صفحه 63 از 81 نخستنخست ... 13535455565758596061626364656667686970717273 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 621 تا 630 , از مجموع 807

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته زبان انگلیسی

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته زبان انگلیسی

سلام دوستان
    من کارشناسی و کارشناسی ارشد ادبیات انگلیسی خوندم. کارشناسی معدلم 18/52 از دانشگاه غیرانتفاعی و کارشناسی ارشد معدلم 16/09 از دانشگاه شهید بهشتی هست. هیچ مقاله چاپ شده ای ندارم و مدرس زبان با سابقه بیمه هستم. آیلتس 7.5 دارم و میخوام دوباره امتحان بدم فکر میکنم اینبار 8 بشم. از اونجایی که برای دکتری شرایط پذیرش خیلی سخت هست میخوام دوباره ارشد توی یکی از دانشگاه های کانادا بخونم. گرفتن فاند برام خیلی مهم نیست. شما میدونین که با این شرایط شانس گرفتن پذیرشم چقدر هست و اینکه بهتره بگم که ارشد دارم؟ چون اگه نگم اونوقت یه گپ تحصیلی 6 ساله دارم. به من گفتن که بهتره برای رشته دیگه ای بخونم. ولی تا جاییکه خودم تحقیق کردم دیدم رشته های دیگه باید undergraduate هم همون رشته باشه یا اگر نیست سابقه تحقیقاتی توی اون رشته داشته باشیم. شما میتونید رشته ای رو به من معرفی کنید که بشه ارشد تو کانادا بخونم با توجه به رشته ی لیسانسم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط arezoo2014 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من کارشناسی و کارشناسی ارشد ادبیات انگلیسی خوندم. کارشناسی معدلم 18/52 از دانشگاه غیرانتفاعی و کارشناسی ارشد معدلم 16/09 از دانشگاه شهید بهشتی هست. هیچ مقاله چاپ شده ای ندارم و مدرس زبان با سابقه بیمه هستم. آیلتس 7.5 دارم و میخوام دوباره امتحان بدم فکر میکنم اینبار 8 بشم. از اونجایی که برای دکتری شرایط پذیرش خیلی سخت هست میخوام دوباره ارشد توی یکی از دانشگاه های کانادا بخونم. گرفتن فاند برام خیلی مهم نیست. شما میدونین که با این شرایط شانس گرفتن پذیرشم چقدر هست و اینکه بهتره بگم که ارشد دارم؟ چون اگه نگم اونوقت یه گپ تحصیلی 6 ساله دارم. به من گفتن که بهتره برای رشته دیگه ای بخونم. ولی تا جاییکه خودم تحقیق کردم دیدم رشته های دیگه باید undergraduate هم همون رشته باشه یا اگر نیست سابقه تحقیقاتی توی اون رشته داشته باشیم. شما میتونید رشته ای رو به من معرفی کنید که بشه ارشد تو کانادا بخونم با توجه به رشته ی لیسانسم؟
    بله.رشته مترجمی یا لینگوستیک: برو تو این سایتphd.com
    رو گوگل سرچ کن یعنی عملا اینو بنویphd.com

Junior Member

سلام دوستان... من لیسانس مهندسی معماری دارم، اما علاقه ای به رشته ام ندارم و از طرفی هم زبانم نسبتا خوبه هم خیلی علاقه دارم، ضمنا قصد دارم به کانادا یا امریکا برم در آینده... حالا اگه بخوام فوقمو همین ایران یکی از گرایشای زبان بخونم که بتونم واسه دکتری اقدام کنم، پیشنهادتون چیه؟ خیلی سر در گمم، ممنون میشم با راهنماییاتون کمکم کنید...

Member teimouri_y آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Georgetown University, Applied Linguistics

نقل قول نوشته اصلی توسط arezoo2014 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    تا زمانی که خودتون بخواهید هزینه دانشگاه رو بدید می تونید ار دانشگاه های زیادی پذیرش بگیرید فقط مسئله گرفتن ویزاست!

