صفحه 3 از 14 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 138

موضوع: نوشتن مقاله در دوره ليسانس

پیش فرض پاسخ : نوشتن مقاله در دوره ليسانس مهندسي برق-الكترونيك

نقل قول نوشته اصلی توسط night
    خیلی ممنونم
    بله بنده سعی می کنم که درسهایم رو خوب بخونم و معدلم هم خیلی بالا باشه ولی گفتم در این مورد اطلاعات بیشتری کسب کنم و بتونم جلو بیفتم !!!
    مطمئن باشید همین که از الآن به فکر مقاله نوشتن هستید، باعث می شه کلی جلو بیفتید، چون برای دوره تحصیلیتون برنامه خواهید داشت...
    ضمناً، همون طور که دوستان هم گفتند، بعد از این که احساس کردید موضوع مورد علاقتون رو پیدا کردید و دانش لازم تو اون زمینه رو کسب کرده اید، سعی کنید در اولین فرصت به تیم های تحقیقاتی دانشگاهتون، که توی زمینه مورد نظر شما فعالیت می کنند، بپیوندید...
    معمولاً زیر نظر هر استاد، خصوصاً اساتید مجرب، چند تیم تحقیقاتی فعالیت می کنند که از یک یا چند دانشجوی دکترا، چند دانشجوی فوق لیسانس و گاهی تعدادی دانشجوی لیسانس علاقه مند تشکیل شده اند...

The tragedy of life does not lie in not reaching your goals
    The tragedy of life lies in not having goals to reach for

Senior Member

سلام
    مقاله دادن تو دوره لیسانس امکان پذیره من خودم دو تا مقاله IEEE در
    دوره لیسانس دارم که در ieeexplore هم تا چند وقت دیگه وارد میشه
    و تنها عاملی که تونستم با چند تا استاد لینک بشم و نهایتا از یکیشون
    فاند بگیرم همین بود. اما چند تا نکته مهمه :
    1)) حتما اینکارو آخرای دوره لیسانس که درسای اصلی رو گذروندین انجام بدین چون کاملا برای یه دانشجوی لیسانس وقت گیره.
    2)) دلیل دیگه اینکه اینکارو آخرای دوره لیسانس شروع کنید اینه که فرصت میشه چندا تا درس با دانشجوهای ارشد به صورت اختیاری بردارید که خیلی دید میده.
    3)) اصلا ناامید نشید ممکنه چندین بار مقاله رد بشه.
    4)) حتما کنفرانسای داخلی رو در نظر بگیرید چون هم زبانش فارسی هست و هم سطحش مناسب تره.
    5)) سعی کنید از وسطای لیسانس حتما چند تا رفرنسه انگلیسی تو درسای مختلف بخونین و کلا رو زبان کار کنید تا برای زبان به مشکل نخورید.
    6)) حتما با یه استاد خبره کار کنید که وقتتون تلف نشه چون آنقدر ها وقت چند بار رد شدن مقاله رو تو دوره لیسانس ندارید.
    7)) از نظر موضوع هم همون سمینارهایی که آخر درسایی که با ارشدا بر می دارید ارائه می کنید می تونه کمک کنه.
    حتما دنبال علاقتون برید که هم اگر خواستید اپلای کنید بتونید تو زمینه ای مه علاقه دارید ادامه بدید چون اونا براشون بکگراند خیلی خیلی مهمه و هم توان تحمل مشکلات راه رو پیدا کنید. کار نشد نداره و پشتکار حرف اولو می زنه

با آرزوی موفقیت.

Senior Member

آيا سطح سواد من نوعي در دانشگاه آزاد به قدري خواهد بود كه مثل شما بتوانم 4-5 تا مقاله بدهم؟؟؟

و آيا سال آخر واسه4-5 تا مقاله دادن دير نيست؟؟

و كلا بعد از اينكه فيلد مورد علاقمونو پيدا كرديم بايد چي كارا كنيم؟؟يعني از كجا بايد بفهميم كه چه طوري بايد مقاله نوشت؟؟موضوعات مقالات چطور هستند؟؟مثلا ايا بايد چيز جديدي را ابداع كرد؟؟؟؟

با تشكر

I'm writing because of the above p.m. from a friend. Generally, you'll face lots of problems in publishing paper in peer-reviewed conferences when you are an
    undergraduate student but DON'T WORRY ... just read my previous post and consider those points carefully during your studies. Moreover, comparatively speaking, a 1-year period is enough for publishing at least 1 paper and it's enough for an undergraduate student. first, you should find your field of interest and then, try to read lots of papers in that field and then you'll automatically find the way of preparing a paper.

