صفحه 4 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 66

موضوع: زندگی و کار در مجارستان

Moderator
    ummm آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Medicine

پیش فرض پاسخ : زندگی در مجارستان

یه سوال هزینه زندگی سگد و پچ چقد با هم تفاوت دارن؟!

آیا درست هست که توی پچ تعداد ایرانی ها خیلی بیشتر از شهر های دیگه هست؟
    زندگی مثل پانتومیم میمونه حرف دلت رو به زبون بیاری باختی!

Member fgh1372 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Dentistry,Debrecen

تفاوت انچنانی نیست
    بله پچ خیلی بیشتر هستن

Junior Member

سلام دوستان من امروز عضو شدم . درخواست پذیرش دادم برای کالج مک دنیل توسط نمایندگی در تهران ، تمامی پست های قبلی رو مطالعه کردم با تشکر از دوستان در ادامه چند سوال که برام پیش اومده رو می پرسم ممنون میشم پاسخ بدید شاید سوال دیگر دوستان هم باشه :

1. وضعیت مسکن در چه حالی هست ؟ شنیدم ساختمان ها قدیمی هست و حتی قدمت اونا تا صد سال هم میرسه ، در سایت های آنلاین اجاره مسکن بوداپست که گشتم، اجاره یک آپارتمان دانشجویی 30 متری در نزدیکی دانشگاه سملوایز حدودا 300 یورو در می اومد ؟ آیا قیمت ها صحیح هست ؟ خوابگاه دانشجویی هم وجود داره ؟
    2. هزینه های زندگی (وعده های غذایی) چجوریه من شنیدم بین 200 تا 300 یورو ماهیانه هست ، آیا دانشگاه و کالج سلف دارن ؟ به طور کلی به مشکل برنخوردید در این مدت ؟
    3. قیمت نوت بوک و گوشی در اروپا و مجارستان چه قدر متفاوت هست با ایران ؟ خدمات پس از فروش چطور ؟ آیا من برای خرید اینگونه وسایل در ایران اقدام کنم ؟
    4. قوانین کپی رایت میشه ؟ ویندوز و نرم افزار ها و پی دی اف کتب درسی حتما باید خریداری بشه یا با دانلود و کرک مشکلی ندارن ؟
    5. در این تاپیک خوندم که هر دانشگاه آزمون جدا داره ، در صورتی که آزمون جاهایی مثل سگد و سملوایز در کالج مک دانیل برگزار میشه ، آیا باید برای هر دانشگاهی جدا امتحان بدم ؟
    6. شنیدم دید خوبی نسبت به مهاجران ندارن ، رویه مشابه و منفی با یهودیان ساکن (مخصوصا در بوداپست) دارن ، آیا درسته ؟ در بقیه شهر های مثل دبرسن و سگد چطور ؟
    7. وضعیت انتقالی به سایر کشور ها (برای مثال آلمان) در حین تحصیل چطوره ؟ من مدرک b1 زبان آلمانی دارم و مدرک آیلتس 6.5 رو هم امیدوارم تا آخر تابستون بگیرم ، یکی از آشناهامون آلمان زندگی میکرد پسرش رو فرستاد برای علوم پایه اسلواکی (به علت سختی علوم پایه در آلمان) و سپس برای دوره های بعدی راهی خود آلمان شد (البته اقامت آلمان داشتن) ، شنیدم بعد از علوم پایه انتقالی به آلمان ممکنه ، می خواستم نظر کسانی که اونجا تحصیل میکنن رو بدونم ؟
    8. طبق محاسبات من بطور کلی هزینه های سالیانه برای پزشکی سملوایز در بوداپست چیزی حدود 100 میلیون تومان (کلا) در میاد آیا این رقم صحیح است ؟
    9. من شنیدم شهر های مجارستان مخصوصا بوداپست کولی و محله های کولی نشین زیاد داره میخاستم بدون این گفته تا چه حد صحیح است و چه قدر روی زندگی روزمره تاثیر داره ؟ آیا دزدی هم رخ میده و روی امنیت زندگی افراد تاثیر گذاره؟

با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط AMIRTDSN97 نمایش پست ها
    سلام دوستان من امروز عضو شدم . درخواست پذیرش دادم برای کالج مک دنیل توسط نمایندگی در تهران ، تمامی پست های قبلی رو مطالعه کردم با تشکر از دوستان در ادامه چند سوال که برام پیش اومده رو می پرسم ممنون میشم پاسخ بدید شاید سوال دیگر دوستان هم باشه :

