صفحه 65 از 81 نخستنخست ... 15555657585960616263646566676869707172737475 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 641 تا 650 , از مجموع 807

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته زبان انگلیسی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته زبان انگلیسی

ممون برای پاسخ‌ها ولی یکی از سوالات من رو پاسخ ندادید
    1-اگه برای MA یا PhD کسی بورس بشه ولی هنوز سربازی نداشته باشه چی میشه؟ آیا از رفتنش جلو گیری می کنن؟
    2-اگه بورس بشه باز هم برای آزاد کردن مدرک باید پول بده؟

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

نقل قول نوشته اصلی توسط alirezaam نمایش پست ها
    ممون برای پاسخ‌ها ولی یکی از سوالات من رو پاسخ ندادید
    1-اگه برای MA یا PhD کسی بورس بشه ولی هنوز سربازی نداشته باشه چی میشه؟ آیا از رفتنش جلو گیری می کنن؟
    2-اگه بورس بشه باز هم برای آزاد کردن مدرک باید پول بده؟
    1.هيچي نميشه...پذيرش تحصيلي ميگيري به مدت دوره دكترات يا ارشدت يا جفتش !
    2.چون بايد معافي تحصيلي بگيري كه بتوني مداركت رو آزاد كني اصلا بنابراين اول معافي تحصيلي سپس آزاد كردن مدارك سپس رفتن و سپس احتمالا برنگشتن !
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    English Literature.MA , Azad

رشته ام ادبیات انگلیسیه و در مرحله دفاع پایان نامه در دانشگاه آزاد هستم و معدلم حدودا 15.5 هستش. موضوع پایان نامه هم خیلی آپدیته و برای آمریکا به نظرم جذاب.
    لیسانس رو در دوره نیمه حضوری دانشگاه ارومیه گرفتم با معدل 15.10.
    یه سوال خیلی مهم اینه که اضولا کسی بوده که از رشته ما تونسته باشه فاند بگیره؟ یعنی شانس این اتفاق چقدره؟
    دوم اینکه من چون لیسانسم نیمه حضوریه میتونه برام مشکل ساز باشه؟ یکی بهم گفت اگر در مدرکی که ترجمه میشه ننویسن ایرادی نداره.
    سوم اینکه در صورتیکه من برای دکتری بتونم برم ، طول دوره چند ساله؟ و بعد از اون میشه برای اقامت اقدام کرد یا خیر؟

Junior Member

سلام. من فوق دیپلم آموزش علوم تجربی دارم از دانشگاه آزاد. در زمینه زبان انگلیسی پیشینه ندارم ولی زبانم خوبه و می تونم تافل و جی آر ای بالا بگیرم. حالا می خوام تغییر رشته بدم به زبان. آیا میتونم؟ می خواستم بدونم شانس پذیرش برای لیسانس از آمریکا دارم؟ راستی یه وقفه تحصیلی هم دارم چون ازدواج کردم و الان 30 سالمه که دوباره تصمیم گرفتم ادامه تحصیل بدم. لطفا راهنماییم کنید بچه ها. منتظر جوابتون هستم. مرسی

Junior Member

سلام.من دانشجوی کارشناسی ادبیات انگلیسی هستم معدلم تا الان 17 هست.میخوام برای ارشد به کشور آلمان برم.من اطلاع ندارم چه گرایش هایی رو میتونم انتخاب کنم!ممکنه راهنماییم کنید.اگر امکانش هست یه توضیح هم درباره بازار کار رشته زبان و گرایشهاش در کشور آلمان بدید.بنظرتون کار درستی هست که اونجا رشته زبان انگلیسی بخونم؟مرسی از راهنماییتون.

Junior Member sunib آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    BA Student of English Translation and Interpreting at IAUSTB

Smile MA

دوستان سلام

من تو خیلی از تاپیک‌ها پست گذاشتم اما به جوابی نرسیدم و هیچ‌کسی نبود که راهنمایی کنه متأسفانه...

پس یه جمع‌بندی از سؤالام رو می‌ذارم اینجا، پیشاپیش ممنون از وقتی که می‌ذارید

با این شرایط می‌تونم از یکی از دانشگاه‌های آمریکا یا کانادا برای MA فول‌فاند بگیرم؟

اگر هم فاند بدن، آیا با کار پاره‌وقت می‌تونم بدون پشتوانه و کمک، از پس هزینه‌ها بربیام؟

رشته دیپلم
    ریاضی-فیزیک

رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی

مترجمی زبان انگلیسی - دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب - دانشجوی ترم 5 با معدل 18.45

نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    هنوز تافل یا آیلتس ندادم، اما اطمینان دارم که می‌تونم تافل بالای 90 و یا آیلتس 7 بیارم.

