صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 23

موضوع: تغيير گرايش از الكترونيك به قدرت در مقطع ارشد؟......... يه توجه كنيد!!!!

Junior Member

پیش فرض تغيير گرايش از الكترونيك به قدرت در مقطع ارشد؟......... يه توجه كنيد!!!!

سلام دوستان يه سوال داشتم:
    1- من در رشته الكترونيك فارغ التحصيل شدم و نمراه درساي الكترونيك 1و2و3 به ترتيب 17-15-17 بوده و دروس ماشين الكتريكي 1و 2 و سيستم قدرتم به ترتيب 14-12-12 بوده اما چون علاقه به قدرت دارم و از طرفي ميدونيد كه پول نو قدرت خيلي بهتره به نظر شما من الكترونيك برم يا قدرت؟؟؟؟
    لطفاً كمي كمك كنيد...........
    پيچ جاده، آخر راه نيست مگر اينكه تو نپيچي...

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تغيير گرايش از الكترونيك به قدرت در مقطع ارشد؟......... يه توجه كنيد!!!!

سلام،
    اول ببينيد چرا به قدرت علاقمند شديد، اگه فقط به خاطر پولش هست که من نمی دونم چه جوابی بدم!

قدرت در کنار هم قرار دادن چند زمينه ی مهندسی برق هست، مثل کنترل های خطی و غير خطی، اصول مدار، الکترونيک، پردازش سيگنال و .... يک مهندس قدرت لازمه که ديد مهندسی هم داشته باشه و اگر در زمينه های پرکاربرد درايو ميخاد کار کنه درک فضايی مسائل ماشين هم براش سخت نباشه. در ضمن درکی از ادبيات معمولی سيستم های قدرت مثل توان های اکتيو و راکتيو و سيستم های سه فاز داشته باشه، حتی اگر قرار هست که فقط الکترونيک قدرت در زمينه های منابع تغذيه کار کنه. قسمتی از اين درک در درس های ماشين و بررسی سيستم های قدرت به دست مياد. درس های اختياری مثل توليد و نيروگاه هم می تونند کمک کنند، اما معمولاً دانشجوهای گرايش های ديگه به اين موارد علاقه ای نشون ندادند و ممکنه مدتی طول بکشه تا آشنا بشند، البته به اين شرط که علاقه داشته باشند!

برخی از دانشجويان قدرت فقط درباره ی قدرت اطلاعات دارند، که امروزه چنين مهندس قدرتی قادر به کارهای پژوهشی نيست. آشنايی با مدارات الکترونيکی، ريزپردازنده ها، پردازش سيگنال، درک سيستم های کنترل (حداقل خطی) و موارد ديگری در ادامه ی تحصيل موفق يک دانشجوی قدرت بسيار موثرند. البته همان طور که گفتم همه ی اين ها در کنار درک مسائل مختلف قدرت برای موفقيت لازمند.

چون بحث اين فروم ادامه ی تحصيل در خارج از کشوره، نه بحث کار، به نظر من بهترين انتخاب انتخابی هست که واقعاً مورد علاقه ی شما باشه.

موفق باشيد،
    مهرداد

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی الکترونیک - اصفهان

پیش فرض پاسخ : تغيير گرايش از الكترونيك به قدرت در مقطع ارشد؟......... يه توجه كنيد!!!!

فکر کنم برای ما هایی که الکترونیک خوندیم و آشنایی چندانی با برق قدرت یا صنعتی نداریم ، موفقیت آمیز نخواهد بود . ولی این نظر منه
    شب سردی است و من افسرده - راه دوری است و پایی خسته

Junior Member

من دقيقاْ همين كار شما رو كردم. يعني ليسانس الكترونيك و فوق قدرت. براي كار تو ايران خيلي بهتره كه شما ارشد قدرت داشته باشي ولي اگر مي خواي اپلاي كني دانشگاههايي كه الكترونيك دارند خيلي بيشترند ولي خب دوستان من با قدرت هم راحت تونستند اپلاي كنند و پذيرش بگيرند. به هر حال علاقه مهمترين شرطه و اگر واقعا قدرت دوست داري تغيير گرايش بده ولي اگر مي خواي اپلاي كني حتما دنبال مقاله و معدل بالا باش.
    موفق باشي.

