صفحه 53 از 81 نخستنخست ... 3434445464748495051525354555657585960616263 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 521 تا 530 , از مجموع 807

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته زبان انگلیسی

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته زبان انگلیسی

سلام
    میشه لطفن در مورد پذیرش مطالعات امریکا برا مقطع دکترا نظر بدن دوستان؟

خیلی از دانشگاه ها برا ادبیات هم سابجکتو اجباری نکردن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ordijahandam نمایش پست ها
    در صورتی که برای دکتری هم دقیقا رشته آموزش رو میخواین ادامه بدین نوع جنرال لازمه. اما اگر سراغ شاخه هایی رفتین که به ادبیات هم ربط یا همپوشانی داشت، خیلی از اونا نوع سابجکتش رو لازم دارن.
    همچنین شاخه های زبانشناسی هم نوع جنرال رو لازم دارن.

Junior Member

سلام دوستان
    من امسال یرای رشته education در دانشگاه Western Ontario اپلای کردم آیا کسی تا حالا اپلای کرده اینجا؟ یا میدونه پذیرشش به چه صورته؟
    من ارشد TEFL دانشگاه بهشتی خوندم معدلم 18.03 یک کتاب دارم سه تا مقاله دارم و 2 تا کنفرانس خارجی. ولی بخاطر بی نظمی سنتر نمره تافلم خیلی کم شد 90 شد آیا امکان پذیرش دارم؟

Member Ordijahandam آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط zizimesi نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من امسال یرای رشته education در دانشگاه Western Ontario اپلای کردم آیا کسی تا حالا اپلای کرده اینجا؟ یا میدونه پذیرشش به چه صورته؟
    من ارشد TEFL دانشگاه بهشتی خوندم معدلم 18.03 یک کتاب دارم سه تا مقاله دارم و 2 تا کنفرانس خارجی. ولی بخاطر بی نظمی سنتر نمره تافلم خیلی کم شد 90 شد آیا امکان پذیرش دارم؟
    سلام. برای اطلاع از وضعیت پذیرش این دانشگاه فکر میکنم بهتره به اینجا سر بزنید تا از تجارب قبل و حال بقیه استفاده کنید.
    بستگی به تعداد و کیفیت رزومه رقباتون داره و اینکه استاد مرتبط پیدا کردید یا نه و خیلی فاکتورهای دیگه. نمره زبان فقط یکیشه. مثل اینکه خیلی از دانشگاها به حداقلش اکتفا میکنن و پایه تصمیم گیری رو روی نمره زبان نمیزارن. مگر اینکه بین دو نفر با شرایط تقریبا مساوی اونی انتخاب بشه که نمره زبان بهتری داره. هیشکی نمیدونه. پس بیایید امیدوار باشیم به پذیرش
    موفق باشید

Junior Member

سلام

دوستان من دانشجوی کارشناسی آموزش زبان هستم. معدلم تا الان خوب بوده و 4تا مقاله توی کنفرانس های ملی و بین المللی دارم. من با صحبتی که با دکتر فرهادی داشتم ایشون گفتن بهتره مستر رو ایران بگیرم و واسه دکترا برم از ایران. ولی خودم بیشتر تمایل دارم واسه مستر اقدام کنم برم. میخواستم نظر شما رو هم بدونم. اینکه میگن مستر ایران بیرون از ایران مثل امریکا اعتباری نداره درسته؟ چی کار کنم بهتره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamide1367 نمایش پست ها
    سلام

