صفحه 52 از 81 نخستنخست ... 2424344454647484950515253545556575859606162 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 511 تا 520 , از مجموع 807

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته زبان انگلیسی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته زبان انگلیسی

سلام وممنون ازراهنماییهای سازنده تون
    من لیسانس رشته مترجمی زبان ازدانشگاه آزاد بامعدل 15.57وفوق لیسانس آموزش زبان انگلیسی ازدانشگاه علوم وتحقیقات اهوازبامعدل 15.70هستم . درحال حاضر، بطورهمزمان روی 2تا3 مقاله دارم کارمیکنم که احتمال ISIشدن شون زیادهست و البته یکی از مقاله هام درحیطه functional analysis of english translations of religious textsهست که به موضوع پایان نامه هم مربوطه (فعلا ازنظرپژوهش چیزی دستم نیست اما به سختی دارم کارمیکنم) والبته موضوعاتی دارم کارمیکنم که کمترروی اونها کارشده.
    میدونم که دانشگاههای استرالیا در این حیطه ها حرف اول دردنیا میزنند اما نمیدونم مقاله هایی که درزمینه ژانرمذهبی هستن چقدراونجااقبال دارند؟ نمره آیلتس هم مطمئنامیتونم تا8.5 برسونم.سابقه تدریس دانشگاه هم دارم اما بصورت حق التدریس وبیمه برام ردنشده متاسفانه که سابقه مکتوب حساب بشه. دوستان خوبی هم دراسترالیا دارم که بورس شدن اما دررشته های دیگه که کمکشونودریغ نمیکنند.......
    درآخرمیخام بدونم چقدرشانس گرفتن پذیرش دردانشگاههای استرالیارو دارم وهمینطوربورس گرفتن؟ویابیشتربه چه زمینه هایی ازرشته ما (مقالات) بورس میدهند.چون شنیدم مقالاتی باموضوعات تجزیه وتحلیل مسائل سیاسی اقبال بیشتری دارند.....
    لطفااگرکسی دراین زمینه تجربه ای داره ومیتونه ، منو راهنمایی کنه. سپاسگزارم

Junior Member

با سلام
    من ترم 1 کارشناسی مهندسی عمران هستم تو یک غیرانتفاعی در مشهد ایلتس 8 و فرانسه هم دلف b2 دارم المانی هم بلدم وامتحان دف رو تو گوته دادم و سطحم b2 هست
    حالایک سوال از دوستان دارم اینکه به نظرتون من لیسانسم رو تو تو یه رشته مهندسی بگیرم بعدا برای ابلای کردن بهتره یا رشته ی زبان واین که من کلا به مطالعه ی زبان خیلی علاقه دارم ولی انتخابش به عنوان رشته ی دانشگاهی خیلی جسارت می خواد وهمه بهم میگی زبان هدف نیست و وسیله است
    حالا نظرتون چیه به نظرتون من زبان برم بهتر میشه برام ابلای یا همین عمران رو ادامه بدم
    ممنون

Member Ordijahandam آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط rhmijavad نمایش پست ها
    با سلام
    من ترم 1 کارشناسی مهندسی عمران هستم تو یک غیرانتفاعی در مشهد ایلتس 8 و فرانسه هم دلف b2 دارم المانی هم بلدم وامتحان دف رو تو گوته دادم و سطحم b2 هست
    حالایک سوال از دوستان دارم اینکه به نظرتون من لیسانسم رو تو تو یه رشته مهندسی بگیرم بعدا برای ابلای کردن بهتره یا رشته ی زبان واین که من کلا به مطالعه ی زبان خیلی علاقه دارم ولی انتخابش به عنوان رشته ی دانشگاهی خیلی جسارت می خواد وهمه بهم میگی زبان هدف نیست و وسیله است
    حالا نظرتون چیه به نظرتون من زبان برم بهتر میشه برام ابلای یا همین عمران رو ادامه بدم
    ممنون
    سلام در صورتی که رشته های زبان به چهار مهارت اصلی زبان محدود میشدن حق با دوستان شما بود و زبان وسیله بود. اما شاخه های زبان رشته علمی ان و هر کدومش به یک چیز میپردازه که ربط مستقیم به مهارتهای زبانی میتونه نداشته باشه! بنظر من علاقه حرف اولو میزنه. من زبانشناسی دوست داشتم هی حرف بقیه رو گوش دادم رفتم ادبیات و بعدش آموزش خوندم هیچ کدومش هم راضیم نکرد. الان با کلی ضرر! میخوام برگردم به زبانشناسی. ولی خوب بهرحال فاکتورهای دیگه هم در نظر بگیرید. مثل یافتن شغل و ... . چند زبانه بودن در بسیاری از دانشگاه ها مزیت بزرگیه و به درد ادبیات و زبانشناسی تطبیقی خیلی میخوره. موفق باشید

