صفحه 1 از 81 123456789101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 807

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته زبان انگلیسی

Senior Member maryamf آواتار ها

پیش فرض مباحث کلی پذیرش در رشته زبان انگلیسی

اوضاع گرفتن پذیرش برای لیسانس زبان و ادبیات انگلیسی چه جوریه؟ کسی هست که پذیرش گرفته باشه؟ اطلاعاعی دارید؟ تو کشوری مثل آلمان!! امیدی به گرفتن پذیرش برای master هست؟ کلا من شنیدم انگلیس خوب پذیرش می ده برای این رشته. دانشگاه اروپایی یا احیانا امریکایی تو این زمینه سراغ دارید. اگه کسی اطلاعی داره خیلی خیلی ممنون می شم در اختیارم بذاره..

Member yasinhajizadeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دکترای مهندسی طی کشی

پیش فرض پاسخ : اوضاع گرفتن پذیرش در رشته زبان انگلیسی؟؟؟؟؟؟؟؟؟

انگلیس خوب پذیرش میده ولی 2 تا مساله هست. یکی اینکه باید موقع گرفتن ویزا افسر رو متقاعد کنین که اونور بهتره واسه یاد گرفتن زبان و چرا تو ایران که این همه دانشگاه و موسسه زبان هست میخاین برین اونجا. ضمنا من حدس میزنم شما خیلی خیلی مایه دار هستین که میخاین برین برای زیان. چون به احتمال خیلی زیاد خبری از فاند و از این جور چیزا نیست.
    با عرض پوزش از همه دوستان گرامی‌، به دلیل برخورد نامناسب مدیران انجمن، از ادامه فعالیت معذورم

ممنون از جوابت.
    نه!! اصلا مایه دار نیستم و حتما پذیرش با فاند می خوام! البته نه برای خودم!! آیا کشور دیگه ای هم هست برای ادبیات انگلیسی بشه رفت؟ برای کسی که سابقه کاری داره ولی معدلش اصلا جالب نیست. اگه برای دوره .M.A پذیرش بخواد؛ اصولا یکی که ادبیات انگلیسی خونده تو چه رشته هایی ممکنه بتونه پذیرش بگیره؟ خصوصا اگه با زبانهای اسپانیولی و فرانسوی و ترکی آشنایی داشته باشه!!

خودم زمینه های جهانگردی و Bussiness به ذهنم می رسه!

ممنون

Member yasinhajizadeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دکترای مهندسی طی کشی

سلام
    والله منم زیاد تو این زمینه وارد نیستم فقط زیاد دیدم از انگلیس پذیرش گرفتن برا زبان. اون رشته هایی هم که گفتی به نظر مناسب میاد. ولی هیچ کدوم تا جایی که من میدونم فاند ندارن. بحث فاند زیاد مطرح شده تو فروم. معمولا به کسی فاند میدن که بتونه در قبال اون کاری بکنه واسه استاد. بعید میدونم کسی که زیان یا توریسم میخونه بتونه کار پژوهشی انجام بده. ( ولی من نمیدونم شاید هم بشه تو این رشته ها هم کار پژوهشی انجام داد. من اینو گفتم چون تا حالا به زبان انگلیسی به عنوان یه ابزار نگاه کردم نه به عنوان علم و رشته تحصیلی. شاید از بچه هایی که زبان رشته دانشگاهیشون بوده سوال کنی بتونن بهت بگن که کجا ها میشه تحقیق کرد و اگه تو این زمینه ها پروپوزال بدی واسه استاد بتونی ازش فاند بگیری. که اونم احتمالا بیشتر برای دکترا باشه )
    با عرض پوزش از همه دوستان گرامی‌، به دلیل برخورد نامناسب مدیران انجمن، از ادامه فعالیت معذورم

Junior Member

دوست عزيز من رشتم آموزش زبان هست من به Linguistics علاقمندم و براي اون ميخام اقدام كنم حتما ميدوني تو آمريكا به اين رشته خيلي اهميت ميدن . خوب بالاخره به علت وجود افرادي مانند Noam Chomsky امريكا مهد زبانشناسيه و تو رشته هاي humanities زبانشناسي جز رشته هايي كه خوب Fund ميده من خودم استادشو پيدا كردم و دارم application materials آماده ميكنم . در مورد ادبيات اينا زياد اطلاع ندارم ولي يكيو مي شناسم كه از نوروژ partial fund گرفت 2 سال پيش بايد يه موضوع براي proposal به استاد هاي مربوطه دانشگاهاي مختلف بفرستي يعني منظورم اينه كه يه استاد از موضوعت خوشش بياد همين ولي ميدونم ادبيات مشكل تر از زبانشناسي ميباشد . موفق باشي

