صفحه 71 از 81 نخستنخست ... 216162636465666768697071727374757677787980 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 701 تا 710 , از مجموع 807

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته زبان انگلیسی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته زبان انگلیسی

نقل قول نوشته اصلی توسط mf20 نمایش پست ها
    سلام اولاً تبریک میگم بهتون. دوم اینکه یکی از مهمترین فاکتورها برای گرفتن بورسیه، معدل بالا (به خصوص لیسانس) هستش. سعی کنید تا میتونید معدلتون رو بالا نگه دارید. برای مقطع دکتری علاوه بر این مورد، چاپ مقاله در ژورنالهای معتبر (علی الخصوص ISI) بسیار نکته مهمیه. تجربه مرتبط شغلی هم از دیگر عوامل تاثیرگذار برای مقطع دکتری میتونه باشه. اما برای پذیرش و بورسیه در مقطع فوق لیسانس تا میتونید روی معدل لیسانس کارکنید.موفق باشید.
    خیلی ممنون که جواب دادین،ممکنه حداقل معدل رو هم بنویسید؟ایا نمره تافل یا ایلتس هم مهمه؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط boxgamer نمایش پست ها
    خیلی ممنون که جواب دادین،ممکنه حداقل معدل رو هم بنویسید؟ایا نمره تافل یا ایلتس هم مهمه؟
    ممنون
    ببینید وقتی قضیه رقابتی باشه اصولاً نمیشه حداقل یا حداکثر مشخصی رو براش تعیین کرد. شما موقع اقدام برای بورسیه عملاً دارید با گروهی از دانشجوهای دیگه سر اثبات برتریتون به اونها رقابت میکنید و در این مورد قطعا هرچقدر که معدل و نمره زبان و سایر فاکتورهای شما بالاتر باشه شانس بیشتری دارید که در اولویت اون دانشگاه یا استاد برای انتخاب شدن قرار بگیرید. اما شاید بشه گفت در مورد رشته های زبان خارجی و علوم انسانی قضیه کمی مشکلتره. مثلا شاید حتی معدل هجده معدل کمی باشه و شما باید سعی کنید دیگه از نوزده معدلتون پایینتر نیاد برای اینکه میزان ریسک پذیرش و بورسیه در رشته خودتون رو پایین بیارین و شانس پذیرش رو بالا ببرید. برای شما که رشته تون یک رشته زبانی هست قطعا یکی از ملاکهای بسیار مهم نمره بالای تافل یا آیلتس هست.
    نادان بمانید، و جست‌وجوگر

نقل قول نوشته اصلی توسط RahAAA17 نمایش پست ها
    آخه درمورد چه چیزیه زبان انگلیسی میشه واقعا مقاله نوشت سوال منم هست مثلا رشته برق شما میای یه ایده نو میدین با توجه به درس های رشته برق و قوانین رشته برق و گلا مهندسی البته
    ولی رشته ادبیات انگلیسی منم نمیدونم مثلا شما میاین درباره یگی از آثار ادبی انگلیسی مقاله مینویسی؟
    اتفاقا کاملا برعکس، از ب بسم الله این رشته رو تا میم والسلام میشه مقاله در آورد.
    سه حوزه ادبیات، آموزش، زبانشناسی، که هر کدوم یه دنیاست.
    مثال میزنم براتون، در قسمت ادبیات یکی از ساده ترین راهها واسه نوشتن مقاله، مخصوصا تو درس روش تحقیق و پروژه هم اینجوری کار میکنن اکثر، اینه که شما بیای approach های مختلف ادبی رو روی یک اثر پیاده کنید و با استفاده از خود تکست و منابع و... بیاید ثابت کنید این دیدگاه شما شامل حال اثر میشه. نمونه: اکثرا نمایشنامه دکتر فاستوس رو برای نمایشنامه کلاسیک و در انتظار گودو رو برای نمایشنامه قرون 17 تا 20 می خونن تو دانشگاه، حالا شما بیا اپروچ روانشناسی رو اینا اعمال کن و ثابت کن که مثلا دکتر فاستوس چطور و چرا روحشو به شیطان فروخت، واسه غرورش، یا توی در انتظار گودو راجع به اینکه ممکنه کل داستان دروغ پردازی ذهن یک نفر باشه و هیچ اتفاقی نیافتاده باشه.
    برا آموزش که دیگه دستتون خیلی بازه، اگر آموزشگاهی درس میدید، پرسشنامه و آزمون طراحی کنید ببینید اشتباهات یادگیری بچه ها کجاها و چه موقع رخ میده، Error Analysis راحت ترین راه های مقاله نوشتنه.
    برا زبانشناسی که الی ماشالله راه دارید، من خودم مقاله ام راجع به نگرش مردم شهر نسبت به لهجه اشون بود. که واسه هر شهر و روستایی میشه پیاده اش کرد. زبانشناسی اجتماعی، کامپیوتری، روانشناسی و هزار تا نوع دیگه. اگه کتاب Fromkin رو خونده باشید، توی تمرینات اضافه آخر هر فصل یک سری سوال داده که میشه از اونا واسه base یه تحقیق استفاده کرد.