Wish you have success

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران

Question مقاله در مقطع لیسانس

سلام من لیسانس عمران می خونم.خیلی به کارهای آزمایشگاهی و پژوهشی علاقمند هستم ولی نمی دونم اصلا این کارایی که انجام می دم به درد مقاله می خوره یا نهاز جمله زمینه هایی که کار می کنم تکنولوژی بتن و محیط زیست هست.به محیط زیست علاقه بیشتری دارم.مشکل من اینجاست که اگر بخوام مثلا برای یک کنفرانس داخلی مقاله بدم اصلا چی باید بنویسم؟اصلا موضوعاتی که در مقطع لیسانس مطرح می شن اینقدر جذابیت دارن که کارهای تحقیقاتی که انجام می شه رو بدون خوندن reject نکنن؟
    ممنون می شم از راهنماییتون.

پیش فرض پاسخ : مقاله در مقطع لیسانس

نقل قول نوشته اصلی توسط farshidkiani نمایش پست ها
    سلام من لیسانس عمران می خونم.خیلی به کارهای آزمایشگاهی و پژوهشی علاقمند هستم ولی نمی دونم اصلا این کارایی که انجام می دم به درد مقاله می خوره یا نهاز جمله زمینه هایی که کار می کنم تکنولوژی بتن و محیط زیست هست.به محیط زیست علاقه بیشتری دارم.مشکل من اینجاست که اگر بخوام مثلا برای یک کنفرانس داخلی مقاله بدم اصلا چی باید بنویسم؟اصلا موضوعاتی که در مقطع لیسانس مطرح می شن اینقدر جذابیت دارن که کارهای تحقیقاتی که انجام می شه رو بدون خوندن reject نکنن؟
    ممنون می شم از راهنماییتون.
    سلام
    چرا که نه؟
    خودت رو از حتی دانشجوهای ارشد کمتر نگیر !!!!
    منم لیسانسم رو تازه تموم کردم اما تو مکانیک
    یه مقاله برا یه کنفرانس معتبر خارحی از پایان نامم با کمک استادم دراومد و یه ژرنال هم به زودی در میاریم تازه بازم جا برا کار داریم که چون وقت نیست!!!!!!! گذاشتیم برا بعد!!!!!
    پس اصلا فقط استاد ردیف تو مقاله نویسی پیدا کن و تا می تونی مقالات ژرنال های معتبر رو بخون
    موفق باشی

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Petroleum Engineering science of Drilling and Extraction

پیش فرض مقاله در مقطع لیسانس

به نام خدا

دوستان عزیز سلام

من دانشجوی ترم دوم مهندسی متالوژی هستم. دارم به کمک یکی از اساتیدم رو دوتا مقاله کار میکنم. یکی در زمینه فیزیک اپتیک هست و دیگری در زمینه مهندسی مکانیک. چند سوال از شما داشتم:

1- به چندتا دانشگاه میتونم بفرستم؟؟( چون استادم گفت سه تا دانشگاه پیدا کن که دپارتمان فیزیک و مکانیک داشته باشه)
    2- آیا اسکالرشیپ یا بورسیه میتونم بگیرم؟( برای همین کارشناسی)
    3- چقدر شانس پذیرفته شدن مقالات رو دارم؟؟
    4- چطور میتونم استاندارد های مقاله نویسی رو از نطر نوع فونت - سایز فونت و ... در بیارم؟؟
    5- کدوم کشورها رو توصیه میکنید؟؟ خودم به استرالیا - نروژ - انگلیس دیگه فکر میکنم. نظر شما چیه؟؟

پیشاپیش از شما تشکر میکنم.

سپهر

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط sepehr_jun نمایش پست ها
    به نام خدا

دوستان عزیز سلام

من دانشجوی ترم دوم مهندسی متالوژی هستم. دارم به کمک یکی از اساتیدم رو دوتا مقاله کار میکنم. یکی در زمینه فیزیک اپتیک هست و دیگری در زمینه مهندسی مکانیک. چند سوال از شما داشتم:

1- به چندتا دانشگاه میتونم بفرستم؟؟( چون استادم گفت سه تا دانشگاه پیدا کن که دپارتمان فیزیک و مکانیک داشته باشه)
    4- چطور میتونم استاندارد های مقاله نویسی رو از نطر نوع فونت - سایز فونت و ... در بیارم؟؟
    5- کدوم کشورها رو توصیه میکنید؟؟ خودم به استرالیا - نروژ - انگلیس دیگه فکر میکنم. نظر شما چیه؟؟

سپهر
    درود بر سپهر عزیز
    راستش من تو این رشته نیستم ولی خوب نظرمو خواسته بودی میگم...امیدوارم راهگشا باشه
    در ضمن چون خودم مقاله ندادم-گرچه داشتم یه پروژه در حد ارشد انجام میدادم-ولی خوب نتونستم ادامه بدم زیاد از کم و کیف مقاله اشنا نیستم...

