صفحه 13 از 14 نخستنخست ... 34567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 138

موضوع: نوشتن مقاله در دوره ليسانس

پیش فرض پاسخ : نوشتن مقاله در دوره ليسانس

دوستان بنده لیسانس عمران دارم اما چون میخوام ارشد و به بالا رو در حوزه معماری کار کنم . نیاز دارم در حوزه معماری مقاله کار کنم اگر کسی هس که مایل باشه کار کنیم . به آیدی تلگرام بنده پیام ارسال کنه : ***
    یا به ایمیل بنده پیام جهت همکاری پیام بده . ****
    ویرایش توسط tabatabaei2008 : June 23rd, 2019 در ساعت 08:42 PM دلیل: درج ایمیل

Junior Member

سلام دوستان
    بنده دانشجوی سال سال سوم کارشناسی کامپبوتر دانشگاه آزادم
    معدلم 15 عه ولی قصد دارم بهترش کنم و تا بالای 16 برسونمش
    قصد دارم برای ارشد به آلمان مهاجرت کنم
    نمیدونم وضعیت درسیم در چه حدیه منو قبول میکنن؟ ربان انگلیسیم خوبه (6.5) آلمانی هم دارم کار میکنم
    سابقه ی کار تو ایران زیاد دارم توی بهترین شرکتای برنامه نویسی کار کردم ولی از کسانی که پرسیدم گفتن رزومه ی کاری تاثیری تو اپلای نداره
    درباره ی مقاله هم نمیدونم از کجا شروع کنم ؟ اصلا مقاله ی لیسانس تاثیری تو اپلای ارشد داره؟
    اگه مقالمو تو سایت های رایگانی مثل Medium بذارم آیا تاثیری داره؟
    امتحان GRE چی ؟ بهتره برای GRE بخونم تا اینکه روی مقاله کار کنم ؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نوشتن مقاله در حين ليسانس!!!

سلام وقتتون بخیر
    من تازه فارق التحصیل شدم (مقطع کارشناسی) میخواستم یه مقاله بنویسم و چون تازه این اولین بارمه میخوام کار تحقیقاتی ( مقاله نوشتن) انجام بدم میخواستم بدونم به نظر شما اول چه نوع مقاله ای بنویسم خوبه ؟

درود بر شما،
    با مقالات ساده تر مثل مقاله پارسی یا مقاله کنفرانسی شروع کنید. سعی کنید استادی رو پیدا کنید که راه و چاه رو بهتون نشون بده. اگه زبانتون خوب نیست اول برید سراغ زبان. برای شروع کار تحقبقاتی زبان شما باید حداقل در حد 6 یا 6.5 ایلتس باشه

نقل قول نوشته اصلی توسط fkh1998 نمایش پست ها
    سلام وقتتون بخیر
    من تازه فارق التحصیل شدم (مقطع کارشناسی) میخواستم یه مقاله بنویسم و چون تازه این اولین بارمه میخوام کار تحقیقاتی ( مقاله نوشتن) انجام بدم میخواستم بدونم به نظر شما اول چه نوع مقاله ای بنویسم خوبه ؟

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط fkh1998 نمایش پست ها
    سلام وقتتون بخیر
    مقالات چند دسته هستند که معروف ترین نوعشون:
    • Research
    • Review
    • Letter
    • Communication

هستند. معمولا اولین مقالات رو نوع اول تشکیل میدن چون شخص بعد از انجام ی کار تحقیقاتی، حاصل کار تحقیقی خودش رو چاپ میکنه. البته لازمه چاپ مقاله ریسرچ اینه که شما ی کار تحقیقاتی انجام داده باشین. دومین مسیله اینه که نتیجه اون کار تحقیقی جدید و نو باشه که بتونه در یک مجله معتبر چاپ بشه. چاپ مقاله در مجلات فارسی راحت تر از انگلیسی هست چرا که کمه کمش نیاز به ترجمه به زبان انگلیسی نیست. مقاله ها معمولا ی چارچوبی دارن که از عنوان و چکیده و مقدمه شروع میشه و به لیستی از مراجع که در حین تحقیق به اونها مراجعه کردید ختم میشه. بین این دو تا خود تحقیق گنجانده میشه که میتونه اطلاعات مربوط به داده های تجربی باشه یا نتایج شبیه سازی. برای اینکه به این چارچوب مسلط بشید، سعی کنید مقالات مختلف رو از حیث چارچوب و استایل نگاه کنید. متوجه میشید که استایل و چارچوب کار شما چی خواهد بود. همینطور با دیدن این مقالات متوجه خواهید شد که در هر قسمت چی رو باید بنویسید چی رو نباید بنوبسید. از مشورت با دیگران غافل نشید.
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    شیمی کاربردی چمران اهواز

سلام به همه دوستان بنده دانشجویی لیسانس ترم 4 شیمی کاربردی هستم و قصد داشتم مقاله ای تا قبل از فارغ التحصیلی بنویسم اما نمیدونم باید از کجا شروع کنم
    درباره تمام اصول مقاله نویسی از نگارش گرفته تا ارسال مقاله و غیره مطالعه داشتم اما نیاز به شخصی دارم که با رشته مرتبط به خودم چند قدم اول که باید بردارم رو راهنمایی کنه
    سپاس

نقل قول نوشته اصلی توسط alidaneshahvaz نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان بنده دانشجویی لیسانس ترم 4 شیمی کاربردی هستم و قصد داشتم مقاله ای تا قبل از فارغ التحصیلی بنویسم اما نمیدونم باید از کجا شروع کنم
    درباره تمام اصول مقاله نویسی از نگارش گرفته تا ارسال مقاله و غیره مطالعه داشتم اما نیاز به شخصی دارم که با رشته مرتبط به خودم چند قدم اول که باید بردارم رو راهنمایی کنه
    سپاس
    سلام به شما
    به نظرم بهترین شخص می تونه استادا دانشگاه خودتون باشه.

