صفحه 57 از 81 نخستنخست ... 7474849505152535455565758596061626364656667 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 561 تا 570 , از مجموع 807

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته زبان انگلیسی

Member teimouri_y آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Georgetown University, Applied Linguistics

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته زبان انگلیسی

نقل قول نوشته اصلی توسط shid6565 نمایش پست ها
    درود به دوستان گرامی . میخوام بدونم آیا اگر فوق لیسانس یا لیسانس مترجمی زبان رو داشته باشم، باهاش میشه کار پیدا کرد در اروپا یا کانادا ؟
    بله می تونی به عنوان نیروی متخصص هم اینک اقدام فرمایید! برو به این لینک:
    http://www.wcoe.ca/canada/migration-...skilled-worker

Junior Member

درود بر همه دوستان،
    لطفا لیستی از دانشگاههای آمریکا را برای رشته TESOL معرفی کنید. به نظر شما کدوم ایالتها از نظر هزینه مناسبترند؟ اگه دانشگاههایی را میشناسید که در پذیرش با فاند سختگیری کمتری می کنند (مواردی چون GRE, writing sample,...) ممنون میشم معرفی کنید. سپاس

نقل قول نوشته اصلی توسط teimouri_y نمایش پست ها
    البته من درباره دکترای ادبیات انگلیسی اطلاعی ندارم اما واسه آموزش می تونی برای آمریکا هم اقدام کنی. زیاد به ریز نمرات تو آمریکا توجه ندارند (البته نه اینکه مهم باشه ولی عوامل دیگه هستند که اگه برجستشون کنی بهت قول می دم حتی به ریزه نمراتتت هم نگاه نمی کنند!) البته اگه بتونی زمینه کاری خوب و چند تا مقاله با کیفیت بدی و نمره GRE هم بتونی بالای 310 بگیری که راحت می تونی از دانشگاه های خیلی خوب آمریکا پذیرش بگیری. من که جات بودم اول به آمریکا فکر می کردن تا اروپا. به فکر اینم باش که قرار 4 یا 5 سال در اونجا زندگی هم کنی. دانشگاه مریلند، میشیگان استیت، هاوایی، سوث آریزونا و جورج تاون دانشگاه های خوبی هستند. برای انتخاب موضوع با این شرط که هدفت این دانشگاههاست یه نگاه به حوزه علاقه مندی های استید بنداز ببین کدامشون رو خوشت میاد تو همون زمینه کار کن و مقاله بده بعد به همون استاد ایمیا بزن درباره علاقهمندیت بگو! ببین چطوری ازت استقبال می کنه.
    واقعا ممنونم که وقت گذاشتین و جواب دادین، و اینکه این دانشگاهها رومعرفی کردین، چون من اطلاعات زیادی در مورد دانشگاهها ندارم. برای دکترا، خودم به ادبیات علاقه دارم امابا این تفاسیر اگه بخام برای ادبیات اقدام کنم انتخاب موضوع پایان نامه برام خیلی سخت میشه چون باید به هردو رشته ادبیات و آموزش مربوط باشه. با توجه به چیزایی که شما گفتید، شانس قبولی آموزش برام بیشتره و از طرفی برای موضوع پایان نامم انتخاب های بیشتری میتونم داشته باشم. فقط یه مورد میمونه: اونم اینکه میگن وضعیت پذیرش به ترتیب برای زبانشناسی، ادبیات و بعد آمورش خوبه ، نظر شما چیه؟ این ترتیب چقدر تو پذیرش میتونه موثر باشه؟
    بازم ممنون موفق باشید