من فکر می کنم اول باید مقاله رو ببینی چجوری بنویسی که تو مورد 4 پرسیدی...تو فروم یه بخشی هست.نمی دونم سر زدی یا نه؟می تونی از اقا شهروز و اشکان و بقیه دوستان کمک بگیری...
    http://www.applyabroad.org/forum/for...A7%D9%84%D9%87

در مورد 1 هم به نظرم بهتره اول در یه مجله ISI یا مجلات معتبر دیگه چاپ کنی و بعد به اساتید دانشگاه های خارج بفرستی...

در مورد 2 هم کلا فاند یه چیزیه که تو دکتری به بالا تعلق میگیره..مخصوصا تو اروپا...فوق کمتر میشه و لیسانس تا بحال نشنیدم کسی کمک هزینه ای بگیره...در ضمن برای دادن این جور کمک هزینه ها در هر قالبی دانشگاه به مجموع سوابق فرد نگاه می کنه و صرفا مقاله باعث دادن این جور فاندها نمیشه و فقط کمک می کنه....

در مورد 3 هم نمی دونم..فکر نکی کنم چیز سختی باشه...اگر با کمک اساتیدتون باشه که نباید مشکلی پیش بیاد

در مورد 4 هم باید بگم فکر کنم مراجعه به همون بخش مقاله یک اشنایی به شما میده...

در مورد 5 هم باید از دوستان و اساتید و بچه های همین فروم بپرسید که اولا دانشگاه در اون رشته قوی باشه و دوما به شرایط شما بخوره...

فعلا راه درازی در پیش است سپهر عزیز...

راستی من soilman=مرد خاکی هستم نه سلیمان
    امیدوارم کمکی کرده باشم...

روزت خوش

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Petroleum Engineering science of Drilling and Extraction

پیش فرض پاسخ : نوشتن مقاله در دوره ليسانس

ممنونم از شما دوست گرامی

معذرت میخوام بابت اشتباه در مورد اسمتون.

دوستان آیا شیوه نوشتن مقالات برای دانشگاه های مختلف متفاوته؟؟ یعنی هردانشگاه فرمت خاص خودش رو داره؟؟ برای پیدا کردن نوع فرمت به library میرم اما به چیزی دست پیدا نمیکنم. نمیتونم مقالات رو دانلود کنم که حداقل از روی اون متوجه بشم چیکار باید بکنم....

به نظر شما چیکار کنم؟؟

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

پیش فرض پاسخ : نوشتن مقاله در دوره ليسانس

ممنونم از شما دوست گرامی

معذرت میخوام بابت اشتباه در مورد اسمتون.

دوستان آیا شیوه نوشتن مقالات برای دانشگاه های مختلف متفاوته؟؟ یعنی هردانشگاه فرمت خاص خودش رو داره؟؟ برای پیدا کردن نوع فرمت به library میرم اما به چیزی دست پیدا نمیکنم. نمیتونم مقالات رو دانلود کنم که حداقل از روی اون متوجه بشم چیکار باید بکنم....

به نظر شما چیکار کنم؟؟
    سپهر جان، اصل مقاله شماست که باید آماده بشه،
    هر کنفرانس یا ژورنالی معمولاً یه Template خاص داره، که شما فقط کافی مقاله آماده شدتون رو داخل این Template کپی کنید و یه سری تغییرات ویرایشی مثل تغییر Font و سایز بدین. برای پیدا کردن این فرمت باید وب سایت همایش یا ژورنال رو چک کنید.
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

به نام خدا

دوستان عزیز سلام

سپهر
    از آخر به اول:
    5. من توصیه ای ندارم، بیشتر توصیه میکنم که به محورهای همایش یا ژورنال توجه کنید.
    4. بسته به هر جایی که میفرستین متفاوته و نمیشه یه استاندارد کلی گفت.
    3.بستگی به نوع کاری که کردید داره و سطح کنفرانس.
    2. هاآن؟!؟! متوجه نمیشم که چه ربطی داره!
    1.کلاً هر مقاله رو یک جا میتونید چاپ کنید (البته قانوناً وگرنه در بی قانونی خیلی ) اگه کنفرانس دادید و میخوایید ژورنال هم چاپ بشه میگن مینیمم باید 30% بهش اضافه بشه! در صورتی که یه مقاله بخواد دوجا ارائه بشه توصیه میشه که عنوان مقاله و خلاصه متفاوت باشه و نتایج هم بر حسب عنوان تغییر کنه.
    یه مثال مثلاً شما یه تست تجربی و یه محاسبه عددی روی یک مدل ایمپلنت دندان انجام دادید، میتونید یه مقاله رو به بررسی تاثیرات فشار روی استخوان بدید و یکی روی توزیع تنش روی خود ایمپلنت دندان و.... در واقع پایه کار یکی هست اما نتایج و موضوع ها کاملاً متفاوته و در واقع چند مقاله مجزاست،
    شما یک مقاله رو میتونید برای سه جا بفرستید که داوری بشه و ببینید رد میشه یا قبول اما نهایتاً باید در یکیشون چاپ بشه.(یکیشون را درنهایت انتخاب کنید)
    موفق باشید
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)