صفحه 14 از 14 نخستنخست ... 4567891011121314
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 138 , از مجموع 138

موضوع: نوشتن مقاله در دوره ليسانس

Member Garibaldi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics - SUT

پیش فرض پاسخ : نوشتن مقاله در دوره ليسانس

سلام
    یه پیشنهاد براتون دارم، بگردین توی اینترنت سایت ها و سازمانهایی هستن که یک سری پروژه ها برای مقاطع مختلف دارن و برای لیسانس هم پیدا میشه، منتهی باید بگردین ببینید توی زمینه مورد علاقه شما وضعیت چطوری هست اما به نظرم بتونید پیدا کنید، مثلا برای نجوم من خودم سایتی پیدا کردم که در آمریکا هست اما برای دانشجویان بین المللی و به صورت آنلاین هم پروژه داره، حتی بعضی ها با همکاری شازمان هایی مثل ناسا هستن و بعضی هاشون حقوق هم میدن، منتهی مثلا توی این مورد خاص باید برای هر کدوم از پروژه ها که علاقه دارین با مسئول اون پروژه مکاتبه کنید و اپلای کنید چون نوشته متقاضی زیاد هست، و اپلایش هم سالی یک بار در حدود مارچ هست فکر کنم و تابستان ها پروژه ها شروع میشن و مثلا اونایی که پولی نیستن 3 ماهه تموم میشن حدودا.
    این در مورد نجوم هست، اما در زمینه های دیگه هم باید موارد مشابهی باشه، به نظر من چنین پروژه ای حتی اگر هم منجر به مقاله ژورنالی نشود از نظر تجربه پژوهشی و شاید امتیاز برای اپلای دانشگاه بهتر هست تا اینکه بخواین تنهایی کار کنین که خب سختی های خودش رو داره و اصلا کسی هم از دانشجوی لیسانس توقع نداره که مقاله توی ژورنال چاپ کنه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط zahrajamali نمایش پست ها
    سلام دوستان من ترم بعدی ترم پنجمم شروع میشه (اخر ترم 6 درسم تموم میشه) و رشته ام مهندسی هست ولی میخوام تو رشته فیزیک مقاله داشته باشم.
    قرار بود ( یا هست) با استادم تابستان روی مقاله ای کار کنیم ولی چون تو لیست زمینه های حساس بود فعلا دست نگه داشتم و میخوام خودم تنها ادامه بدم و سعی کنم مقاله سیستماتیک ریویو داشته باشم تو ژورنال خارجی و همچنین کنفرانسی داخلی.
    تنها سوالی که داشتم این بود که ایا به نظرتون تنها میتونم انجام بدم؟ دانشگاه ما به کل رشته فیزیک نداره و استادان ما هم چون مهندسی هستن هم نمیتونن کمکی کنند و با دانشجویان ارشد هم نمیتونم ارتباط داشته باشم.
    ایا به نظرتون تنهایی امکان پذیره؟ یک سال وقت دارم و تلاشم زیاد هست. استادام چندتاشون گفتن بیا مقاله بدیم ولی چون زمینه مورد علاقه ام نبود (و به طور کلی مربوط میشد به رشته فزعلی ام که مهندسی هست ولی من فیزیک میخوام بنویسیم) قبول نکردم.زبانم خوبه و همه مقالات رو اگه توشون فرمول های سنگین اورده نشده باشه متوجه میشم و هر ترم حداقل 100 صفحه تحقیق دانشجویی انجام دادم که بیشترشون بر اساس مطالعه مقالات انگلیسی و ترجمه شون بوده. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. هدفم اینه تا اخر فارغ التحصیلی 2-3 مقاله داشته باشم.
    96 nine or six