Junior Member

در ضمن دوستان گرايش هاي مختلف زبان در مقاطع فوق و دكتري يه رشته علميه و نه ابزار! و در هر گرايش كارهاي پژوهشيه زيادي ميشه انجام داد . مثلا در ادبيات انگليسي( چون شما در اين باره پرسيديد ) ميتوني به يه استاد علاقمند پيشنهاد بدي كه ميخاي يه مقايسه داشته باشي بين مثلا شكسپير و مولوي (صرفا يه مثاله دانشجو هاي ادبيات بهتر ميتونن راهنمايي كنن ) . در رشتهاي مثل linguistics و TEFLتقريبا همه چي پژوهشي و تحقيقيه .

queenmarble
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط jalil
    دوست عزيز من رشتم آموزش زبان هست من به Linguistics علاقمندم و براي اون ميخام اقدام كنم حتما ميدوني تو آمريكا به اين رشته خيلي اهميت ميدن . خوب بالاخره به علت وجود افرادي مانند Noam Chomsky امريكا مهد زبانشناسيه و تو رشته هاي humanities زبانشناسي جز رشته هايي كه خوب Fund ميده من خودم استادشو پيدا كردم و دارم application materials آماده ميكنم . در مورد ادبيات اينا زياد اطلاع ندارم ولي يكيو مي شناسم كه از نوروژ partial fund گرفت 2 سال پيش بايد يه موضوع براي proposal به استاد هاي مربوطه دانشگاهاي مختلف بفرستي يعني منظورم اينه كه يه استاد از موضوعت خوشش بياد همين ولي ميدونم ادبيات مشكل تر از زبانشناسي ميباشد . موفق باشي
    سلام دوست عزيز
    من دانشجو ادبيات انگليسي هستم. وبه زبانشناسي علاقه دارم آيا مي شه در رشته زبانشناسي fund گرفت ؟
    اگه اطلاعاتي در اين زمينه داريد مي شه در اختيارم بذاريد.
    با تشكر

Junior Member

سلام دوست عزيز
    من دانشجو ادبيات انگليسي هستم. وبه زبانشناسي علاقه دارم آيا مي شه در رشته زبانشناسي fund گرفت ؟
    اگه اطلاعاتي در اين زمينه داريد مي شه در اختيارم بذاريد.
    با تشكر

دوست عزیز کلا Fund در ازای یه کار تحقیقی میدن باید یه جوری نشون بدی که براشون به یه دردی می خوری یعنی ایده ای یا موضوع جالبی در مورد زمینه تحقیق یه استاد خاص از یه دانشگاه تو ذهنت داشته باشی و با اون استاد تماس بگیری . تنها داشتن علاقه کافی نیست . قبل از هر چیز باید مشخص کنی به کدام زمینه زبانشناسی علاقه مند هستی ؟ Syntax , semantics , phonetics ..... بعد تو اون زمینه مطالعه داشته باشی بعد با استاد مربوط به اون زمینه که حوزه تحقیقش یه جورایی با زبانهای ایرانی ربط داره تماس بگیری . ولی بیشتر کشورها معمولا شرطشون اینه که رشته undergraduate فرد باید زبانشناسی باشه ولی در امریکا این مساله زیاد مطرح نیست.

سلام دوست عزیز
    این پروسه که شما می فرمایید خاص رشته های زبان انگلیسی و رشته های مشابهه؟ چون تو رشته های دیگه کار لیسانس و نمره ها و تافل و gre و رزومه خیلی موثرن ولی شما رو ایده و طرح تحقیق خیلی تاکید دارین.

ضمنا نمره GRE و تافل در چه حد باشه خوبه؟ یعنی نمره بد تو رشته شما با توجه به اینکه زبان هستین یعنی چند؟ آیا لازمه امتحان دیگهای هم بدیم؟

راستی سابقه تدریس چقدر تاثیر داره. اگه مقاله کسی رو ویرایش کردیم و تو یه مجله خوبی چاپ شده تو رزومه بیاریم؟

ممنون

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

سلام ... من دانشجوی زبان نیستم ... ! ... داشتم این پست رو می خوندم یه چیزی به سرم زد ...
    اگه می خواین در مورد ادامه تحصیل توی رشته زبان اپلای کنین یه پیشنهاد می دم که فکر کنم به دردتون بخوره ... بیاین موسسه ترجمه همزمان پیش دکتر رضوانی! خودش که اونجا درس می داده و RA داشته ... البته نمی دونم به چه سالی این تجربیاتش برمی گرده ... در این مورد حتمآ حرفی برای گفتن داره ... اگه مسیرتون اونورا نیست من سه شنبه ازش یه آمار سطحی می گیرم که چیزی می دونه یا نه ...

صفحه 1 از 81 123456789101151 ... آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)