صفحه 70 از 81 نخستنخست ... 20606162636465666768697071727374757677787980 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 691 تا 700 , از مجموع 807

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته زبان انگلیسی

Member teimouri_y آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Georgetown University, Applied Linguistics

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته زبان انگلیسی

نقل قول نوشته اصلی توسط RahAAA17 نمایش پست ها
    آخه درمورد چه چیزیه زبان انگلیسی میشه واقعا مقاله نوشت سوال منم هست مثلا رشته برق شما میای یه ایده نو میدین با توجه به درس های رشته برق و قوانین رشته برق و گلا مهندسی البته
    ولی رشته ادبیات انگلیسی منم نمیدونم مثلا شما میاین درباره یگی از آثار ادبی انگلیسی مقاله مینویسی؟
    یه نگاه به این جورنال و مقالاتش بنداز.

Junior Member

سلام دوستان
    من ارشد ادبیات انگلیسی از دانشگاه دولتی دارم و هم معدل لیسانسم و هم معدل ارشدم خیلی خوبه.
    می خوام برای دکترا اپلای کنم اما نمیدونم از کجا شروع کنم. ممنون میشم را هنماییم کنید که اولین قدم در این راه چیه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

نقل قول نوشته اصلی توسط RahAAA17 نمایش پست ها
    آخه درمورد چه چیزیه زبان انگلیسی میشه واقعا مقاله نوشت سوال منم هست مثلا رشته برق شما میای یه ایده نو میدین با توجه به درس های رشته برق و قوانین رشته برق و گلا مهندسی البته
    ولی رشته ادبیات انگلیسی منم نمیدونم مثلا شما میاین درباره یگی از آثار ادبی انگلیسی مقاله مینویسی؟
    اگر نمی دونید که چطوری و راجع چی در این رشته ها باید مثاله نوشت سمتش نیاید اصلا

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط lifeisgood نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من ارشد ادبیات انگلیسی از دانشگاه دولتی دارم و هم معدل لیسانسم و هم معدل ارشدم خیلی خوبه.
    می خوام برای دکترا اپلای کنم اما نمیدونم از کجا شروع کنم. ممنون میشم را هنماییم کنید که اولین قدم در این راه چیه؟
    به طور خلاصه:
    1. داشتن رزومه قوی
    2. تعیین مقصد(کشور) و سرچ جامع و تهیه فهرستی از دانشگاها، اعضای هیت علمی و حوزه علاقه مندی هاشون + مدارک مورد نیاز برای اپلای کردن.
    3. انتخاب چند دانشگاه نهایی و شروع به مکاتیه با اساتید درباره خودتون و قصدتون برای ادامه تحصیل در آنجا
    4. فرستادن مدارک و اپلای کردن.

در ضمن انجمن های مرتبط با پذیرش را هم به خوبی مطالعه بفرمایید. اینجا را هم مطالعه بفرمایید اطلاعات خیلی خوبی داره

پیش فرض پاسخ : مباحث مرتبط با پذیرش در رشته زبان شناسی

سلام دوستان عزیز ببینید فردا جوابای کنکور میاد و من کنکور زبانمو مطمینم چیزی حدود 120 میارم حالا میخواستم از تجربه شما استفاده کنم و بدونمرشته ادبیات انگلیسی ذر دانشگاه شهید بهشتی هیچ آینده ای داره؟
    بعدا میشه اپلای کرد و درش فاند گرفت؟
    لطفا راهنمایی کنید یه انتخاب درست داشته باشم
    مرسی

