صفحه 113 از 182 نخستنخست ... 1363103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123163 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,121 تا 1,130 , از مجموع 1816

موضوع: همه سوالات شما درباره پذیرش از دانشگاه Alberta

Senior Member

پیش فرض پاسخ : همه سوالات شما درباره پذیرش از دانشگاه Alberta

نقل قول نوشته اصلی توسط manhasta نمایش پست ها
    سلام دوستان من در ابتدای مرحله پذیرش هستم یعنی برای سال دیگه می خوام اقدام کنم. یه استاد از البرتا از کارم خوشش امده بهم گفته سفارشم می کنه به کمیته پذیرش و ازم sop و پرورزال خواست اما مشکل اینجاست که نمره تافلم 84 است و 4 نمره از مینمیم دانشگاه کمتره. بنظرتون اصلا به اینجا فکر کنم یا نه یا این نمره باز دوباره تافل بدم؟
    دوباره امتحان بده

نقل قول نوشته اصلی توسط manhasta نمایش پست ها
    بنظرتون الان مطرح کنم یه کم زود نیست؟ تازه بهم گفته مدارکی که فرستادم رو ویرایش کنم بفرستم براش این کار و کردم منتظرم بگه استپ بعدی چیه؟
    آخه بحث اینه که استاد به شما نخواهد گفت که اوکی اشکالی نداره، حالا اگر نزدیک ددلاین بود شاید کمکت کنه ولی الان میخوای از استاد چه کمکی بگیری؟

دانشگاه نمره رو خواسته و سوال هم بپرسید، سوال درستی نیست.

اینکه استاد از کارتون خوشش اومده خیلی مهمه

من آخر دی مصاحبه داشتم که قبولم کردن، تافلم مربوط به چهار سال قبل میشد و پی بی تی بود، خیلی با امتحان آشنایی نداشتم ولی به هر زوری بود خودمو رسوندم، شما که خیلی وقت داری، نمره تم خیلی دور نیست

البته اگر مشکل خاصی دارید که نمیتونید زمان بزارید که هیچ و گرنه توصیه من اینه که امتحان بدین

Member reza82 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering Management, University of Alberta

این مطلب رو تو پرانتز میگم, شاید خیلی در جواب شخص شما نباشه, و بیشتر یه صحبت کلی باشه:

عزیزم, یه کم زبانت رو تقویت کنی جای دوری نمیره. زبان رو بخون, دوباره امتحان بده, با خیال راحت پذیرش بگیر.

اصولا زبان نه تنها برای پذیرش گرفتن و بعدش اقامت گرفتن خیلی مهمه, برای زندگی هم مهمه. اینو قبلا هم چندجا نوشتم, اینجا هستن کسایی که سال چهارم دکترا هستن, هنوز نمیتونن درست حسابی حرف بزنن یا 4 تا جمله ی بدون غلط بنویسن. هنوز مثلا مینویسن
    The 21th of June !!

دانشگاه و دولت به شدت روی زبان گیر شدن. حق هم دارن. شما با نمره ی تافل 84 تو کانادا تو زندگی روزمره مشکل پیدا میکنی. من خودم چه دوران دانشجویی که با دانشجوها سر و کله میزدم, چه الآن که میرم تو جامعه ی ایرانی, هر کسی اشتباه حرف بزنه بهش گیر میدم, همه هم ناراحت میشن. نه اینکه خودم دیگه native شدم, نه. اما من اقلا سعی میکنم که اشکالاتم رو رفع کنم. اما 90 درصد جامعه ی ایرانی سعی نمیکنن. الآن حرف شما هم همین رو به ذهن متبادر(!) میکنه. یعنی چی که با استاد صحبت کنی یا بیخیال پذیرش بشی. این موقعیت طلایی رو کی بیخیال میشه؟

بحثی که خیلی از ایرانیا وقتی ازشون ایراد میگیری میگن, اینه که ما لهجه داریم, لهجه هم دیگه تو این سن قابل تغییر نیست. این حرف "تا حدودی" درسته, اما مشکل ایرانیا (علاوه بر لهجه), ندونستن گرامر, کلمه, و اشتباه در تلفظه.

مثلا کلمه ی Mechanic, مکانیک خونده میشه, نه مچانیک. این مثال ساده به خیلی چیزا بسط پیدا میکنه. 99 درصد ایرانیا iron رو آیرُن میخونن (به جای آیِرن). environment رو انوایرُنمنت میخونن (به جای اِنوایِرمنت), microsoft رو میکروسافت میخونن, schedule رو اسکَجوآل میخونن (که از 3 جا غلطه, باید سکِجول خونده بشه), message رو مَسیج میخونن (به جای مِسِج) و غیره. بزرگترین مشکل هم که طبیعتا th ئه. همه به 3 میگن درخت. به تشکر میگن تانک ! و s اول کلمه. مثل اِستادی, اِسپیک, اِسکالرشیپ, اِسکیپ, اِسکار و غیره. بهونه شون هم اینه که میگن خب معنیشو بقیه میفهمن, همین کافیه!!
    نمونه اش خیلی زیاده. اینا مشکل لهجه نیس, مشکل تلفظه. مثل اینکه تو فارسی به کتاب بگی کَتاب, به کباب بگی کُباب, به خواستن بگی خَواستن(!).

با همه ی ریزه کاریاش, اینا خیلی مهم هستن. جلوی پیشرفت آدم رو میگیرن. باعت استهزا توسط بقیه میشه. توی دانشگاه و محل کار باعث کم شدن اعتماد به نفس میشه. باعث میشه توی محل کار پیشرفت نکنین. چجوری ممکنه شما مدیر یه قسمتی بشین, وقتی به downtown میگین دان تان. یا به lounge میگین لانج؟! وقتی به golf میگین گُلف. وقتی هنوز نمیدونین تو جمله سوم شخص s میگیره, و باید افعال گذشته رو چجوری به کار برد (یا میدونین و به خودتون زحمت نمیدین که درست ازشون استفاده کنین!).

