صفحه 6 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 138

موضوع: نوشتن مقاله در دوره ليسانس

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Petroleum Engineering science of Drilling and Extraction

پیش فرض پاسخ : نوشتن مقاله در دوره ليسانس

من یک راهنمایی از یکی از اساتیدم در رابطه به پیدا کردن ایده خوب گرفتم که حیفم اومد شما رو در جریان نذارم.

خدمتتون عرض کنم استادم فرمودند که فقط مقاله بخونید... وقتی مقاله بخونید بر اساس ایده اون نویسنده یک ایده دیگر دستتون میاد و روی همون ایده کار کنید و موفق میشید.... مثلا در رشته هوافضا مقاله ای خوندید که میخواستند هواپیمای بدون سرنشینی رو مثلا از جنس کامپوزیت بسازن شما این ایده رو بکار بگیرید که اون هواپیما رو به صورت نانو کامپوزیت بسازید... مثال عرض کردم...

من فکر میکنم استادم راهنمایی ارزنده ای کردند.... چون از ایده دو نویسنده دیگه الهام گرفتم...

پس مقاله بخوانید تا ایده به دست بیاورید...

موفق باشید

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

نقل قول نوشته اصلی توسط sepehr_jun نمایش پست ها
    من یک راهنمایی از یکی از اساتیدم در رابطه به پیدا کردن ایده خوب گرفتم که حیفم اومد شما رو در جریان نذارم.

خدمتتون عرض کنم استادم فرمودند که فقط مقاله بخونید... وقتی مقاله بخونید بر اساس ایده اون نویسنده یک ایده دیگر دستتون میاد و روی همون ایده کار کنید و موفق میشید.... مثلا در رشته هوافضا مقاله ای خوندید که میخواستند هواپیمای بدون سرنشینی رو مثلا از جنس کامپوزیت بسازن شما این ایده رو بکار بگیرید که اون هواپیما رو به صورت نانو کامپوزیت بسازید... مثال عرض کردم...

من فکر میکنم استادم راهنمایی ارزنده ای کردند.... چون از ایده دو نویسنده دیگه الهام گرفتم...

پس مقاله بخوانید تا ایده به دست بیاورید...

موفق باشید
    خوب اونکه یک امر پرواضح هست دوست خوبم .

قدم اول ؛ تعریف پروژست . مثلا تاثیر رطوبت محیط بر میزان فاکتور فلان در فلان ! این رو اکیدا باید استاد براتون تعریف کنه ! چون تجربه ای که اون داره رو شما به هیچ وجه نمیتونین از جایی کسب کنبن یا در کتابی بخونین.

دوم : برین به مدت بهش فکر کنین . خیلی آزاد فقط فکر کنین .

قدم بعد تهیه ی Literature review هست . فقط و فقط از مقالات استفاده کنین . مقاله ی خوب دست کم باید 15 تا رفرنس داشته باشه . من تا 30 40 تا هم دیدم .

اصلا نمیشه که از خودتون فی البداهه شروع کنین که . در بهترین حالت کلی Over lap خواهد داشت .

مقالات دیگه به شما امکان میده که در پژوهشتون یک کار Unique انجام بدین .
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

Banned
    رشته و دانشگاه
    Power Engineer

نقل قول نوشته اصلی توسط Radian نمایش پست ها
    خوب اونکه یک امر پرواضح هست دوست خوبم .

قدم اول ؛ تعریف پروژست . مثلا تاثیر رطوبت محیط بر میزان فاکتور فلان در فلان ! این رو اکیدا باید استاد براتون تعریف کنه ! چون تجربه ای که اون داره رو شما به هیچ وجه نمیتونین از جایی کسب کنبن یا در کتابی بخونین.

دوم : برین به مدت بهش فکر کنین . خیلی آزاد فقط فکر کنین .

قدم بعد تهیه ی Literature review هست . فقط و فقط از مقالات استفاده کنین . مقاله ی خوب دست کم باید 15 تا رفرنس داشته باشه . من تا 30 40 تا هم دیدم .
    ....... .
    پس با توجه به سخنان بچه ها می شه اینطوری بحث مقاله در لیسانس رو جمع بندی کرد:
    اول اینکه بشینیم تو رشتمون و در زمینه علاقمون مقاله بخونیم(که سوال من از این اینجاست که آیا سواد من امید در دوره لیسانس جوابگوی یک مقاله IEEE الکترونیک و یا قدرت هست؟؟؟ یعنی اصلاً می فهمم چی نوشته؟)
    دوم اینکه بعد از اینکه 5-6 تا مقاله خوندیم و یه سری ایده تو مخمون اومد بریم با استادمون در میون بذاریم(که معمولاً همچین استادی گیر نمیاد)
    سوم با تایید ایده و گیر اومدن استاد و بالا بودن سطح نسبی سواد باید دست به قلم شد و در حین این Reference از مقالات مربوطه هم باید داد (حداقل 15 تا؛ این یعنی 15 تا مقاله حداقل باید خوند قبلش)
    وبقیه شو هم فعلاً نمی دونم!
    بسیار ممنون.... تا همینجا هم خیلی کمک کردین