1. وضعیت مسکن در چه حالی هست ؟ شنیدم ساختمان ها قدیمی هست و حتی قدمت اونا تا صد سال هم میرسه ، در سایت های آنلاین اجاره مسکن بوداپست که گشتم، اجاره یک آپارتمان دانشجویی 30 متری در نزدیکی دانشگاه سملوایز حدودا 300 یورو در می اومد ؟ آیا قیمت ها صحیح هست ؟ خوابگاه دانشجویی هم وجود داره ؟
    2. هزینه های زندگی (وعده های غذایی) چجوریه من شنیدم بین 200 تا 300 یورو ماهیانه هست ، آیا دانشگاه و کالج سلف دارن ؟ به طور کلی به مشکل برنخوردید در این مدت ؟
    3. قیمت نوت بوک و گوشی در اروپا و مجارستان چه قدر متفاوت هست با ایران ؟ خدمات پس از فروش چطور ؟ آیا من برای خرید اینگونه وسایل در ایران اقدام کنم ؟
    4. قوانین کپی رایت میشه ؟ ویندوز و نرم افزار ها و پی دی اف کتب درسی حتما باید خریداری بشه یا با دانلود و کرک مشکلی ندارن ؟
    5. در این تاپیک خوندم که هر دانشگاه آزمون جدا داره ، در صورتی که آزمون جاهایی مثل سگد و سملوایز در کالج مک دانیل برگزار میشه ، آیا باید برای هر دانشگاهی جدا امتحان بدم ؟
    6. شنیدم دید خوبی نسبت به مهاجران ندارن ، رویه مشابه و منفی با یهودیان ساکن (مخصوصا در بوداپست) دارن ، آیا درسته ؟ در بقیه شهر های مثل دبرسن و سگد چطور ؟
    7. وضعیت انتقالی به سایر کشور ها (برای مثال آلمان) در حین تحصیل چطوره ؟ من مدرک b1 زبان آلمانی دارم و مدرک آیلتس 6.5 رو هم امیدوارم تا آخر تابستون بگیرم ، یکی از آشناهامون آلمان زندگی میکرد پسرش رو فرستاد برای علوم پایه اسلواکی (به علت سختی علوم پایه در آلمان) و سپس برای دوره های بعدی راهی خود آلمان شد (البته اقامت آلمان داشتن) ، شنیدم بعد از علوم پایه انتقالی به آلمان ممکنه ، می خواستم نظر کسانی که اونجا تحصیل میکنن رو بدونم ؟
    8. طبق محاسبات من بطور کلی هزینه های سالیانه برای پزشکی سملوایز در بوداپست چیزی حدود 100 میلیون تومان (کلا) در میاد آیا این رقم صحیح است ؟
    9. من شنیدم شهر های مجارستان مخصوصا بوداپست کولی و محله های کولی نشین زیاد داره میخاستم بدون این گفته تا چه حد صحیح است و چه قدر روی زندگی روزمره تاثیر داره ؟ آیا دزدی هم رخ میده و روی امنیت زندگی افراد تاثیر گذاره؟

با تشکر
    انتقالیه که امکانش کم هست. درسها مثل هم نیستن. نهایتن شاید یکی دو تا درس مثلا قبول کنن. اگر فکر کنید که اکثر درسها را میشه انتقال داد اشتباه میکنید
    از مهاجرا خوششون نمیاد؟ از مهاجرای خاورمیانه ای متنفرن.
    بوداپست که کلا پر از کلی هست. خیلی بوی بدی میدن. اما خطری ایجاد نمیکنن. توی ۴ سال که مجارستان بودم، گه گاهی میدیدم که بعضیهاشون حتی دارن جلوی همه وسط خیابان دستشویی میکنن.

Junior Member

بچه ها همسر من كه مياد اونجا بايد بيمه بشه؟ هزينه ي بيمه چنده ماهيانه؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : زندگی و کار در مجارستان

سلام دوستان كسي از وضعيت خوابگاه هاي بوداپست خبر داره؟ هزينش چقدره؟

Junior Member

با سلام خدمت دوستان عزیز من 20 سالمه و معدلم 19.25 است در حال حاضر هم شرایط رفتن به انگلیس و هم مجارستان رو دارم اما راستش از امتحان uckat انگلیس میترسم اگه از دوستان کسی اطلاعی از میزان سختیش داره لطفا به من هم اطلاع بدید پیشاپیش مرسی از لطفتون

Junior Member

سلام
    منم شرايط شمارو دارم
    اما به خاطر كالج دوساله انگلستان و آزمون ukcat نطرم رفت واسه مجارستان
    بنظرم از همه لحاظ مجارستان مخصوصا دانشگاه سملوايز بهتره

Junior Member

سلام دوستان
    من ميخوام بدون كالج در دانشگاه سملوايز پذيرش بگيرم
    آيلتس هم دارم و معدلم ١٩ هست
    و مهم تر از همه اينكه نميخوام از طريق موسسه باشه چون اونا الكي كالج رو اجباري ميكنن ، درحال حاضر تهران نيستم و نميدونم بايد با چه كسي تماس بگيرم ، ممنون ميشم اگه شماره تماسي چيزي كه من بتونم مستقيم اينكارو انجام بدم در اختيارم قرار بديد
    كسايي كه در سملوايز پذيرش دارند راهنمايي كنند كه آزمونش در چه حد سخته و آمادگي براش چقدر طول ميكشه
    ممنون

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای مجارستان
    بچه ها سلام. من ٢٦ جولاي رفتم سفارت.بورس دولتي مجارستان قبول شدم براي دكترا.اول تا ششم سپتامبر ثبت نامه و هنوز خبري از ويزا نيست. ميخوام بدونم كسي هست كه حول و حوش من رفته باشه سفارت؟ بليط رزرو شدم فردا شبه( اوني كه دادم سفارت). الان چيكار بايد بكنم؟امكان داره ريجكت شده باشم؟ كي قراره متوجه بشم؟ دارم از استرس ميميرم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)