صفحه 55 از 76 نخستنخست ... 5454647484950515253545556575859606162636465 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 541 تا 550 , از مجموع 807

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته زبان انگلیسی

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Member Ordijahandam آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته زبان انگلیسی

نقل قول نوشته اصلی توسط teimouri_y نمایش پست ها
    تو مقطع دکترا رو که بعید می دونم. 10 تا 12 تا دانشگاهی رو که من واسه دکترا قبلا شرایط پذیرشون رو مطالعه کردن همشون تایید بر مبرتبط بودن تحصیلات مقطع قبلی دارند، بعضیاشون یا ارفاق شاید قبول کنند مثلا اونی که مترجمی خونده واسه دکترای آموزش اقدام کنه، ولی چیزی که مهمه تو پذیرش نهایی نقطه ضعفی برا طرف محسوب می شه، مگر اینه حالا رزومه خیلی قوی و مرتبطی با اموزش داشته باشه. به نظرم احتمال پذیرشتون، حداقل برای گرفتن بورس و فاند، خیلی کمه.
    لام. احتمال کمه اما غیر ممکن نیست. بیشتر اروپا روی این موضوع حساسه و آمریکآ چون سال اول معمولا واحد درسی میده اینو کمتر در نظر میگیره. من با لیسانس ادبیات انگلیسی و ارشد اموزش برای دکتری زبانشناسی از دو جا فاند گرفتم. البته در کل 15 جایی اقدام کرده بودم ک نصفش اروپا و کانادا بود. اونا سختگیرتر بودن انگار و درجا رد کردن. امریکا ببینن موضوع کاریت مورد علاقه شدید استاده از خیلی از چیزا چشم پوشی میکنن. مثل نمره جی آر ای ، معدل، رشته قبلی و حتی داشتن مقاله. بنظر من کسی ک تغییر رشته داده با جلب نظر استاد و ترجیحا چند استاد از یک دانشگاه میتونه باز شانس داشته باشه. نمیگم ب چند نفر همزمان ایمیل بدین چون ممکنه متوجه شن و خوب نباسه. اما با هر استادبا زمینه مرتبط ب نوعی و به بهونه ای ایمیل بدین. مثلا فقط بپرسین زمینه کاریتون بهش میخوره یا نه. یا در مورد کارهاش نظر بدین. اینم ممکنه یک استاد خیرخاه خودش شما رو ب چند استاد دیگه لینک کنه. یا مثلا مسیول آموزش اگر ازش بپرسین کارم به کدوم استادا مرتبطه براتون لیست کنه.
    س

Member teimouri_y آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Georgetown University, Applied Linguistics

نقل قول نوشته اصلی توسط Ordijahandam نمایش پست ها
    لام. احتمال کمه اما غیر ممکن نیست. بیشتر اروپا روی این موضوع حساسه و آمریکآ چون سال اول معمولا واحد درسی میده اینو کمتر در نظر میگیره. من با لیسانس ادبیات انگلیسی و ارشد اموزش برای دکتری زبانشناسی از دو جا فاند گرفتم. البته در کل 15 جایی اقدام کرده بودم ک نصفش اروپا و کانادا بود. اونا سختگیرتر بودن انگار و درجا رد کردن. امریکا ببینن موضوع کاریت مورد علاقه شدید استاده از خیلی از چیزا چشم پوشی میکنن. مثل نمره جی آر ای ، معدل، رشته قبلی و حتی داشتن مقاله. بنظر من کسی ک تغییر رشته داده با جلب نظر استاد و ترجیحا چند استاد از یک دانشگاه میتونه باز شانس داشته باشه. نمیگم ب چند نفر همزمان ایمیل بدین چون ممکنه متوجه شن و خوب نباسه. اما با هر استادبا زمینه مرتبط ب نوعی و به بهونه ای ایمیل بدین. مثلا فقط بپرسین زمینه کاریتون بهش میخوره یا نه. یا در مورد کارهاش نظر بدین. اینم ممکنه یک استاد خیرخاه خودش شما رو ب چند استاد دیگه لینک کنه. یا مثلا مسیول آموزش اگر ازش بپرسین کارم به کدوم استادا مرتبطه براتون لیست کنه.
    س
    مسئله اینه دوستمون لیسانس و فوق لیسانش رشته فنی بوده. ولی باهات موافقم که غیرممکن نیست.

