صفحه 5 از 76 نخستنخست 12345678910111213141555 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 807

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته زبان انگلیسی

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member

پیش فرض پاسخ : اوضاع گرفتن پذیرش در رشته زبان انگلیسی؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من فوق لیسانس آموزش زبان از دانشگاه شیراز.
    معدل کارشناسی 17.5 و فوق 16.5
    1 کنفرانس خارجی یه مقاله خارجی
    تافل بالای 100
    چقدر احتمال پذیرش با فاند کامل از آمریکا دارم؟
    ممنون اگه جواب بدین یا تجربیاتونو بگین.

Junior Member

سلام. شرایط من کمی پیچیده است. لطفا کمی حوصله کنید و بخونید.

من لیسانس کامپیوتر و فوق آموزش زبان دارم. معدل لیسانسم اصلا خوب نیست اما ارشد معدلم A بود. متاسفانه هیچ مقاله ای ندارم.
    در ایران دو سه سال سابقه تدریس تو یک آموزشگاه زبان معتبر (در ایران) را دارم. به خاطر کار همسرم به دوبی اومدیم. اینجا ۲ سال توی یک بانک در زمینه اعتبار اسنادی کار کردم و یک certificate هم از یک موسسه خیلی معتبر انگلیسی در همین زمینه گرفتم. (از این شاخه به اون شاخه زیاد پریدم اما درس خوندن را دوست دارم و پشتکارم هم خوبه).
    نمره تافلم ۱۰۳ هست (اما بالاتر هم میتونم بگیرم چون آمادگی قبلی نداشتم)

الان میخوام برای ارشد در امریکا(کالیفرنیا) اقدام کنم.

جدای از گرفتن مدرک یک دلیل مهم برای مهاجرت برای من دخترم است که داره به سن مدرسه میرسد و بسیار مصر هستیم که در دوبی که بینهایت هزینه آموزش بالاست مدرسه نرود. بنابراین به دنبال یک رشته و دانشگاه خوب اما safe میگردم که بتونم سریعتر پذیرش بگیرم.

سوال من:
    با این سابقه به نظر شما شانس گرفتن پذیرش در چه رشته ای غیر از TESOL را دارم؟ (آیا میتونم برای رشته های تحقیقاتی اقدام کنم؟)
    آیا دانشگاه خاصی را توصیه میکنید؟
    زیاد روی فاند حساب نمیکنم.

ممنون از وقتتون.

Junior Member

سلام دوستان. من فوق لیسانس برق الکترونیک هستم از دانشگاه آزاد قزوین. می خواستم برای فوق لیسانس دوم رشته زبان انگلیسی بخونم توی یکی از دانشگاه های آلمان. به نظرتون این کار شدنیه؟ آیا نمره خاصی باید در آیلتس بگیرم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید. در ضمن من 33 سال دارم.

Member teimouri_y آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Georgetown University, Applied Linguistics

نقل قول نوشته اصلی توسط num1 نمایش پست ها
    سلام دوستان. من فوق لیسانس برق الکترونیک هستم از دانشگاه آزاد قزوین. می خواستم برای فوق لیسانس دوم رشته زبان انگلیسی بخونم توی یکی از دانشگاه های آلمان. به نظرتون این کار شدنیه؟ آیا نمره خاصی باید در آیلتس بگیرم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید. در ضمن من 33 سال دارم.
    بله شدنیه؛ به وبسایت دانشگاهی که می خوایید ازش پذیرش بگیرید رجوع کنید ببینید چه مدارکی می خواهند.

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

نقل قول نوشته اصلی توسط num1 نمایش پست ها
    دوست گرامي با درود

متاسفانه خير !
    ببينيد براي گرفتن پذيرش در مقطع مستر، چيزي كه كميسيونهاي آموزشي ارزيابي پرونده ها در نظر ميگيرند، مطابقت واحدهاست و وقتي شما 2 مقطع رو در چيزي املا غيرمرتبط گذرانده ايد، نه تنها درصد گرفتن ويزاي هر كشوري رو پايين ميارين احتمال گرفتن پذيرشتون هم بسيار كمه ! براي مستر انگليسي كافي نيست كه آيلتس 8 داشته باشيم ( خودم به شخصه بدون تافل و آيلتس پذيرش گرفتم!)! در اون صورت خيليها با اين نمره مي تونند پذيرش بگيرند ! شما بايد واحدهاي متنوعي رو مثل نقد، تاريخ ادبيات، تدريس، زبانشناسي و تحليل متن گذدرونده باشين....نمونه رايتينگي داشته باشين كه نشون از توان شما در نوشتار تحليلي داره...و غيره !