Banned

سلام دوستان گرامی

میخواستم بدونم بازار کاری رشته ادبیات انگلیسی یا اموزش زبان انگلیسی در مقطع دکترا در این به چه شکله؟مثل سایر رشته های دیگه اشباع شده و امیدی به تدریس نیست یا هنوز امیدی هست ؟

ممنون میشم دوستان از تجربه و اطلاعاتی که دارن بنده و راهنمایی کنند

Junior Member

آیا تعداد مقالات خیلی مهمه در پذیرش دکترا از دانشگاه تورنتو؟

Member teimouri_y آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Georgetown University, Applied Linguistics

نقل قول نوشته اصلی توسط rojano نمایش پست ها
    آیا تعداد مقالات خیلی مهمه در پذیرش دکترا از دانشگاه تورنتو؟
    مهمتر از تعداد مقالات کیفیت مقالات است. داشتن جند مقاله خوب شانس پذیرش را خیلی بالا می بره.

Junior Member m0naa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    French Translation

کارگاه آموزشی که توسط استاد دانشگاه معتبر خارجی برگزار میشه و از طرف همون دانشگاه هم مدرک داده میشه، مدرکش چقدر بر رزومه تاثیر داره؟ (مثلا آتلیه آموزش زبان کودکان که استاد دانشگاه ستاندال گرونوبل فرانسه برگزار میکنه) . شرکت در ورک شاپ ها و کارگاههای آموزشی استادای ایرانی خودمون چه طور؟ باتشکر

Member teimouri_y آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Georgetown University, Applied Linguistics

نقل قول نوشته اصلی توسط m0naa نمایش پست ها
    کارگاه آموزشی که توسط استاد دانشگاه معتبر خارجی برگزار میشه و از طرف همون دانشگاه هم مدرک داده میشه، مدرکش چقدر بر رزومه تاثیر داره؟ (مثلا آتلیه آموزش زبان کودکان که استاد دانشگاه ستاندال گرونوبل فرانسه برگزار میکنه) . شرکت در ورک شاپ ها و کارگاههای آموزشی استادای ایرانی خودمون چه طور؟ باتشکر
    کلا کارگاه آموزشی و کلاس های آموزشی دیگه که برای عموم آزاده و صرقا با پرداخت پول می تونید در ان شرکت کنید تاثیر خاصی در رزومه نداره؛ حالا چه توسط استاد دانشگاه معتبر خارجی برگزار بشه یا استاد داخلی؛ با وجود این، شزکت در چند کارگاه آموزشی مرتبط با تخصص فرد می تونه نشان دهنده انگیزه قرد در کارش و علاقه اون در کسب دانش روز تلقی شه و از این جهت تاثیر مثبت برای فرد در آینده داشته باشه.

Junior Member

سلام دوستان من لیسانس و ارشد را ادبیات انگلیسی دولتی خوندم. معدلم هم خوبه. اما من با استاد راهنمام خیلی برخورد پیدا کردم و ایشون برای اپلای کردن من نامه نخواهد نوشت به نظرتون راه دیگه ای وجود داره؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط lifeisgood نمایش پست ها
    سلام دوستان من لیسانس و ارشد را ادبیات انگلیسی دولتی خوندم. معدلم هم خوبه. اما من با استاد راهنمام خیلی برخورد پیدا کردم و ایشون برای اپلای کردن من نامه نخواهد نوشت به نظرتون راه دیگه ای وجود داره؟
    از سایر اساتید درخواست کنید. تاکیدی برای گرفتن توصیه نامه از استاد راهنما وجود ندارد.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)