تعداد مقالات
    0 (یکی از اساتیدم گفتن که برای ارشد زیاد نیازی به مقاله نیست و با معدل بالا و توصیه‌نامه احتمال داره که بتونی فاند بگیری. )

رشته‌ی مورد نظر برای اپلای
    Linguistics - Computational Linguistics

من ترجیح می‌دم برای ارشد برم و دیگه ارشد رو از اینجا نگیرم که بخوام بعداً برای دکترا اقدام کنم!
    حالا در این رابطه یه سؤال دارم؛ آیا ممکنه با کسب رتبه‌ی خوب در کنکور ارشد ایران، شانسم برای پذیرش و فاند بیشتر بشه؟
    مثلاً رشته‌ی Computational Linguistics شریف قبول بشم، اما نرم ولی تو رزومه اعلام کنم این موضوع رو.

بعد یه سؤال دیگه در مورد پذیرش. اگر تابستون به صورت یه ترم کامل درس ارائه بدن، به احتمال زیاد تابستون درسم تمومه. در غیر این صورت، پاییز 94.
    در حال حاضر هم تو فکر تافل هستم و می‌خوام کلاس برم و هر چه زودتر تافل بدم.

اگر بخوام برای ارشد اقدام کنم، ترجیح می‌دم تو اولین تایم ممکن این اتفاق بیفته، مثلاً پاییز 2016 یا نهایت زمستون.

با این شرایط، که نه مدرک لیسانسم حاضره و نه مدرک زبان، می‌شه برای 2016 برسم؟
    می‌تونم وارد پروسه‌ی مکاتبه با اساتید بشم یا خیر؟ اول باید مدارکم همه حاضر باشن و بعد اقدام کنم؟

کلاً برای شروع باید چی‌کار کنم؟

ممنون می‌شم راهنمایی کنید.

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

پیش فرض پاسخ : MA

نقل قول نوشته اصلی توسط sunib نمایش پست ها
    دوستان سلام

من تو خیلی از تاپیک‌ها پست گذاشتم اما به جوابی نرسیدم و هیچ‌کسی نبود که راهنمایی کنه متأسفانه...

پس یه جمع‌بندی از سؤالام رو می‌ذارم اینجا، پیشاپیش ممنون از وقتی که می‌ذارید

با این شرایط می‌تونم از یکی از دانشگاه‌های آمریکا یا کانادا برای MA فول‌فاند بگیرم؟

اگر هم فاند بدن، آیا با کار پاره‌وقت می‌تونم بدون پشتوانه و کمک، از پس هزینه‌ها بربیام؟

رشته دیپلم
    ریاضی-فیزیک

رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی

مترجمی زبان انگلیسی - دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب - دانشجوی ترم 5 با معدل 18.45

نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    هنوز تافل یا آیلتس ندادم، اما اطمینان دارم که می‌تونم تافل بالای 90 و یا آیلتس 7 بیارم.

تعداد مقالات
    0 (یکی از اساتیدم گفتن که برای ارشد زیاد نیازی به مقاله نیست و با معدل بالا و توصیه‌نامه احتمال داره که بتونی فاند بگیری. )

رشته‌ی مورد نظر برای اپلای
    Linguistics - Computational Linguistics

من ترجیح می‌دم برای ارشد برم و دیگه ارشد رو از اینجا نگیرم که بخوام بعداً برای دکترا اقدام کنم!
    حالا در این رابطه یه سؤال دارم؛ آیا ممکنه با کسب رتبه‌ی خوب در کنکور ارشد ایران، شانسم برای پذیرش و فاند بیشتر بشه؟
    مثلاً رشته‌ی Computational Linguistics شریف قبول بشم، اما نرم ولی تو رزومه اعلام کنم این موضوع رو.

بعد یه سؤال دیگه در مورد پذیرش. اگر تابستون به صورت یه ترم کامل درس ارائه بدن، به احتمال زیاد تابستون درسم تمومه. در غیر این صورت، پاییز 94.
    در حال حاضر هم تو فکر تافل هستم و می‌خوام کلاس برم و هر چه زودتر تافل بدم.