Junior Member

سلام

دوستان من واسه هر دانشگاهی که میخوام اقدام کنم میبینم ریسرچ پروپوزال جزو یکی از requirement هاشه. اما من اصلا موضوعی ندارم. شما میتونید چندتا موضوع جدید معرفی کنید ؟ ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

نقل قول نوشته اصلی توسط payize نمایش پست ها
    سلام

دوستان من واسه هر دانشگاهی که میخوام اقدام کنم میبینم ریسرچ پروپوزال جزو یکی از requirement هاشه. اما من اصلا موضوعی ندارم. شما میتونید چندتا موضوع جدید معرفی کنید ؟ ممنون
    اگر انقدر بی ایده هستید که اینجا دنبال موضوع می گردید با پایان نامه ی ارشدتون شروع کنید و گسترشش بدید مثلا یا عوامل مورد مطالعتون رو تغییر بدید

Junior Member

سلام و سپاس از راهنمایی بی دریغ دوستان
    1.دوستان عزيز، من لیسانسم مهندسی بوده، و فوق لیسانس هم مهندسی و از دانشگاه امیرکبیر. به نظر شما من که فنی بودم شانس ادامه تحصیل در رشته زبان انگلیسی را دارم? من ترجمم و حرف زدنم خوبه.
    2.آیا با فوق فنی، میتونم در مقطع دکترا زبان انگلیسی بخونم? و آیا فاند به این رشته تعلق میگیره?

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

نقل قول نوشته اصلی توسط samirakn نمایش پست ها
    سلام و سپاس از راهنمایی بی دریغ دوستان
    1.دوستان عزيز، من لیسانسم مهندسی بوده، و فوق لیسانس هم مهندسی و از دانشگاه امیرکبیر. به نظر شما من که فنی بودم شانس ادامه تحصیل در رشته زبان انگلیسی را دارم? من ترجمم و حرف زدنم خوبه.
    2.آیا با فوق فنی، میتونم در مقطع دکترا زبان انگلیسی بخونم? و آیا فاند به این رشته تعلق میگیره?
    والا در علوم انسانی آمریکا خیلی فلکسیبل هست و اگر پروپوزال و اس.او.پی و GRE خوب داشته باشید معمولا پذیرش می ده و خیلی تغییر رشته براشون مهم نیست اما فکر نکنم دیگه در این سطح. مثلا از جامعه شناسی رفتن حقوق و روابط و ادبیات یا از ادبیات برن زبانشناسی و مطالعات زنان اما از مهندسی برید من بعید می دونم مگر اینکه دیگه همه چیتون تکمیل و خیلی خوب باشه.همچنین اینکه شما گویا خودتون نمی دونید چی می خواهید بخونید، رشته ی زبان انگیسی الان دقیقا چی هست؟اموزش، فرا گیری زبان دوم، زبان شناسی، ادبیات، ادبیات تطبیقی، تستینگ؟ بعد حرف زدنتون خوب باشه، نمی خواهید که برید کلاس FCE، می خواهید یه رشته رو در بالاترین سطحش بخونید، باید دانش تخصصی هم داشته باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط SirousFUM نمایش پست ها
    والا در علوم انسانی آمریکا خیلی فلکسیبل هست و اگر پروپوزال و اس.او.پی و GRE خوب داشته باشید معمولا پذیرش می ده و خیلی تغییر رشته براشون مهم نیست اما فکر نکنم دیگه در این سطح. مثلا از جامعه شناسی رفتن حقوق و روابط و ادبیات یا از ادبیات برن زبانشناسی و مطالعات زنان اما از مهندسی برید من بعید می دونم مگر اینکه دیگه همه چیتون تکمیل و خیلی خوب باشه.همچنین اینکه شما گویا خودتون نمی دونید چی می خواهید بخونید، رشته ی زبان انگیسی الان دقیقا چی هست؟اموزش، فرا گیری زبان دوم، زبان شناسی، ادبیات، ادبیات تطبیقی، تستینگ؟ بعد حرف زدنتون خوب باشه، نمی خواهید که برید کلاس FCE، می خواهید یه رشته رو در بالاترین سطحش بخونید، باید دانش تخصصی هم داشته باشید
    ممنون از این که وقت گذاشتين ومطالب من رو خوندین
    والا دوست من، من از اینکه گفتم حرف زدن و ترجمم خوبه، فقط خواستم بگم که بیگانه نیستم با این زبان وچون خیلی علاقه دارم به راحتی میتونم در بالا ترین سطحش گام بردارم
    نا سلامتی هیدرو مکانیک امیرکبیر خوندما
    این که گفتین رشته رو انتخاب نکردم، درست گفتین،آخه من همش فني خوندم، و اگه میدونستم که نمی اومدم این جا پست بزارم که، خواستم باتجربه ها راهنمایی کنن، مطمئن بشم و بعد وقت بزارم و گرایش ها رو بشناسم. من فقط خواستم از راهنمایی دوستان با تجربه در این سایت کمک بگيرم،و خواستم بعد از سال هاتحصیل در رشته فنی، برم دنبال علاقم، و مطمئن هستم که موفق ميشم.
    البته شما دوست عزیز، همه سؤال های من رو جواب ندادین، ولی باز هم 3پاس.
    ویرایش توسط samirakn : October 18th, 2014 در ساعت 10:27 PM

