صفحه 1 از 14 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 138

موضوع: نوشتن مقاله در دوره ليسانس

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

پیش فرض نوشتن مقاله در دوره ليسانس

مي خواستم بدانم كه يك دانشجوي BS بهتر است در رزومه اش مثلا n تا paper در n زمينه مختلف مربوط با رشته اش داشته باشه(تا مثلا ثابت كنه كه تو خيلي از زمينه هاي مرتبط با رشته اش حرف واسه گفتن داره يا اينكه مثلا تعداد انتخاب هاي خودش (استاد هاي مربوط) رو براي apply كردن بيشتر كنه يا...) و يا اينكه اون n تا paper رو همه اش رو تو يه زمينه بده (تا مثلا ميزان قدرتش رو در اون موضوع خاص تو رشته اش ثابت كنه ) البته با اين فرض كه وقت محدودي داره و نمي تونه n تا paper تو همه اون n تا موضوع خاص مرتبط با رشته اش بده!
    دوستان با تجربه لطف كنند مرا در اين زمينه راهنمايي كنند؟
    ممنون
    آرين
    Johann Kaspar Lavater was born on November 15, 1741<br />Swiss theologian, 1741-1801<br />Intuition is the clear conception of the whole at once

Senior Member

پیش فرض پاسخ : براي يك دانشجوي BS كدام يك از اين دو نوع paper دادن براي گرفتن پذيرش بهتر است؟

به نظر من شما اگه در چند زمينه کاراي خوبي کرده باشين بهتره. چون با استاداي متنوع تري ميتونين کار کنين و اونام مايل ترن. از طرفي خيلي از گروهاي خيلي خوب در اونجا واسه پروژه هاشون، به کاراي متنوعي نياز دارن و خود گروه از چند قسمت متنوع تشکيل ميشه، که شما مي تونين توي تمام اونا تا حدودي همکاري کنين. ولي نه اينکه اينقدرم متنوع کار کنين که وقتي نداشته باشين که کيفيت کار رو خوب کنين. ولي کلا من ديدم که بچه هاي ليسانس ، واسه فوق حتي گرايش و کاراشون تغيير کرده ، چون کاراي متنوعي توي ليسانس انجام داده بودن.

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : براي يك دانشجوي BS كدام يك از اين دو نوع paper دادن براي گرفتن پذيرش بهت

مطلبی که niva گفته، درسته. من هم می‌خواستم یک چیزی اضافه کنم و اون این که خیلی بلند پروازی نکنید. کسی از دانشجوی لیسانس انتظار داشتن مقاله زیاد نداره و حتی اگر یک یا دو مقاله در کنفرانس‌های معتبر داشته باشید کافیه. من بعید می‌دونم دانشجوی لیسانس بتونه تعداد زیادی مقاله نسبتا خوب در زمینه‌های مختلف داشته باشه.

پیش فرض پاسخ : براي يك دانشجوي BS كدام يك از اين دو نوع paper دادن براي گرفتن پذيرش بهت

من منظور از مقاله نسبتا خوب رو نفهميدم... يعني چقدر خوب (مثلا با چه impact factor اي؟ يا ...)
    راستي دو سوال ديگه:
    1.از چه تعدادي paper به بعد (با فرض مقاله نسبتا خوب...) واسه يه دانشجوي ليسانس استثنايي يا خيلي خوب دونسته ميشه ؟(منظورم از نظر استادايي كه قراره قبولمون كنند هستش)
    تعريف استثنايي: اين مشخصه (تعداد paperها)ميتونه خيلي از كمبود ها رو مثل معدلي نه به اون خوبي يا ... كاملا بپوشونه طوري كه استاد هوش از سرش بره!!!
    تعريف خيلي خوب: ... كاملا كه نه اما تا اين حد كه اثر امثال بالا رو كم كنه كارايي داره!
    لطفا آستانه ها (كران بالا و پايين بازه تعداد paper ها رو براي هر تعريف) بگيد.
    2. الف.اثر كاركردن و تجربه عملي مثلا ساخت چيزي يا آزمايشي يا رباتيك بدون منجر شدن به برندگي يا مدال در مسابقه اي بر گرفتن پزيرش چيه ؟
    ب.اثر كاركردن و تجربه عملي مثلا ساخت چيزي يا آزمايشي يا رباتيك با منجر شدن به برندگي يا مدال در مسابقه اي بر گرفتن پزيرش چيه ؟
    لطفا الف و ب را با يكديگر و با انواع paper و معدل بالا و غيره مقايسه نماييد.(منظور از پذيرش در همه جا پذيرش با فاند هر چه بيشتر است!)
    پيشاپيش ممنون از توجه شما و پاسخ هاي ارزشمندتان
    آرين
    Johann Kaspar Lavater was born on November 15, 1741<br />Swiss theologian, 1741-1801<br />Intuition is the clear conception of the whole at once

