صفحه 76 از 81 نخستنخست ... 2666676869707172737475767778798081 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 751 تا 760 , از مجموع 807

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته زبان انگلیسی

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته زبان انگلیسی

در مورد TEFL و TESOL هم من یه موضوعی رو بگم که بیشتر نتیجه گیری بر حسب بررسی ها و تجربه های خودم هست و نمی دونم اگر بقیه جور دیگه ای تونستند تو این زمینه موفق باشند یا نه. چون رشته خودم ادبیات انگلیسی بوده و بنا به دلایلی (واقعیت اوضاع کار در ایران) با وجود اینکه خیلی به این رشته علاقه داشتم و برای ارشد تهران مرکز قبول شدم، نرفتم. چند سالی هم درگیر تدریس بودم اونم تو یکی از معروف ترین موسسات که هزار تا جینگولک بازی ازت میخوان و خیلی سعی می کنند به روز باشند و معلم هاشون رو آپدیت نگه دارند. ولی اصل قضیه اینه که اگر قصد اپلای دارید برای رشته TESOL که همون طور که دوستمون گفتند جزو بهترین گزینه ها برای ادامه تحصیل در رشته های زبان هست، باید فکر اینکه بعد از فارغ التحصیلی چه هدفی رو می خواهید دنبال کنید هم در سر داشته باشید. به نظر من اگر قصد دارید برگردید ایران و به تدریس مشغول بشید عالیه. چون داشتن مدرک بین المللی بخصوص از یک کشور انگلیسی زبان تو این شغل مزیت بزرگیه و شما می تونید در زمینه سوپروایزری، تربیت مدرس و حتی مدیریت یک مجموعه آموزشی هم حرفی برای گفتن داشته باشید. باز این البته به روحیات خودتون برمی گرده که چه تصمیمی بعدش می گیرید. ولی حقیقت دیگه ی ماجرا اینه که اگر دنبال کار پیدا کردن تو همون کشور انگلیسی زبانی که درش می خواهید تحصیل کنید هستید و قصد موندن دارید باید بگم بعنوان کسی که زبان انگلیسی زبان دومش هست راه سختی در پیش دارید. اول اینکه موقعیت های شغلی برای این رشته تو کشوری که همه انگلیسی صحبت می کنند کم هست، حالا فرض کنیم اصلا تو یه کشور مهاجر پذیر هستید یا مثلا می خواهید در کشوری کار کنید که انگلیسی زبان مادریشون نیست، حالا باید با معلم های نیتیوی که مدرک مشابه شما رو در دست دارند رقابت کنید. چه بسا اونها دوره های یک ماهه Celta رو گذروندند و حتی مثل شما یک سال دنبال سختی های مستر نرفتند. خود من با تجربه کاری تدریس زبان نتونستم در همین زمینه تو استرالیا کار پیدا کنم. البته من مدرک بین المللی نداشتم ولی در فکرم بود که اگر موقعیت شغلی براش وجود داشته باشه هزینه کنم و دوره های یک ماهه سلتای کمبریج رو همونجا بگذرونم ولی وقتی سایتهای کاریابی رو زیر و رو می کردم واسه اون شهری که من زندگی می کردم چند تا آگهی بیشتر نبود که همون هم معلم نیتیو درخواست کرده بودند. من اینها رو نمی گم که خدایی نکرده یه وقت باعث دلسردی کسی بشم چون نمونه های موفق هم تو Linkedin دیدم که ایرانی هایی که تو این رشته تحصیل کردند و الان در مدارس خارج از کشور مشغول به کار هستند. فقط میخوام بگم هدفتون رو از اول از خوندن این رشته مشخص کنید. مثلا شاید کسی بخواد تا دکترا ادامه بده و محقق یا زبان شناس بشه. مهم هدف از خوندن این رشته و بعد سنجیدن بازار کار موجود هست.

