صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 23

موضوع: تغيير گرايش از الكترونيك به قدرت در مقطع ارشد؟......... يه توجه كنيد!!!!

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تغيير گرايش از الكترونيك به قدرت در مقطع ارشد؟......... يه توجه كنيد!!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط hesam1367 نمایش پست ها
    دوستان من خودم در آمریکا با 3 استاد ایرانی صحبت کردم و علت اینکه رشته قدرت در آمریکا خیلی مورد توجه قرار نمی گرفت این بود که:
    1)این گرایش نسبت به همتاهای خودش مثل الکترونیک و مخابرات پیشرفت نکرده و کارهای تحقیقاتی در سایر بخش ها بیشتراست
    2)در مباحث انرزی رشته قدرت این رشته با رشته های عمران پیوند خورده و از برق در آمده
    یه نکته رو اصلاح کنم .
    زمینه قدرت در آمریکا بیشتر به سمت ترکیبی شدن داره پیش میره (مثل الکترونیک قدرت - کنترل درایو - انرژی های تجدید شونده و .... )
    مثلا شما دیگه نمیتونید در زمینه عایقهای فشار قوی مثل زمینه هایی که گفتم بورس و تحقیق پیدا کنید . به خصوص در نسل جدید اساتید ....
    لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تغيير گرايش از الكترونيك به قدرت در مقطع ارشد؟......... يه توجه كنيد!!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط silwestern نمایش پست ها
    سوال دیگه اینکه واسه اخذ بورس از دانشگاهای کانادا یا آمریکا مخابرات بیشتر حال میده یا کنترل؟
    مساله حال دادن نیست !! مساله علاقه و توانایی شما در اون گرایشه .
    دو زمینه متفاوت هستند با کاربردهای مختلف !
    ولی اگه واستون فرقی نداره و تازه میخواید شروع کنید .... هر دو زمینه خوب پذیرش میدن (شاید مخابرات یه خورده بهتر) .
    لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Control Technology

وحید جان ممنون از جوابت
    اما منظورم از حال دادن یعنی اینکه کدوم راحت تر میشه بورس رو گرفت

راستش واسه من فرق نداره تو کدوم رشته ادامه بدم
    فقط میخوام واسه گرفتن بورس زمینه تحقیقاتی بیشتر باشه و دوم اینکه بعد از فارغ التحصیلی زمینه های کاری خوب باشه
    به هر حال حالا که قراره چندسال از بهترین سالهام رو سپری کنم چرا به بهترین نحو نباشه؟

راستش اگه راهنمایی شما دوستان تو این سایت نبود معلوم نبود سرنوشت ما چی میشد با این اوضاع

واقعا ممنونم از اینکه صادقانه و با حوصله جواب میدید

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط silwestern نمایش پست ها
    وحید جان ممنون از جوابت
    اما منظورم از حال دادن یعنی اینکه کدوم راحت تر میشه بورس رو گرفت

راستش واسه من فرق نداره تو کدوم رشته ادامه بدم
    فقط میخوام واسه گرفتن بورس زمینه تحقیقاتی بیشتر باشه و دوم اینکه بعد از فارغ التحصیلی زمینه های کاری خوب باشه
    به هر حال حالا که قراره چندسال از بهترین سالهام رو سپری کنم چرا به بهترین نحو نباشه؟

راستش اگه راهنمایی شما دوستان تو این سایت نبود معلوم نبود سرنوشت ما چی میشد با این اوضاع

