صفحه 7 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 138

موضوع: نوشتن مقاله در دوره ليسانس

Senior Member naeemtop آواتار ها

پیش فرض پاسخ : نوشتن مقاله در دوره ليسانس

سلام

ترم 4 خیلی زوده

مقاله های الزویر رو که هیچکی نمیفهمه برادر.شما 4 تا درس ساده پایه پاس کردی اونوقت رفتی همینطوری یه چیزی سرچ کردی اومده میخوای بفهمی؟؟

باید هر فیلدی که سرچ میکنی حداقلش به اندازه یه کتاب تخصصی ازش خونده باشی یا اینکه تو اون زمینه کسی که کتاب تخصصی خونده یه چیزایی بهت یاد داده باشه

کدوم دانشگاه هستید؟

استادای خوب یه طرف ( که تو اکثر دانشگاهها نیستن) دانشجوهای تحصیلات تکمیلی خوب که خیلی میتونم کمک کنن هم یه طرفه

تو تابستون بهتر میتونی باهاشون ارتباط برقرار کنی چون سرشون یخورده خلوته

بعد یه چیز دیگه یه سری از فیلد های کاری هستن که الان مقاله دادن روشون خیلی سخته چون قدیمین و خیلی روشون کار شده مثلا رباتیک تو مکانیک اینجوریه
    ولی بعضی مثل نانو مثل هلو میشه مقاله داد

منتها باید خودت بری دنبالش من دیگه نمیدونم چطوری بهت بگم

اینم بگم مقاله دادن صبر و حوصله و فکر کردن زیاد میخواد

اگه از اون آدمایی هستید که تمرینای کلاسیشون رو از اینو اون کپ میزنن کارتون خیلی سخته

Banned
    رشته و دانشگاه
    Power Engineer

آره حق با شماست. اما از این بابت خیلی خوشحالم که تو ترم 4 فهمیدم هیچی بلد نیستم! و دارم می رم دنبالش. بعضی ها که ترم آخر مستر تازه یادشون میاد مقاله ندادن...
    نه من تو رشتم نسبتاً خوبم... و تو اینجور کارای تحقیقاتی هم صبر و حوصله زیاد دارم...بسیار ممنون
    موفق باشین

آره این خیلی خوبه که کلا ترم 4 به فکر افتادید

من خودم تو لیسانس اولا فقط هدفم پاس کردن واحد بود واسه همینن همه نمره هام خرابه بعد که با این فروم آشن شدم به خودم اومدم یهو معدلم از رنج 12 تا 14 رسید به 17 و 18

ولی حیف که دیر شد و معدل کلم زیاد تغییر نکرد

Junior Member $Farzad$ آواتار ها

سلام
    طبق معمول این تاپیک هم مستعمره ی برو بچه های فنیه و ما علوم پایه ایها دستمون از دار اون کوتاه.
    من رشته ام بیولوژی سلولی مولکولیه البته از نوع میکروبیولوژیش. بچه ها همچین عین کره از خوندن چند تا مقاله پایه ای و بعد idea development و نهایتا نشستن و نوشتن مقاله صحبت میکنن که منو بیاد برنامه ی آموزش قصه نویسی کانون پرورش فکری تو بچگیام میندازه و راستش قبطه میخورم آخه شرایط تحقیق و ارائه مقاله تو رشته ی ما خیلی متفاوته و کاملا وابسته است به مشاهده و آزمایش و حتی با وجود مطالعه ی زیاد و داشتن ایده نو, نهایتا فاکتور تعیین کننده, آزمایشات و نتایج و تحلیل داده هاست که باید هدف آزمایش ویا فرضیه رو meet کنه. در غیر این صورت چیزی بیشتر از یه مقاله ی Review و تکرار حرفای دیگران عاید آدم نمیشه و اصلا مقاله تک نفره نتنها امتیاز محسوب نمیشه نکته ی منفی هم بحساب میاد. بنابراین تنها راه برای ما اینه که به یه گروه تحقیقاتی که از طرف یه پژوهشگاه یا دانشگاه ساپورت میشه , و آزمایشگاه مجهزی در اختیار داره لینک شیم. تو دانشگاهمون که استادا برا ارشداشون بزور وقت میذارن چه برسه واسه ما و کلا جز آمار حساب نمیارن مارو و یا در خوشبینانه ترین حالت بیگاری میکشن ازمون و بعد میپیچونن. خلاصه رفقا و (احیانا) هم رشته ای ها من نمیدونم چیکار کنم. منه لیسانسی علوم پایه چه جور میتونم مقاله ای که ارزش چاب تو ژورنال یا ارائه تو کنفرانس معتبر داشته باشه بیرون بدم؟ آیا من دارم سخت میگیرم یا همینیکه هست؟
    به راهنماییتون نیاز دارم . ممنون
    ویرایش توسط $Farzad$ : September 13th, 2010 در ساعت 01:31 AM