ادامه تحصیل در رشته مترجمی هم خالی از لطف نیست چون بالاخره بصورت آکادمیک شما دانشی رو کسب می کنید. ولی مترجم ها با عنوان Certified Translator می تونند استخدام بشن. این یعنی شما با دادن یک امتحان که مختص اون کشور هست (مثل آزمون مترجمی رسمی قوه قضاییه که در ایران داریم) بعنوان مترجم رسمی اون کشور مدرک و مهر دریافت می کنید و می تونید مشغول به کار بشید. البته باز با فرض اینکه موقعیت های شغلی برای مترجم فارسی-انگلیسی در اون کشور وجود داشته باشه که حتما هست ولی شاید کم باشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    TEFL

نقل قول نوشته اصلی توسط Danaz نمایش پست ها
    در مورد TEFL و TESOL هم من یه موضوعی رو بگم که بیشتر نتیجه گیری بر حسب بررسی ها و تجربه های خودم هست و نمی دونم اگر بقیه جور دیگه ای تونستند تو این زمینه موفق باشند یا نه. چون رشته خودم ادبیات انگلیسی بوده و بنا به دلایلی (واقعیت اوضاع کار در ایران) با وجود اینکه خیلی به این رشته علاقه داشتم و برای ارشد تهران مرکز قبول شدم، نرفتم. چند سالی هم درگیر تدریس بودم اونم تو یکی از معروف ترین موسسات که هزار تا جینگولک بازی ازت میخوان و خیلی سعی می کنند به روز باشند و معلم هاشون رو آپدیت نگه دارند. ولی اصل قضیه اینه که اگر قصد اپلای دارید برای رشته TESOL که همون طور که دوستمون گفتند جزو بهترین گزینه ها برای ادامه تحصیل در رشته های زبان هست، باید فکر اینکه بعد از فارغ التحصیلی چه هدفی رو می خواهید دنبال کنید هم در سر داشته باشید. به نظر من اگر قصد دارید برگردید ایران و به تدریس مشغول بشید عالیه. چون داشتن مدرک بین المللی بخصوص از یک کشور انگلیسی زبان تو این شغل مزیت بزرگیه و شما می تونید در زمینه سوپروایزری، تربیت مدرس و حتی مدیریت یک مجموعه آموزشی هم حرفی برای گفتن داشته باشید. باز این البته به روحیات خودتون برمی گرده که چه تصمیمی بعدش می گیرید. ولی حقیقت دیگه ی ماجرا اینه که اگر دنبال کار پیدا کردن تو همون کشور انگلیسی زبانی که درش می خواهید تحصیل کنید هستید و قصد موندن دارید باید بگم بعنوان کسی که زبان انگلیسی زبان دومش هست راه سختی در پیش دارید. اول اینکه موقعیت های شغلی برای این رشته تو کشوری که همه انگلیسی صحبت می کنند کم هست، حالا فرض کنیم اصلا تو یه کشور مهاجر پذیر هستید یا مثلا می خواهید در کشوری کار کنید که انگلیسی زبان مادریشون نیست، حالا باید با معلم های نیتیوی که مدرک مشابه شما رو در دست دارند رقابت کنید. چه بسا اونها دوره های یک ماهه Celta رو گذروندند و حتی مثل شما یک سال دنبال سختی های مستر نرفتند. خود من با تجربه کاری تدریس زبان نتونستم در همین زمینه تو استرالیا کار پیدا کنم. البته من مدرک بین المللی نداشتم ولی در فکرم بود که اگر موقعیت شغلی براش وجود داشته باشه هزینه کنم و دوره های یک ماهه سلتای کمبریج رو همونجا بگذرونم ولی وقتی سایتهای کاریابی رو زیر و رو می کردم واسه اون شهری که من زندگی می کردم چند تا آگهی بیشتر نبود که همون هم معلم نیتیو درخواست کرده بودند. من اینها رو نمی گم که خدایی نکرده یه وقت باعث دلسردی کسی بشم چون نمونه های موفق هم تو Linkedin دیدم که ایرانی هایی که تو این رشته تحصیل کردند و الان در مدارس خارج از کشور مشغول به کار هستند. فقط میخوام بگم هدفتون رو از اول از خوندن این رشته مشخص کنید. مثلا شاید کسی بخواد تا دکترا ادامه بده و محقق یا زبان شناس بشه. مهم هدف از خوندن این رشته و بعد سنجیدن بازار کار موجود هست.