نقل قول نوشته اصلی توسط Garibaldi نمایش پست ها
    سلام
    یه پیشنهاد براتون دارم، بگردین توی اینترنت سایت ها و سازمانهایی هستن که یک سری پروژه ها برای مقاطع مختلف دارن و برای لیسانس هم پیدا میشه، منتهی باید بگردین ببینید توی زمینه مورد علاقه شما وضعیت چطوری هست اما به نظرم بتونید پیدا کنید، مثلا برای نجوم من خودم سایتی پیدا کردم که در آمریکا هست اما برای دانشجویان بین المللی و به صورت آنلاین هم پروژه داره، حتی بعضی ها با همکاری شازمان هایی مثل ناسا هستن و بعضی هاشون حقوق هم میدن، منتهی مثلا توی این مورد خاص باید برای هر کدوم از پروژه ها که علاقه دارین با مسئول اون پروژه مکاتبه کنید و اپلای کنید چون نوشته متقاضی زیاد هست، و اپلایش هم سالی یک بار در حدود مارچ هست فکر کنم و تابستان ها پروژه ها شروع میشن و مثلا اونایی که پولی نیستن 3 ماهه تموم میشن حدودا.
    این در مورد نجوم هست، اما در زمینه های دیگه هم باید موارد مشابهی باشه، به نظر من چنین پروژه ای حتی اگر هم منجر به مقاله ژورنالی نشود از نظر تجربه پژوهشی و شاید امتیاز برای اپلای دانشگاه بهتر هست تا اینکه بخواین تنهایی کار کنین که خب سختی های خودش رو داره و اصلا کسی هم از دانشجوی لیسانس توقع نداره که مقاله توی ژورنال چاپ کنه.
    ممنون از راهنمایی تون. یه چند تا از اون سایت ها میشه بگید؟من اولین باره همچین چیزی میشنوم و ایده ای به ذهنم نمیرسه تا در گوگل سرچ کنم
    زمینه ای که میخوام ultracold atoms photon-atom interaction هستش
    ویرایش توسط zahrajamali : July 10th, 2021 در ساعت 10:45 AM دلیل: ویرایش املایی

اگه این مورد جور نشه به نظرتون امکان پذیره مقاله مروری بنویسم تنهایی؟ انتظار مقاله ندارن درسته ولی شما دانشگاه های تاپ بخواید برید اونم از غیر انتفاعی به نظرتون بدون مقاله شانس نزدیک 0 نمیشه؟ برای همینه دارم تلاش میکنم. من بقیه قسمتای رزومه ام بد نیست زبان و جی ار ای و معدل جور میشه ولی نیازه که مقاله داشته باشم تا برای اون دانشگاه ها شانس داشته باشم.
    دانشگاه منظورم تاپ منظورم Duke و Dartmouth college هست.اگه زبان و جی ار ای که سخت دارم تلاش میکنم نمره بالا بگیرم فقط میمونه معیار مقاله که جور بشه. چون فقط یکبار زندگی میکنم بهتره همه تلاشمو انجام بدم

توی یه فارم دیگه سوالتون رو جواب دادم
    با این حال این کامنت هم شاید کمک کنه

بنظرم با کنفرانس های معتبر داخلی شروع کنید و حتما قبل از شروع اول یه نویسنده همکار باتجربه پیدا کنید.

اگه این مورد جور نشه به نظرتون امکان پذیره مقاله مروری بنویسم تنهایی؟ انتظار مقاله ندارن درسته ولی شما دانشگاه های تاپ بخواید برید اونم از غیر انتفاعی به نظرتون بدون مقاله شانس نزدیک 0 نمیشه؟ برای همینه دارم تلاش میکنم. من بقیه قسمتای رزومه ام بد نیست زبان و جی ار ای و معدل جور میشه ولی نیازه که مقاله داشته باشم تا برای اون دانشگاه ها شانس داشته باشم.
    دانشگاه منظورم تاپ منظورم Duke و Dartmouth college هست.اگه زبان و جی ار ای که سخت دارم تلاش میکنم نمره بالا بگیرم فقط میمونه معیار مقاله که جور بشه. چون فقط یکبار زندگی میکنم بهتره همه تلاشمو انجام بدم