واقعا ممنونم از اینکه صادقانه و با حوصله جواب میدید
    اگر توجه کرده باشید این تاپیک مربوط به تغییر گرایش از الکترونیک به قدرت است.
    به هر حال ،این بستگی به این دارد كه شما برای دکترا یا مستر می خواهید اقدام کنید .البته شاید در ابتدا برای شما کنترل یا مخابرات فرقی نداشته باشد ولی کار به درسهای خفن هر یک و research رسید اونوقت خواهید فهمید كه فرق خواهد کرد و اگر علاقه و توانایی نباشد ممکن است کار به انزجار و حتی افت تحصیلی و ترک تحصیل هم برسد و ضمنا هر دو back ground ریاضی قوی و درسهای برقی قوی می خواهد .شما باید تصمیم قطعی بگیرید و ضمنا در دکترا به back ground شما و project شما در master مهم خواهد بود پس از حالا با تعیین گرایش و موضوع تحقیق آینده خود را رقم خواهید زد.
    بنظر من مخابرات بهتره!
    ویرایش توسط nima56 : November 14th, 2009 در ساعت 03:13 PM
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط آذربایجان نمایش پست ها
    با سلام به همه دوستان من دانشجوی رشته برق- الکترونیک هستم . می خواستم بدونم کدوم درس توی این رشته سخته و چاره اش چیه؟الکترونیک1و2و3یاماشین1و 2یاقدرت1
    ممنون میشم منو راهنمایی کنید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط IELTS نمایش پست ها
    سلام . البته بستگی داره رشته شما چی باشه
    اما بین الکترونیک به نظرم الکترونیک 2 سختره بعد 3 و بعد 1
    اما در قدرت از لحاظ سخت بودن ابتدا ماشین 2 و ماشین 1
    اما سیستم قدرت 1 خیلی سخته و مزخرف
    بیشتر این دروس با یه منبع کتاب خوب یا جزوه روان و خوب میشه به راحتی ازش عبور کرد دوست من.
    من موافقم كه ماشین ۲ از ماشین ۱ سخت تر است.البته ماشین ۱ اگر از کتاب slemon یا fitzgerald درس داده شود ممکن است سخت شود. ولی به نظر من الکترونیک ۳ از 2 سخت تر است البته شاید استاد ما سختگیر بود.
    سیستمهای قدرت 1 به نظر من اگر مفهومی یاد بگیرید ساده است.
    ویرایش توسط nima56 : November 14th, 2009 در ساعت 03:16 PM
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Telecommunications Engineering,MS

به نظرمن اگه دنبال ادامه تحصیلین ومیخواین آدم علمی بشین وضعیت مخابرات والکترونیک بهتره،اگه میخواین توایران بمونین وبه فکرگرایش پردرامدین قدرت وضعیتش بهتره،ازنظرشانس پذیرش هم باتوجه به آمار تخصصای اساتید که تو وب دانشگاهها هست مشخصا مخابرات والکترونیک تعدادشون بیشتره.

Banned
    رشته و دانشگاه
    Power Engineer

شانس پذیرش قدرت از دانشگاه های آمریکا و کانادا چطوریاس؟
    اگه قرار اذیت شیم بگین زودتر گرایش عوض کنیم...
    مرسی

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Cortex نمایش پست ها
    شانس پذیرش قدرت از دانشگاه های آمریکا و کانادا چطوریاس؟
    اگه قرار اذیت شیم بگین زودتر گرایش عوض کنیم...
    مرسی
    به نسبت مثلا مخابرات و اينا كمتره .
    بيشتر گرايش قدرت به خصوص در آمريكا به سمت renewable energy ، power electronics , smart grids و اين ها رفته ...
    ممنون

Banned
    رشته و دانشگاه
    Power Engineer

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidR نمایش پست ها
    به نسبت مثلا مخابرات و اينا كمتره .
    بيشتر گرايش قدرت به خصوص در آمريكا به سمت renewable energy ، power electronics , smart grids و اين ها رفته ...
    واسه پذیرش در این سه مقطع که شما فرمودین ما که تو ایران نداریم... باید چکار کنیم؟مقاله بدیم؟

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Cortex نمایش پست ها
    واسه پذیرش در این سه مقطع که شما فرمودین ما که تو ایران نداریم... باید چکار کنیم؟مقاله بدیم؟
    البته اينا كه گفتم زمينه تحقيقاتيه نه مقطع . در ايران هم بسته به دانشگاه و استادايي كه داره رو اينا كار ميكنن .
    واسه پذيرش شما نياز به معدل بالا ، نمره زبان بالا ،(واسه آمريكا و چند كشور ديگه GRE بالا) ، recommendation هاي خوب و در صورت امكان مقاله نياز داريد ...
    ممنون

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)