موففق باشی

Moderator

رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

سپاس
    سلام سعی کنید یک پایان نامه خوب انجام دهید تا با راهنمایی استاد راهنمایتان منجر به انتشار مقاله شود

Member Garibaldi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics - SUT

سلام دوست عزیز یکی دوتا نکته میخواستم خدمتتون عرض کنم،
    اول اینکه معمولا،یا به طور کلی، کسی نمیگه من میخوام مقاله بنویسم، اول شما باید حوزه مورد علاقه خودتون رو پیدا کنید و توی اون حوزه شروع به مطالعه و خواندن مقالات مختلف و ترجیحا مقلات به روزتر بکنید تا دید کلی نسبت به اون موضوع و کارهایی که در اون زمینه انجام میشه پیدا کنید و همچنین بدونید در حال حاضر عمده سوال هایی که مطرح هستند چی هستند، بعد اینجاست که کم کم موضوع مورد علاقه خودتون رو پیدا می کنید و یا سوالهایی در ذهنتون شکل میگیره، بعد به دنبال و اون علاقه یا سوال شروع به تحقیق و جمع آوری اطلاعات می کنید، و در نهایت نتایج را در قالب های مختلف اعم از مقاله ژورنالی یا پیپر کنفرانسی و غیره منتشر می کنید، بستگی به کیفیت و موضوع کار شما داره که در چه بستری بتونید کارتون رو منتشر بکنید.
    دوم به نظر من هم بهتره از اساتید دانشگاه خودتون کمک بگیرید، مخصوصا اگر قصد اپلای دارید(که به نظر میاد دارید) چون اینطوری میتونید توصیه نامه هم بگیرید.
    و سوم معمولا برای دانشجوی لیسانس، مخصوصا رشته های علوم پایه مثل من و شما، و اون هم در ترم چهارم(باز هم مثل من و شما) بهتر این هست که با ریویو شروع بکنید، ریویو های کنفرانسی معمولا به نسبت بقیه کارها ساده تر هستند و اتفاقا citation خوبی هم دارند، اینطوری با اصول و روند کار هم آشنا میشید و آماده برای کارهای جدی تر در ترم های آینده و احتمالا یه پروژه خوب.
    همونطور که متوجه شدید من هم مثل شما دانشجوی ترم چهارم کارشناسی هستم و این حرف ها رو براساس دیده ها و شنیده ها و مطالعات و اطلاعات خودم بیان کردم و واقعا من هم مثل شما تجربش رو نداشتم پس دقیقا از و لزوما ار صحتشون هم مطمئن نیستم، البته خودم هم به تازگی با یک گروه و کمک یک استاد یک کار ریویو شروع کردیم.
    آرزوی موفقیت
    سپاس
    96 nine or six

سلام دوستان من ترم بعدی ترم پنجمم شروع میشه (اخر ترم 6 درسم تموم میشه) و رشته ام مهندسی هست ولی میخوام تو رشته فیزیک مقاله داشته باشم.
    قرار بود ( یا هست) با استادم تابستان روی مقاله ای کار کنیم ولی چون تو لیست زمینه های حساس بود فعلا دست نگه داشتم و میخوام خودم تنها ادامه بدم و سعی کنم مقاله سیستماتیک ریویو داشته باشم تو ژورنال خارجی و همچنین کنفرانسی داخلی.
    تنها سوالی که داشتم این بود که ایا به نظرتون تنها میتونم انجام بدم؟ دانشگاه ما به کل رشته فیزیک نداره و استادان ما هم چون مهندسی هستن هم نمیتونن کمکی کنند و با دانشجویان ارشد هم نمیتونم ارتباط داشته باشم.
    ایا به نظرتون تنهایی امکان پذیره؟ یک سال وقت دارم و تلاشم زیاد هست. استادام چندتاشون گفتن بیا مقاله بدیم ولی چون زمینه مورد علاقه ام نبود (و به طور کلی مربوط میشد به رشته فزعلی ام که مهندسی هست ولی من فیزیک میخوام بنویسیم) قبول نکردم.زبانم خوبه و همه مقالات رو اگه توشون فرمول های سنگین اورده نشده باشه متوجه میشم و هر ترم حداقل 100 صفحه تحقیق دانشجویی انجام دادم که بیشترشون بر اساس مطالعه مقالات انگلیسی و ترجمه شون بوده. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. هدفم اینه تا اخر فارغ التحصیلی 2-3 مقاله داشته باشم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)