ادامه تحصیل در رشته مترجمی هم خالی از لطف نیست چون بالاخره بصورت آکادمیک شما دانشی رو کسب می کنید. ولی مترجم ها با عنوان Certified Translator می تونند استخدام بشن. این یعنی شما با دادن یک امتحان که مختص اون کشور هست (مثل آزمون مترجمی رسمی قوه قضاییه که در ایران داریم) بعنوان مترجم رسمی اون کشور مدرک و مهر دریافت می کنید و می تونید مشغول به کار بشید. البته باز با فرض اینکه موقعیت های شغلی برای مترجم فارسی-انگلیسی در اون کشور وجود داشته باشه که حتما هست ولی شاید کم باشه.
    من هم با شما موافقم. تعیین هدف خیلی مهمه، به نظر من البته، اگر کسی میخواد حتی استخدام بشه تو دانشگاه ها به عنوان هییت علمی (البته اگر شانس در خونش رو زد)، این که از یک دانشگاه خارجی نسبتا خوب مدرک داشته باشه خیلی کمکش میکنه، البته یک موضوع دیگه هم ک به نوعی آفت خارج درس خوندن هست، موضوع ناشناخته باقی موندن هست. من هر جای دنیا اساتیدش رو میبینم، وقتی به رزومش نگاه میکنم میبینم قالبا دو مقطع یا بعضا هر 3 مقطع رو در همون دانشگاه بودن و به خاطر شناخته بودن پیش اون گروه تو اون دانشگاه جذب هم شدن، این ب معنی پارتی بازی نیست و همه جای دنیا هست و تو ایران هم همین طوره. یکی از نکات منفی خارج درس خوندن این هست که وقتی برمیگردی ممکنه هیچکی دیگه تورو اصلا یادشم نباشه خصوصا اگر از ارشد از ایران بری. ممکنه ارشد و دکترا رو به عنوان مثال تو دانشگاه لنکستر انگلستان بگیری ولی وقتی برمیگردی ایران اصلا کسی یک تعارفم بهت نمیزنه از تو دانشگاه ها که آقا بیا تدریس کن. کلا خیلی پیچیدس. من با یکی از استادام که لیدز انگلستان درس خونده بود و الان هییت علمی داشگاه مازندران هست صحبت میکردم میگفت ارشد نرید بهتره، میگفت در ازای چیزی که از دست میدید با رفتن، چیز قابل توجهی ب دست نمیارید! البته این نظر ایشون بود و حتی میگفت دکترا هم نرید، استدلالشون هم این بود که اون زمان دکترای این رشته نبود ما میرفتیم از ایران ولی الان که دکتراش هست شما همینجا دکترا بخونید و اگر بحث توان زبانی مطرح هست همین جا میتونید زبانتون رو به سطح پرفکت برسونید (کلا با این استدلال که بریم خارج زبانمون هم قوی تر میشه اعتقاد خاصی نداشتن با این ک خودشون انگلیس دکترا گرفتن).