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط shani_2025 نمایش پست ها
    واقعا ممنونم که وقت گذاشتین و جواب دادین، و اینکه این دانشگاهها رومعرفی کردین، چون من اطلاعات زیادی در مورد دانشگاهها ندارم. برای دکترا، خودم به ادبیات علاقه دارم امابا این تفاسیر اگه بخام برای ادبیات اقدام کنم انتخاب موضوع پایان نامه برام خیلی سخت میشه چون باید به هردو رشته ادبیات و آموزش مربوط باشه. با توجه به چیزایی که شما گفتید، شانس قبولی آموزش برام بیشتره و از طرفی برای موضوع پایان نامم انتخاب های بیشتری میتونم داشته باشم. فقط یه مورد میمونه: اونم اینکه میگن وضعیت پذیرش به ترتیب برای زبانشناسی، ادبیات و بعد آمورش خوبه ، نظر شما چیه؟ این ترتیب چقدر تو پذیرش میتونه موثر باشه؟
    بازم ممنون موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط shani_2025 نمایش پست ها
    بازم ممنون موفق باشید
    خواهش می کنم. ببین می دونم دوره فوق دوره خوشایندی نیست مخصوصا اساتیدش و آزار و اذیت هایی که می کنن، منم لیسانس مترجمی بودم تو فوق آموزش همش به خودم لعنت می کردم چرا آموزش اومدم. فکر کنم شمام یه جورایی اون حس دوران من رو دارید برای همین دوباره به فکر ادبیات افتادید! ولی می گذره و مطمئن باش پشیمون نمی شی. اگه نمی دونی چه موضوعی برای پایان نامه انتخاب کنی، سعی کن تو حوزه (Interactionist approach, corrective feedback, input, learners' output) و task based language teaching and learning ورد شی که کلا تو SLA به روز هستند و اگه تو این حوزه ها کار کنی هم انتخاب داشگاهات بیشتر می شه هم طالب زیاد پیدا می کنی. کتاب 2012 Alison Mackey رو از زبانکنده بخر و حتما بخون. کتاب کم حجمه ولی تموم اطلاعات رو بهت می ده با کلی موضوع برای تحقیق. برا مثال می گم همین Alison با Ortega تو دانشگاه جورج تاون هستند و خوراکشون هم همین موضوع هایی که گفتم . دو تحقیق خوب تو این زمینه انجام می دی بعد یک میل می زنی به Alison که من می خوام بیام اونجا!

در راطه با ترتیب رشته ها که گفتی شاید رشته زبان شناسی جون پایه است ممکنه در دانشگاه های زیادی وجود داشته باشه ولی این به این معنی نیستش که شانس قبولیت بیشتر از بقیه رشته هاست. همه چیزی بستگی به رزومه ات و سعی و تلاش خود فرد داره. دقیقا مثل ایران که رشته آموزش نسب به ادبیات و مترجمی بشتری تعداد قبولی داره و دانشگاهاش بیشترن ولی اصلا به این معنا نیست که حتما شانس قبولیت بیشتره جون تعداد خیلی زیادی هم تو این رشته شرکت می کنن.

Junior Member

سلام به همه ی دوستان عزیز
    راستش من لیسانسم و فوق لیسانسم هردو مربوط به رشته ی فنی بودن. فوق لیسانسم از دانشگاه امیرکبیر بوده. سوال من این که آیا من امکان ادامه ی تحصیل در رشته ی زبان انگلیسی را دارم در آمریکا؟
    با توجه به این که لیسانسم و فوق لیسانسم هردو مربوط به رشته ی فنی و مهندسی بودن.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط samirakn نمایش پست ها
    سلام به همه ی دوستان عزیز
    راستش من لیسانسم و فوق لیسانسم هردو مربوط به رشته ی فنی بودن. فوق لیسانسم از دانشگاه امیرکبیر بوده. سوال من این که آیا من امکان ادامه ی تحصیل در رشته ی زبان انگلیسی را دارم در آمریکا؟
    با توجه به این که لیسانسم و فوق لیسانسم هردو مربوط به رشته ی فنی و مهندسی بودن.
    تو مقطع دکترا رو که بعید می دونم. 10 تا 12 تا دانشگاهی رو که من واسه دکترا قبلا شرایط پذیرشون رو مطالعه کردن همشون تایید بر مبرتبط بودن تحصیلات مقطع قبلی دارند، بعضیاشون یا ارفاق شاید قبول کنند مثلا اونی که مترجمی خونده واسه دکترای آموزش اقدام کنه، ولی چیزی که مهمه تو پذیرش نهایی نقطه ضعفی برا طرف محسوب می شه، مگر اینه حالا رزومه خیلی قوی و مرتبطی با اموزش داشته باشه. به نظرم احتمال پذیرشتون، حداقل برای گرفتن بورس و فاند، خیلی کمه.

