صفحه 59 از 81 نخستنخست ... 9495051525354555657585960616263646566676869 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 581 تا 590 , از مجموع 807

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته زبان انگلیسی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته زبان انگلیسی

نقل قول نوشته اصلی توسط teimouri_y نمایش پست ها
    همون اول از گوگل یه فهرست از دانشگاه ها که رشته دکترا مترجمی دارند رو پیدا کن و قسمت Admission رو نگاه کن و ببین فاند دارند یا نه. بعد یه نگاه به Faculty members بنداز و حوزه علاقه مندیشون رو بخون و ببین کدومشون به حوزه کاری خودت نزدیکه. بعد برا همون ایمیل بزن و از خودت و زیمنه کاری و تحقیقاتی بگو و اینکه می خوایی بری اونجا و دوست داری نظرش رو بدونی. کلا دکترا اکثرا فاند دارند و نیازی نیست که بهشون بگی. زمانی که بهت پذیرش دادن خودشون درباره فاند بهت می گن.
    ممنونم دوست عزیز. همین کارایی که شما گفتی رو انجام میدم، ایشالا که بتونم جایی پذیرش بگیرم. اما خب تعداد دانشگاه هایی که دکتری این گرایش رو ارائه میدن خیلی کمه. و این شانس رو پایین میاره.
    اینی که شما میگی دکتری اکثرا فاند داره دو کاملا مطمئن هستین؟

Member teimouri_y آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Georgetown University, Applied Linguistics

نقل قول نوشته اصلی توسط sobhan89 نمایش پست ها
    ممنونم دوست عزیز. همین کارایی که شما گفتی رو انجام میدم، ایشالا که بتونم جایی پذیرش بگیرم. اما خب تعداد دانشگاه هایی که دکتری این گرایش رو ارائه میدن خیلی کمه. و این شانس رو پایین میاره.
    اینی که شما میگی دکتری اکثرا فاند داره دو کاملا مطمئن هستین؟
    آره دوست عزیز، بیشتر دانشگاه های معتبر واسه دکترا فاند می دن، وگرنه که میره سالی 40000 تا 50000 دلار خرج کنه؟! خود آمریکایی ها توانش رو ندارن!

Junior Member

آقا این پذیرش دقیقا چه شکلیه؟

استادا میگن که باید با مسئول مربوطه که دانشجو میگیره چک کنین. هی فوروارد میکنن!
    اینجوری میخان بپیچونن یا واقعا همه همینجورا؟

یکی شون بود گفت از نظر رزومه ای خوبم، فقط نمره GRE و تافل باید بدم تا اول فوریه. من از فاند پرسیدم میگه رقابتیِ فاند گرفتن. اما ما تمام تلاشمون اینه که خیلی منصفانه قضاوت کنیم بین دانشجوها. یعنی من اول همه چیز رو باید بفرستم بعد اونا تازه تصمیم میگرین برای فاند؟ از قبل نمی تونن تصمیم بگیرن؟ آخه حساب کردم که اگه تو این چند ماه جفت اینارو بگیرم و پروپوزال بنویسم و کلی دوندگی دیگه، و اونا نخوان فاند بدن که من به فنا رفتم؟؟؟

رشته و دانشگاه

یه استاد صدها ایمیل از دانشجوها دریافت می کنه و معمولا هم کارش مشاوره دادن نیست. نوع جواب دادن استادها بستگی به نوع میل شما داره. حتی ممکنه بهت جواب هم ندن. یادت باشه چی براشون می نویسی. سوال های ابتدایی ازشون بپرسی، یا سوال هایی که جوابشون رو خیلی راحت تو صفحه دانشگاه می شه پیدا کرد برات نکته منفیه. ذهنیت باید این باشه که رزومت رو قوی کنی و همه چیزت کامل باشه و و طوری برا استاد بنویسی و از خودت بگی که ازت خوشش بیاد و ازت بخواد اپلای کنی. فعلا به جای فاند و این مسائل تمرکز کن روی کامل کردن مدارکت و مقاله نوشتن.
    حتما باید تمام مدارک رو برا دانشگاه بفرستی و رسما اپلای کنی تا مدارکت رو بررسی کنن. معمولا 150 تا 200 نفر برای 2 الی 3 فاند از سراسر دنیا با هم رقابت می کنن. بله دوندگی داره. انتظار داری یه فاندی که حداقل بیش از 120000 دلاره واسه کل دوره دکترا رو به راحتی به کسی بدند؟ رقابت زیاده و باید کاملا اماده باشی.