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

نقل قول نوشته اصلی توسط Omid-canada نمایش پست ها
    پس با توجه به سخنان بچه ها می شه اینطوری بحث مقاله در لیسانس رو جمع بندی کرد:
    اول اینکه بشینیم تو رشتمون و در زمینه علاقمون مقاله بخونیم(که سوال من از این اینجاست که آیا سواد من امید در دوره لیسانس جوابگوی یک مقاله IEEE الکترونیک و یا قدرت هست؟؟؟ یعنی اصلاً می فهمم چی نوشته؟)
    دوم اینکه بعد از اینکه 5-6 تا مقاله خوندیم و یه سری ایده تو مخمون اومد بریم با استادمون در میون بذاریم(که معمولاً همچین استادی گیر نمیاد)
    سوم با تایید ایده و گیر اومدن استاد و بالا بودن سطح نسبی سواد باید دست به قلم شد و در حین این Reference از مقالات مربوطه هم باید داد (حداقل 15 تا؛ این یعنی 15 تا مقاله حداقل باید خوند قبلش)
    وبقیه شو هم فعلاً نمی دونم!
    بسیار ممنون.... تا همینجا هم خیلی کمک کردین
    به نظر من که واسه یک دانشجوی کارشناسی و به عنوان اولین مقاله ، هنوز زوده که بخواین علایقتون رو بررسی کنین . اولین پروژرو با استناد به جای خالی انتخاب کنین . یعنی ببینین کدوم استادی حاضره باهاتون کار کنه و فرصت رو از دست ندین . بعد شاید به همون موضوع علاقه مند شدین .

برای اولین مقاله مهم فقط درگیر شدن در پروسه هست .
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Petroleum Engineering science of Drilling and Extraction

ممنونم از راهنمایی شما رادیان عزیز

به نظر من که واسه یک دانشجوی کارشناسی و به عنوان اولین مقاله ، هنوز زوده که بخواین علایقتون رو بررسی کنین
    ولی رادیان عزیز تو این مورد باهاتون مخالفم... ببینید اگر کسی بخواد برای direct phd اپلای کنه یا مستر با فاند خب باید طبیعتا مقاله ای بدیم متناسب با رشته و علاقه... حالا اگر کسی فقط میخواد مقاله ای داده باشه برای آینده شاید... ضمنا فرصت نوشتن خییلی کم پیش می آید... استادم فرمودند خیلی ها که میخوان برای دکترا اپلای کنن نمیتونن یه مقاله ارائه بدن.. قدر خودتو بدون... ماهم تو بدنمون عروسی شد....

بازم از راهنمایی خوب شما رادیان عزیز متشکرم

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

نقل قول نوشته اصلی توسط sepehr_jun نمایش پست ها
    ممنونم از راهنمایی شما رادیان عزیز

ولی رادیان عزیز تو این مورد باهاتون مخالفم... ببینید اگر کسی بخواد برای direct phd اپلای کنه یا مستر با فاند خب باید طبیعتا مقاله ای بدیم متناسب با رشته و علاقه... حالا اگر کسی فقط میخواد مقاله ای داده باشه برای آینده شاید... ضمنا فرصت نوشتن خییلی کم پیش می آید... استادم فرمودند خیلی ها که میخوان برای دکترا اپلای کنن نمیتونن یه مقاله ارائه بدن.. قدر خودتو بدون... ماهم تو بدنمون عروسی شد....

بازم از راهنمایی خوب شما رادیان عزیز متشکرم

دوست خوبم من هم اصلا کتمان نمیکنم که علاقه حرف اول و آخر رو میزنه . اما صحبت من اینه که یک دانشجوی کارشناسی ، مخصوصا توی رشته ی من ، هیچ دیدی نسبت به جزییات مباحث نداره که بخواد علاقش رو

استخراج کنه . من خودم به نوبه ی خودم ، روی هر چیزی که خیلی کار کنم و اطلاعاتم بالا بره بهش علاقه مند هم میشه . دست تقدیر بر آن شد که در رشته ی خودم درگیر چدنها و گرافیت ها و نانو بشم .

