صفحه 104 از 182 نخستنخست ... 454949596979899100101102103104105106107108109110111112113114154 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,031 تا 1,040 , از مجموع 1816

موضوع: همه سوالات شما درباره پذیرش از دانشگاه Alberta

Senior Member siavash86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemistry

پیش فرض پاسخ : همه سوالات شما درباره پذیرش از دانشگاه Alberta

نقل قول نوشته اصلی توسط snshirazi نمایش پست ها
    سلام دوستان
    انگاری کم کم ایمیلهای پذیرش داره می یاد ددلاین رشته تاریخ هنر که من براش اپلای کرده بودم 15 دسامبر بود و 26 ژانویه به من ایمیل زدن که منو اکسپت کردن!!
    به به...مبارکه دوست عزیز... یعنی بعد از یه ما و چند هفته جواب شما اومد، برای بقیه رشته ها هم همینطوره؟
    چون من صفحات قبل رو که خونده بودم بعضی ها سه ماه بعد از ددلاین جواب گرفته بودن..

Senior Member snshirazi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تاریخ هنر

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash86 نمایش پست ها
    به به...مبارکه دوست عزیز... یعنی بعد از یه ما و چند هفته جواب شما اومد، برای بقیه رشته ها هم همینطوره؟
    چون من صفحات قبل رو که خونده بودم بعضی ها سه ماه بعد از ددلاین جواب گرفته بودن..
    فکر کنم رشته به رشته فرق کنه من چون مدرک آیلتسم کپی بود ازشون پرسیده بودم که من وقتی پذیرش بگیرم براتون اصلش رو از خود موسسه می خوام که بفرسته یه جورایی گفته بودم اگه می شه اگه من پذیرش گرفتم بهم زودتر خبر بدید تا اصل مدرک زبان رو بفرستم وگرنه تو سایتشون نوشته بودند جوابها آخرهای فوریه می یاد.
    Do not pray for easy lives. Pray to be stronger men. John F Kennedy

مبارکه دوست عزیز
    ولی این موضوع رشته به رشته خیلی فرق میکنه!
    مثلا رشته من 1 فوریه ددلاینش هست! و معمولا جواب توی اپریل میاد!
    ملرکه شما باشه

نقل قول نوشته اصلی توسط snshirazi نمایش پست ها
    فکر کنم رشته به رشته فرق کنه من چون مدرک آیلتسم کپی بود ازشون پرسیده بودم که من وقتی پذیرش بگیرم براتون اصلش رو از خود موسسه می خوام که بفرسته یه جورایی گفته بودم اگه می شه اگه من پذیرش گرفتم بهم زودتر خبر بدید تا اصل مدرک زبان رو بفرستم وگرنه تو سایتشون نوشته بودند جوابها آخرهای فوریه می یاد.

Member
    رشته و دانشگاه
    Engineering , University of Alberta

دوستان تو سایت مکانیک آلبرتا واسه همه مدارک این نوشته شده:
    "This document can be sent by mail, courier or scanned and sent as an
    attachment to the email address below."
    یعنی میشه مدارک رو بجای پست از طریق ایمیل فرستاد؟!
    ممنون

Junior Member

سلام دوستان.
    من یه سوال دارم.
    من الان در بلژیک دانشجوی سال دوم دکترای ادبیات انگلیسی هستم.اما چون فاند ندارم واسه آلبرتا اپلای کردم. ماجرا این بود که من با استادی متخصص در حوزه ای که دارم تز مینویسم مکاتبه کردم و از پروپوزلام خیلی خوشش اومد و تشویقم کرد حتما اپلا کنم. ایشون ایمیل منو به مدیر Graduate Studies فوروارد کرد و اون هم جواب داد که حتما اپلای کن. من براشون نوشتم که به علت نزدیک بودن ددلاین نمیتونم امتحان تافل یا ایلتس بدم و گفتم که در ادبیات انگلیسی 2 تا مستر دارم . یکی از ایران و یکی از اوپسالای سوئد و ده سال هم تدریس کردم. خانم دوم (مدیر grad. studies) نوشت من شما رو از نمره زبان معاف میکنم و موقع ارسال مدارک این ایمیل من رو پرینت کن و همران مدارک بفرست. در ضمن ایشون گفت ما معمولا از متقاضیان PhD یک نمونه کار (writing sample) میخوایم اما ایمیل ها و پروپوزال شما نشون میده به این هم نیاز ندارید. خلاصه من اپلای کردم و 7 ژانویه به من ایمیل دادن که مدارک شما کامل بوده و فرستادیم واسه تصمیم نهایی. در مورد فاند هم گفتن شما اگه ادمیشن بگیری خود به خود مشمول 4 سال فاند کامل و 2 سال تدریس پس از فارغ التحصیلی میشی.

