صفحه 61 از 81 نخستنخست ... 11515253545556575859606162636465666768697071 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 601 تا 610 , از مجموع 807

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته زبان انگلیسی

Member teimouri_y آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Georgetown University, Applied Linguistics

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته زبان انگلیسی

نقل قول نوشته اصلی توسط Vamptacos نمایش پست ها
    سلام .
    اقا الان از ساعت 2 صبح دارم این تاپیک رو می خونم . دارم دیوونه می شم واقعا . اگه می شه این سوالات من رو جواب بدید دقیق چون دیگه ...
    اینجا کسی نیست ازش سوال بپرسم و دقیق نمی دونم کجا بگردم واسه جوابایی که می خوام.
    سال دیگه می خوام کنکور زبان بدم ! ولی کدوم رشته برم ؟! می خوام برم کانادا یا امریکا برای ادامه تحصیل . مترجمی ظاهرا فقط واسه ایران فایده داره نه ؟
    واسه لیسانس نمی شه رفت هیچ کدومشون ؟ حتما باید واسه فوق اینا برم ؟ بعد دقیق معدل بالا چی می خوان ؟ لیسانس ؟ چقدر بالا باشه ؟ 18 19 ؟ چه مدارکی می خوان عموما . شرمنده واقعا این سوال های ساده رو می پرسم می دونم باید تحقیق کنم ولی تا اون موقع کار از کار گذشته
    توروخدا کمک کنید الان دیوونه شدم ولی نمی خوام کارم به تیمارستان برسه
    من انگلیسیم خوبه . راحت ترجمه می کنم و حرف می زنم .
    کمک ((((((((((((
    شما اول علاقه شخصیت رو در نظر بگیر واسه انتخاب رشته. برای هر رشته ای دانشگاه های زیادی تو خارج هستند. فقط برا بعضی رشته ها مثله زبان شناسی و آموزش تعداد دانشگاه ها بیشتره ولی خوب بالطبع تعداد متقاضیش هم بیشتره. اگه بخوایی با هزینه شخص بری اونور مشکل پذیرش نداری ولی ویزا گرفتن مخصوصا برا آمریکا کمی سخت تر می شه. فعلا لیسانس رو اونچه که دوست داری انتخاب بکن و بخون و زیاد نگران نباش. هر وقت دلت خواست مقاطع بالاتر می تونی می تونی گرایشت رو عوض کنی. حالا فعلا برو برا کنکورت درس بخون تا یه دانشگاه خوب قبول بشی که این باید اولویت اولت باشه.

Junior Member

خیلی ممنونم از جوابتون ولی یعنی من می تونم الان لیسانس مترجمی بگیرم بعد واسه فوق برم مثلا کانادا و گرایش ادبیات بخونم ؟ مشکلی واسم پیش نمیاد ؟ امریکارو بیخیال . اقامت گرفتن کانادا اسون تره تازه جای بدیم نیست که . زبان دیگه ای لازم نیست یاد بگیرم ؟ لیست دانشگاه های کانادا رو از کجا بیارم ؟ و اینکه requirement شون چیه و... من چند روزه رفتم تو این فکر . البته 3 سال می شه که می خوام از کشور برم . از دبیرستان .
    معدل دیپلم چی ؟ متاسفانه اون موقع هدفی نداشتم واسه همین معدلم زیاد نیست . واسه کانادا تافل بگیرم یا ielts یا جفتشون ,چیز دیگه ای نمی خواد ؟ می خوام تو این 4 سال همه چیزارو کم کم جم کنم .

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Vamptacos نمایش پست ها
    خیلی ممنونم از جوابتون ولی یعنی من می تونم الان لیسانس مترجمی بگیرم بعد واسه فوق برم مثلا کانادا و گرایش ادبیات بخونم ؟ مشکلی واسم پیش نمیاد ؟ امریکارو بیخیال . اقامت گرفتن کانادا اسون تره تازه جای بدیم نیست که . زبان دیگه ای لازم نیست یاد بگیرم ؟ لیست دانشگاه های کانادا رو از کجا بیارم ؟ و اینکه requirement شون چیه و... من چند روزه رفتم تو این فکر . البته 3 سال می شه که می خوام از کشور برم . از دبیرستان .
    معدل دیپلم چی ؟ متاسفانه اون موقع هدفی نداشتم واسه همین معدلم زیاد نیست . واسه کانادا تافل بگیرم یا ielts یا جفتشون ,چیز دیگه ای نمی خواد ؟ می خوام تو این 4 سال همه چیزارو کم کم جم کنم .
    تغییر گرایش تو زبان همیشه ممکنه، مشکلی نیست. شما فقط برا اساس علاقت انتخاب کن. مترجمی هم خوبه. معمولا جزو لیست مشاغل مورد نیاز کانادا واسه ویزای کار و مهاجرت هستش. برا کانادا هم بستگی داره به شهرش زبان فرانسه یا انگلیسی مهمه. شما اول دانشگاه سرچ کن تو کانادا قسمت Admission ببین چه چیزایی می خوان. هر دانشگاهی شرایط خودش رو داره. اینجا کلیک کن واسه یه لیست از دانشگاه های کانادا. بعد برو تو انجمن بچه های کانادا اونجا بهتر اطلاعات کسب می کنی و بچه به سوالاتت جواب می دن.

