صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11

موضوع: زمینه های داغ و مورد توجه در حیطه Computer Networks and Communications

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Networks, University of Applied Science and Technology

پیش فرض زمینه های داغ و مورد توجه در حیطه Computer Networks and Communications

سلام. بنده فارغ التحصیل کارشناسی کامپیوتر هستم.
    دوستان، در فیلد Networking چه زمینه هایی بیشتر مورد توجه اساتید این حوزه بین دانشگاه های امریکا و یا کاناداست؟
    اگر کسی به فکر پذیرش Direct PhD از دانشگاه های خوب امریکا باشه، کدام زمینه های تحقیقاتی برای چاپ مقاله خیلی میتونه قابل توجه باشه و به ساده تر شدن پروسه پذیرش و گرفتن فاند منجر بشه؟

زمینه Named Data Networks یا Content-Centric Networks چطوره؟
    در بخش Network Virtualization یا Cloud علی الخصوص Routing یا Security میشه کارهای قابل توجهی انجام داد؟

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : زمینه های داغ و مورد توجه در حیطه Computer Networks and Communications

نقل قول نوشته اصلی توسط MoshfeghAli نمایش پست ها
    سلام. بنده فارغ التحصیل کارشناسی کامپیوتر هستم.
    دوستان، در فیلد Networking چه زمینه هایی بیشتر مورد توجه اساتید این حوزه بین دانشگاه های امریکا و یا کاناداست؟
    اگر کسی به فکر پذیرش Direct PhD از دانشگاه های خوب امریکا باشه، کدام زمینه های تحقیقاتی برای چاپ مقاله خیلی میتونه قابل توجه باشه و به ساده تر شدن پروسه پذیرش و گرفتن فاند منجر بشه؟

زمینه Named Data Networks یا Content-Centric Networks چطوره؟
    در بخش Network Virtualization یا Cloud علی الخصوص Routing یا Security میشه کارهای قابل توجهی انجام داد؟
    در این زمینه همیشه بهترین کاری که میتونید بکنید نگاه کردن لیست مقالات آخرین کنفرانس های IEEE Globecom، ICC و کنفرانسهای تخصصی تر شبکه است که پیدا کنید کدام مباحث داغ هستند.

الان زمینه های Software Defined Networking (SDN) و کاربردش در cloud بسیار فعال شده اند و نسبتا نوپاست. همینطور کاربردهای SDN برای شبکه های سنسور و وایرلس هم مطرح هستند. در زمینه network virtualization و Virtual Network Embedding هم کار زیاد میشه. کلا همه نوع optimization روی virtual network ها در بورس است.

اگر بیشتر لایه های فیزیکی شبکه های مخابراتی موردنظرتونه طراحی و بهینه سازی سرویس های شبکه های 5G و cooperative communication و همینطور مباحث شبکه های delay tolerant نسبتا موضوع روز هستند.

اگر تخصص FPGA و hardware هم دارید زمینه های پیاده سازی و بهینه سازی فانکشن های شبکه در hardware هم در صنعت و دانشگاه متقاضی زیادی داره.
    اگر بیشتر نرم افزاری و برنامه نویس شبکه هستید مباحث orchestration layer و طراحی زبانهای برنامه نویسی که بوسیله آنها بشود شبکه را تعریف و configure کرد هنوز جای کار داره. مباحث policy deployment در زمینه امنیت شبکه هم نسبتا فعال است.

content-centric networks روش کاز زیادی در گذشته شده و نسبتا جا افتاده است مگر اینکه با درنظر گرفتن مسائل SDN و Virtualization ایده جدیدی داشته باشید.

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : زمینه های داغ و مورد توجه در حیطه Computer Networks and Communications

یکی از زمینه های دیگر که یادم رفت بگم مباحث مربوط به مدیریت و کنترل شبکه های IoT (Internet of Things) و کاربرد این شبکه ها در همه لایه ها (از لایه فیزیکی تا شبکه های اجتماعی) است.

Junior Member

با سلام خدمت دوستان
    من دارم با یه استاد تمام روزی زمینه wsn و انجام decimation روی نودهاکارمیکنم که برای این کارهم شاید ازcompress sensing استفاده کنم، البته اینکار پردازش سیگنالی هستش ورشته من مخابرات سیستم هست، در واقع هدف اینه با تعداد نود کمتر تخمین مورد نظر رو انجام بدیم به نظرتون این زمینه به روز هست و چه دانشگاه هایی روی این زمینه کار میکنن چون هدفم اپلای هستش؟
    با تشکر

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط khomreha نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    من دارم با یه استاد تمام روزی زمینه wsn و انجام decimation روی نودهاکارمیکنم که برای این کارهم شاید ازcompress sensing استفاده کنم، البته اینکار پردازش سیگنالی هستش ورشته من مخابرات سیستم هست، در واقع هدف اینه با تعداد نود کمتر تخمین مورد نظر رو انجام بدیم به نظرتون این زمینه به روز هست و چه دانشگاه هایی روی این زمینه کار میکنن چون هدفم اپلای هستش؟
    با تشکر
    این زمینه همونطور که فرمودید بیشتر سیگنال پروسسینگ و distributed processing است و خیلی مربوط به computer networks نیست. در تاپیک زیر بپرسید شاید جواب بهتری بگیرید.
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...88%D8%AA%D8%B1

Junior Member

سلام
    نظرتون راجع به بحث امنیت رایانش ابری و نرم افزار مبتنی بر ابر چیه؟
    کدوم دانشگاه روی این زمینه کار میکنه؟
    ممنون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط fomtal نمایش پست ها
    سلام
    نظرتون راجع به بحث امنیت رایانش ابری و نرم افزار مبتنی بر ابر چیه؟
    کدوم دانشگاه روی این زمینه کار میکنه؟
    ممنون
    امنیت زمینه مطرحی هست و همه جا رویش کار میکنند. نرم افزار مبتنی بر ابر دقیقا نمیدانم چه زمینه ای از آن مدنظرتون هست ولی بنظرم بیشتر مبحث علوم کامپیوتر میرسه تا شبکه. این زمینه ها اصولا محدود به دانشگاههای خاصی نیست. باید بگردید استادهایی را که در این زمینه کار میکنند پیدا کنید (از طریق گوگل اسکالر یا دیگر دیتابیس های مقالات)

با سلام
    در زمینه مخابرات ماهواره حوزه مرتبط برای ادامه تحصیل به خصوص توی کشور کانادا سراغ دارین؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط madjidapply نمایش پست ها
    با سلام
    در زمینه مخابرات ماهواره حوزه مرتبط برای ادامه تحصیل به خصوص توی کشور کانادا سراغ دارین؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    من در سالهای اخیر زیاد ندیدم چون الان دیگه نسبتا جا افتاده است. زمینه های پژوهشی استادها را بگردید ببینید کسی را پیدا میکنید.

Banned

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)