گرفتن پذیرش مقطع کارشناسی ارشد از آلمان
    با سلام
    من دانشجوی ترم 8 مترجمی زبان انگلیسی دانشگاه شهید باهنر کرمان هستم و امسال درسم تمام خواهد شد.
    معدل کارشناسیم بالای 16 هست و در حال حاضر مشغول کار کردن بر روی دو مقاله در حیطه تحصیلی ام هستم
    قصد دارم که برای ادامه ی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ترجمه (شاخه ی ترجمه ی شفاهی )به آلمان مهاجرت کنم و در این خصوص چند سوال داشتم که ممنون میشم که دوستانی که تجربه ای در حیطه دارند من رو راهنمایی کنند
    اول اینکه کدام دانشگاه های آلمان در حیطه ی ترجمه قوی و معتبر هستند ؟ و مجانی بودن تحصیل هم برام اولویت داره و به دنبال دانشگاهی هستم که تحصیل در آن کاملا رایگان باشد
    دوم اینکه برای اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان حتما باید مدرک زبان آلمانی تا سطح c1 داشته باشم؟ یا اینکه میشه با مدرک تافل یا آیلس هم پذیرش بگیرم ؟ چون من زبان المانی بلد نیستم اما برای یادگیری زبان المانی برنامه ریزی کرده ام ولی چون زمان میبره ترجیح میدم با مدرک های زبانی مثل آیلس یا تافل پذیرش بگیرم
    سوم اینکه من خیلی به شاخه ی ترجمه شفاهی علاقه دارم و میخواهم در آلمان در همین رشته مشغول به تحصیل بشم ، آیا دانشگاهی هست که این رشته رو تا مقطع دکتری داشته باشه؟ و اینکه در کل بازار کار رشته های ترجمه در آلمان به چه شکلیه؟
    و در آخر میخوام بدونم که آیا میشه با کار دانشجویی مخارج عمده ی زندگی در آلمان رو تامین کرد ؟ منظورم اینه که کار پیدا کردن در آلمان آسونه یا نه ؟ اخه خیلی ها میگن که نباید روی کار دانشجویی حساب باز کنی و باید مخارج یک سال تحصیلیت رو همراهت داشته باشی
    و راستی یه سوال دیگه
    من الان 22 سال سنمه ، ایا برای گرفتن ویزا محدودیت سنی وجود داره ؟ منظورم محدودیت سنی خاصی است که سفارت آلمان در ایران قرار داده باشه
    و ایا خود دانشگاه ها هم برای پذیرش دارای محدودیت سنی هستند؟
    با تشکر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    translation study

سلام من ارشد مترجمی زبان دا م با معدل ۱۸ و معدل کارشناسیم ۱۶ هست. فرانسویم هم خووبه ... برای دکترا انگلیس بهتره یا استرالیا.؟

Junior Member

سلام دوستان!
    من رشته زبان و ادبیات انگلیسی و ترم 6کارشناسی هستم. معدلم تا الان 18.30 هستش. تو سایت های خارجی که سرچ می کردم دیدم اکثرا گفته بودن که در کانادا و امریکا داشتن دکتری در یک رشته شانس ورود به بازار کار رو کم میکنه. در واقع دانشجویان دکتری overqualified هستند و کارفرمایان مایل به استخدام انها نیستند. چون به جای 5 سال کار عملی دانشجو فقط رو مفاهیم انتزاعی کار کرده و سنشم بالاست. حالا میخواستم سوال کنم که نمیشه فقط واسه ارشد ادبیات یا هر رشته ای که یک لیسانس زبان بتونه برهٰ؛ رفت خارج وبعد هم اونجا وارد بازار کار شد؟
    ویرایش توسط nimaK : April 2nd, 2017 در ساعت 05:43 PM دلیل: اشتباه شد شرمنده !

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

نقل قول نوشته اصلی توسط SNOOP نمایش پست ها
    سلام دوستان!
    من رشته زبان و ادبیات انگلیسی و ترم 6کارشناسی هستم. معدلم تا الان 18.30 هستش. تو سایت های خارجی که سرچ می کردم دیدم اکثرا گفته بودن که در کانادا و امریکا داشتن دکتری در یک رشته شانس ورود به بازار کار رو کم میکنه. در واقع دانشجویان دکتری overqualified هستند و کارفرمایان مایل به استخدام انها نیستند. چون به جای 5 سال کار عملی دانشجو فقط رو مفاهیم انتزاعی کار کرده و سنشم بالاست. حالا میخواستم سوال کنم که نمیشه فقط واسه ارشد ادبیات یا هر رشته ای که یک لیسانس زبان بتونه برهٰ؛ رفت خارج وبعد هم اونجا وارد بازار کار شد؟
    عرض سلام و احترام

ببينيد چيزي كه شما مي فرماييد براي چه كاريه؟! دانشجوي دكترا در 99 درصد موارد براي جذب در بازار كار دكترا ميگيره يا هيات علمي دانشگاه؟!؟!؟ براي هيات علمي دانشگاه فارغ التحصيل ارشد رو ميگيرند يا دكترا رو؟!؟!
    علاوه بر همه ي اينها !
    صرف يك ارشد در ادبيات، آيا واقعا حرفي براي گفتن دارد؟!