شانستون رو در صورت علاقه امتحان كنين.

موفق باشين.
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

سلام

میخواستم بدونم برای پذیرش گرفتن از یک دانشگاه در رشته های مربوط به ادبیات انگلیسی با مدرک دیپلم امکان پذیر هست ؟! دانشگاهی که بتونم با امتحانی چیزی وارد بشم !!

راستش من زیاد در جریان اینا نیستم و کسی هم برای راهنمایی نمیشناسم ! اصلا امکانش هس بتونم پذیرش بگیرم از الان یا باید حتما تا مدرک لیسانس همین جا صبر کنم؟؟

ممنون میشم راهنمایی کنید !

سلام،من ليسانس معماري دارم ولي خيلي به زبان علاقه دارم!تصميم دارم براي ارشد ادبيات زبان بخونم و براي دكتري بورسيه بگيرم!ولي شنيدم براي بورسيه دكتري حتما بايد رشته ليسانس و ارشد مرتبط باشه و در غير اين صورت هيچ شانسي براي پذيرش گرفتن نيست!ميخواستم ببينم واقعا همينطور يا فقط مشكل تره؟؟؟اگه امكان پذير هست كدوم كشور هم از نظر تحصيل تو اين رشته و بازار كار بهتره؟؟ممنون ميشم راهنماييم كنيد!!!

Junior Member

سلام شقایق جون.من هم دقیقا شرایط شما رو دارم. لیسانس فیزیک دارم. ولی میخوام برای ارشد حتما زبان بخونم. علاقه خیلی زیاد هم دارم به زبان.سوال منم اینه که برای رشته های غیرمرتبط هم امکان گرفتن پذیرش و فاند برای دکترا هست یا نه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Rkk نمایش پست ها
    سلام شقایق جون.من هم دقیقا شرایط شما رو دارم. لیسانس فیزیک دارم. ولی میخوام برای ارشد حتما زبان بخونم. علاقه خیلی زیاد هم دارم به زبان.سوال منم اینه که برای رشته های غیرمرتبط هم امکان گرفتن پذیرش و فاند برای دکترا هست یا نه؟
    سلام!راستش من از چند نفر باز پرسيدم گفتن ممكنه توي اروپا خيلي سخت بگيرن به اين قضيه و بورسيه ندن اصلا ولي اگه براي امريكا و كانادا بخواي خيلي راحتتره و قبول ميكنن!ولي بازم صد در صد مطمئن نيستم!!!

Junior Member writer آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Shaghayegh_l نمایش پست ها
    سلام،من ليسانس معماري دارم ولي خيلي به زبان علاقه دارم!تصميم دارم براي ارشد ادبيات زبان بخونم و براي دكتري بورسيه بگيرم!ولي شنيدم براي بورسيه دكتري حتما بايد رشته ليسانس و ارشد مرتبط باشه و در غير اين صورت هيچ شانسي براي پذيرش گرفتن نيست!ميخواستم ببينم واقعا همينطور يا فقط مشكل تره؟؟؟اگه امكان پذير هست كدوم كشور هم از نظر تحصيل تو اين رشته و بازار كار بهتره؟؟ممنون ميشم راهنماييم كنيد!!!
    سلام،
    بستگی داره به دانشگاه. یک سری دانشگاهها فقط در صورت مرتبط بودن پبشینه تحصیلی پذیرش میدن که به افراد با پیشینه تحصیلی نامرتبط پذیرش نمیدند، یه سری ترجیح میدن به کسانی که پیشینه مرتبط دارند پذیرش بدند که در مواقعی به افراد با پیشینه تحصیلی غیر مرتبط هم پذیرش میدند، یه سری دانشگاهها هم براشون پیشینه تحصیلی اصلا مهم نیست و صرف نظر از پیشینه تحصیلی افراد پذیرش میدن. بیشتر دانشگاهها شرایط پذیرششون را در وب سایتشون میزارند که میتونید مطلع بشید از کدوم دسته دانشگاهها برای دادن پذیرش هستند. اگر اطلاعاتی درباره تاثیر مرتبط بودن پیشینه تحصیلی در وبسایتشون پیدا نکردید باید ایمیل بزنید و از مسئول پذیرش دانشگاه بپرسید. موفق باشید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)