سلام دوستان . وقتتون بخیر
    استادان عزیز، کسی می تونه منو راهنمایی کنه دقیقا چی کار کنم؟ بدجوری گیچ شدم... من لیسانس ادبیات انگلیسی از دانشگاه علامه طباطبائی دارم با معدل 16.50 .بعدش 2 سال که سربازی بودم. 2 سالم بعدش جایی کار می کردم.هیچ تحقیق،ریسرچ، توصیه نامه، تافل / GRE هم ندارم.(ولی همه این ها رو می تونم انجام بدم و نمره های خوبی هم بگیرم.) الانم 1 سالی هست که تو 2 تا آموزشگاه زبان تدریس می کنم... حالا می خوام واسه ادامه تحصیل برم آمریکا. خودم یه سرچ هایی کردم تو یه سری دانشگاه های مقصد + اجمالی بعضی از صحبت های دوستان رو خوندم(به علت کمبود وقت).. راستش خیلی دوست دارم که بدونم می شه مستقیم واسه Ph.D اقدام کنم؟(به خاطر اینکه بتونم fund بگیرم)(راستش مستر بدون فاند برام هزینه اش زیاده و نمی تونم بدم) شرایط دانشگاهاشو خوندم. شدنی است به نظرم. با یک موسسه مشاوره تحصیلی صحبت کردم ، گفت فوق لیسانش شانسش کمه ، چه برسه به لیسانس ! 10% شاید شانس داشته باشی.. از اونورم حوصله مستر اینجا خوندم ندارم اصلا.... نظر شما چیه ؟
    ببخشید یه سوال ناشیانه: واسه توصیه نامه باید از استادای دوره لیسانسم بگیرم؟ یا از دانشگاه های مقصد از طریق مکاتبه؟
    بعد یه سوال دیگه: واسه امتحان GRE subject که اکثر دانشگاه ها واسه ادبیات انگلیسی می خوان(و یا داشتنش مزیت هست) ، من باید به غیر از مطالب و منابع لیسانس، برای فوق و دکتری رو هم بخونم؟؟ کسی اطلاع داره؟
    با تشکر فراوان و خدا قوت بابت راهنماییتون

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط omd_scooter نمایش پست ها
    سلام دوستان . وقتتون بخیر
    استادان عزیز، کسی می تونه منو راهنمایی کنه دقیقا چی کار کنم؟ بدجوری گیچ شدم... من لیسانس ادبیات انگلیسی از دانشگاه علامه طباطبائی دارم با معدل 16.50 .بعدش 2 سال که سربازی بودم. 2 سالم بعدش جایی کار می کردم.هیچ تحقیق،ریسرچ، توصیه نامه، تافل / GRE هم ندارم.(ولی همه این ها رو می تونم انجام بدم و نمره های خوبی هم بگیرم.) الانم 1 سالی هست که تو 2 تا آموزشگاه زبان تدریس می کنم... حالا می خوام واسه ادامه تحصیل برم آمریکا. خودم یه سرچ هایی کردم تو یه سری دانشگاه های مقصد + اجمالی بعضی از صحبت های دوستان رو خوندم(به علت کمبود وقت).. راستش خیلی دوست دارم که بدونم می شه مستقیم واسه Ph.D اقدام کنم؟(به خاطر اینکه بتونم fund بگیرم)(راستش مستر بدون فاند برام هزینه اش زیاده و نمی تونم بدم) شرایط دانشگاهاشو خوندم. شدنی است به نظرم. با یک موسسه مشاوره تحصیلی صحبت کردم ، گفت فوق لیسانش شانسش کمه ، چه برسه به لیسانس ! 10% شاید شانس داشته باشی.. از اونورم حوصله مستر اینجا خوندم ندارم اصلا.... نظر شما چیه ؟
    ببخشید یه سوال ناشیانه: واسه توصیه نامه باید از استادای دوره لیسانسم بگیرم؟ یا از دانشگاه های مقصد از طریق مکاتبه؟
    بعد یه سوال دیگه: واسه امتحان GRE subject که اکثر دانشگاه ها واسه ادبیات انگلیسی می خوان(و یا داشتنش مزیت هست) ، من باید به غیر از مطالب و منابع لیسانس، برای فوق و دکتری رو هم بخونم؟؟ کسی اطلاع داره؟
    با تشکر فراوان و خدا قوت بابت راهنماییتون
    سلام-- همانطور که خودت گفتی شدنی هستش و لی بدون داشتن رزومه خوب احتمال پذیرش کم می شه. بله، توصیه نامه را باید از استادای دوره لیسانستون بگیرید. برای GRE اینجا را مطالعه بفرمایید، یه کتاب مال خود ETS با توضیحات و امتحان درباره ساختار و محتوای امتحان ادبیات.

