صفحه 51 از 81 نخستنخست ... 414243444546474849505152535455565758596061 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 501 تا 510 , از مجموع 807

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته زبان انگلیسی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته زبان انگلیسی

نقل قول نوشته اصلی توسط SirousFUM نمایش پست ها
    بله بنده حرف شما و اینکه توی ایران روی این مسائلی که فرمودید کار نمی شه رو رد نمی کنم، و خوب خودم در 4 سال لیسانس دیدم که خانه از بسط ویران است، اما از توی خاکستر ققنوس دوباره زندگی رو آغاز می کنه :دی

حالا که همه امکان ادامه تحصیل توی مقطع ارشد رو توی انگلیس و دیگر کشورهای انگلوفون را ندارن می تونن از موقعیت اینجا بهترین استفاده رو کنند. سعی کنن معدل بالا تری بیارن، روی آنالتیکال نوشتن کار کنن، مطالعه کنن و خودشون رو آپدیت کنن. دکتراهای پیوسته آمریکا عموما در قابل همون 5 6 سال تحصیل ارشد رو هم در حیت تحصیل به شما می دن، لذا حقیر فکر می کنه اگر کسی بتونه وارد بشه از لحاظ تحصیلی و آکادمیک به اندازه ی کافی روش کار می شه تا بتونه به آکادمیک خوب ازش در بیاد
    من هم مثل شما فکر می کنم. اینکه شرایط حاضر رو در نظر بگیریم و فقط به نقطه ضعف ها توجه کنیم هیچ مشکلی حل نمی شه. استاد من خودش فوق رو ایران خونده. می گفت فوق هم تو ایران تعطیله. شرایط که کلا سخت هست،ما هم خودمون با افکار منفی و گذاشتن مانع و اهداف دور،شرایط رو برای خودمون سخت تر می کنیم. از همه کسانی که تو این بحث شرکت کردن ممنونم. اگه شما هم همکاری کنید وضعیت برای همه اونایی که هدفشون مثل ماست هم راحت تر می شه. اگر کسی رو می شناسین با این شرایط پذیرش گرفتن و حاضرن همکاری کنن،معرفی کنید تا همه اطلاعاتمون بره بالا و فقط به موانع و سختی ها فکر نکنیم. اینجوری کار خودمون هم آسون تر می شه.

Junior Member

سلام بچه ها من فوق مترجمی زبان هستم شرایط فاند گرفتن رو ندارم اگه بخوام پولی برای زبان شناسی فوق مجدد یا دکترا اقدام کنم پذیرش چه طوریه؟ میشه اصلا بدون فاند و بدون این شرایط معدل و مقاله رفت و درس خوند مرسی واسه جواب