ممنون از همه دوستان که وفت گذاشتن و راهنمایی کردن...
    متاسفانه راه حل جنا رادیان همش به استاد میرسه که ما در دانشگاهمون از این استادا نداریم!

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

نقل قول نوشته اصلی توسط shahram_sis نمایش پست ها
    ممنون از همه دوستان که وفت گذاشتن و راهنمایی کردن...
    متاسفانه راه حل جنا رادیان همش به استاد میرسه که ما در دانشگاهمون از این استادا نداریم!
    استاد استاده دیگه دوست خوبم . باور بفرمایین که در بدترین حالت ها هم اساتیدی پیدا میشند که بشه باهاشون کار کرد . فقط باید راه و خم هر انسان دستتون بیاد و بتونین باهاش هماهنگ بشین .

خودشیرینی فراموش نشه

Senior Member naeemtop آواتار ها

سلام

من به عنوان یه دانشجوی کارشناسی که 3 تا isi در حال حاضر (1 فرستاده و 2 در حال ارسال) دارم و 1 مقاله در حال کار نظرم اینه :

1-تو لیسانس خیلی سخته یا خیلی طول میکشه که مقاله خیلی تخصصی حاضر کنید.بهتر دنبال کارهای سبک تر و کار گروهی باشید.(تو دلتون نگید من چون دانشجوی مکانیکم باید موشک زمین به هوای فلان فلان رو تحلیل کنم)

2-اگه میدونید که نمیتونید تنهایی کار کنید بهتره تو دانشگاهتون ببینید کیا خوب مقاله میدن برین باهاشون دوست بشین و ببینین که چه تخصصی لازم دارن.مثلا خیلی ها اسمشون تو مقاله های خیلی معتبر هست ولی از کل مقاله فقط محاسبات نرم افزاری و برنامه نویسی رو انجام دادن یا اینکه حتی فقط زبان مقاله رو چک کردن که من اینو خودم دیدم!!

3-تو استاداتون بگردین و به هر دری بزنین (نهایتا این که از اتاقشون بیرونتون میکنن) و همینطور دانشجوی های فوق و دکترا که این مورد خیلی توصیه میشه.اگه استادی میدونید هست که کار میکنه قبل از اینکه پیشش برید توجهش رو تو کلاس به خودتون جلب کنید

4-این مورد خیلی مورد تایید منه : دانشجویی که نمیتونه کار خیلی تخصصی آماده کنه بگرده تو مجله های مرتبط با رشتش و عناوین روز و دستگاههای جدید مرتبط با رشتش که ساخته میشه رو پیدا کنه خیلی راحت میتونه بعضی از اونها رو از جهات مختلف تحلیل کنه (من خودم الان دارم تنهایی رو یه مورد کار میکنم.تحلیل دینامیکی-ترمودینامیکی و ... ) که تعداش زیاده و سطحشم تخصصی نیست
    این نوع مقالات معمولا isi نمیشن ولی به کنفرانس میرسن.

5-سعی کنید یه نرم افزار یا زبان برنامه نویسی خیلی خوب بلد باشید (انسیس-مطلب و ...)

6-اگه حوصلش رو دارید برید دانشگاههای دیگه دنبال استادای خوب اگه تو دانشگاههاتون استادای خوب ندارین

7-از رشته های مرتبط با رشته خودتون غافل نشید.(من 2 تا از مقاله هام تو زورنال های ریاضی هست.(ترکیبی از ریاضی و مکانیک)

Banned
    رشته و دانشگاه
    Power Engineer

سلام
    ببینید بچه ها! من الان ترم 4 قدرت ام. درس های پایه ای رو خوندم(مثه الکترونیک1-2، ماشین 1-2، مدار 1،ریاضی 1-2). زبانم خوبه و کاملاً کرم اینترنت هستم ((:دی)) تو رشته خودم در همین حد ترم 4 خوبم. اما چندتا مقاله که از Elsevier گرفتم دیدم هیچی نمی فهم. از طرفی بقول شهرام ما از این استادا نداریم که شما می گین...منظورتون از کار گروهی وکار سبک چیه؟مقاله های داخلی و کنفرانس هم تو گرفتن فاند برای اپلای موثره؟
    ممنون
    ویرایش توسط Cortex : September 7th, 2010 در ساعت 11:02 AM دلیل: Missspell

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)