ApplyAbroad Champion

در مورد مقاله (در رشته کامپیوتر) کنفرانس‌هایی که در رنکینگ در بین ۱۰۰ تای اول هستند کنفرانس‌های نسبتا خوب حساب می‌شوند و داشتن مقاله در اونها تاثیر مثبت نسبتا زیادی در پذیرش گرفتن شما خواهد داشت.
    ۱. دانشجوی لیسانس اگر یک یا دو مقاله نسبتا خوب داشته باشه، تاثیر زیادی در گرفتن پذیرش خواهد داشت و شاید بشه گفت ۴ تا یا بیشتر مقاله نسبتا خوب برای دانشجوی لیسانس استثنایی تلقی می‌شه. البته این رو هم باید بگم که اگر اسم شما مثلا اسم چهارم باشه دیگه ارزش خیلی زیادی نداره. اگر اسم شما اول یا دوم باشه خیلی بهتره.
    ۲. هر تجربه عملی مربوط به رشته شما مثبته و تاثیر داره. اگر این تجربه منجر به مدال شده باشه، خیلی بهتره ولی حقیقتا نمی‌شه این چیزها رو خیلی راحت با داشتن مقاله یا معدل بالا مقایسه کرد. به نظر من برای دانشجوی لیسانس، معدل بالا از همه چیز مهمتره، بعد داشتن مقاله و بعد تجارب کاری.

پیش فرض پاسخ : براي يك دانشجوي BS كدام يك از اين دو نوع paper دادن براي گرفتن پذيرش بهتر است؟

خیلی ممنون از راهنمایی تون ، بابک جان .
    از دوستان دیگه هم تقاضا دارم که اگه در زمینه های بالا دیدی دارند به جزئیات پاسخ بالا بیفزایند. چون فکر می کنم پاسخ به سوال خیلی از بچه هایی باشه که می خوان از BS واسه applyاقدام کنند.
    ممنون
    آرین

Junior Member

من هم فکر می کنم برای لیسنس معدل مهم تر ار مقالست لیسانس که دوره جنرال است که تمام موضوعات رو پوشش می ده ور در مورد تعداد مقاله من هم فکر می کنم سه چهار تا خوب باشه البته برای گرفتن فوند همش مقاله ملاک نیست
    نباید خود را درگیر محدودیت ها کنیم، باید به دنبال راه حل باشیم.

با تشکر از aryan عزیز به خاطر تاپیک خوبی که ایجاد کرده اند
    1.میشه فرق و اعتبار (برای گرفتن فاند) مقاله داخلی و ژورنال و ISI رو ذکر کنید. من که نمیدونم و فکر میکنم خیلی ها ژورنال رو با ISI قاطی میکنند.
    2.چطور میشه رنک یه کنفرانس رو فهمید (در دنیا)؟......... یه لینکی یه PDF ای یا so on
    خواهشا کامل جواب بدهید تا من و دوستان کاملا روشن شویم
    منم میخام از bs اقدام کنم برا master
    every thing is possible, but you must pay for it

Junior Member

پیش فرض نوشتن مقاله در دوره ليسانس

با سلام خدمت دوستان عزيز

ميخواستم بدونم آيا در حين" ليسانس" هم ميشه مقاله نوشت تا زمينه واسه ي گرفتن پذيرش و كمك هزينه تحصيلي براي دوره فوق ليسانس در خارج از ايران بهتر فراهم بشه؟؟؟

و آيا واسه ي اين كار نياز هست كه دروس تخصصي دوره فوق ليسانس رو مطالعه كرد؟؟؟؟

متشكرم

Member
    رشته و دانشگاه
    N/A

پیش فرض پاسخ : نوشتن مقاله در حين ليسانس!!!

سلام
    جواب بخش اول سوال شما کاملا در نتایج پذیرش یافت می شود : بلی
    جواب بخش دوم سوال شما : بستگی داره به رشته ی شما ، دانشگاه شما ، اساتید دانشگاه شما ، مثلا ما برفی ها تو پردازش تصویر و شبکه ی عصبی در دروس ارشد اگه کار کنیم می شه یه چیزایی واسه ی کنفرانس در بیاریم! ;D(اونایی رو خودم دارم کار می کنم گفتم :P)
    گر نکوبی شیشه غم را به سنگ هفت رنگش میشود هفتاد رنگ

صفحه 1 از 14 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)