صفحه 2 از 14 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 138

موضوع: نوشتن مقاله در دوره ليسانس

پیش فرض نوشتن مقاله در دوره ليسانس

مهندس، نوشتن مقاله ربطی به دانشگاه یا دوره نداره.
    اگر حرف جدیدی واسه گفتن داری مقاله بنویس.
    من تو لیسانسم دو تا مقاله کنفرانس دادم. این که زبانت خوبه بهت کمک میکنه.
    موضوع رو اینجا پیدا نمیکنی. مقاله بخون. search کن. به یه موضوعی علاقه پیدا میکنی.

Member
    رشته و دانشگاه
    university of new brunswick

پیش فرض پاسخ : نوشتن مقاله در حين ليسانس!!!

مقاله های داخلی هم میشه نوشت. حتی اگه lecture note هم داشته باشید تاثیر داره.
    در مورد نوشتن مقاله هم بعضی مباحث مقاله دادنشون راحته بعضی ها نه اما من پیشنهاد میکنم بری دنبال یه مبحثی که بهش علاقه داری مقاله توپ خودش در میآد. چون اگه وقت و بزارید برا اینکه فقط مقاله داشته باشی اون وقت چند تا مقاله آبکی submit میکنی که هی reject میشه (مثل مقاله اول خودم) و فقط وقت با ارزشتو هدر میدی.

pf
    Guest

پیش فرض پاسخ : نوشتن مقاله در دوره ليسانس مهندسي برق-الكترونيك

در دوره ی لیسانس میتوانید هر سال تابستان با اطلاعیه ای که در دانشگاه ها زده میشود با خبر شوید و مقاله بدهید . من خودم پارسال مقاله دادم و پذیرفته هم شد.

نقل قول نوشته اصلی توسط night
    سلام
    مقالاتی که می خواهیم ارائه بدیم باید حتما انگلیسی باشن یا فارسی هم می تونن باشن...
    طبیعتاً زبان نوشتن مقاله (انگلیسی یا فارسی) به این موضوع بستگی داره که شما قصد دارید مقاله رو کجا submit کنید...
    در مورد کنفرانس ها و مجلات خارجی، مشخصه که باید انگلیسی باشه (عمدتاً)، اما شما می تونید برای کنفرانس ها یا مجلات داخلی، مقاله تون رو به زبان فارسی هم بنویسید...
    در برخی از کنفرانس ها یا مجلات داخلی، علاوه بر مقالات نوشته شده به زبان فارسی، مقالات انگلیسی رو هم داوری می کنند...
    The tragedy of life does not lie in not reaching your goals
    The tragedy of life lies in not having goals to reach for

اول باید یه نفر که وارده مقاله تون رو چک کنه تا دست کم مشکل گرامر و زبان نداشته باشه. بعد بسته به اینکه مقاله ی شما در چه زمینه ای هستش می تونید کنفرانس یا ژورنال مرتبط باهاش توی اینترنت پیدا کنید یه کم جزییات رو بگید تا بچه ها بتونن کمکتون کنن
    HOPE, GIVES YOU WINGS

اگه زبانت قوی نیست بری کلاس بد نیست در ضمن از دست دادن معدل چیزیه که نمی شه جبرانش کرد مثلا ادبیات 3 واحدی رو بهتر و راحت تر ه 20 بشی تا الکترونیک 3 رو. اطلاعات کار لرد هاست این یه ضرب المثل انگلیسیه این که توی الکترونیک مقطع لیسانس بشه مقاله داد فقط بایدبری سراغ کسانی که این کاره هستند و می دونن روی چه موضوعی شما با اطلاعات لیسانس می تونی در سال های آخر مقاله بدی. بهترین کار هم گشتن بین استادهای دانشگاه های معتبر هست که فعال هستند و مقاله زیاد دادن و تازگی هم دادند و اینکه بتونی یه جوری خودت رو به اونها نشون بدی و راضیشون کنی که برات کمی وقت بذارن.
    ولی باز می گم اولیتت این طوری باشه:
    معدل
    زبان
    و در نهایت اگه پروژه ات رو بتونی با مشورت طوری برداریکه بی دردسر ازش مقاله در بیاد
    HOPE, GIVES YOU WINGS

نقل قول نوشته اصلی توسط night
    ... اگر امکانش هست چند تا کتاب و غیره معرفی کنید که از همین شروع کار بتونم بخونم و اطلاعاتم زیاد بشه...
    منظورتون کتاب برای آموزش مقاله نویسی هست؟
    اگه دنبال چنین کتاب هایی هستید، به راحتی می تونید نمونه های مناسبی رو پیدا کنید، برای مثال:

1. "How to Write and Publish Engineering Papers and Reports: Third Edition"
    مؤلف: Herbert B. Michaelson

2. "چگونه یک مقاله علمی را خواندنی تر بنویسیم؟"
    مؤلفین: فرانسیس فان روی و امین اس بریدان
    ترجمه: دکتر وحید حق پناه و دکتر خدیجه ادبی

3. "هنر نوشتن و مهارت های مقاله نویسی، طرز نوشتن مقاله های پژوهشی، علمی، ادبی"
    مؤلف: بهرام طوسی

4. "چگونه‌ مقاله‌ علمي‌ بنويسيم‌ و آن‌ را به‌ چاپ‌ برسانيم‌؟"
    مؤلف: محسن ابوالحسني

5. "آیین نگارش علمی"
    مؤلف: عباس حرّي

6. "چكيده‌ و چكيده‌نويسي‌"
    مؤلف: نرگس نشاط

و ...
    The tragedy of life does not lie in not reaching your goals
    The tragedy of life lies in not having goals to reach for

Senior Member

سلام
    یک توصیه کلی!
    هر کاری را سر وقتش انجام بدید!
    مثال:
    نوشتن مقاله کار دانشجوی جدیدالورودی نیست!
    ببخشید البته. قصد جسارت ندارم
    ولی شما باید اول یک کم درس بخونید و اصلا از رشته تون سر در بیارید.
    الان فقط باید دنبال این باشید که درس هاتون را خوب بفهمید و بتونید خوب نمره بگیرید. بعد که یک مقدار با رشته تون آشنا شدید اونوقت خودتون متوجه میشید که وارد چه فیلدی بشید و کتاب های تخصصی اون را پیدا می کنید و مقالات مرتبط را هم جستجو می کنید و کلا آشنا میشید به کار
    الان فقط درس بخونید
    درس....درس....درس

My experience, on the other hand, shows that it is not feasible to write your first paper without assistance of any other expert individuals.
    او که از من برید و ترکم کرد<br /> پس چرا پس نداد آن دل را<br />وای بر من که مفت بخشیدم<br />دل آشفته حال غافل را

Junior Member

خیلی ممنونم
    بله بنده سعی می کنم که درسهایم رو خوب بخونم و معدلم هم خیلی بالا باشه ولی گفتم در این مورد اطلاعات بیشتری کسب کنم و بتونم جلو بیفتم !!!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)