حالا سوال من از دوستانی که آلبرتا هستن اینه که با توجه به آنچه عرض کردم آیا احتمال داره پذیرش بگیرم؟ آیا آلبرتا سخت پذیرش میده؟ پیشاپیش ممنونم از راهنماییتون

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business PhD (OIS) - U of Alberta

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash86 نمایش پست ها
    دوستان چند تا سوال دارم

آلبرتا وقتی میگه مدارک لیسانس و ارشد رو به زبان اصلی میخواد، منظورش همون فتوکپی وصل شده به ترجمه ها توسط دار ترجمه ست؟
    آخه ما که نمیتونیم اصل مدرک رو بدیم بهشون...

بعد گفته مدارک رو مستقیما دانشگاه بده...یعنی تو پاکت بذارن و مهر و موم کنند اما خودمون بفرستیم دیگه؟؟
    من دو سری از هر دو مقطع رو که تایید وزارت خارجه و دادگستری بود ، تو پاکت دانشگاه هم مهرو موم شده بود رو خودم فرستادم.

تو bear track وضعیت Citizenship Information رو study permit نشون میده و national ID type رو SIN با عدد 999 999 999 نشون میده، من وقتی فرم رو پر میکردم این گزینه رو زدم will be applying for study permit الان درسته؟

کسی امسال واسه آلبرتا اقدام نکرده کمی با من همفکری کنه؟ حداقل دوستان پارسالی مثل همیشه لطف کنن و راهنمایی کنن
    ممنون میشم یاری کنید.

سلام

آره همون کافیه. اصل این مدارک رو به من یه سال وقت دادن که بفرستم. من اصل ریزنمره ها رو البته داده بودم بهشون ولی واسه مدارک لیسانس و ارشد بهم وقت داده بودن.

آره خودت می تونی بفرستی. من کاری که کردم این بود که گذاشتم تو نامه و باکت دانشگاه و از نزدیکترین اداره بست فرستادم (با بست معمولی).

آره مشکلی نداره اون سین نامبر درسته

موفق باشی

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business PhD (OIS) - U of Alberta

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza76 نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من یه سوال دارم.
    من الان در بلژیک دانشجوی سال دوم دکترای ادبیات انگلیسی هستم.اما چون فاند ندارم واسه آلبرتا اپلای کردم. ماجرا این بود که من با استادی متخصص در حوزه ای که دارم تز مینویسم مکاتبه کردم و از پروپوزلام خیلی خوشش اومد و تشویقم کرد حتما اپلا کنم. ایشون ایمیل منو به مدیر Graduate Studies فوروارد کرد و اون هم جواب داد که حتما اپلای کن. من براشون نوشتم که به علت نزدیک بودن ددلاین نمیتونم امتحان تافل یا ایلتس بدم و گفتم که در ادبیات انگلیسی 2 تا مستر دارم . یکی از ایران و یکی از اوپسالای سوئد و ده سال هم تدریس کردم. خانم دوم (مدیر grad. studies) نوشت من شما رو از نمره زبان معاف میکنم و موقع ارسال مدارک این ایمیل من رو پرینت کن و همران مدارک بفرست. در ضمن ایشون گفت ما معمولا از متقاضیان PhD یک نمونه کار (writing sample) میخوایم اما ایمیل ها و پروپوزال شما نشون میده به این هم نیاز ندارید. خلاصه من اپلای کردم و 7 ژانویه به من ایمیل دادن که مدارک شما کامل بوده و فرستادیم واسه تصمیم نهایی. در مورد فاند هم گفتن شما اگه ادمیشن بگیری خود به خود مشمول 4 سال فاند کامل و 2 سال تدریس پس از فارغ التحصیلی میشی.