Junior Member

سلام
    خواهش می کنم اگه کسی می دونه منو راهنمایی کنه. من کارشناسی و کارشناسی ارشد مترجمی زبان دارم. الان یک ماهه دارم این سایتو زیرو رو می کنم ببینم باید چی کار کنم. با توجه به صحبت های یکی از بچه های ترجمه که می گفت پذیرش دکترا خیلی سخته و رزومه ی خیلی خوبی داشتن، من تصمیم گرفتم که ارشد زبانشناسی بخونم و هیچ اشرافی روش ندارم. بنظرم اتریش کشوری که ما از پس هزینه هاش بر می یایم. دوستان صاحب نظر نظر شما در این باره چی هست؟؟؟؟ اتریش دکترای پولی هم داره. آیا شانسی برای دکترای پولی اتریش دارم؟ یا برم زبانشناسی بخونم که بعدا بتونم از یک دانشگاه خوب پزیرش برای دکترا بگیرم؟؟؟؟ لطفا کمک کنید دوستان. من واقعا گیج شدم نمی دونم فکرم درست هست یا نه؟؟؟؟؟؟؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع

نقل قول نوشته اصلی توسط masigoli نمایش پست ها
    سلام
    خواهش می کنم اگه کسی می دونه منو راهنمایی کنه. من کارشناسی و کارشناسی ارشد مترجمی زبان دارم. الان یک ماهه دارم این سایتو زیرو رو می کنم ببینم باید چی کار کنم. با توجه به صحبت های یکی از بچه های ترجمه که می گفت پذیرش دکترا خیلی سخته و رزومه ی خیلی خوبی داشتن، من تصمیم گرفتم که ارشد زبانشناسی بخونم و هیچ اشرافی روش ندارم. بنظرم اتریش کشوری که ما از پس هزینه هاش بر می یایم. دوستان صاحب نظر نظر شما در این باره چی هست؟؟؟؟ اتریش دکترای پولی هم داره. آیا شانسی برای دکترای پولی اتریش دارم؟ یا برم زبانشناسی بخونم که بعدا بتونم از یک دانشگاه خوب پزیرش برای دکترا بگیرم؟؟؟؟ لطفا کمک کنید دوستان. من واقعا گیج شدم نمی دونم فکرم درست هست یا نه؟؟؟؟؟؟؟
    سلام
    این که با حرف یک نفر بخواین رو آینده تون خط بکشین اصلا درست نیست. کسانی هم بودن که با ارشد ترجمه و از دانشگاه معمولی تونستن برای دانشگاه آمریکا فول فاند و دکترا بگیرن. شما اول باید مشخص کنی چی دوست داری بخونی و کدوم کشور دوست داری بخونی. بعد برو توسایت دانشگاه ها بگرد دنبال رشته ات و با استاد های مرتبط با رشته ات از طریق ایمیل اطلاعات بگیر. حتی اگر بتونی برای تغییر رشته قانعشون کنی می تونی برای ادبیات هم پذیرش بگیری یا حتی ادبیات تطبیقی. همه کسایی که دکترا و در رشته زبان فول فاند گرفتن رزومه خیلی عالی نداشتن. اونی که بهت اینو گفته خواسته تو رو دلسرد کنه که جا برای خودش باز بشه. به حرف این جور آدم ها محل نذار و نه از طریق اینجا بلکه از طریق سایت دانشگاه های مورد نظرت برو تحقیق کن و مطمئن باش جوینده یابنده است. کسی رو میشناختم که با تافل 73 از دانشگاه واشنگتن برای دکترا فول فاند پذیرش گرفت.شانس گرفتن پذیرش به وضعیت نمره های زبان، مقاله یا نمونه متنی که می فرستین،sop،رزومه و وضعیت پولی دانشگاه بستگی داره. اینکه رشته و شاخه ای که می خواین کار کنین تو اون دانشگاه باشه و استاد هم تو اون شاخه داشته باشه. باید صبور باشین. خود من برای اینکه در نهایت 4 یا 5 تا دانشگاه انتخاب کنم با 200 تا دانشگاه مکاتبه کردم. اگر استاد جواب نمی داد بعد یه هفته دوباره ایمیل می زدم. حتی برای یه استاد 4 بار همون ایمیل رو فوروارد کردم تا جواب داد. باید دنبال کارت رو بگیری. این دانشگاه نشد یه دانشگاه دیگه. این استاد نشد یه استاد دیگه. آمریکا نشد اروپا، دنیا به این بزرگیه و این همه بورسیه و دانشگاه وجود داره.. بالاخره یه جا برای شما هم پیدا می شه. تازه شما فوق لیسانس داری. اسم چند تا دانشگاه تو انگلیس رو می خوای بدم که از فوق برای دکتری و تحقیقاتی می گیره و فول فاند هم می کنه.یا چند تا دانشگاه که تو آمریکا مطالعات ترجمه داره برای دکترا. اگر به جز فارسی و انگلیسی یک یا دوز بان دیگه هم بلد باشین خیلی راحت میتونین برای ادبیات تطبیقی هم اقدام کنین.ادبیات تو دوره فوق و دکترا انقدر تنوع پیدا می کنه که سر آدم گیج میره. فقط صبر،حوصله و تحقیق می خواد.تو رو خدا انقدر مردم رو دلسرد نکنید و سنگ گنده جلوی پاشون نندازین. باور کنید برای همه جا هست.
    ویرایش توسط tannazjhn : December 30th, 2013 در ساعت 06:43 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط masigoli نمایش پست ها
    سلام
    با دوست خوبم طناز موافقم. من نمره زبانم دفه اول خوب نبود. با یه استاد مکاتبه کردم که فقط از پروپزالم خوشش اومد. و کلی دنبال کارم افتاد تا بتونه در پذیرشم کمک کنه. اصلا هم نپرسید معدلت چنده، کجا درس خوندی، مقاله هات ایمپکتشون چنده و اصلا مقاله داری یا نه! درسته که هر کدوم اینا میتونه تاثیر گذار باشه اما تعیین کننده نیست. پس دوستان با هر شرایطی که دارین اپلای کنید شاید اون جای خالی منتظر شماباشه.