دوستان من دانشجوی کارشناسی آموزش زبان هستم. معدلم تا الان خوب بوده و 4تا مقاله توی کنفرانس های ملی و بین المللی دارم. من با صحبتی که با دکتر فرهادی داشتم ایشون گفتن بهتره مستر رو ایران بگیرم و واسه دکترا برم از ایران. ولی خودم بیشتر تمایل دارم واسه مستر اقدام کنم برم. میخواستم نظر شما رو هم بدونم. اینکه میگن مستر ایران بیرون از ایران مثل امریکا اعتباری نداره درسته؟ چی کار کنم بهتره؟
    سلام.
    والا مستر خوندن در ایران اعصاب میخواد
    شما یه سال وقتتو باید بزاری براش تا بتونی یه دانشگاه خوب قبول شی.
    وقتی هم که قبول شدی 4 تا 5 ترم باید درس بخونی
    تا اینجا حداقل سه سال
    بعدشم یه سال کارای اپلای طول میکشه تا بری. اگر عجله نداری برای رفتن و حوصله داری بشین برای ارشد بخون
    من که اینجا ارشد خوندم تمام انگیزمو از دست دادم. اساتید ( ما) متاسفانه با دید عاقل اندر سفیه با ما رفتار میکردن. برای دفاع از پایان نامه و تمام دردسرها و هزینه هاش هم کوچکترین کمکی به ما نشد. آخرشم کلی تیوری و ... حفظ کرده بودیم که هیچ کاربردی در آموزش زبان ما نداشتن و دست خالی فارغ التحصیل شدیم. البته من نمیخوام نا امیدتون کنم اما ارشد تیچینگ در اینجا برای من خیلی توخالی بود. دو سالی بود که گذشت و اونقدر به بار علمی ما اضافه نشد.
    با همه اینا با استادتون به طور کلی موافقم. میدونید چرا؟ چون بیشتر پوزیشنها برای دکتری اعلام میشه تا برای ارشد و بیشتر فاندها به دانشجویان دکتری تعلق میگیره.
    مگر اینکه شما بخواین با سرمایه خودتون برین. که اونوقت برای ارشد هم میشه پوزیشنهای خوبی پیدا کرد و بعدش برای دکتری همونجا یا جای دیگه دنبال فاند بود که احتمال گرفتنش کم هم نیست؛در غیر این صورت شما اینجا در دوره ارشد میتونید رزومه خودتون رو با مقالاتی که از پایاننامه استخراج میکنید خیلی قوی کنید. از الان خودتون رو برای امتحانات زبان خیلی خوب آماده کنید. یک پروپوزال خیلی قوی بنویسید و کلا کارهاتونو از الان با صبر و حوصله به طرز عالی انجام بدین. تا جایی که دیگه مطمین شید برای دکتری حتمن میرین. البته همه اینا رو به عنوان نظر و ترجیح شخصی من بپذیرید و حتمن از راهنماییهای کسانی که برای ارشد رفتن و یا برای دکتری رفتن هم استفاده کنید. اضافه کنم این درست نیست که مستر ایران ارزش نداره. شما اگر از یک دانشگاه خوب با پایانامه و مقالات خوب باشین حتمن ارزش زیادی براتون خواه داشت. مگر اینکه شما برای دکتری یه شاخه خیلی تخصصی برین و چن درسهاشو در ارشد اینجا پاس نکردین براتون یک دوره مثل ارشد تکرار کنن.
    در کل مسیر موفقیت زیاد مهم نیست. مهم خودشه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Ordijahandam نمایش پست ها
    سلام.
    والا مستر خوندن در ایران اعصاب میخواد
    شما یه سال وقتتو باید بزاری براش تا بتونی یه دانشگاه خوب قبول شی.
    وقتی هم که قبول شدی 4 تا 5 ترم باید درس بخونی
    تا اینجا حداقل سه سال
    بعدشم یه سال کارای اپلای طول میکشه تا بری. اگر عجله نداری برای رفتن و حوصله داری بشین برای ارشد بخون
    من که اینجا ارشد خوندم تمام انگیزمو از دست دادم. اساتید ( ما) متاسفانه با دید عاقل اندر سفیه با ما رفتار میکردن. برای دفاع از پایان نامه و تمام دردسرها و هزینه هاش هم کوچکترین کمکی به ما نشد. آخرشم کلی تیوری و ... حفظ کرده بودیم که هیچ کاربردی در آموزش زبان ما نداشتن و دست خالی فارغ التحصیل شدیم. البته من نمیخوام نا امیدتون کنم اما ارشد تیچینگ در اینجا برای من خیلی توخالی بود. دو سالی بود که گذشت و اونقدر به بار علمی ما اضافه نشد.
    با همه اینا با استادتون به طور کلی موافقم. میدونید چرا؟ چون بیشتر پوزیشنها برای دکتری اعلام میشه تا برای ارشد و بیشتر فاندها به دانشجویان دکتری تعلق میگیره.
    مگر اینکه شما بخواین با سرمایه خودتون برین. که اونوقت برای ارشد هم میشه پوزیشنهای خوبی پیدا کرد و بعدش برای دکتری همونجا یا جای دیگه دنبال فاند بود که احتمال گرفتنش کم هم نیست؛در غیر این صورت شما اینجا در دوره ارشد میتونید رزومه خودتون رو با مقالاتی که از پایاننامه استخراج میکنید خیلی قوی کنید. از الان خودتون رو برای امتحانات زبان خیلی خوب آماده کنید. یک پروپوزال خیلی قوی بنویسید و کلا کارهاتونو از الان با صبر و حوصله به طرز عالی انجام بدین. تا جایی که دیگه مطمین شید برای دکتری حتمن میرین. البته همه اینا رو به عنوان نظر و ترجیح شخصی من بپذیرید و حتمن از راهنماییهای کسانی که برای ارشد رفتن و یا برای دکتری رفتن هم استفاده کنید. اضافه کنم این درست نیست که مستر ایران ارزش نداره. شما اگر از یک دانشگاه خوب با پایانامه و مقالات خوب باشین حتمن ارزش زیادی براتون خواه داشت. مگر اینکه شما برای دکتری یه شاخه خیلی تخصصی برین و چن درسهاشو در ارشد اینجا پاس نکردین براتون یک دوره مثل ارشد تکرار کنن.
    در کل مسیر موفقیت زیاد مهم نیست. مهم خودشه
    عالی بود. مرسی
    والا من واسه رفتن عجله دارم. میدونید چرا؟ چون من خیلی دنبال پیشرفت و ریسرچ و اینجور چیزام. یعنی یه مدرک فقط نمیخوام. مثل همه بچه های اینجا. فکر کنم معلوم باشه چون از الان که دانشجوی لیسانسم دنبال مقاله و ریسرچ و اینام. توی ایران فعلا که زیاد آدم رو جدی نمیگیرن. فکر میکنم اونجا اقبال بیشتری میشه. من خیلی دوست دارم از مستر برم، نمیخوام عمرم رو الکی اینجا تلف کنم. آخه سنم هم اجازه ی اینجور تلف کردنی هم که شما میگین نمیده. من 25 سالمه. تا بخوام بخونم و برم مستر و بعدش فارغ التحصیل بشم و .... شده 30 سالم!!! و این خیلی بده. دکتر فرهادی میگفت خوبه مستر بری از ایران ولی سختیایی که میکشی ارزشش رو نداره و بمون و دکتری برو.
    نمیدونم والا.. من خیلی دنبال فاند هستم. یعنی یه جورایی فاند کامل میخوام. واسه مستر اگه خیلی قوی باشه رزومه ات، به نظرتون میتونم از یه دانشگاه خوب حالا توی اروپا یا امریکا بورسیه بگیرم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamide1367 نمایش پست ها
    عالی بود. مرسی