اگر بخوام برای ارشد اقدام کنم، ترجیح می‌دم تو اولین تایم ممکن این اتفاق بیفته، مثلاً پاییز 2016 یا نهایت زمستون.

با این شرایط، که نه مدرک لیسانسم حاضره و نه مدرک زبان، می‌شه برای 2016 برسم؟
    می‌تونم وارد پروسه‌ی مکاتبه با اساتید بشم یا خیر؟ اول باید مدارکم همه حاضر باشن و بعد اقدام کنم؟

کلاً برای شروع باید چی‌کار کنم؟

ممنون می‌شم راهنمایی کنید.
    ارشد خیلی نیازی به مکاتبه با اساتید نداره
    دوم اینکه فاند در ارشد بسیار بسیار کمه و خوب برای گرفتنش باید خیلی برجسته باشید!مگر از دانشگاه های که مجانی هستند پذیرش بگیرید و فقط پول زندگیتون رو بخواهید با خودتون ببرید، که این گزینه با وضعیت فعلی بورس ها در علوم انسانی و اجتماعی محتمل تر هست تا فاند
    سوم اینکه تازه ترم 5 هستید و هنوز اندکی زوده، موثر ترین کاری که می تونید کنید الان اینکه بخونید و معدلتون رو بالا نگه دارید و درس های تخصصی رو نمرات بهتر تری بگیرید و شاید بتونید تا انتهای درستون یه مقاله بنویسید، به نظر من فعلا ذهنتون رو درگیر این کار کنید

Junior Member

با درود،
    دوستان کسی نظری درباره (private Roman Catholic universities) بده بینهایت ممنون میشم. این دانشگاهها که (member institutions of the Association of Jesuit Colleges and Universities) هستند آیا انتخاب خوبی برای تحصیل میتونند باشند؟ من از یکیشون پذیرش برای مقطع Master گرفتم با 6000$ در سال (scholarship). (ببخشید سوالم کمی off-topic است ولی در تاپیک مربوط به خودش مدتهاست بی پاسخ مانده! امیدوارم اینجا پاسخ بگیرم تا دوستان دیگر هم بتوانند استفاده کنند). ممنونم از پاسخ هر عزیزی.
    رسیده ها چه غریب و نچیده می افتند
    به پای هرز ه علف های باغ کال پرست

Junior Member

پیش فرض پاسخ : وضعيت كار و شغل در رشته هاي مرتبط با ادبيات زبانهاي خارجي در دنيا

سلام دوستان سوال من خیلی اماتوره ولی ممنون می شم جواب بدین.یکی از فامیلهای ما پشت کنکوره علاقه به زبان داره یعنی می خواد کنکوره زبان بده ولی چون رشتش ریاضیه تا حالا فقط کلاس زبانهای معمولی رفته.1-حالا اگه بخواد امتحانکنکور برای زبان المانی یا فرانسه بده باید قبلش خیلی سطح زبانش بالا باشه تا قبول بشه؟(تا حالا این دو تا زبانو نخونده)2-کدوم یکی از زیر شاخه های زبان و کدوم زبان (انگلیسی المانی فرانسه اسپانیایی...)رو برایش توصیه می کنید که نون و ابی هم توش باشه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    State university of Ilam,English literature

پیش فرض پاسخ : وضعيت كار و شغل در رشته هاي مرتبط با ادبيات زبانهاي خارجي در دنيا

[/QUOTE]سلام دوست عزیز,
    من خودم رشته دبیرستانم ریاضی بود و غیر 1 کتاب bridging the gap که 4 جلدیه چیز دیگه ای نخوندم البته کانون زبان هم میرفتم که خیلی هم موثر بود دانشگاه دولتی هم قبول شدم. برای رشته های دیگه هم چون معمولا همه ی بچه ها تو یه سطح هستن زیاد مهم نیست که کاملا مسلط باشه (یکی از دوستای خودم که خیلی هم رتبه اش پایین تر بود فرانسه روزانه قبول شد و هیچی هم درباره این زبان نمیدونست) مگر اینکه قصدش قبولی تو دانشگاهای رتبه یک ایران باشه که در این صورت مسلما کسی رتبه بالاتری تو کنکور میاره که اطلاعاتش درباره اون زبان بیشتر باشه. من اگر جای ایشون بودم حتما یه زبان دیگه غیر از انگلیسی رو میخوندم اما در مورد اینکه کدام زبان بعدا بیشتر به دردش میخوره نظر خاصی ندارم هرچند اگه من بودم فرانسه رو انتخاب میکردم.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)