دوست عزیز اگر واقعا به زبانشناسی علاقه داری برو سمتش. وگرنه نه تنها نمیتونه برات پلی برای رسیدن به موفقیت در رشته ای دیگه باشه حتی شاید شما رو از درس زده هم کنه. بنظرم در صورت علاقه، برید سراغ یکی از شاخه های زبانشناسی که به ترجمه هم ربط داشته باشه. حتما میتونید ربطش بدین. تا بتونید از پایان نامه ارشدتون در جهت مثبت برای پذیرش در اون شاخه زبانشناسی استفاده مثبت ببرید نه اینکه نتیجه شش سال درس خوندنتون رو نگرته بپرین به شاخه ای که هنوز ازش اطلاعات خاصی ندارید. کمی در مورد شاخه های زبانشناسی در مبحث "پذیرش در رشته زبانشناسی" در چند صفحا اولش بخونید. معمولا دیدم اکثرا اول برای فاند تلاش میکنن. اگر واقعا نشد بعد از اون میرن سراغ دانشگاه های پولی. چه بسا شما بتونی طرحی برای دکتریت ارایه بدی که خیلی هم طرفدار پیدا کنه و بتونی فول فاند بگیری. پس خودتو دست کم نگیر. با هر شرایطی که داری. و محدود نشو به یه کشور چون ممکنه هر مشکلی اعم از روابط حسنه/غیر حسنه با اون کشور شما رو از گرفتن ویزا و .. محروم کنه. به خودت گزینه های زیادی تا بتونی انتخاب کنی در نهایت. اپلای بنظر من کار ساده ای نیست. دردسرهای خودشو داره. اما قدم به قدم که پیش برید میبینید که کم کم کارها خودش انجام میشه. پس به جای نگرانی سعی کنید اطلاعاتتون رو ببرید بالا. تا سردرگمی اذیتتون نکنه. موفق باشیددددد

Junior Member

سلام دوستان من لیسانس اموزش زبان انگلیسی دارم می تونم از دانشگاهای المان پذیرش بگیرم
    راهنمایی کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط saaami نمایش پست ها
    سلام دوستان من لیسانس اموزش زبان انگلیسی دارم می تونم از دانشگاهای المان پذیرش بگیرم
    راهنمایی کنید
    سلام. دوست عزیز تا اینجا که من متوجه شدم مقطع ارشد در آلمان در بیشتر دانشگاه ها به زبان آلمانی و نه انگلیسی تدریس میشه. همچنین شما ترجیحا در سایت linguistlist بگردین و Position های اعلام شده رو چک کنید ببینید در مقطع ارشد دانشجو برای رشته شما می خوان یا نه.

سلام
    من مدرکم ارشد آموزش زبان انگلیسی هست. برای اپلای آمریکا (دکترا) چه نوع جی آر ای باید ثبت نام کنم؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط brainstorm نمایش پست ها
    سلام
    من مدرکم ارشد آموزش زبان انگلیسی هست. برای اپلای آمریکا (دکترا) چه نوع جی آر ای باید ثبت نام کنم؟
    ممنون
    در صورتی که برای دکتری هم دقیقا رشته آموزش رو میخواین ادامه بدین نوع جنرال لازمه. اما اگر سراغ شاخه هایی رفتین که به ادبیات هم ربط یا همپوشانی داشت، خیلی از اونا نوع سابجکتش رو لازم دارن.
    همچنین شاخه های زبانشناسی هم نوع جنرال رو لازم دارن.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)