نمیدونم والا.. من خیلی دنبال فاند هستم. یعنی یه جورایی فاند کامل میخوام. واسه مستر اگه خیلی قوی باشه رزومه ات، به نظرتون میتونم از یه دانشگاه خوب حالا توی اروپا یا امریکا بورسیه بگیرم؟
    یه پوزیشنهایی هست به شکل دکتری مستقیمه. یعنی به کسانی که ارشد نخوندن هم اجازه میدن برای دکتری اپلای کنن. معمولا حداقل 4 یا 5 ساله هستن و سال اولش حکم ارشد رو داره. حالا من دقت نکردم برای تیپینگ چند در صد پوزیشنها از این نوع هستن. برای زبانشناسی که زیاد نبودن. اما معنی خوبش اینه که چنین چیزی وجود داره. و این یعنی فرصت برای شما. هر چند سخت. بنظرم برین این صفحه. اینجا تقریبا تمام پوزیشنهای اروپا و بعضی در آمریکا و کانادا رو میتونین ببینید. مشخص کرده برای چه سطحی دانشجو میخوان . همونطور که میبینید بیشترش دکتریه اما چند تایی هم ارشد هست. اونایی که دکتریه ذقیق پیج هاشونو بخونید و حتی بهشون ایمیل بزنید ببینید میشه از لیسانس مستقیم رفت یا نه. احتمالش کمه اما غیر ممکن نیست. شاید سالی چند تا دونه پیدا شه که این نباید مانع اپلای شما باشه. من خودم جاهایی اپلای کردم که فقط یه نفرو میخواستن! این مساله باعث نشده من فکر کنم اون یه نفر من نیستم. در این راه باید اعتماد بنفس لازم رو داشت. چون خیلی چیزا بنظر من به شانس هم ربط داره.
    دکتری مستقیم رو بیشتر من بین بچه های فنی دیدم و در آمریکا. فکر میکنم در رشته های زبان و در اروپا بنسبت کمه (اما در این مورد مطمین نیستم) اما میگم... سرچ کنید... شاید سر نخهایی پیدا کردید.
    خوب شما چون قراره بدون پایان نامه برید پس باید زمینه تحقیقاتیتون رو فراتر از کنفرانس ببرید. ازونجایی که اعتبار ارشد خیلی به پایانامه و مقاله حاصل از اون مربوطه شما برای پوشوندن این باید یکی دو تا مقاله خوب داشته باشید. این یعنی شما بهتره اگر واقعا با لیسانس می خواین اپلای کنید باید حداقل یک سالی وقت بزارین برای قوی کردن رزومتون که شامل نوشتن مقاله، پروپزال، و آماده شدن برای نمره خیلی خوب جی آر ای باشید. برنامه ریزی کنید. عین من و خیلیهای دیگه که پایه زبانی خوبی دارن اما به دلیل کمبود وقت جی آر ای رو معمولی نمره میگیرن نباشید چون اینطوری شانس پذیرشو میبرید پایین. رشته های زبان جی آر ای بنسبت بالایی مخصوصا در مورد وربال و رایتینگ میخوان.
    راستی نمیدونم موضوع تحقیقاتتون منحصرا معطوف تیچینگه یا به یکی از شاخه های وسیع زبانشناسی هم میتونه ربط داشته باشه. معمولا تعداد پوزیشنهای اعلام شده برای شاخه های زبانشناسی خیلی بیشتر از تیچینگ و ادبیات و ترجمست و شما با تغییر احتمالی تمرکزتون روی یک شاخه زبانشناسی مرتبط با علاقه و کارهای قبلیتون هم میتونین بنظرم شانس بیشتری برای پذیرش بخودتون بدین. بشرط اینکه پروپزال و احتمالا مقاله مرتبط و قوی هم داشته باشین.
    موفق باشین. اینا رو بر اساس تجربیات و ایده شخصی ام نوشتم. بنابراین به حرفهای یک نفر اکتفا نکنید و حتما از با تجربه ها بپرسید. کمکتون میکنند