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

سلام. يه سواله فني مهندسي داشتم در حد پلي تكنيك كاستاريكا!
    منم مثله اميد جان ميرم ترم 5برق-الكترونيك. در مورد مقاله يا كلا كار تحقيقاتي و كاراي تو اين دست رفتن پيش چند تا از استادامون. كم مونده بود بگن دهنت بوي شير ميده!!(البته فكر كنم غير مستقيم گفت). گفت شما فعلا درساتو بخون .خوب ياد بگير اينارو تا بعدا ببينيم چي ميشه.
    اخه اين بعدا كيه؟ من اگه خير سرم بخوام براي سال ديگه كه ميرم ترم 7(يعني اخراي ترم 7) اپلاي كنم و مثلا از كانادا فاند بخوام بايد مقاله داشته باشم كه بدم. يعني 1سال فقط دارم تا ددلاين. بعد اين يكسال وقت زياد بودن داره؟؟؟!!!
    اصلا يه سوال فني مهندسيه ديگه در حد پلي تكنيك تركيه داشتم
    من اگه بخوام براي ارشد از كانادا فاند بگيرم(البته به يه فاند در حد خذف شهريه از دانشگاه رنك 100كانادا هم راضيم) مقاله تاپيرش بيشتره يا معدل؟
    منظورم اينه كه بهتره الان من تمركزمو فقط روي درسام بذارم كه مثلا معدلم بالاي 18 بشه و با يه نمره زبان خوب
    يا اينكه روي مقاله و اين جور چيزا تمركز كنم و مثلا(بعيده) يه مقاله بدم با معدل 16.
    كدوم حالت احتماله گرفتن فاند زياده
    البته اينم بگم بعيد مي دونم از استادمون بخاري بلند شه!!!
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hassanrouhi نمایش پست ها
    منم مثله اميد جان ميرم ترم 5برق-الكترونيك. در مورد مقاله يا كلا كار تحقيقاتي و كاراي تو اين دست رفتن پيش چند تا از استادامون. كم مونده بود بگن دهنت بوي شير ميده!!(البته فكر كنم غير مستقيم گفت). گفت شما فعلا درساتو بخون .خوب ياد بگير اينارو تا بعدا ببينيم چي ميشه.
    اخه اين بعدا كيه؟ من اگه خير سرم بخوام براي سال ديگه كه ميرم ترم 7(يعني اخراي ترم 7) اپلاي كنم و مثلا از كانادا فاند بخوام بايد مقاله داشته باشم كه بدم. يعني 1سال فقط دارم تا ددلاين. بعد اين يكسال وقت زياد بودن داره؟؟؟!!!
    من اگه بخوام براي ارشد از كانادا فاند بگيرم(البته به يه فاند در حد خذف شهريه از دانشگاه رنك 100كانادا هم راضيم) مقاله تاپيرش بيشتره يا معدل؟
    منظورم اينه كه بهتره الان من تمركزمو فقط روي درسام بذارم كه مثلا معدلم بالاي 18 بشه و با يه نمره زبان خوب
    يا اينكه روي مقاله و اين جور چيزا تمركز كنم و مثلا(بعيده) يه مقاله بدم با معدل 16.
    سلام برادر
    شما خودتو محدود به یک استاد نکن و اگرم می روید نزد استاد همین اول کار نگو میخام مقاله بدم! بگو علاقه دارم به کار تحقیقاتی و می خوام اگه شما کاری طرحی در دست انجام دارید بنده هم در کنا ر شما یاد بگیرم و اگر کاری هم باشه در خدمت هستم.
    و اگر استاد خوش اخلاقی هم می شناسید اول نزد اون بروید و اگر خودشون کاری نداشتند ازشون خواهش کنید که اگر همکاری را می شناسند که فعلا دارند کاری انجام می دهند شما رو به ایشون معرفی کنند. در ضمن پیش هر استادی هم که می روید بگویید که ان شالله خودتون کی طرحتون را شروع می کنید و هر چند وقت یکبار به ایشان سر بزنید. در ضمن از مدل غافل نشید در لیسانس معدل خیلییییییییی مهمه حالا مقاله نشد دوباره فرصت هست و لی معدل دیکه فرصت جبران نیست!!!!!!!!!!!!1
    اینم پاسخ در حد پلی تکنیک برزیل!!!!!!!!!
    ویرایش توسط Royal2009 : September 18th, 2010 در ساعت 11:00 AM
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط $Farzad$ نمایش پست ها
    سلام
    طبق معمول این تاپیک هم مستعمره ی برو بچه های فنیه و ما علوم پایه ایها دستمون از دار اون کوتاه.
    من رشته ام بیولوژی سلولی مولکولیه البته از نوع میکروبیولوژیش. بچه ها همچین عین کره از خوندن چند تا مقاله پایه ای و بعد idea development و نهایتا نشستن و نوشتن مقاله صحبت میکنن که منو بیاد برنامه ی آموزش قصه نویسی کانون پرورش فکری تو بچگیام میندازه و راستش قبطه میخورم آخه شرایط تحقیق و ارائه مقاله تو رشته ی ما خیلی متفاوته و کاملا وابسته است به مشاهده و آزمایش و حتی با وجود مطالعه ی زیاد و داشتن ایده نو, نهایتا فاکتور تعیین کننده, آزمایشات و نتایج و تحلیل داده هاست که باید هدف آزمایش ویا فرضیه رو meet کنه. در غیر این صورت چیزی بیشتر از یه مقاله ی Review و تکرار حرفای دیگران عاید آدم نمیشه و اصلا مقاله تک نفره نتنها امتیاز محسوب نمیشه نکته ی منفی هم بحساب میاد. بنابراین تنها راه برای ما اینه که به یه گروه تحقیقاتی که از طرف یه پژوهشگاه یا دانشگاه ساپورت میشه , و آزمایشگاه مجهزی در اختیار داره لینک شیم. تو دانشگاهمون که استادا برا ارشداشون بزور وقت میذارن چه برسه واسه ما و کلا جز آمار حساب نمیارن مارو و یا در خوشبینانه ترین حالت بیگاری میکشن ازمون و بعد میپیچونن. خلاصه رفقا و (احیانا) هم رشته ای ها من نمیدونم چیکار کنم. منه لیسانسی علوم پایه چه جور میتونم مقاله ای که ارزش چاب تو ژورنال یا ارائه تو کنفرانس معتبر داشته باشه بیرون بدم؟ آیا من دارم سخت میگیرم یا همینیکه هست؟
    به راهنماییتون نیاز دارم . ممنون
    سلام
    شما پاسخی که من به پست بعدی دادم دریابید.شما استاد اهل کار و با اخلاق را پیدا کنید و باید برید در آزمایشگاه کار کنید و این بیگاری کشیدن نیست . اگرم باشه دارید کلی چیز یاد می گیرید.
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

