صفحه 66 از 81 نخستنخست ... 16565758596061626364656667686970717273747576 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 651 تا 660 , از مجموع 807

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته زبان انگلیسی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : وضعيت كار و شغل در رشته هاي مرتبط با ادبيات زبانهاي خارجي در دنيا

سلام دوست عزیز,
    من خودم رشته دبیرستانم ریاضی بود و غیر 1 کتاب bridging the gap که 4 جلدیه چیز دیگه ای نخوندم البته کانون زبان هم میرفتم که خیلی هم موثر بود دانشگاه دولتی هم قبول شدم. برای رشته های دیگه هم چون معمولا همه ی بچه ها تو یه سطح هستن زیاد مهم نیست که کاملا مسلط باشه (یکی از دوستای خودم که خیلی هم رتبه اش پایین تر بود فرانسه روزانه قبول شد و هیچی هم درباره این زبان نمیدونست) مگر اینکه قصدش قبولی تو دانشگاهای رتبه یک ایران باشه که در این صورت مسلما کسی رتبه بالاتری تو کنکور میاره که اطلاعاتش درباره اون زبان بیشتر باشه. من اگر جای ایشون بودم حتما یه زبان دیگه غیر از انگلیسی رو میخوندم اما در مورد اینکه کدام زبان بعدا بیشتر به دردش میخوره نظر خاصی ندارم هرچند اگه من بودم فرانسه رو انتخاب میکردم.[/QUOTE]

ممنون
    فقط با شرکت درکنکور زبان چندتا شاخه می تونی شرکت کنی چون من بالاتر دیدم دوستی نوشته بود رشته های زبان اینطوره:
    1- زبانشاناسی
    2-ادبیات
    3-آموزش
    4-مترجمی

یعنی بعد کنکور می تونه بزنه مثلا مترجمی فرانسه درسته؟ حالا از این چهار تا کدومش پول در بیارتره؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : وضعيت كار و شغل در رشته هاي مرتبط با ادبيات زبانهاي خارجي در دنيا

سلام، من دانشجوی کارشناسی مترجمی هستم. میخوام برای ارشد اپلای کنم. فقط هم برای امریکا.
    میخواستم ببینم چه رشته ای بیشتر احتمال گرفتن فاند داره برای ارشد؟
    معدل از چند به بالا خوبه؟
    آیا به تافل و GRE هم نیاز هست؟
    سابقه تدریس هم تاثیر مثبتی داره برای گرفتن فاند یا نه؟
    و اینکه در حال حاضر توی یه شرکت بازرگانی هم کارای مترجمی میکنم، ایناها توی رزومه برام امتیاز محسوب میشن یا نه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    English Literature.MA , Azad

نقل قول نوشته اصلی توسط Paciific نمایش پست ها
    سلام، من دانشجوی کارشناسی مترجمی هستم. میخوام برای ارشد اپلای کنم. فقط هم برای امریکا.
    میخواستم ببینم چه رشته ای بیشتر احتمال گرفتن فاند داره برای ارشد؟
    معدل از چند به بالا خوبه؟
    آیا به تافل و GRE هم نیاز هست؟
    سابقه تدریس هم تاثیر مثبتی داره برای گرفتن فاند یا نه؟
    و اینکه در حال حاضر توی یه شرکت بازرگانی هم کارای مترجمی میکنم، ایناها توی رزومه برام امتیاز محسوب میشن یا نه؟
    والا تا اونجايي كه من ميدونم تو اين رشته ها از آمريكا ليسانس مستقيم به دكتري هست، ارشد ندارن،و اگر هم داشته باشه با فاند احتمالش بسيار پايينه.
    متاسفانه رشته شما تقريبا خنثي حساب ميشه! يعني مترجمي اصولا من اين همه گشتم نديدم ! به نظرم اگه ترمهاي اول هستين تغيير رشته بدين به زبانشناسي يا ادبيات.
    تافل و gre صد در صد لازمه با نمره هاي عالي.
    معدل حداقل پانزده بايد باشه و هرچي بيشتر بهتر.
    سابقه تاثير در رزومه ميتونه موثر باشه.
    اين كار مترجمي هم نميدونم بدرد ميخوره يا نه،ولي هرقدر رزومه پربار تر بهتر،و بهتره بيشتر تمركز روي مقاله باشه و مقاله خوب جور كنين.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hrfusa نمایش پست ها
    والا تا اونجايي كه من ميدونم تو اين رشته ها از آمريكا ليسانس مستقيم به دكتري هست، ارشد ندارن،و اگر هم داشته باشه با فاند احتمالش بسيار پايينه.
    متاسفانه رشته شما تقريبا خنثي حساب ميشه! يعني مترجمي اصولا من اين همه گشتم نديدم ! به نظرم اگه ترمهاي اول هستين تغيير رشته بدين به زبانشناسي يا ادبيات.
    تافل و gre صد در صد لازمه با نمره هاي عالي.
    معدل حداقل پانزده بايد باشه و هرچي بيشتر بهتر.
    سابقه تاثير در رزومه ميتونه موثر باشه.
    اين كار مترجمي هم نميدونم بدرد ميخوره يا نه،ولي هرقدر رزومه پربار تر بهتر،و بهتره بيشتر تمركز روي مقاله باشه و مقاله خوب جور كنين.
    از لیسانس به دکتری؟ فقط؟ میشه یه مقدار توضیح بدین؟ میدونم که مترجمی تو امریکا زیاد مهم نیس ولی ترمای آخرم دیگه چاره ای نیس، برای فوق میخوام یا زبان شناسی یا ادبیات بخونم. البته بیشتر دوست دارم ادبیات باشه، اما خب مسئله فاند هم خیلی مهمه، که به کدوم احتمال داره تعلق بگیره. تافل و GRE رو احتمالا میتونم نمره های خیلی خوبی بگیرم. از این بابت خیالم راحته. معدلم تقریبا هیجده س. یه کمی هم راجع به مقاله توضیح میدید اگه اطلاعاتی دارید؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه

از لیسانس به دکتری؟ فقط؟ میشه یه مقدار توضیح بدین؟ میدونم که مترجمی تو امریکا زیاد مهم نیس ولی ترمای آخرم دیگه چاره ای نیس، برای فوق میخوام یا زبان شناسی یا ادبیات بخونم. البته بیشتر دوست دارم ادبیات باشه، اما خب مسئله فاند هم خیلی مهمه، که به کدوم احتمال داره تعلق بگیره. تافل و GRE رو احتمالا میتونم نمره های خیلی خوبی بگیرم. از این بابت خیالم راحته. معدلم تقریبا هیجده س. یه کمی هم راجع به مقاله توضیح میدید اگه اطلاعاتی دارید؟
    تا جايي كه من ديدم اكثرا مستقيما از ليسانس به دكتري پذيرش ميكنن ! واي ارشد هم هست كه فاند گرفتن خيلي سخته.
    مقاله هم حتما بايد باشه ديگه، حالا فرض رو بر اين ميزاريم كه شما ادبيات رو انتخاب كردين. چون دكتري خيلي تخصصي هست بايد يه شاخه از ادبيات رو انتخاب كنين و در اون حوزه به فعاليت بپردازين و به استاد اثبات كنين كه لايق اون پوزيشن هستين. مقاله هم بايد در ژورنالهاي معتبر و يا دانشگاهي و يا كنفرانس هاي بين الملي باشه كه isi هم هست فكر كنم.
    همه اينا در كنار هم مهم هستن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hrfusa نمایش پست ها
    تا جايي كه من ديدم اكثرا مستقيما از ليسانس به دكتري پذيرش ميكنن ! واي ارشد هم هست كه فاند گرفتن خيلي سخته.
    مقاله هم حتما بايد باشه ديگه، حالا فرض رو بر اين ميزاريم كه شما ادبيات رو انتخاب كردين. چون دكتري خيلي تخصصي هست بايد يه شاخه از ادبيات رو انتخاب كنين و در اون حوزه به فعاليت بپردازين و به استاد اثبات كنين كه لايق اون پوزيشن هستين. مقاله هم بايد در ژورنالهاي معتبر و يا دانشگاهي و يا كنفرانس هاي بين الملي باشه كه isi هم هست فكر كنم.
    همه اينا در كنار هم مهم هستن.
    ببخشید انقدر سوال میپرسما، اگه مستقیما بخوام برای PHD اقدام کنم چقدر زمان تحصیلم تو امریکا طول میکشه؟ راجع به دانشگاه نیویورک اطلاعاتی دارید؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته زبان انگلیسی

دوستان کسی راجع به دانشگاه های آرکانزاس چیزی میدونه؟ آیا linguistics توی آرکانزاس هست؟ پذیرشش در چه حدیه؟ فاند داره؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه

ببخشید انقدر سوال میپرسما، اگه مستقیما بخوام برای PHD اقدام کنم چقدر زمان تحصیلم تو امریکا طول میکشه؟ راجع به دانشگاه نیویورک اطلاعاتی دارید؟
    بين سه تا چهار سال طول ميكشه مقطع دكتري.
    درباره دانشگاه ها هم اطلاع خاصي ندارم واقعيتش.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Fatimax نمایش پست ها
    سلام دوستان... من لیسانس مهندسی معماری دارم، اما علاقه ای به رشته ام ندارم و از طرفی هم زبانم نسبتا خوبه هم خیلی علاقه دارم، ضمنا قصد دارم به کانادا یا امریکا برم در آینده... حالا اگه بخوام فوقمو همین ایران یکی از گرایشای زبان بخونم که بتونم واسه دکتری اقدام کنم، پیشنهادتون چیه؟ خیلی سر در گمم، ممنون میشم با راهنماییاتون کمکم کنید...
    من بهتون پیشنهاد میکنم یا ادبیات بخونید یا زبانشناسی.پرطرفدارترین رشته ها این دوتاس. معمولا همه دا نشگاهها یه دپارتمان انگلیسی دارن در کانادا تا اونجایی که من توی سرچام متوجه شدم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    State university of Ilam,English literature

سلام دوستان
    من لیسانس ادبیات انگلیسی دارم و میخوام ارشد زبانشناسی بگیرم که بتونم برا دکترا پذیرش بگیرم با توجه به اینکه شاغل هستم و در شهرستانی که زندگی میکنم امکان تحصیل در دانشگاه دولتی را ندارم تصمیم داشتم فراگیر پیام نور ادامه بدم و ثبت نام هم کردم اما با چند موسسه اعزام دانشجو که تماس گرفتم همشون میگن که دانشگاههای آمریکا یا اروپا فقط مدرک دانشگاههای معتبر تهران رو قبول دارن. یکی از همکارای خودم هم 2 ترم فراگیر خوند بعد ولش کرد الان ترم 1 علامه داره میخونه. در ضمن رتبه 8 زبانشناسی ارشد مشهدی هست و با اینکه میتونسته خیلی راحت فردوسی مشهد بخونه دقیقا به همین دلیل الان داره علامه تهران درس میخونه. راستی یه نکته حیاتی یادم رفت من حتما باید فاند بگیرم و بدون فاند اصلا نمیتونم برم.
    نظر شما چیه؟ لطفا اگه اطلاعاتی دارید راهنماییم کنید ممنونم.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)