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

دوست عزیز!
    نمرات ماشین شما آنقدر جالب نیست و ممکن است به هنگام ادامه تحصیل شما را دچار مشکل کند اگر همانطور که خودتان می گویید به قدرت علاقمند هستید باید به دروس آنهم که ماشینها از اجزاء مهم آن می باشد علاقه داشته و وقت بیشتری برای آنها می گذاشتید.ولی ظاهرا خیلی هم مایل به کار در این زمینه نبوده اید.
    قدرت از نظر بازار کار نسبتا بهتر است ولی همانطور که گفتم اگر پایه ضعیف باشد یا علاقه آکادمیک وجود نداشته باشد احتمال موفقیت در آن رشته کاهش می یابد.
    من خودم لیسانس الکترونیک بودم البته با زمینه کاری الکترونیک قدرت.یک سری مسائلی بود که رفتم الکترونیک ولی توانایی انتخاب قدرت را در همه دانشگاههای کشور داشتم.ولی فوق را رفتم قدرت و نسبتا هم موفق بودم. نزدیک به 8 سال هم در صنعت کشور آنهم صنایع بزرگ کار کردم به عنوان مهندس برق-قدرت.تازه در صنعت بیشتر سیستم و یا جنرال کار کردم بر خلاف گرایش ماشین و الکترونیک قدرت که در آن تخصص داشتم.این بستگی به خود آدم داره چه راهی را برود.همانطور که سایر دوستان گفتند گرایشهایمخابرات والکترونیک در دانشگاههای خارج بیشتر از قدرت است ولی با فوق قدرت هم می توان اپلای کرد و پذیرش گرفت.بعضی از بچه ها بودند که توی فوق یک دفعه شکفته شده اند و به عنوان دانشجوی تاپ شناخته شده اند.
    امیدوارم موفق باشید.[
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

ApplyAbroad Superstar

سلام جناب مهدی خسته نباشید. ببخشید من یه سوال داشتم در مورد تحصیل در سوئد خواهش میکنم اگر اطلاع جامع دارید منو از نگرانی در بیارید.
    1- من مهندسی الکترونیک ا دانشگاه ازاد دارم با معدل 12/95 دارم برای ازمون ایلتس دسامبر 2009 اماده شدم میخوام واسه ارشد مهندسی برق پذیرش بگیرم؟

2- البته من مد نظرم دانشگاههای bleking / boras / kalmstad/ vaxjo/ galve هست می خواستم بگم میشه پذیرش گرفت؟ من خیلی استرسم زیاد شده......

شما می تونید e-mail یا ID yahoo خودنون رو بزارید ممنون از لطف شما ....... Pooya Ala

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    NA

دوستان من خودم در آمریکا با 3 استاد ایرانی صحبت کردم و علت اینکه رشته قدرت در آمریکا خیلی مورد توجه قرار نمی گرفت این بود که:
    1)این گرایش نسبت به همتاهای خودش مثل الکترونیک و مخابرات پیشرفت نکرده و کارهای تحقیقاتی در سایر بخش ها بیشتراست
    2)در مباحث انرزی رشته قدرت این رشته با رشته های عمران پیوند خورده و از برق در آمده

آذربایجان
    Guest

با سلام به همه دوستان من دانشجوی رشته برق- الکترونیک هستم . می خواستم بدونم کدوم درس توی این رشته سخته و چاره اش چیه؟الکترونیک1و2و3یاماشین1و 2یاقدرت1
    ممنون میشم منو راهنمایی کنید.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط آذربایجان نمایش پست ها
    با سلام به همه دوستان من دانشجوی رشته برق- الکترونیک هستم . می خواستم بدونم کدوم درس توی این رشته سخته و چاره اش چیه؟الکترونیک1و2و3یاماشین1و 2یاقدرت1
    ممنون میشم منو راهنمایی کنید.

سلام . البته بستگی داره رشته شما چی باشه
    اما بین الکترونیک به نظرم الکترونیک 2 سختره بعد 3 و بعد 1
    اما در قدرت از لحاظ سخت بودن ابتدا ماشین 2 و ماشین 1
    اما سیستم قدرت 1 خیلی سخته و مزخرف
    بیشتر این دروس با یه منبع کتاب خوب یا جزوه روان و خوب میشه به راحتی ازش عبور کرد دوست من.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Control Technology

دروس مخابراتی شامل چه چیزایی هست؟
    واسه کاردانی به کارشناسی منابع مخابرات رو از کجا میشه گیر آورد؟

سوال دیگه اینکه واسه اخذ بورس از دانشگاهای کانادا یا آمریکا مخابرات بیشتر حال میده یا کنترل؟

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)