با دقت بيشتري مسايل رو درنظر بگيريد.

تمايل جنابعالي به چه شغلي است؟! چند زبان غير از انگليسي مي دانيد؟! در چه حيطه هايي تسلط داريد؟

موفق باشيد.
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط zahramk نمایش پست ها
    سلام من ارشد مترجمی زبان دا م با معدل ۱۸ و معدل کارشناسیم ۱۶ هست. فرانسویم هم خووبه ... برای دکترا انگلیس بهتره یا استرالیا.؟
    عرض سلام و احترام

معدل هاتون كه خيلي خوبه...
    فرانسه تون كه مي فرماييد خوبه يعني چي؟! چه چيزي خوب بودن فرانستون رو براي اونها Qualifié مي كنه؟ دلف؟ ت س اف؟ چه لولي دارين؟
    دكتراي چه رشته اي مدنظرتون هست؟
    دكتراي مترجمي؟ ادبيات؟ چه زباني؟

موفق باشيد.

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohadeseh94 نمایش پست ها
    گرفتن پذیرش مقطع کارشناسی ارشد از آلمان
    با سلام
    من دانشجوی ترم 8 مترجمی زبان انگلیسی دانشگاه شهید باهنر کرمان هستم و امسال درسم تمام خواهد شد.
    معدل کارشناسیم بالای 16 هست و در حال حاضر مشغول کار کردن بر روی دو مقاله در حیطه تحصیلی ام هستم
    قصد دارم که برای ادامه ی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ترجمه (شاخه ی ترجمه ی شفاهی )به آلمان مهاجرت کنم و در این خصوص چند سوال داشتم که ممنون میشم که دوستانی که تجربه ای در حیطه دارند من رو راهنمایی کنند
    اول اینکه کدام دانشگاه های آلمان در حیطه ی ترجمه قوی و معتبر هستند ؟ و مجانی بودن تحصیل هم برام اولویت داره و به دنبال دانشگاهی هستم که تحصیل در آن کاملا رایگان باشد
    دوم اینکه برای اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان حتما باید مدرک زبان آلمانی تا سطح c1 داشته باشم؟ یا اینکه میشه با مدرک تافل یا آیلس هم پذیرش بگیرم ؟ چون من زبان المانی بلد نیستم اما برای یادگیری زبان المانی برنامه ریزی کرده ام ولی چون زمان میبره ترجیح میدم با مدرک های زبانی مثل آیلس یا تافل پذیرش بگیرم
    سوم اینکه من خیلی به شاخه ی ترجمه شفاهی علاقه دارم و میخواهم در آلمان در همین رشته مشغول به تحصیل بشم ، آیا دانشگاهی هست که این رشته رو تا مقطع دکتری داشته باشه؟ و اینکه در کل بازار کار رشته های ترجمه در آلمان به چه شکلیه؟
    و در آخر میخوام بدونم که آیا میشه با کار دانشجویی مخارج عمده ی زندگی در آلمان رو تامین کرد ؟ منظورم اینه که کار پیدا کردن در آلمان آسونه یا نه ؟ اخه خیلی ها میگن که نباید روی کار دانشجویی حساب باز کنی و باید مخارج یک سال تحصیلیت رو همراهت داشته باشی
    و راستی یه سوال دیگه
    من الان 22 سال سنمه ، ایا برای گرفتن ویزا محدودیت سنی وجود داره ؟ منظورم محدودیت سنی خاصی است که سفارت آلمان در ایران قرار داده باشه
    و ایا خود دانشگاه ها هم برای پذیرش دارای محدودیت سنی هستند؟
    با تشکر
    درود بر شما