سلام دوستان
    من کارشناسی و کارشناسی ارشد ادبیات انگلیسی خوندم. کارشناسی معدلم 18/52 از دانشگاه غیرانتفاعی و کارشناسی ارشد معدلم 16/09 از دانشگاه شهید بهشتی هست. هیچ مقاله چاپ شده ای ندارم و مدرس زبان با سابقه بیمه هستم. آیلتس 7.5 دارم و میخوام دوباره امتحان بدم فکر میکنم اینبار 8 بشم. از اونجایی که برای دکتری شرایط پذیرش خیلی سخت هست میخوام دوباره ارشد توی یکی از دانشگاه های کانادا بخونم. گرفتن فاند برام خیلی مهم نیست. شما میدونین که با این شرایط شانس گرفتن پذیرشم چقدر هست و اینکه بهتره بگم که ارشد دارم؟ چون اگه نگم اونوقت یه گپ تحصیلی 6 ساله دارم. به من گفتن که بهتره برای رشته دیگه ای بخونم. ولی تا جاییکه خودم تحقیق کردم دیدم رشته های دیگه باید undergraduate هم همون رشته باشه یا اگر نیست سابقه تحقیقاتی توی اون رشته داشته باشیم. شما میتونید رشته ای رو به من معرفی کنید که بشه ارشد تو کانادا بخونم با توجه به رشته ی لیسانسم؟

Junior Member

سلام
    من لیسانس ادبیات اسپانیایی دانشگاه علامه می خونم .
    میخوام بدونم شانس من برای پذیرش مستر زبان شناسی با بچه هایی که لیسانس ادبیات انگلیس؟ی بودن برابر هست ؟
    و اینکه اگه جواب مثبت هست از جهت مدارک لازم برای پذیرش هیچ مورد جداگانه و خاصی برام وجود نداره که باید اماده کنم ؟
    ممنون

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط raaheel نمایش پست ها
    سلام
    من لیسانس ادبیات اسپانیایی دانشگاه علامه می خونم .
    میخوام بدونم شانس من برای پذیرش مستر زبان شناسی با بچه هایی که لیسانس ادبیات انگلیس؟ی بودن برابر هست ؟
    و اینکه اگه جواب مثبت هست از جهت مدارک لازم برای پذیرش هیچ مورد جداگانه و خاصی برام وجود نداره که باید اماده کنم ؟
    ممنون
    بستگی داره از کدوم دانشگاه و کدوم کشور بخواهی پذیرش بگیری؛ بعضی از دانشگاه ها حتی ممکنه استقبال هم بکنن چون بیشتر مطالعات زبان شناسی روی زبان انگلیسی انجام شده تا زبان های دیگر. تو امریکا اسپانیایی پرطرفداره. زبان انگلیسی رو هم یادت نره کنارش یاد گیری. کلا برا زبان شناسی دونستن چند زبان شانس پذیرش رو خیلی بالا می بره. در ضمن پذیرش با فاند از دانشگاه های خوب تو مستر خیلی کمه من جات بودن فوق زبان شناسی را همینجا می خوندم و تو اون دو سال رو مقاله و پذیرش کار می کردم طوری که بعد از تموم شدن درسات سال بعد دکترا اونور باشی!