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

نقل قول نوشته اصلی توسط samirakn نمایش پست ها
    ممنون از این که وقت گذاشتين ومطالب من رو خوندین
    والا دوست من، من از اینکه گفتم حرف زدن و ترجمم خوبه، فقط خواستم بگم که بیگانه نیستم با این زبان وچون خیلی علاقه دارم به راحتی میتونم در بالا ترین سطحش گام بردارم
    نا سلامتی هیدرو مکانیک امیرکبیر خوندم
    این که گفتین رشته رو انتخاب نکردم، درست گفتین،آخه من همش فني خوندم، و اگه میدونستم که نمی اومدم این جا پست بزارم که، خواستم باتجربه ها راهنمایی کنن، مطمئن بشم و بعد وقت بزارم و گرایش ها رو بشناسم. من فقط خواستم از راهنمایی دوستان با تجربه در این سایت کمک بگيرم،و خواستم بعد از سال هاتحصیل در رشته فنی، برم دنبال علاقم، و مطمئن هستم که موفق ميشم.
    البته شما دوست عزیز، همه سؤال های من رو جواب ندادین، ولی باز هم 3پاس.
    من خودم یه تغییر رشته ای ام از ادبیات انگلیسی به روابط بین الملل لذا دنبال علاقه رفتن دوستان رو خوب درک می کنم
    از اینکه گفتم رشته رو تعیین نکردید منظورم این بود که خلاصه در سه گرایش اصلی گروه زبان در ایران که همانا 1. آموزش 2.ادبیان 3.مترجمی هست کدوم رو علاقه دارید و می خواهید دنبال کنید در ورای مرزها؟ اگر بفرمایید مثلا آموزش یا ادبیات رو علاقه دارم خوب بهتر و دقیق تر می شه راهنمایی کرد و اینکه از این سه رشته کدوم یکی رو مطالبش رو بیشتر مطالعه کردید و دانش تخصصیتون بالاتره؟ چون به نظر من این شاید گام اول باشه، چون در کنار علاقه، یه آشنایی سطحی هم اگر ادم داشته باشه سریع تر می تونه سوال بسازه برای خودش و یه پروپوزال مورد قبول اون ور بنویسه.

اما خوب در کل، ادبیان انگلیسی خوندن کار نسبتا مشکلی هست اگر کسی مقاطع قبلیش این رشته نبوده باشه و حالا در دکترا می خواهد بیاد سراغش، و طبعا تحصیلات در علوم انسانی مرتبت تر یکی از پیش نیاز هاش هست.
    اما به نظر من نکته ی مثبت شما اینکه مهندسی خوندید و می تونید جی.ار.آی نمره ی خوبی به دست بیارید>320
    پس اگر یه پروپوزال قوی هم بذارید کنارش شاید بتونید فاند بگیرید (طبعا هنوز نمی دونم شما کدوم گرایش رو می خواهید دنبال کنید لذا بطور عمومی گفتم)

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)