Junior Member

آخه من برداشتم این بود که استاد خودش میتونه با توجه به رزومت بگه چقدر شانس داری، ولی تا حالا که هیچکدوم یه جواب 20 درصدی هم نمیدن. فقط میگن فاند دست اونا نیست و باید دانشگاه تصمیم بگیره، اونم بعد از کامل کردن و ارسال تمامی مدارک.
    رویه ی معمولی همه جا همینه؟

آخه خودتون بهتر میدونین، مطالعات ترجمه رو مگه چندتا دانشگاه ارائه میده تو آمریکا. که اونجا هم میگن هیچی معلوم نیست. من چجوری باید بفهمم نظرشون تا حدودی مثبته؟

رشته و دانشگاه

آخه من برداشتم این بود که استاد خودش میتونه با توجه به رزومت بگه چقدر شانس داری، ولی تا حالا که هیچکدوم یه جواب 20 درصدی هم نمیدن. فقط میگن فاند دست اونا نیست و باید دانشگاه تصمیم بگیره، اونم بعد از کامل کردن و ارسال تمامی مدارک.
    رویه ی معمولی همه جا همینه؟

آخه خودتون بهتر میدونین، مطالعات ترجمه رو مگه چندتا دانشگاه ارائه میده تو آمریکا. که اونجا هم میگن هیچی معلوم نیست. من چجوری باید بفهمم نظرشون تا حدودی مثبته؟
    شما همه کارها رو انجام بده بعد استاد خوشش بیاد مثلا بهت میکه You are a well-qualified applicant or a strong applicant و تشویقت می کنه که اپلای کنی. ولی باز هیچی مشخص نمی شه و بستگی به شرایط بقیه داوطلبین تو اون سال داره. معمولا اساتید دوره هم جمع می شن و گروهی تصمیم می گیرن کیا واسه اون سال مناسبترن.

Junior Member

خب من الان هنوز چیزی مدرکی آپلود نکردم براشون، فقط رزومه فرستادم. استاد جواب داد "you are eminently qualifired for translation studies" و یکم پیرامون شرابط من حرف زدیم. فعلا قراره من GRE و TOEFL رو جور کنم. این رو من الان موافقت اولیه ی اونا باید بدونم؟
    و الیته برای فاند پرسیدم، گفتن وقتی فرستادی مدارک رو تصمیم می گیریم.

رشته و دانشگاه

خب من الان هنوز چیزی مدرکی آپلود نکردم براشون، فقط رزومه فرستادم. استاد جواب داد "you are eminently qualifired for translation studies" و یکم پیرامون شرابط من حرف زدیم. فعلا قراره من GRE و TOEFL رو جور کنم. این رو من الان موافقت اولیه ی اونا باید بدونم؟
    و الیته برای فاند پرسیدم، گفتن وقتی فرستادی مدارک رو تصمیم می گیریم.
    آره خوبه. GRE و TOEFL رو خوب روش کار کن نمره خوب بگیر و بعد اپلای کن. تو قسمت Admission خوب بخون ببین چه مدارکی باید بفرستی.

Junior Member

سلام
    دوستان گرامی، آیا برای دوره لیسانس زبان و انگلیسی برای کشور اتریش میشه اقدام کرد؟ من خیلی گشتم چیز خاصی نبود.

Junior Member

با درود،
    لطفا بفرمایید آیا Master's College با Regional Ranking: 69 بنا بر رنکینگ usnews.com ، گزینه مناسبی برای درخواست پذیرش در مقطع Master می تونه باشه؟ اصلا این Master's College ها اعتبارشون چطوره؟ میشه در حد university معتبر محسوب شوند؟
    سپاس!

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)