ApplyAbroad Senior Veteran
    le-ciel آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    American Literature

پیش فرض پاسخ : مباحث مرتبط با پذیرش در رشته زبان شناسی

نقل قول نوشته اصلی توسط parniangh نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز ببینید فردا جوابای کنکور میاد و من کنکور زبانمو مطمینم چیزی حدود 120 میارم حالا میخواستم از تجربه شما استفاده کنم و بدونمرشته ادبیات انگلیسی ذر دانشگاه شهید بهشتی هیچ آینده ای داره؟
    بعدا میشه اپلای کرد و درش فاند گرفت؟
    لطفا راهنمایی کنید یه انتخاب درست داشته باشم
    مرسی
    به عنوان کسی که عاشق این رشته بودم و شروع کردم و الان درحال نوشتن تز ارشد همین رشته هستم، به شما نصیحت یا پا تو این رشته نزارین یا اگه میزارین به قدری علاقه داشته باشید که هرجوری شده تا دکتراش ادامه بدید وگرنه با ارشدش هیچ کاری وجود نداره. و همون دکتری هم به این راحتیا کار واسش پیدا نمیشه. به حدی بازار کارش کمه که من یکی تا حدود زیادی انگیزه ام رو در این رشته از دست دادم.... و دارم به تغییر رشته فکر میکنم.
    و در ضمن این رشته کار علمی اونجوری نداره که بخواد بودجه ای بهش تعلق بگیره که از قبلش به دانشجویی فاند درستی بدن... و اگه هم بدن کمه، آلمان که میدونم اصلا بورسیه این رشته رو نداره. شاید دکتراش که اونم واقعا شانسیه. ولی کانادا شنیدم که ممکنه بده (البته باز هم در مقطع دکتری) که اونم مثلا 800 دلار ایناست. خیلی نیست. (البته این رقمی که میگم قبلا توی قسمت "نتایج پذیرش" همین فروم دیدم.)
    به هرحال خودتون میدونید ولی بیشتر فکر کنید. البته این وصف حال منه شاید کس دیگه ای بیاد و نظردیگه ای داشته باشه و شما رو تشویق کنه به این رشته....
    موفق باشید.

Junior Member

سلام به همگی
    نتایج کنکور اومد و من 200 منطقه 3 زبان رو آوردم که یعنی به احتمال فراوان دانشگاه های تهران رو قبول میشم
    از دوستان میخواستم که منو راهنمایی کنن که دقیقا تو دانشگاه که مراحلی رو باید طی کنم و کلا چه مسیری رو طی کنم که بتونم بورسیه خارج رو بگیرم؟
    برای علاقه هم مشکلی ندارم و همین الانشم زبانم خییلی خوبه و قصد ادامشو دارم
    مرسی از همه

نقل قول نوشته اصلی توسط boxgamer نمایش پست ها
    سلام به همگی
    نتایج کنکور اومد و من 200 منطقه 3 زبان رو آوردم که یعنی به احتمال فراوان دانشگاه های تهران رو قبول میشم
    از دوستان میخواستم که منو راهنمایی کنن که دقیقا تو دانشگاه که مراحلی رو باید طی کنم و کلا چه مسیری رو طی کنم که بتونم بورسیه خارج رو بگیرم؟
    برای علاقه هم مشکلی ندارم و همین الانشم زبانم خییلی خوبه و قصد ادامشو دارم
    مرسی از همه
    سلام اولاً تبریک میگم بهتون. دوم اینکه یکی از مهمترین فاکتورها برای گرفتن بورسیه، معدل بالا (به خصوص لیسانس) هستش. سعی کنید تا میتونید معدلتون رو بالا نگه دارید. برای مقطع دکتری علاوه بر این مورد، چاپ مقاله در ژورنالهای معتبر (علی الخصوص ISI) بسیار نکته مهمیه. تجربه مرتبط شغلی هم از دیگر عوامل تاثیرگذار برای مقطع دکتری میتونه باشه. اما برای پذیرش و بورسیه در مقطع فوق لیسانس تا میتونید روی معدل لیسانس کارکنید.موفق باشید.
    نادان بمانید، و جست‌وجوگر

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)