Member Ordijahandam آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط teimouri_y نمایش پست ها
    تو مقطع دکترا رو که بعید می دونم. 10 تا 12 تا دانشگاهی رو که من واسه دکترا قبلا شرایط پذیرشون رو مطالعه کردن همشون تایید بر مبرتبط بودن تحصیلات مقطع قبلی دارند، بعضیاشون یا ارفاق شاید قبول کنند مثلا اونی که مترجمی خونده واسه دکترای آموزش اقدام کنه، ولی چیزی که مهمه تو پذیرش نهایی نقطه ضعفی برا طرف محسوب می شه، مگر اینه حالا رزومه خیلی قوی و مرتبطی با اموزش داشته باشه. به نظرم احتمال پذیرشتون، حداقل برای گرفتن بورس و فاند، خیلی کمه.
    لام. احتمال کمه اما غیر ممکن نیست. بیشتر اروپا روی این موضوع حساسه و آمریکآ چون سال اول معمولا واحد درسی میده اینو کمتر در نظر میگیره. من با لیسانس ادبیات انگلیسی و ارشد اموزش برای دکتری زبانشناسی از دو جا فاند گرفتم. البته در کل 15 جایی اقدام کرده بودم ک نصفش اروپا و کانادا بود. اونا سختگیرتر بودن انگار و درجا رد کردن. امریکا ببینن موضوع کاریت مورد علاقه شدید استاده از خیلی از چیزا چشم پوشی میکنن. مثل نمره جی آر ای ، معدل، رشته قبلی و حتی داشتن مقاله. بنظر من کسی ک تغییر رشته داده با جلب نظر استاد و ترجیحا چند استاد از یک دانشگاه میتونه باز شانس داشته باشه. نمیگم ب چند نفر همزمان ایمیل بدین چون ممکنه متوجه شن و خوب نباسه. اما با هر استادبا زمینه مرتبط ب نوعی و به بهونه ای ایمیل بدین. مثلا فقط بپرسین زمینه کاریتون بهش میخوره یا نه. یا در مورد کارهاش نظر بدین. اینم ممکنه یک استاد خیرخاه خودش شما رو ب چند استاد دیگه لینک کنه. یا مثلا مسیول آموزش اگر ازش بپرسین کارم به کدوم استادا مرتبطه براتون لیست کنه.
    س

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Ordijahandam نمایش پست ها
    لام. احتمال کمه اما غیر ممکن نیست. بیشتر اروپا روی این موضوع حساسه و آمریکآ چون سال اول معمولا واحد درسی میده اینو کمتر در نظر میگیره. من با لیسانس ادبیات انگلیسی و ارشد اموزش برای دکتری زبانشناسی از دو جا فاند گرفتم. البته در کل 15 جایی اقدام کرده بودم ک نصفش اروپا و کانادا بود. اونا سختگیرتر بودن انگار و درجا رد کردن. امریکا ببینن موضوع کاریت مورد علاقه شدید استاده از خیلی از چیزا چشم پوشی میکنن. مثل نمره جی آر ای ، معدل، رشته قبلی و حتی داشتن مقاله. بنظر من کسی ک تغییر رشته داده با جلب نظر استاد و ترجیحا چند استاد از یک دانشگاه میتونه باز شانس داشته باشه. نمیگم ب چند نفر همزمان ایمیل بدین چون ممکنه متوجه شن و خوب نباسه. اما با هر استادبا زمینه مرتبط ب نوعی و به بهونه ای ایمیل بدین. مثلا فقط بپرسین زمینه کاریتون بهش میخوره یا نه. یا در مورد کارهاش نظر بدین. اینم ممکنه یک استاد خیرخاه خودش شما رو ب چند استاد دیگه لینک کنه. یا مثلا مسیول آموزش اگر ازش بپرسین کارم به کدوم استادا مرتبطه براتون لیست کنه.
    س
    مسئله اینه دوستمون لیسانس و فوق لیسانش رشته فنی بوده. ولی باهات موافقم که غیرممکن نیست.

Junior Member

سلام
    من لیسانس ادبیات اسپانیایی دانشگاه علامه می خونم .
    میخوام بدونم شانس من برای پذیرش مستر زبان شناسی با بچه هایی که لیسانس ادبیات انگلیس؟ی بودن برابر هست ؟
    و اینکه اگه جواب مثبت هست از جهت مدارک لازم برای پذیرش هیچ مورد جداگانه و خاصی برام وجود نداره که باید اماده کنم ؟
    ممنون

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط raaheel نمایش پست ها
    سلام
    من لیسانس ادبیات اسپانیایی دانشگاه علامه می خونم .
    میخوام بدونم شانس من برای پذیرش مستر زبان شناسی با بچه هایی که لیسانس ادبیات انگلیس؟ی بودن برابر هست ؟
    و اینکه اگه جواب مثبت هست از جهت مدارک لازم برای پذیرش هیچ مورد جداگانه و خاصی برام وجود نداره که باید اماده کنم ؟
    ممنون
    بستگی داره از کدوم دانشگاه و کدوم کشور بخواهی پذیرش بگیری؛ بعضی از دانشگاه ها حتی ممکنه استقبال هم بکنن چون بیشتر مطالعات زبان شناسی روی زبان انگلیسی انجام شده تا زبان های دیگر. تو امریکا اسپانیایی پرطرفداره. زبان انگلیسی رو هم یادت نره کنارش یاد گیری. کلا برا زبان شناسی دونستن چند زبان شانس پذیرش رو خیلی بالا می بره. در ضمن پذیرش با فاند از دانشگاه های خوب تو مستر خیلی کمه من جات بودن فوق زبان شناسی را همینجا می خوندم و تو اون دو سال رو مقاله و پذیرش کار می کردم طوری که بعد از تموم شدن درسات سال بعد دکترا اونور باشی!

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)