به ترتيب:

1. در حيطه زبان، دانشگاه آزاد برلين و دانشگاه مونيخ و دانشگاه هايدلبرگ را مي شناسم.
    2. والا مدرك C1 كه گمان نمي كنم...اين مدرك براي رشته هاي ادبيات آلماني است و با B.2 مي توانيد كارتون رو پيش ببرين اگر دوره تون چند زبان است و صرف آلماني نيست. صد در صد در فرصت كوتاه هم نمي تونين به چنين لولي از آلماني برسيد و عاقلانه ترين كار، تمركز روي انگليسي است.
    3. خودتون بايد در مورد رشته هاي و دانشگاهها در آلمان از وبسياتهايي كه حالت جامع و ديتابيس دارن سرچ كنيد و با دپارتمانهاشون تماس بگيريد. البته در مورد چنين رشته اي اولا بايد حضورتون عرض كنم كه پذيرش در ادبيات و زبانشناسي راحت تر هست و ترجمه معمولا در تعداد كمتري ارائه مي شه و به همان نسبت پذيرشش هم سخت تر خواهد بود و البته احساس مي كنم شديدا نياز به آلماني هم دارين براي چنين رشته اي.
    4.مي شود تا بخشي از هزينه ها را پوشش داد اما درس خواندن در اروپا سخت تر از اين حرفهاست !
    5. خير...محدوديتي نيست...فكر نمي كنم دانشگاهي آلماني چنين محدوديتي براي سن داشته باشد.

موفق باشيد.

Junior Member

با سلام و درود خدمت همه دوستان من سال 95 واسه p.h.D کشور کانادا اقدام کردم رشته ادبیات انگلیسی تو 5 تا دانشگاه فعلا که 3 تا ریجکتی گرفتم 2 تاش مونده که جواب بدن که احتمالا اونا هم ریجکت شم
    میخواستم امسال واسه اروپا اقدام کنم به نطر شما کدوم کشورها بهتر هستن واسه دکتری زبان انگلیسی ممنون میشم راهنمایی کنین
    لیسانس ادبیات انگلیسی دانشگاه شیراز معدل 17/71
    فوق لیسانس ادبیات انگلیسی خوارزمی تهران 17/50
    ایلتس : 7/5
    با این رزومه آیا شانسی واسه پذیرش تو اروپا دارم
    من خودم نطرم رو هلند و آلمان و سوِِئد هستش
    لطفا راهنمایی تشکر

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nimaK نمایش پست ها
    عرض سلام و احترام

ببينيد چيزي كه شما مي فرماييد براي چه كاريه؟! دانشجوي دكترا در 99 درصد موارد براي جذب در بازار كار دكترا ميگيره يا هيات علمي دانشگاه؟!؟!؟ براي هيات علمي دانشگاه فارغ التحصيل ارشد رو ميگيرند يا دكترا رو؟!؟!
    علاوه بر همه ي اينها !
    صرف يك ارشد در ادبيات، آيا واقعا حرفي براي گفتن دارد؟!

با دقت بيشتري مسايل رو درنظر بگيريد.

تمايل جنابعالي به چه شغلي است؟! چند زبان غير از انگليسي مي دانيد؟! در چه حيطه هايي تسلط داريد؟

موفق باشيد.

از این که پاسخ دادید بسار ممنونم.
    همون طور که گفتم من هنوز ترم 6 کارشناسی هستم و فقط می خام بدونم اگه بعد از ارشد ادبیات واسه خارج کشور اقدام کردم و پذیرش گرفتم می تونم یه کار خوب اونجا گیر بیارم. الان این سوال رو میپرسم به این دلیل هست که وقتی به ارشد پا گذاشتم تمام تمرکزم رو کاریه که باید انجام بدم باشه نه اینکه تازه بیام تحقیق کنم که ایا من راه رو درست اومدم یا نه. منظورم من از شغل یک کاری هست که حداقل بعد 7 سال دکتری خوندن به خودم بگم که ارزششو داشت.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)