Member Garibaldi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics - SUT

شاید نتونید اون موضوعی رو که علاقه دارین دقیقا پیدا کنین، اما احتمال اینکه در زمینه فوتونیک پروژه آنلاینی رو پیدا کنید، اگر به کارهای محاسباتی و برنامه نویسی در زمینه تحقیقاتی خودتون آشنایی داشته باشین این احتمال خیلی بیشتر هست،
    من در زمینه مورد نظر شما جستجو نکردم و سایتی رو نمیشناسم، اما در زمینه اخترفیزیک و نجوم به طور اتفاقی وقتی دنبال پروگرم های فاند دار اخترفیزیک بودم به سایت یک دانشجوی فیزیک اروپایی رسیدم که کلی موقعیت های مختلف در زمینه اخترفیزیک معرفی کرده بود از جمله اینترشیپ و کنفرانس و مدرسه های تابستانی و زمستانی و وورکشاپ و غیره که البته همه هم امکان کار آنلاین و اینترنشنال ندارن ولی پیدا میشه.
    کلید واژه هایی مثل photonic, physics, intership, summer project, volunteer, etc شاید کمک کننده باشه.
    این یک نمونه در نحوم و اخترفیزیک
    ممنون از راهنمایی تون. یه چند تا از اون سایت ها میشه بگید؟من اولین باره همچین چیزی میشنوم و ایده ای به ذهنم نمیرسه تا در گوگل سرچ کنم
    زمینه ای که میخوام ultracold atoms photon-atom interaction هستش
    96 nine or six

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

سلام
    به نظر بسیار پر انرژی و بسیار سخت کوش میاین و این جای بسیار تبریک و خوشحالی داره ولی توصیه ای دوستانه بهتون میکنم که چه بسا الان اصلا به مزاجتون خوش نیاد ولی خوب شاید در اینده حس کنین که چیز بدی بهتون نگفتم

رهرو آن نیست گهی تند و گهی خسته رود
    رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود

ببینید شما دنبال کارهایی هستین که نه از شما انتظارش هست نه اساسا نیازی هست که شما دنبالش برید. شما کاش همون اول از همه تلاش میکردید دانشگاه خوب برای لیسانس قبول میشدید (چون ظاهرا فرمودین غیرانتفاعی هستین). اینکه حالا حس میکنین الان دانشگاهی خوبی نیستین و میخواید به هر نحو اون قسمت از رزومه تون را با چیزی که اصلا از شما نمیخان (چاپ مقاله) پر کنین خطای بسیار بزرگی هست. عرض میکنم که همیشه یادتون باشه هیچ رکوردی از زندگی فرد پاک نمیشه، چطور که ی نفر ی مقاله بی کیفیت بده، تا اخر عمر اون مقاله باهاش هست. اینکه شما الان میخاین مقاله مروری بدین اونم تنهایی از چیزهای بسیار عجیبه. این حرف فقط در حد ی شوخی قابل پذیرش هست، دانشجوی ترم 4-5 لیسانس رو چه به مقاله مروری نوشتن؟ مقاله مروری رو کسانی مینویسن که در اون حوزه علامه هستن نه کسی که داره درسشو پاس میکنه. بسیار حرف خوبی زدین، آدم یکبار زندگی میکنه! خوب این یعنی شما بیخودی و الکی زندگی و لحظه لحظه های خودتون رو بیهوده هدر ندین و می بایست به خوشی خودتون بیشتر فکر کنین! حالا شاید بگین من درسمو خوب میخونم، زبانمم میخونم، همه کارامم میکنم ولی باز وقت اضافه دارم و میخام که با نوشتن مقاله پرش کنم. این نهایت اشتباه هست. شما اگه دیدید درساتون رو خوب میخونین، زبانتون رو خوب تمرین میکنین، مهارت های دیگه از جمله برنامه نویسی یا هر چیز دیگری که برای دانشجوی لیسانس مهمتر و اولاتر از چیزی به اسم مقاله هست رو هم کسب کرده یا میکنین و اینکه بازم وقت اضافه دارین و به قول خودتون که عمر یکبار هست هم ایمان دارید، به نظرم برید با خانواده و دوست و آشناها از لحظه لحظه های باهم بودن و خوش بودن لذت ببرید. تجربه نشون داده اونهایی که خواستن قبل از پله اول بپرن پله آخر، خیلی زود خسته و دلزده میشن! به نظرم بجای مقاله مروری که نام آوران و اساتید برجسته هر حوزه مینویسن، شما توی وقت های آزادتون استراحت کنین! به همین سادگی! شما حتی اگه مقاله مروری هم بنویسین مجله معتبری مقاله شما رو چاپ نمیکنه، خصوصا وقتی بفهمه شما حتی لیسانس هم ندارین