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

نقل قول نوشته اصلی توسط silber نمایش پست ها
    با وضعی که تو لیسانس زبان ایران به ما آموزش میدن, 10 سال قبل از تز دکترا هم باشه به حال ما فایده نداره. اینجا از آدم critical thinkin میخوان که دانشجوی ایرانی توش ضعف داره.سیستم آموزش از مدرسه توی ایران روی حفظ کردنه. کی بوده که بپرسن شما چی فکر میکنی? یه روش تحقیق گذروندیم تو ادبیات که بچه ها چقدر کپی پیست ردن.چقدر اوریجینلیتی داشتیم? تو همین تاپیک یکی از دوستان گفتن sample essay. ای که برای ادمیشن میخوان راحت نیست. اون مقاله یه نمونه کوچیک کاریه که برای مسترز و دکترا باید بکنیم. کسایی که اینجا لیسانس گرفتن برای لیسانشون هم تز نوشتن. الان دیگه essay نوشتن براشون یه کار عادیه. ولی بچه های ایران چی? شاید عده ای موفق باشن و کلا در این زمینه ها قوی, ولی. نظرم نمیشه به همه توصیه کرد اینو. من اگه میشد و محدودیت سنی و مالی نبود دوست داشتم از لیسانس اینجا بخونم. انقدررررررر که سیلابس های جالب برای لیسانس دارن که ما تو ایران نداریم متاسفانه. تو ایران تاکید روی نورتن ه تو ادبیات. همون نورتن رو هم اگه از اول تا اهر حفظ کنی ارشد سراسری قبول میشی. کی ازمون میخواد کتاب یه نویسنده contemporary رو بخونیم, سوال اوریجینال در بیاریم برای پاسخ بهش مقاله بننویسیم? تو ایران گاهی استادا موضوع تز و پروپوزال رو هم ه دانشجو میرسونن.
    "دوست داشتم از ليسانس اينجا بخونم" ! "اينجا"كجاست دقيقا؟شما الان بريتانيا هستين؟چجوري ارزيابي مي كنين؟
    من هم مثل شما و احتمالا مثل معدود علاقمندان به حوزه ادبيات انگليسي و انگلوفون.همونجور كه قبلتر هم گفتم مثلا براي نمونه بارز اين قضيه،فيلم(در حقيقت صداست)از خانم دكتر اليوت در وبسايت دپارتمان ادبيات انگليسي كينگز كالج اينجا حالا بماند كه دروس و حتي اسم رشته ها و خيلي چيزهاي ديگه كلا اصلا غير عادي و عجيب و بي نهايت جالبه برا من لااقل(مثلا توي همين رشته "بهار عربي"هم يكي از كورسها هست!!!!!گرفيك ناول و غيره)در اين ويديو كه در حقيقت توصيف و توضيحي بررشته مستر ادبيات معاصر،فرهنگ و تئوري هستش در جواب به يه سوال راجع به اينكه اصلا آيا بك گراند ادبي براي ورود به اين رشته لازم هستش يا نه؟ خانم دكتر اليوت مي فرمايند كه خير!مهم ترين عامل نمونه رايتينگ شماست كه همونجور كه حتما مي دونين نه كرييتيو رايتينگ كه همونطور كه گفتين آناليتيكال !
    مجموعه يعني اينكه كلا ما اصل كاريمون تعطيله!(دقيقا همون كه فرمودين!)
    من خودم الان سال دومم به شخصه 3 ساله تموم مي كنم و علاقمند به ادامه داستان در بريتانيام حالا هم بابت لهجه ام و مسايل ديگه!
    اما خوب به هر حال بريتانيا چيز ديگه اي به نظرم..بعدش بله آمريكا!اما خوب مسايل و مشكلات مالي هم هست و فاندي كه در بريتانيا معدوده!
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

Junior Member

سلام راستش من هم ئقیقا شرایط تو رو دارم و الان تازه میفهمم چه اشتباهی کردم واسه انتخاب رشته. من شرایط فاند رو ندارم برای همین میخام بدونم چطور باید پذیرش بگیرم و برای امادگی چیکار کنم اگه کمکی هست لطفا دریغ نکنید

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط fhosseini نمایش پست ها
    سلام راستش من هم ئقیقا شرایط تو رو دارم و الان تازه میفهمم چه اشتباهی کردم واسه انتخاب رشته. من شرایط فاند رو ندارم برای همین میخام بدونم چطور باید پذیرش بگیرم و برای امادگی چیکار کنم اگه کمکی هست لطفا دریغ نکنید
    امروز چرا انقدر عجيب شده!!! "من هم دقيقا شرايط تو رو دارم"... "تو"كيه؟؟منم؟؟؟از چه رشته اي اومدين چه رشته اي؟چه مقطعي هستين؟چرا نا اميد اصلا؟از ادبياتتتتت؟؟؟؟؟؟

