سلام
یه پیشنهاد براتون دارم، بگردین توی اینترنت سایت ها و سازمانهایی هستن که یک سری پروژه ها برای مقاطع مختلف دارن و برای لیسانس هم پیدا میشه، منتهی باید بگردین ببینید توی زمینه مورد علاقه شما وضعیت چطوری هست اما به نظرم بتونید پیدا کنید، مثلا برای نجوم من خودم سایتی پیدا کردم که در آمریکا هست اما برای دانشجویان بین المللی و به صورت آنلاین هم پروژه داره، حتی بعضی ها با همکاری شازمان هایی مثل ناسا هستن و بعضی هاشون حقوق هم میدن، منتهی مثلا توی این مورد خاص باید برای هر کدوم از پروژه ها که علاقه دارین با مسئول اون پروژه مکاتبه کنید و اپلای کنید چون نوشته متقاضی زیاد هست، و اپلایش هم سالی یک بار در حدود مارچ هست فکر کنم و تابستان ها پروژه ها شروع میشن و مثلا اونایی که پولی نیستن 3 ماهه تموم میشن حدودا.
این در مورد نجوم هست، اما در زمینه های دیگه هم باید موارد مشابهی باشه، به نظر من چنین پروژه ای حتی اگر هم منجر به مقاله ژورنالی نشود از نظر تجربه پژوهشی و شاید امتیاز برای اپلای دانشگاه بهتر هست تا اینکه بخواین تنهایی کار کنین که خب سختی های خودش رو داره و اصلا کسی هم از دانشجوی لیسانس توقع نداره که مقاله توی ژورنال چاپ کنه.
نقل قول نوشته اصلی توسط zahrajamali نمایش پست ها
سلام دوستان من ترم بعدی ترم پنجمم شروع میشه (اخر ترم 6 درسم تموم میشه) و رشته ام مهندسی هست ولی میخوام تو رشته فیزیک مقاله داشته باشم.
قرار بود ( یا هست) با استادم تابستان روی مقاله ای کار کنیم ولی چون تو لیست زمینه های حساس بود فعلا دست نگه داشتم و میخوام خودم تنها ادامه بدم و سعی کنم مقاله سیستماتیک ریویو داشته باشم تو ژورنال خارجی و همچنین کنفرانسی داخلی.
تنها سوالی که داشتم این بود که ایا به نظرتون تنها میتونم انجام بدم؟ دانشگاه ما به کل رشته فیزیک نداره و استادان ما هم چون مهندسی هستن هم نمیتونن کمکی کنند و با دانشجویان ارشد هم نمیتونم ارتباط داشته باشم.
ایا به نظرتون تنهایی امکان پذیره؟ یک سال وقت دارم و تلاشم زیاد هست. استادام چندتاشون گفتن بیا مقاله بدیم ولی چون زمینه مورد علاقه ام نبود (و به طور کلی مربوط میشد به رشته فزعلی ام که مهندسی هست ولی من فیزیک میخوام بنویسیم) قبول نکردم.زبانم خوبه و همه مقالات رو اگه توشون فرمول های سنگین اورده نشده باشه متوجه میشم و هر ترم حداقل 100 صفحه تحقیق دانشجویی انجام دادم که بیشترشون بر اساس مطالعه مقالات انگلیسی و ترجمه شون بوده. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. هدفم اینه تا اخر فارغ التحصیلی 2-3 مقاله داشته باشم.