Junior Member

ممنون از پاسختون .
    من میخوام برای مستر اقدام کنم . پذیرش با فاند برام مهمه . تو این سه ترم تلاشم میکنم یه رزومه خوب اماده کنم . راستی از کجا می تونم بفهمم کجا شانس پذیرش دارم و مدارک مورد نیاز مثل TOEFL یا ... چی نیاز هست ؟ ( ترجیح من کشور فرانسه ست. شانسم چقدره ؟ )
    راستی من معدلم 19/74 بود اما ترم قبل تو درس انقلاب نمره پایین -13- گرفتم . ایا معدل کل برای رزومه مهمه یا معدل درسهای تخصصی ؟
    و سوال اخرم اینکه در صفحات قبل توصیه یکی از بچه ها بود که در طول تحصیل در ایران سرچ کنیم و ببینیم حوزه پژوهشی مورد تایید اساتید دانشگاهی که مقصدمون هست چیه , روش مطالعه کنیم و در نهایت وقت اپلای در همین حوزه مقاله داشته باشیم . خب چطوری میتونم اطلاعات بدست بیارم در مورد این حوزه ؟

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط raaheel نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون .
    من میخوام برای مستر اقدام کنم . پذیرش با فاند برام مهمه . تو این سه ترم تلاشم میکنم یه رزومه خوب اماده کنم . راستی از کجا می تونم بفهمم کجا شانس پذیرش دارم و مدارک مورد نیاز مثل TOEFL یا ... چی نیاز هست ؟ ( ترجیح من کشور فرانسه ست. شانسم چقدره ؟ )
    راستی من معدلم 19/74 بود اما ترم قبل تو درس انقلاب نمره پایین -13- گرفتم . ایا معدل کل برای رزومه مهمه یا معدل درسهای تخصصی ؟
    و سوال اخرم اینکه در صفحات قبل توصیه یکی از بچه ها بود که در طول تحصیل در ایران سرچ کنیم و ببینیم حوزه پژوهشی مورد تایید اساتید دانشگاهی که مقصدمون هست چیه , روش مطالعه کنیم و در نهایت وقت اپلای در همین حوزه مقاله داشته باشیم . خب چطوری میتونم اطلاعات بدست بیارم در مورد این حوزه ؟
    1. اول باید دانشگاه ها رو سرچ کنی ببینی مستر زبان شناسی دارن یا نه.
    2. تو سایت هر دانشگاهی یه قسمت پذیرش (admission) داره که شرایط و مدارک مورد نیاز برای پذیرش رو توضیح داده.
    3. بعد نگاه کن ببین بورسیه، فاند، کمک هزینه واسه رشته زبانشناسی داره یا نه. اگه داشت شرایطش رو بخون.
    4. دانشگاه های فرانسه اکثرا مدرک زبان فرانسه می خوان. یه سر برو پیش استاد های گروه زبان فرانسه ازشون راهنمایی بخواه مخصوصا اسم چندتا دانشگاه خوب رو بپرس که فاند هم دارن.
    5. لینک زیر دانشگاه های فرانسه که رشته های زبان شناسی دارند. یه نگاه بنداز:
    http://linguistlist.org/teach/progra...m?CountryID=84

¡Buena suerte!

Junior Member

دوستان درود،
    من دو تا سوال دارم ممنون میشم پاسخ بدید.
    1. آیا صرفا باید دانشگاهها را برای اپلای مد نظر قرار داد یا گزینه های دیگر مانند:
    _Colleges (offering graduate programs)l
    _ non-profit (graduate education institutions)ll
    را هم در صورت مناسب بودن (برای مقطع فوق لیسانس) می توان انتخاب کرد؟
    2. من یه INTERNATIONAL GRADUATE INSTITUTE پیدا کردم که نوشته دوره MAster را دانشجوهای (Full-time) میتونند در مدت یک سال به پایان برسونند و سپس وارد بازار کار شوند! وضعیت فاندش هم خوبه:
    Financial aid is available to international students in the form of need-based grants, merit scholarships, and work-study opportunities. Financial aid typically covers about one-third of an international student's total costs. In recent years, more than 85 percent of all international students received partial support.
    حالا به نظرتون به درد اپلای میخوره؟ یعنی چون University نیست و دوره اش هم یکساله است بعد مشکلی پیش نمیاد؟
    سپاس!