Member Ordijahandam آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط fhosseini نمایش پست ها
    سلام بچه ها من فوق مترجمی زبان هستم شرایط فاند گرفتن رو ندارم اگه بخوام پولی برای زبان شناسی فوق مجدد یا دکترا اقدام کنم پذیرش چه طوریه؟ میشه اصلا بدون فاند و بدون این شرایط معدل و مقاله رفت و درس خوند مرسی واسه جواب
    \
    بله میشه. خیلی هم راحت تر از اقدام برای فانده. دیدم کسانی که یک ترم پولی میرن بهترین دانشگاه ها ترمای بعد برای فاند از همونجا اقدام میکنن و موفق هم میشن در گرفتن فاند اگر بتونن در طول اون ترم تواناییهاشونو ثابت کنن به استاد و دانشگاه . منتهی جایی اقدام کنید که در کل فاند داشته باشه و بتونید بعد از مدتی براش درخواست بدین.
    در ضمن اینکه میگید شرایط فاند رو ندارم نمیشه قطعا درست دونستش. بودن کسانی که بدون مقاله و نمره زبان عالی و ... فقط بدلیل اینکه دانشگاه مقابل بهشون احتیاج داشته یا تونستن با استاد ارتباط خوبی برقرار کنن یا اینکه خیلی شانس داشتن فاند هم گرفتن! از کجا میدونید شاید خیلیها شرایطشون مثل شما باشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nimaK نمایش پست ها
    "دوست داشتم از ليسانس اينجا بخونم" ! "اينجا"كجاست دقيقا؟شما الان بريتانيا هستين؟چجوري ارزيابي مي كنين؟
    من هم مثل شما و احتمالا مثل معدود علاقمندان به حوزه ادبيات انگليسي و انگلوفون.همونجور كه قبلتر هم گفتم مثلا براي نمونه بارز اين قضيه،فيلم(در حقيقت صداست)از خانم دكتر اليوت در وبسايت دپارتمان ادبيات انگليسي كينگز كالج اينجا حالا بماند كه دروس و حتي اسم رشته ها و خيلي چيزهاي ديگه كلا اصلا غير عادي و عجيب و بي نهايت جالبه برا من لااقل(مثلا توي همين رشته "بهار عربي"هم يكي از كورسها هست!!!!!گرفيك ناول و غيره)در اين ويديو كه در حقيقت توصيف و توضيحي بررشته مستر ادبيات معاصر،فرهنگ و تئوري هستش در جواب به يه سوال راجع به اينكه اصلا آيا بك گراند ادبي براي ورود به اين رشته لازم هستش يا نه؟ خانم دكتر اليوت مي فرمايند كه خير!مهم ترين عامل نمونه رايتينگ شماست كه همونجور كه حتما مي دونين نه كرييتيو رايتينگ كه همونطور كه گفتين آناليتيكال !
    مجموعه يعني اينكه كلا ما اصل كاريمون تعطيله!(دقيقا همون كه فرمودين!)

من خودم الان سال دومم به شخصه 3 ساله تموم مي كنم و علاقمند به ادامه داستان در بريتانيام حالا هم بابت لهجه ام و مسايل ديگه!
    اما خوب به هر حال بريتانيا چيز ديگه اي به نظرم..بعدش بله آمريكا!اما خوب مسايل و مشكلات مالي هم هست و فاندي كه در بريتانيا معدوده!
    سلام.
    بله متاسفم که نگفتم کجا فکر کردم شاید از بخش های دیگه فروم بدونید. بله اینجا یعنی انگلیس ، ناتینگهام.
    من قصد نداشتم اون متن قبلی م متن نا امید کننده و ناراحت کننده ای باشه.
    اما احساس کردم باید نظرم و تجربه م رو بگم و چون خودم تازه اومدم، خب از یه جهاتی تحت فشار هستم و فکر اینکه با همون لیسانسم از ایران میرفتم دکترا...میگم وسوسه کننده ست اما خب.
    البته دوستمون گفتن که راجع به آمریکا صحبت می کنن و من چون اطلاعی از دانشگاه های آمریکا ندارم دیگه چیزی در این مورد نمی گم. ولی کلا نخواستم غر بزنم!
    کینگز کالج دانشگاه خیلی خوبیه دو تا از استادهای خیلی خوب ما تو ایران اونجا درس خوندن.

اگه لهجه تون بریتیش هست پس چقدر بهتون خوش میگذره تو انگلیس چون من عادت نداشتم و چندین سال فقط تو جو امریکن بودم و فکر هم نمی کردم خیلی که روزی بیام انگلیس. اگه استندارد بریتیش حرف بزنن هم خوبه، اما معمولا استادا اینطورن و دانشجوها و مردم تو شهر، انواع لهجه های عجیب غریب رو دارن دیگه. خوبه که بریتیش حرف می زنید.