Junior Member

سلام دوستان

هر کی جواب من و سریع و سلیس بده ایشاله خیر ببینه :*

من لیسانس مترجمی و ارشد آموزش دارم
    واسه دکترا آیا میتونم در زمینه زبانشناسی بخونم؟ چون کشوری که مد نظر من هست اصلا چیزی به عنوان اموزش زبان نداره
    سپپپپپپپاس

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط payize نمایش پست ها
    سلام دوستان

واسه دکترا آیا میتونم در زمینه زبانشناسی بخونم؟ چون کشوری که مد نظر من هست اصلا چیزی به عنوان اموزش زبان نداره
    سپپپپپپپاس
    بله. می تونید.

Member Ordijahandam آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط payize نمایش پست ها
    سلام دوستان

سپپپپپپپاس
    در تکمیل حرف دوست خوبمون بگم که آمریکا به تغییر رشته کمتر از اروپا حساسه. یی از دلایلشم یا نتایجشم اینه که سال اول معمولا واحد درسی میدن تا دانشجو با هر زمینه درسی که داشته بتونه با شاخه جدید درسی کنار بیاد. شما خودتون میتونید با نوشتن یک مقاله مرتبط با رشته جدید که زبانشناسی باشه شانستونو برای پذیرش بیشتر کنید و به استاد این تضمین رو بدین که با اینکه زبانشناسی نخوندین ولی در این زمینه مطالعه و یا کار تحقیقاتی داشتین. منم مثل شما لیسانسم یه جیز بود ارشدم یه چیز و بلخره تونساگتم دکترای زبانشناسی پذیرش بگیرم حتی خیلی آسونتر از کانادا و اروپا. موفق باشید.

Junior Member

سلام
    دوستان یه سوال داشتم
    کلا شرایط واسه پذیرش گرفتن تو ادبیات انگلیسی چطوره !؟
    پذیرشی که دانشگاه هم یکم کمک حال باشه که فشار مالی نیاد !
    من دارم لیسانسم رو با معدل 18/5 میگرم
    به نظرتون شانسی هست ؟؟

Junior Member

سلام.من کارشناسی ادبیات انگلیسی با معدل 16.85 دارم شاگرد سوم گروه خودمون بودم مدرکم نوشته استعدادهای درخشان.(:
    الان ارشد ادبیات انگلیسی رازی قبول شدم.تو اموزشگاه های کیش و کانون و سفیر هم درس دادم.امتحان تافل و... ندادم ولی اگه بدم نمره ام خوب میشه.مقاله هم دارم که موضوعاتشون یه جوریه که نمیتونم الان اقدام کنم برای چاپ(چون تو رشته ادبیات با موضوعاتی سر وکار داریم که خط قرمزن)
    میخوام سال دیگه که درسم تموم شه برا دکترا امریکا و انگلیس اقدام کنم فاند هم بگیرم حداکثر میتونم بیست میلیون هزینه کنم.گفتم از همین الان بپرسم که اگه شانسی ندارم شرکت نکنم.
    نظرتون؟

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط MARO1368 نمایش پست ها
    سلام.من کارشناسی ادبیات انگلیسی با معدل 16.85 دارم شاگرد سوم گروه خودمون بودم مدرکم نوشته استعدادهای درخشان.(:
    الان ارشد ادبیات انگلیسی رازی قبول شدم.تو اموزشگاه های کیش و کانون و سفیر هم درس دادم.امتحان تافل و... ندادم ولی اگه بدم نمره ام خوب میشه.مقاله هم دارم که موضوعاتشون یه جوریه که نمیتونم الان اقدام کنم برای چاپ(چون تو رشته ادبیات با موضوعاتی سر وکار داریم که خط قرمزن)
    میخوام سال دیگه که درسم تموم شه برا دکترا امریکا و انگلیس اقدام کنم فاند هم بگیرم حداکثر میتونم بیست میلیون هزینه کنم.گفتم از همین الان بپرسم که اگه شانسی ندارم شرکت نکنم.
    نظرتون؟
    شانس شاید کلمه مناسبی نباشه. ارشد رو با معدل خوب تمام کن در این بین هم یکی دو تا مقاله در ژورنال های خوب چاپ کن ؛ یه نیم نگاهی هم به کنفرانس های بین المللی داشته باش. نمره های خوب در تافل و GRE هم بگیر. مسلما فرصت های خیلی خوبی برای پذیرش دکترا در داناشگاه های خوب تو دنیا خواهی داشت.

Junior Member

اقا خواهشا یکی بگه تو یه کشور خارجی با مدرک ادبیات دقیقا چه کاری می شه کرد ؟ فقط تدریس ؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)