلیسی در مقطع ارشد هستم. می خوام دوباره برای فوق لیسانس و گرفتن بورسیه از یک کشور اروپایی اقدام کنم. شنیدم شرایط آلمان برای گرفتن بورسیه از بقیه کشورها بهتره. اما دو تا سوال دارم؛ اول اینکه می گن به رشته های علوم انسانی در مقطع فوق بورسیه نمیدن، آیا این مضوع درسته؟ و اینکه آیا کسی میدونه کدوم دانشگاه های آلمان رشته ادبیات انگلیسی یا رشته های مرتبط با اون رو بورس میدن؟
    سلام.

دوست خوب، من پیشنهاد نمی کنم که شما با مدرک فوق لیسانس ، برای فوق لیسانس دوباره اقدام کنید. خیلی وقتتون رو هدر می دید به نظرم. مخصوصا اگه همون رشته باشه.
    حالا دقیقا قوانینن چطوره نمی دونم، اما یکی از دوستان می گفت که برای انگلیس می خواست ویزا بگیره، اونها قانع نشدن که شما با مدرک فوق چرا دوباره می خوای فوق بخونی، و ویزاش رو رد کردن.
    چرا از دکترا شروع نکنید تا از وقت و هزینه و زحمتتون استفاده بهتری بکنید؟
    نهایتش اینه که از هم رشته هاتون تو دانشگاههای خارج، رفرنس هاشون رو می پرسید و اگه فوق لیسانس ایران کم و کاستی از جهت آپدیت بودن داشت، جبرانش می کنید. این حرفیه که من چند وقت پیش به یکی از دوستام که امسال ارشد ادبیات انگلیسی آزاد قبول شده گفتم.

در مورد بورسیه آلمان، نمی دونم چرا انقدر بحث بورسیه تو آلمان مطرحه. آلمان واقعا دانشگاه هاش یا مجانی هستن، یا بسیار بسیار ارزون. ترمی زیر 500 یورو. چرا بورسیه بده؟ اصلا به همین دلیل نمی ده، چون خیلی ارزونه. حالا شاید برای دکترا گرون تر در میاد و احتمال بورسیه هست.
    دو تا دانشگاه آلمان توی رشته انگلیسی تو رنکینگ ها رتبه های بالایی دارن:
    humboldt Universität zu Berlin و Freie Universität zu Berlin .

دانشگا ه های دیگه آلمانی هم هستن که بازم توی 200 تا دانشگاه برتر هستن، تو لیست QS می تونید پیداشون کنید.
    دانشگاه های آلمان، برای رشته انگلیسی سیستمشون اینجوریه که حتما یه ترم رو باید مهمان بشید تو یه کشور انگلیسی زبان درس بخونید. انگلیس، آمریکا، استرالیا یا کانادا.
    اگه دانشگاه های ایران هم این رو اجباری می کردن، چقدر وضع زبان فارغ التحصیلامون بهتر بود.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)