حالا سوال من از دوستانی که آلبرتا هستن اینه که با توجه به آنچه عرض کردم آیا احتمال داره پذیرش بگیرم؟ آیا آلبرتا سخت پذیرش میده؟ پیشاپیش ممنونم از راهنماییتون
    سلام

بابا ردیفه دیگه! همه دنبالتن! این چیزا حل میشه نگران نباش. وقتی خودشون گفتن اوکی هست دیگه به این چیزا گیر نمیدن خودشون. یعنی رو حرفشون میمونن.

موفق باشی

Senior Member siavash86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemistry

نقل قول نوشته اصلی توسط asman6666 نمایش پست ها
    دوستان تو سایت مکانیک آلبرتا واسه همه مدارک این نوشته شده:
    "This document can be sent by mail, courier or scanned and sent as an
    attachment to the email address below."
    یعنی میشه مدارک رو بجای پست از طریق ایمیل فرستاد؟!
    ممنون
    دوست عزیز در البرتا قوانین از دانشکده ای به دانشکده دیگه متفاوته...بعضی ها پری اپلیکیشن دارن، هم باید آنلاین اپلای کنن و هم با پست مدارک بدن، مثل رشته شیمی
    اما بعضی ها فقط آنلاین هستن یا حتی پری اپلیکیشن هم ندارن
    اگر دانشکده شما پری اپلیکیشن داشته باشه، حتما با خط درشت جایی تو سایت دانشکده ( نه اطلاعات کلی خود دانشگاه) نوشته
    پس شما اول تموم بخش های مربوط به ادمیشن در دانشکده تون رو خوب بخونید و اگر شکی بود به منشی دپارتمان که ایمیل و آدرسش هست ایمیل بزنید
    در مورد مهندسی ها حقیقتش من اطلاعی ندارم که پری اپلیکیشن داره یا نه.، اما اون جمله ای که شما گذاشتید میگه که با ایمیل میشه مدارک رو فرستاد و مشکلی نیست
    موفق باشید

Senior Member snshirazi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تاریخ هنر

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza76 نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من یه سوال دارم.

دوست عزیز مطمئن باش قبولی، من برای رشته تاریخ هنر باهاشون در ارتباط بودم و خیلی تشویق شدم برای اپلای با آنکه به طور مستقیم استادی برای پروژه من نبود گفتن ما همه جوره کمکت می کنیم من هم اپلای کردم و خیلی زود قبل از اینکه تو ایمیل آلبرتا و پروفایلم آپدیت بشه مدیر گروه شنبه27 ژانویه صبح ایمیل قبولی رو به من زد، من تو پست قبلیم نوشتم ددلاین 15 دسامبر بود رفتم دیدم 15 ژانویه بوده و من اشتباهی تو پست قبلیم نوشتم دسامبر، خلاصه با این اوصاف می خوانت و زودی هم بهت ایمیل می زنند مال من شد تقریبا 10 روز بعد از ددلاین، حالا منتظرم جواب بقیه دانشگاه ها هم بیاد ببینم چه کنم؟ در مورد فاند بحثی نشد از اول هم بهم گفته بودند زیاد نیست حالا باید ببینم نامه ای که گفتن هفته دیگه به دستم می رسه چی توش نوشته.
    موفق باشید.
    Do not pray for easy lives. Pray to be stronger men. John F Kennedy

Junior Member

مرسی از شما هومن جان و آقا یا خانم شیرازی. منم امیدوارم زود جواب بدن حتی اگه منفی باشه. راستش من نزدیک 6 ساله که در اروپا (سوئد و بلژیک) درس میخونم و اینجا رو خیلی دوست دارم. و اگه دوام بیارم تا اواسط 2015 از همین بلژیک پی اچ دی میگیرم اما با این اوضاع یورو و رقابت شدید برای بورس بعید میدونم بتونم تحمل کنم. وسوسه ی آلبرتا عجیب آدمو درگیر میکنه. به هر حال باید صبر کرد و دید، هرچند خودم هیچ امیدی به پذیرش ندارم و حتی ایمیلی که دانشگاه آلبرتا برام درست کرده تا جواب رو بهش بفرستن رو چک نمیکنم.