صفحه 107 از 182 نخستنخست ... 757979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117157 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,061 تا 1,070 , از مجموع 1816

موضوع: همه سوالات شما درباره پذیرش از دانشگاه Alberta

Senior Member snshirazi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تاریخ هنر

پیش فرض پاسخ : همه سوالات شما درباره پذیرش از دانشگاه Alberta

دوستان

این خوابگاهای آلبرتا رو برای ترم سپتامبر از کی باید رزرو کرد؟
    Do not pray for easy lives. Pray to be stronger men. John F Kennedy

Member
    رشته و دانشگاه
    Business,Rutgers Uni

نقل قول نوشته اصلی توسط Hooman.hidaji نمایش پست ها
    سلام

رزومتون که خیلی خوبه! نکته مهم اینه که استادی پیدا کنید که به موضوع تحقیقاتیتون بخوره. اگه پیدا کنید و باهاش تماس بگیرید خیلی خوبه. ولی اینکه زمینه تحقیقاتیت انقدر قوی هست تو می تونی از دانشگاه های قوی تر هم ادمیشن بگیری.

فقط دو تا نکته:
    اگه زبان رو یکم بکشونی بالا تر بهتره، الان مینیمم رو دارین فکر کنم.
    فکر می کنم واسه دکترا می خواین اپلای کنید درسته؟ در این صورت فکر می کنم ددلاین ها گذشته ان (اگه واسه بیزنس اسکول می خوای اقدام کنی، با اینکه ددلاین نداره، ولی دیگه بعد از وسطای ژانویه و نهایتا اول فوریه دیگه شانسی نداری)

موفق باشی
    سلام
    وقتتون بخیر
    ممنون از راهنماییت دوست عزیز. نه من میخام تو فیلد صنایع کار کنم. پایان نامم راجع به supply chain, simulation and information sharing بوده. اره نمره زبانه مینیمم هست یعنی الان دیگه ددلاینا تموم شد؟؟؟

رشته و دانشگاه
    تاریخ هنر

نقل قول نوشته اصلی توسط alinina نمایش پست ها
    سلام
    وقتتون بخیر
    ممنون از راهنماییت دوست عزیز. نه من میخام تو فیلد صنایع کار کنم. پایان نامم راجع به supply chain, simulation and information sharing بوده. اره نمره زبانه مینیمم هست یعنی الان دیگه ددلاینا تموم شد؟؟؟
    دوست عزیز
    میشه یه جواب نسبتا کلی داد: تقریبا 80 در صد رشته ها در 90 درصد دانشگاه های آمریکا و کانادا در مقطع دکترا برای ترم پاییز سال N که در ماه سمپتامبر سال N هم کلاسها شروع میشه آغاز اپلای از سپتامبر سال N-1 هست تا آخر حد اکثر ژانویه سال N یا اوایل فوریه سال N و نتایج هم در همان آخرهای فوریه یا نهایتا در آوریل همان سال می یاد البته اکثرا تا مارچ تکلیف رو معلوم می کنند.

Member
    رشته و دانشگاه
    Engineering , University of Alberta

نقل قول نوشته اصلی توسط alinina نمایش پست ها
    سلام
    وقتتون بخیر
    دوست عزیز، درمورد آلبرتا (حداقل مکانیک که مطمئنم) تا 15march وقت هست برای اپلای! تازه ددلاین مکانیک قبل از عمران و مهندسی شیمی هستش...
    یا واترلو، اونم هنوز فرصت هست واسش...
    بهتره تو سایتشون، ددلاین رشتتا چک کنی. شاید هنوز فرصت باشه
    موفق باشی

Member
    رشته و دانشگاه
    Business,Rutgers Uni

نقل قول نوشته اصلی توسط asman6666 نمایش پست ها
    دوست عزیز، درمورد آلبرتا (حداقل مکانیک که مطمئنم) تا 15march وقت هست برای اپلای! تازه ددلاین مکانیک قبل از عمران و مهندسی شیمی هستش...
    یا واترلو، اونم هنوز فرصت هست واسش...
    بهتره تو سایتشون، ددلاین رشتتا چک کنی. شاید هنوز فرصت باشه
    موفق باشی
    ممنون از راهنمایی خوبتون.مشکل من تماس با اساتیده!که بعضیاشون میگن بودجه نداریم!وگرنه دانشگاه میگه اپلای کن!میدونم اینجوری شانس فاند ندارم احتمالم!باید حتمن یه استاد قبلش اکی بده!