انشالله از صحبت هام نرنجین
    براتون موفقیت ارزو میکنم
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

ممنون از دوستان عزیز و راهنمایی هاشن

بله درسته من خیلی پرس و جو کردم درباره مقاله نویسی و مقاله مروری (سیستماتیک) کار من نیست و به قول دوستان برای دانشجویان دکترا هم سخته.

من تصمیم دارم طبق راهنمایی دوستان با مقاله کنفرانسی داخلی شروع کنم و چند تا کنفرانس داخلی شرکت کنم و بعدش کنفرانسی خارجی و بعدها با اساتید دیگه از دانشگاههای داخلی مکاتبه کنم برای دریافت پروژه و مشارکت تو هر کار تحقیقی که دارن. من با روند و سختی مقاله مروری سیستماتیک اشنا نبودم. به نظرم بعده چند تا مقاله کنفرانسی بتونم با کمک اساتید دیگه isi هم کار کنم. قدم به قدم پیش برم مشکلی پیش نمیاد.

یک نکته فقط دانشگاه من غیر انتفاعی هست. این بیشتر برای خودم من نا امیدی هست تا برای بقیه. به خاطر این موضوع زمان های سختی رو گذروندم. همدوره ای ها و همکلاسی هام درس نمیخونن و مشارکت گروهی صفره. اساتید ولی به شدت سخت گیر هستن.
    من دانشگاه غیر انتفاعی میخونم چون از رشته دبیرستان من (که تجربی بود) نمیشد رفت دولتی در رشته فعلی ام. یا باید ازاد میرفتم یا غیر انتفاعی و چون ازاد هزینه اش زیاد بود ترجیح دادم غیر انتفاعی باشه و گرنه الان باید شریف یا امیرکبیر میبودم و نه تو محیطی که نا امید کننده هست برام. (من خودم از این بابت ناراحتم و کلی گریه و زاری کردم)

من برام هدف فعلی ام از همه چی مهمتره. من حتی دبیرستان هم نتونستم برم به خاطر یه بیماری که داشتم و خودم میخوندم و هزار بار زمین خوردم و تنها بلند شدم. تفریح رو الان بیخیال. به هدف هام میرسم چون دارم سخت تلاش میکنم. بقیه میگن چرا اینقدر سخت گرفتی به خودت ولی وقتی نتیجه میاد میگن بگو چیکار کنیم مارو هم راه بنداز.
    این حس که ادم نهایت تلاشش رو میکنه و نتیجه اش رو هم میبینه باعث میشه ادم خستگی ناپذیر بشه خواب و خوراک هم یادش بره. هیچ حسی مثل این لذت بخش نیست که ادم همه تلاشش رو بکنه و در اخر نتیجه رو که میبینه از خوشحالی گریه اش بگیره.
    بله کلی دوره برنامه نویسی و دوره مهارت و ... شرکت کردم (حدود 17-18 دوره با پروژه از دانشگاه های معتبر امریکا) و زبان و جی ار ای هم به نظرم وضعیت خوبه و انتظار دارم نمره خوب بگیرم چون به نسبت نمره دارم تلاش میکنم.
    برو دنبال چیزی که دوست داری...

Junior Member

سلام دوستان. نوشتن مقاله در دوره لیسانس، کمکی در اخذ اقامت یا گرفتن ویزای سایر کشور ها میکنه؟!

صفحه 14 از 14 نخستنخست ... 4567891011121314

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)