Banned
    رشته و دانشگاه
    Power Engineer

نقل قول نوشته اصلی توسط hassanrouhi نمایش پست ها
    اینم جواب درحد پلی تکنیک میلان:
    واسه مستر اونم کانادا گرفتن فاند بس کاری دشوار و طاقت فرساست! چه بسا به فکر هر سه باشید(زبان/GRE/مقاله/معدل) چهارتا شد...اما ضریب تاثیر گذاری(Impact Factor) معدل همانا ز دیگران سر است...(به به دیشب حافظ می خوندم جوگیر شدم)
    به دنبال استاتیدی که درحین کارشناسی با شما مقاله کار کنند مباش، اگرم با شما کار کنند مقاله ای نخواهد بود که چشم اجنبی ها را بگیرد... این اساتید اسم یک دانشجوی کارشناسی را زیر مقاله ISI خود نمی هلند...من بس دراین حرفه استادم...
    مانا و بهروز باشید

حرف شما در مورد دانشجوی لیسانس و مقاله isi رد میشه !

سخته ولی ممکنه.بعضا در دانشگاههای آزاد شهرستان ها هم اساتید خیلی خوب و باسواد و تازه کار پیدا میشن که کار باهاتون بکنن

تو دانشگاههای خوب که امکانات هست از روش های اکسپریمنتال غافل نشید

Banned
    رشته و دانشگاه
    Power Engineer

نقل قول نوشته اصلی توسط naeemtop نمایش پست ها
    حرف شما در مورد دانشجوی لیسانس و مقاله isi رد میشه !

سخته ولی ممکنه.بعضا در دانشگاههای آزاد شهرستان ها هم اساتید خیلی خوب و باسواد و تازه کار پیدا میشن که کار باهاتون بکنن

تو دانشگاههای خوب که امکانات هست از روش های اکسپریمنتال غافل نشید
    یعنی یه استاد میاد صرفاً بخاطر اینکه شما مثلاً نمی دونم براش ترجمه کردین یا کارهای خرده ریزه شو انجام دادین اسمتون رو بزنه تو مقاله ISI؟
    غیر ممکنه...بعدم شما که می دونین نعیم جان! ISI داریم تا ISI...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)