رشته و دانشگاه
    تاریخ هنر

سلام دوستان

این طبیعه که تو نامه letter of acceptance از طرف آلبرتا آخر نامه مقدار فاند رو Not Known بنویسند؟ من یه نامه جدا دارم از طرف دپارتمان که نوشته فاندم چه قدر هست ولی وقتی به FGSR گفتم من حتما می یام اون نامه قبلی ادمیشن من یه کم عوض شد و آخرش هم نامه letter of acceptance که نمونه اش در سایت CIC هست اضافه شد که حالا باید با این نامه جدید برای ویزا اقدام کنم درسته؟

Senior Member

من تا فردا نمره زبانم میاد، قبلا هم مصاحبه اسکایپی با دو تا استاد داشتم و قرار شد اپلای کنم. ددلاین 1 اپریل هست. و نمره مورد نیاز 92 با حداقل 20 در هر بخش. دانشگاه گفته نمره رو با ایمیل بهشون بگم، خودشون زنگ میزنن از ets میپرسن و منتظر رسیدن ریپورت ets نمیمونن.

چند تا سوال دارم:

یکی اینکه فرض رو بزاریم که نمره 92 رو بیارم ولی یکی از بخشها به 20 نرسه، یا اینکه کلا مثلا بشم 90، چه کاری میتونم انجام بدم؟
    دانشکده مهندسی شیمی و مواد هست.

دوم اینکه میتونم ازشون بخوام دوباره امتحان بدم و مثلا 5 اپریل یا 30 مارچ یه امتحان دیگه بدم؟ (با توجه به اینکه ددلاین 1 اپریله)

ممنون میشم جواب بدید تا فردا بتونم سریعا ایمیل مناسبی بزنم.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط fadaei2 نمایش پست ها
    من تا فردا نمره زبانم میاد، قبلا هم مصاحبه اسکایپی با دو تا استاد داشتم و قرار شد اپلای کنم. ددلاین 1 اپریل هست. و نمره مورد نیاز 92 با حداقل 20 در هر بخش. دانشگاه گفته نمره رو با ایمیل بهشون بگم، خودشون زنگ میزنن از ets میپرسن و منتظر رسیدن ریپورت ets نمیمونن.

چند تا سوال دارم:

یکی اینکه فرض رو بزاریم که نمره 92 رو بیارم ولی یکی از بخشها به 20 نرسه، یا اینکه کلا مثلا بشم 90، چه کاری میتونم انجام بدم؟
    دانشکده مهندسی شیمی و مواد هست.

دوم اینکه میتونم ازشون بخوام دوباره امتحان بدم و مثلا 5 اپریل یا 30 مارچ یه امتحان دیگه بدم؟ (با توجه به اینکه ددلاین 1 اپریله)