من خیلی گشتم دنبال دانشگاه هایی که فاند بدن. هست، اینجوری نیست که نباشه، اما فاند کامل نمی دن برای فوق لیسانس و بخش بیشتری از هزینه رو خودتون باید بدید.
    حالا که زمان دارید. حسابی برنامه ریزی کنید، دنبال دانشگاه ها بگردید، نمره های بالا بگیرید تو دانشگاه و آزمون زبان، و پیشنهاد شخصی م اینه که یک سری masterpiece ها رو که تو دانشگاه کاور نمی شه بخونید. بهتر از اون ، اگه دانشگاه مورد نظر ر انتخاب کردید، سیلابس ش رو ببینید کتابهای مربوط به اون دوره رو، حالا رمنتیک هست یا مادرنیزم یا هر چی، بخونید. اینجوری شاید راحتتر بشه براتون.

و یک نکته دیگه اینکه همونطور که اشاره کردید، ادبیات برای مسترز خیییییلی متنوع می شه برای همین توی انتخاب دانشگاه در کنار توجه به رنگینگ، خیلی به سیلابس و درسهایی که کاور می شه برای ادبیات توی هر رشته، توجه کنید و اونی که بهش علاقه دارید رو انتخاب کنید. یا می تونید اصلا English studies انتخاب کنید که شاید بشه گفت کامل تر هم هست و معمولا دوره بیشتری رو کاور می کنه. مثلا 1500 تا الان.
    اگه سوالی بود خوشحال می شم جواب بدم.
    ویرایش توسط silber : November 8th, 2013 در ساعت 11:07 PM

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط silber نمایش پست ها
    سلام.
    بله متاسفم که نگفتم کجا فکر کردم شاید از بخش های دیگه فروم بدونید. بله اینجا یعنی انگلیس ، ناتینگهام.
    من قصد نداشتم اون متن قبلی م متن نا امید کننده و ناراحت کننده ای باشه.
    اما احساس کردم باید نظرم و تجربه م رو بگم و چون خودم تازه اومدم، خب از یه جهاتی تحت فشار هستم و فکر اینکه با همون لیسانسم از ایران میرفتم دکترا...میگم وسوسه کننده ست اما خب.
    البته دوستمون گفتن که راجع به آمریکا صحبت می کنن و من چون اطلاعی از دانشگاه های آمریکا ندارم دیگه چیزی در این مورد نمی گم. ولی کلا نخواستم غر بزنم!
    کینگز کالج دانشگاه خیلی خوبیه دو تا از استادهای خیلی خوب ما تو ایران اونجا درس خوندن.

اگه لهجه تون بریتیش هست پس چقدر بهتون خوش میگذره تو انگلیس چون من عادت نداشتم و چندین سال فقط تو جو امریکن بودم و فکر هم نمی کردم خیلی که روزی بیام انگلیس. اگه استندارد بریتیش حرف بزنن هم خوبه، اما معمولا استادا اینطورن و دانشجوها و مردم تو شهر، انواع لهجه های عجیب غریب رو دارن دیگه. خوبه که بریتیش حرف می زنید.

من خیلی گشتم دنبال دانشگاه هایی که فاند بدن. هست، اینجوری نیست که نباشه، اما فاند کامل نمی دن برای فوق لیسانس و بخش بیشتری از هزینه رو خودتون باید بدید.
    حالا که زمان دارید. حسابی برنامه ریزی کنید، دنبال دانشگاه ها بگردید، نمره های بالا بگیرید تو دانشگاه و آزمون زبان، و پیشنهاد شخصی م اینه که یک سری masterpiece ها رو که تو دانشگاه کاور نمی شه بخونید. بهتر از اون ، اگه دانشگاه مورد نظر ر انتخاب کردید، سیلابس ش رو ببینید کتابهای مربوط به اون دوره رو، حالا رمنتیک هست یا مادرنیزم یا هر چی، بخونید. اینجوری شاید راحتتر بشه براتون.