Junior Member

سلام
    من دانشجوی کارشناسی رشته ریاضی هستم و معدلم 13.50 هستش و میخوام ارشد مترجمی شرکت کنم. به نظرتون با ارشد مترجمی میتونم فاند خوب برای امریکا یا اروپا بگیرم؟ یا زبانشناسی بهتره؟ به هردوشم علاقه دارم.
    یه سوال دیگه اینکه با مدرک کارشناسی از یه رشته دیگه مشکلی برام پیش نمیاد؟ یا نه باید دوباره از اول شروع کنم؟
    ممنون میشم اگه کسی کمکم کنه...

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

نقل قول نوشته اصلی توسط elahe500 نمایش پست ها
    سلام
    من دانشجوی کارشناسی رشته ریاضی هستم و معدلم 13.50 هستش و میخوام ارشد مترجمی شرکت کنم. به نظرتون با ارشد مترجمی میتونم فاند خوب برای امریکا یا اروپا بگیرم؟ یا زبانشناسی بهتره؟ به هردوشم علاقه دارم.
    یه سوال دیگه اینکه با مدرک کارشناسی از یه رشته دیگه مشکلی برام پیش نمیاد؟ یا نه باید دوباره از اول شروع کنم؟
    ممنون میشم اگه کسی کمکم کنه...
    مترجمی توی آمریکا رشته ی نسبتا جدیدی هست، ریاضی به هیچ کدوم مرتبط نیست، اما چون شما رشته ی پایه مثل ریاضی خوندید (اونجا از ریاضی به رشته های خیلی خوبی می شه وارد شد) اگر زبانشناسی رو توی دانشگاه های پوزیتیویست و اونهایی که بیس کوانت بیشتری دارند مثل روچستر بخونید طبعا بهتر از شما استقبال خواهند کرد، چون حتما توانایی بالایی برای کار های آماری دارید. یه نکته ای هم اینکه برای تغییر رشته ای ها مثل شما و خودم، دانشگاه های آمریکا خیلی نگاه بهتری دارند نسبت به اروپایی ها، اگر جی.ار.ای و اس.او.پس خوبی داشته باشید پذیرش گرفتن با هر بیس و تغیییر رشته ای امکان پذیر هست، اما خیلی جاها تو اروپا شما رو توی همون مرحله ی اول حذف می کنن

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)