صفحه 49 از 81 نخستنخست ... 394041424344454647484950515253545556575859 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 481 تا 490 , از مجموع 807

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته زبان انگلیسی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته زبان انگلیسی

سلام. دوستان من میخوام برای فوق لیسانس "آموزش زبان انگلیسی " اگه بشه اپلای کنم و یا حتی اگه بشه بورس بگیرم. این شرایطمه میخواستم دوستانی که اطلاعات کافی دارند بهم بگن آیا شانسی برای اپلای گرفتن از کشورای اروپایی یا کانادا امریکا دارم یا خیر.
    دانشجوی رشته ی آموزش زبان انگلیسی دانشگاه آزاد هستم، ترم 5 ، تا الان با واحدایی که تطبیق دادم معدلم 16.6 هست که به طور قطع توی ترمهای دیگه خیلی بیشتر از این خواهدبود. توی سه تا آموزشگاه زبان انگلیسی دارم درس میدم، تا این تاریخ یک سال سابقه کار دارم، توی رده سنی چیلدرن، تینیج و ادالت + تدریس خصوصی. به دارالترجمه های مختلفی همکاری دارم ، سابقه ی مترجمیم تا الان 7 سال هست. راهنمای توریست هم هستم که دارم توی این زمینه هم کار میکنم.
    تا الان سه تا مقاله توی یک کنفرانس ملی و دو تا کنفرانس بین المللی اکسپ شده دارم. چند تا دیگه هم به کنفرانس های بین المللی فرستادم که تا چند روز دیگه نتیجه داوریش میاد.
    اساتیدم هم تاییدم میکنن. فعلا امتحان آیلتز یا تافل ندادم که قصد دارم تا چند ماه اینده شرکت کنم.

با این تفاسیر میشه راهنماییم کنید که آیا شانس اپلای دارم یا خیر؟
    ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

پ.ن. در دوره ی لیسانس هر کار پژوهشی می تونه بسیار ارزشمند باشه، اما چون شما نمی خواهید مستقیم به دکترا اپلا کنید و می خواهید ارشد بخونید مشکل زا می شه. ارشد های آموزش زبان TESOL, SLA, TEFL یا با هر اسم دیگری معمولا بورس هاشون بسیار کم و شهریشون گرون تره، چون بحضی هاشون پروفشنال مستر هستند، لذا حواستون به این مسائل باشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع

نقل قول نوشته اصلی توسط nushin68 نمایش پست ها
    سلام من سال اخر ادبیات انگلیسی در مقطع لیسانس هستم میخواستم اپه بشه واسه ارشد فاند بگیرم از آمریکا واسه ادبیات فاند میده؟یارشته های دیگه چی؟مثل زبانشناسی یا آموزش برا اونها فاند میدن؟شریطشو هم بهم بگین ممنون میشم
    سلام با مدرک لیسانس می تونین برای دکترا اقدام کنین. من هم تقریبا شرایط شما رو دارم. دانشگاه هایی هستن که از لیسانس می گیرن و جی ار ای سابجکت هم نمی خوان. هم اینکه ابیات تطبیقی خیلی راحت می تونین اقدام کنین.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط SirousFUM نمایش پست ها
    پ.ن. در دوره ی لیسانس هر کار پژوهشی می تونه بسیار ارزشمند باشه، اما چون شما نمی خواهید مستقیم به دکترا اپلا کنید و می خواهید ارشد بخونید مشکل زا می شه. ارشد های آموزش زبان TESOL, SLA, TEFL یا با هر اسم دیگری معمولا بورس هاشون بسیار کم و شهریشون گرون تره، چون بحضی هاشون پروفشنال مستر هستند، لذا حواستون به این مسائل باشه.
    میشه مستقیما از لیسانس واسه دکترا اپلای کرد؟
    اگه میشه چرا که نه. حتما اینجوری اقدام میکنم.
    اگه شدنیه راهنماییم میکنید؟

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

آمریکا توی عموم رشته ها این امکان مستقیم به دکترا هست، البته باید معدل لیسانستون و جی ار ای تون بالا باشه تا اونا قبول کنن، البته اطلاعات ریزی در مورد ادبیات انگلیسی ندارم اما توی خیلی از رشته ها این روال هستش. این طوریه که در طول اون 5 6 ساله تحصیل دکترا شما یک ارشد هم می گیرید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط SirousFUM نمایش پست ها
    آمریکا توی عموم رشته ها این امکان مستقیم به دکترا هست، البته باید معدل لیسانستون و جی ار ای تون بالا باشه تا اونا قبول کنن، البته اطلاعات ریزی در مورد ادبیات انگلیسی ندارم اما توی خیلی از رشته ها این روال هستش. این طوریه که در طول اون 5 6 ساله تحصیل دکترا شما یک ارشد هم می گیرید.
    همونطوری که گفتم من ادبیات انگلیسی نمیخوام. میخوام واسه تیچینگ ادامه بدم. اینکه گفتم واسه ام. ای میخوام برم چون فکر میکردم نمیشه واسه پی اچ دی مستقیما اپلای کرد! وگرنه مسلما قصدم گرفتن پی اچ دی هست در نهایت.
    معدلم خوبه و بهتر از این خواهد شد. به نظرتون شانسی واسه بورس گرفتن دارم؟ اگه بخوام بورس بگیرم شرایطم باید چیجوری باشه؟ به نظرتون چه دانشگاه هایی بهتره اقدام کنم که قوی هستن؟

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

تیچینگ توی آمریکا تنوع موضوعی و اسمی زیادی داره، اما چون تیچینگ بخش تحقیق کمی علاوه بر کیفی هم داره، لذا باید کوانت جی.آر.ای رو هم بالا بزنید چون حتما در دروس روش تحقیق در دکترا اگر فرد قبول شه کار های آماری سنگینی رو می خواهد. اما خوب علاوه بر اون داشتن مقاله و سابقه ی تحقیق هم مطمئنا مهم خواهد بود. اطلاعات ریزی در مورد دانشگاه ها این رشته ندار

Junior Member

دوستان من یه سوال واسم پیش اومده. ببخشید ممکنه به خاطر این باشه که فعلا توی اپلای گرفتن اینا مبتدی ام
    الان من که دانشجوی لیسانسم باید بگم میخوام واسه مستر بیام یا دکترا مستقیم؟
    یعنی واسه کدومش بایستی اپلای کنم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع

سلام
    خواهش می کنم اگر کسی اینجا هست که از لیسانس برای دکترا در رشته ادبیات انگلیسی و یا ادبیات تطبیقی و برای آمریکا اقدام کرده و موفق شده full fundبگیره لطفا به من پیغام شخصی داده. چند تا سوال بدجوری ذهنم رو اشغال کرده و نگرانم. ممنون می شم اگر جواب بگیرم و من هم بتونم از تجربیات استفاده کنم.
    ممنون از لطفتون

Junior Member

سلام بچه ها.
    من دانشجوی ترم 3 کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی هستم و میخوام از دانشگاه وین پذیرش بگیرم یعنی برم اونجا واحدهام رو تطبیق بدم و تو مقطع ارشد ادامه تحصیل بدم.
    1. چه جوری باید واحدهامو تطبیق بدم؟
    2. چه طور میتونم لیست واحدهای درسی رو که اونجا تو مقطع ارشد تدریس میشه پیدا کنم؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)