و یک نکته دیگه اینکه همونطور که اشاره کردید، ادبیات برای مسترز خیییییلی متنوع می شه برای همین توی انتخاب دانشگاه در کنار توجه به رنگینگ، خیلی به سیلابس و درسهایی که کاور می شه برای ادبیات توی هر رشته، توجه کنید و اونی که بهش علاقه دارید رو انتخاب کنید. یا می تونید اصلا English studies انتخاب کنید که شاید بشه گفت کامل تر هم هست و معمولا دوره بیشتری رو کاور می کنه. مثلا 1500 تا الان.
    اگه سوالی بود خوشحال می شم جواب بدم.
    مي تونم بپرسم وضعيت آكادميكتون در ايران رو كه از ناتينگهام پذيرش گرفتين؟اگه تمايل داشتين ميشه بفرمايين معدل و مقاله و اين چيزها رو!
    چون هم ناتينگهام دانشگاه خيلي خوبيه هم من عاشق بريتانيام و بريتيش(!)هم اگه بگين مي تونم ببينم وضعيت خودم چه ريخيتيه ميشه يا نميشه؟ :-)
    من البته حتما بيشتر با شما در تماس خواهم بود در آينده انشالله
    موفق باشيد!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nimaK نمایش پست ها
    مي تونم بپرسم وضعيت آكادميكتون در ايران رو كه از ناتينگهام پذيرش گرفتين؟اگه تمايل داشتين ميشه بفرمايين معدل و مقاله و اين چيزها رو!
    چون هم ناتينگهام دانشگاه خيلي خوبيه هم من عاشق بريتانيام و بريتيش(!)هم اگه بگين مي تونم ببينم وضعيت خودم چه ريخيتيه ميشه يا نميشه؟ :-)
    من البته حتما بيشتر با شما در تماس خواهم بود در آينده انشالله
    موفق باشيد!
    سلام.

بله. آزاد تهران ادبیات انگلیسی خوندم با معدل 17.36 . آیلتس 7.5 . یک مقاله هم که می خواستن فرستادم و 2 تا از استادا که دانشگاه باهاشون تماس گرفتن.
    سابقه کاری هم داشتم اما فکر نکنم برای رشته ما زیاد مهم باشه.

بله سوالهای ریز تر رو توی پیغام شخصی می تونم جواب بدم.

امیدوارم همه دوستان موفق باشن.
    خدا رو شکر scholarship هم گرفتم درباره بورسیه نا امید نباشید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Ordijahandam نمایش پست ها
    \
    بله میشه. خیلی هم راحت تر از اقدام برای فانده. دیدم کسانی که یک ترم پولی میرن بهترین دانشگاه ها ترمای بعد برای فاند از همونجا اقدام میکنن و موفق هم میشن در گرفتن فاند اگر بتونن در طول اون ترم تواناییهاشونو ثابت کنن به استاد و دانشگاه . منتهی جایی اقدام کنید که در کل فاند داشته باشه و بتونید بعد از مدتی براش درخواست بدین.
    در ضمن اینکه میگید شرایط فاند رو ندارم نمیشه قطعا درست دونستش. بودن کسانی که بدون مقاله و نمره زبان عالی و ... فقط بدلیل اینکه دانشگاه مقابل بهشون احتیاج داشته یا تونستن با استاد ارتباط خوبی برقرار کنن یا اینکه خیلی شانس داشتن فاند هم گرفتن! از کجا میدونید شاید خیلیها شرایطشون مثل شما باشه.

ممنونم از راهنماییتون ولی میدونید من تا 6 ماه دیگه با همسرم میریم کانادا فک میکنید برم از همونجا تحقیق کنم و اقدام کنم بهتر نیست؟ و اصلا هزینه هاش چقد میشه ترمی یا سالی؟ اگه دکترا برم بهتره یا دوباره فوق زبانشناسی بخونم؟ و الان در حال حاضر برای اماده شدن خودم برای گرفتن چذیرش چه کارای بکنم؟ ممنون از راهنماییتون

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)