ممنون میشم جواب بدید تا فردا بتونم سریعا ایمیل مناسبی بزنم.
    دوست عزیز بهتره که تا فردا صبر کنید ببینید چه نمره ای میارید. ایشالا که نمره لازمو میارید. اگر حدنصاب نمره رو کسب کنید و فقط تو یکی از skillها کم داشته باشید، شنیدم به شرطی که استادی بخوادتون میتونید پذیرش بگیرید البته این قضیه از دانشگاهی به دانشگاه دیگه و همینطور از دپارتمانی به دپارتمان دیگه متفاوته. شما ببینید فردا چه نمره ای میارید. اگر خیلی به حدنصاب نزدیک بودید میتونید به منشی دپارتمان یا حتی مدیرگروه برنامتون ایمیل بزنید و شرایطتو براشون توضیح بدین. ببینید قبول میکنن یا نه؟
    اگر هم خیلی کمتر از نمره لازم رو کسب کردید و مجبور شدید دوباره امتحان بدید باز هم توی ایمیل ازشون بپرسید که معمولا تا چه مدتی بعد از ددلاین، نمره زبانتون رو قبول میکنن.
    در کل نگران نباشید، معمولا دانشگاه های کانادا انعطاف پذیرن به خصوص در مورد زمان دریافت نمره زبان (البته تا حدی نه مثلا تا چند ماه)، چون حتی دوستانی که مدتها قبل از ددلاین امتحان دادن هم به دلیل مشکلاتی مثل عدم ارسال یا تاخیر در ارسال نمرشون توسط ETS نتونستن نمره رو تا زمان ددلاین ارائه بدن.
    در هر صورتی شما باید نهایتا به دپارتمان مربوطه ایمیل بزنید.
    توی سابجکت ایمیلتون هم Urgent قید کنید تا سریعتر بهتون جواب بدن

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط baharsama نمایش پست ها
    دوست عزیز بهتره که تا فردا صبر کنید ببینید چه نمره ای میارید. ایشالا که نمره لازمو میارید. اگر حدنصاب نمره رو کسب کنید و فقط تو یکی از skillها کم داشته باشید، شنیدم به شرطی که استادی بخوادتون میتونید پذیرش بگیرید البته این قضیه از دانشگاهی به دانشگاه دیگه و همینطور از دپارتمانی به دپارتمان دیگه متفاوته. شما ببینید فردا چه نمره ای میارید. اگر خیلی به حدنصاب نزدیک بودید میتونید به منشی دپارتمان یا حتی مدیرگروه برنامتون ایمیل بزنید و شرایطتو براشون توضیح بدین. ببینید قبول میکنن یا نه؟
    اگر هم خیلی کمتر از نمره لازم رو کسب کردید و مجبور شدید دوباره امتحان بدید باز هم توی ایمیل ازشون بپرسید که معمولا تا چه مدتی بعد از ددلاین، نمره زبانتون رو قبول میکنن.
    در کل نگران نباشید، معمولا دانشگاه های کانادا انعطاف پذیرن به خصوص در مورد زمان دریافت نمره زبان (البته تا حدی نه مثلا تا چند ماه)، چون حتی دوستانی که مدتها قبل از ددلاین امتحان دادن هم به دلیل مشکلاتی مثل عدم ارسال یا تاخیر در ارسال نمرشون توسط ETS نتونستن نمره رو تا زمان ددلاین ارائه بدن.
    در هر صورتی شما باید نهایتا به دپارتمان مربوطه ایمیل بزنید.
    توی سابجکت ایمیلتون هم Urgent قید کنید تا سریعتر بهتون جواب بدن
    نمره م اومد، شدم 93 ولی اسپیکینگ رو همونطور که گفتم افتضاح شدم: 17

هم به استادها و هم تحصیلات تکمیلی ایمیل زدم که بقیه نمراتم 26، 25، 25 هست و اسپیکینگ به دلیل شرایط بسیار بد امتحان اینطور شده.

منتظر جواب هستم. دوستان اگر تجربه ای دارید لطفا اعلام کنید

من برای مستر اپلای کردم و ادمیشن اولیه دانشگاه رو دارم. اما استاد پیدا نکردم. سوالم اینه که اگر در خصوص فیلد مشخص تحقیقاتی تو CV خودم اشاره کرده باشم یعنی باید تو اون فیلد خیلی اطلاعات داشته باشم که تو مصاحبه پذیرفته بشم؟ یعنی با توجه به اینکه من لیسانس هستم و بعد اتمام تحصیلاتم سر کار میرفتم(البته مرتبط با فیلد مورد نظر). لطفا راهنماییم کنید.