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط alighadr نمایش پست ها
    دوستان درود،
    من دو تا سوال دارم ممنون میشم پاسخ بدید.
    1. آیا صرفا باید دانشگاهها را برای اپلای مد نظر قرار داد یا گزینه های دیگر مانند:
    _Colleges (offering graduate programs)l
    _ non-profit (graduate education institutions)ll
    را هم در صورت مناسب بودن (برای مقطع فوق لیسانس) می توان انتخاب کرد؟
    2. من یه INTERNATIONAL GRADUATE INSTITUTE پیدا کردم که نوشته دوره MAster را دانشجوهای (Full-time) میتونند در مدت یک سال به پایان برسونند و سپس وارد بازار کار شوند! وضعیت فاندش هم خوبه:
    Financial aid is available to international students in the form of need-based grants, merit scholarships, and work-study opportunities. Financial aid typically covers about one-third of an international student's total costs. In recent years, more than 85 percent of all international students received partial support.
    حالا به نظرتون به درد اپلای میخوره؟ یعنی چون University نیست و دوره اش هم یکساله است بعد مشکلی پیش نمیاد؟
    سپاس!
    مسلما دانشگاه ها اعتبار بالایی دارند و کمک هزینه ای که می دن بالاتره (برای دکترا کل هزینه تحصیل + هزینه زندگی رو اکثرا می دن). اینجور موسسات خصوصی مدارکشون اون درجه اعتبار رو نداره و پولی هم که می دن کمه، که خودت باید کلی پول از جیب هزینه کنی. مدارک خیلی از این موسسات رو حتی ایران هم قبول نداره. ولی بعضی از این موسسات هستند کمک هزینه طرف رو تو یه داشگاه معتبر می ده و اکثرا تو مقطع دکترا. مثل موسسه روشن که ایرانی هم هستش http://www.roshan-institute.org/.
    کلا بستگی به خودت داره و اینکه تو چی مقطعی بخوایی بری اونور. اگه هزینه و نوع مدرکت زیاد برات مهم نیست و فقط دوست داری آمریکا باشی اقدام کن. اینم یادت باشه که این موسسات اونقدر وجه ندارن که بتونی از طریق اونا ویزا بگیری. ممکنه کلی وقت و هزینه کنی و پذیرش هم بگیری اما تو ویزا گرفتن افیسر ویزا فکر کنه یه جای الکی فقط پذیرش گرفتی و هدفت فقط رفتن به امریکاست اونوقت خیلی راحت ریجکت می کنه.

Junior Member

سلام به همه دوستان،
    خیلی خیلی خوشحال شدم که این صفحه رو پیدا کردم تو این سایت. چون احساس میکنم بالاخره جایی پیدا شد که بتونه من رو از سردرگمی دربیاره.
    من میخام برای phd اقدام کنم، البته شرایطم رو میگم و به شدت به کمک شما نیاز دارم.

من کارشناسی دانشگاه دولتی بودم با معدل 17.20 و رتبه دوم کلاس. ارشد رو هم دانشگاه اصفهان بودم با معدل 18.13 و رتبه اول ورودی. البته هنوز کارای پایان نامه مونده که دارم روش کار میکنم. میخام شانس پذیرش همراه با فاند رو بدونم. فاند خیلی برام مهمه و واسه همین فرقی نداره اروپا، آمریکا، استرالیا یا کانادا.

مقاله هم فعلا یه پذیرش شده از خارج دارم که دارم کارای نهاییش رو انجام میدم. و احتمالا یه علمی پژوهشی داخل، که خبر نهاییش تا چند هفته آینده میاد، ولی احتمالش خیلی بالاست. از خود پایان نامه هم که یکی حداقل درمیارم که احتمالا خارج از ایران چاپ کنم که بیشتر بدردم بخوره

سابقه کاری مرتبط هم دارم. هم تدریس آموزشگاهی، هم ترجمه پروژه ای از جاهای معتبر که میتونم سابقه بگیرم. از نظر خدمت هم مشکلی نیست که بخوام اذیت شم. و اینکه هنوز آیلتس یا تافل شرکت نکردم، چون حقیقتا به دردم نمیخورد. ولی اگه بدونم که میتونم برم تو اولین فرصت میگیرم (چه نمره ای نیازه؟)

دیگه نمیدونم چه اطلاعاتی نیازه که بدم! فقط میخام بدونم که شانسم چقده؟ و کجاها اپلای کنم؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)