این مشکل به طرز غیر قابل باوری همه گیره. وقتی میگم طرف سال چهارمه دکتراس, تو کانادا, و نمیتونه 4 تا جمله بگه بدون اینکه صد تا مشکل تلفظی و گرامری نداشته باشه, باورتون نمیشه.

همین 3 ماه پیش یکی از دوستان ما رفت مصاحبه برای یه کار, طرف بهش گفت شما مشکل زبان داری, نمیتونیم بگیریمت. بعد از 5 سال تحصیل تو کانادا. طرف هنوزم تو شُک جواب صریح اون یارو بهشه.

بازم بهت توصیه میکنم, زبانت رو تقویت کن, دوباره امتحان بده و با نمره ی بالا پذیرش بگیر و بیا. خیر دنیا و آخرت در اینه!
    Mess with the best, Die like the rest..

Senior Member

شروع کلاسهام 4 سپتامبره و دانشگاه گفته 3 سپتامبر هم یه مراسمی هست بهتره باشی.

من بلیط برای یک سپتامبر تونستم تهیه کنم، دیر نیست؟ اگر واقعا تاثیر بدی میزاره تاریخش رو به هر قیمتی عوض کنم

Junior Member

با سلام.
    دوستام من ترم 6 برق کنترل دانشگاه صنعت نفت اهواز رو با معدل 15.32 تمام کردم.
    اگه 4 ترم آخر رو روی 17 نگه دارم و تافل بالای 100 بیارم برای آلبرتا شانس دارم؟
    میتونم 2-3 تا ISI هم تا سال دیگه ارایه بدم.
    کسی از پذیرش شده های دانشکده برق اطلاع داره؟
    لطفا اگه راهی هست بگید.

سلام به همه شما دوستان خوشحال می شم که نظرتون رو راجع به شرایط و وضعیت من در رابطه با پذیرش برای دانشگاه های آلبرتا عرض نمایید
    دانشگاه کاردانی:آزاد کرج
    معدل کاردانی:13:40
    دانشگاه کارشناسی :آزاد محلات
    معدل کارشناسی :17:02
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی و کاردانی:کامپیوتر-نرم افزار
    قبولی در کنکور کارشناسی ارشد یا مدرکیکه نشون بده می تونید در کارشناسی ارشد ادامه بدید(دارم یا ندارم) :سراسری قبول نشدم اما شرط معدلی ممتازی آزاد احتمال زیاد قبول می شم جواب کنکور آزادم شهریور میاد در کل امیدم زیاده به قبولی
    مدرک کارشناسی ارشد(دارید یا نه) :خیر فعلا
    رشته تحصیلی که در مقطع کارشناسی ارشد قصد ادامه تحصیل در آن را دارید :Computer science/Computer engineering/Software engineering
    تعداد مقالات :0
    تعداد توصیه نامه:فعلا هیچی ولی می تونم از اساتید دوره کارشناسیم بگیرم
    سابقه کار:0
    سابقه دریافت بورس :0
    تالیف و یا ترجمه کتاب :0
    نمره زبان:
    در حال مطالعه برای ایلتس(دانشگاهی نیست که بعد از گرفتن پذیرش دوره زبان را بشود در آن سپری کرد و نیازی به مدرک ایلتس و ... نداشته باشند؟)

پیشاپیش سپاس
    ویزا: یکضرب| 2014AS000049XX | ANK->Abu Dhabi |Interview: 4thW APril

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mtcanadaaa نمایش پست ها
    سلام به همه شما دوستان خوشحال می شم که نظرتون رو راجع به شرایط و وضعیت من در رابطه با پذیرش برای دانشگاه های آلبرتا عرض نمایید
    دانشگاه کاردانی:آزاد کرج
    معدل کاردانی:13:40
    دانشگاه کارشناسی :آزاد محلات
    معدل کارشناسی :17:02
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی و کاردانی:کامپیوتر-نرم افزار
    قبولی در کنکور کارشناسی ارشد یا مدرکیکه نشون بده می تونید در کارشناسی ارشد ادامه بدید(دارم یا ندارم) :سراسری قبول نشدم اما شرط معدلی ممتازی آزاد احتمال زیاد قبول می شم جواب کنکور آزادم شهریور میاد در کل امیدم زیاده به قبولی
    مدرک کارشناسی ارشد(دارید یا نه) :خیر فعلا
    رشته تحصیلی که در مقطع کارشناسی ارشد قصد ادامه تحصیل در آن را دارید :Computer science/Computer engineering/Software engineering
    تعداد مقالات :0
    تعداد توصیه نامه:فعلا هیچی ولی می تونم از اساتید دوره کارشناسیم بگیرم
    سابقه کار:0
    سابقه دریافت بورس :0
    تالیف و یا ترجمه کتاب :0
    نمره زبان:
    در حال مطالعه برای ایلتس(دانشگاهی نیست که بعد از گرفتن پذیرش دوره زبان را بشود در آن سپری کرد و نیازی به مدرک ایلتس و ... نداشته باشند؟)

پیشاپیش سپاس
    دوست عزیز آلبرتا چنین کاری در مورد زبان انجام نمیده.

اگر هدفت آلبرتاست که باید دوره فوق لیسانس با معدل خوب و کار ریسرچ مناسبی داشته باشی.

با نمره آیلتس 7 در رشته شما

https://www.cs.ualberta.ca/prospecti...ons#background

اما اگر تو قسمتهای دیگه فروم بری شاید بتونی جای دیگه ای رو پیدا کنی

Junior Member

واسه زمستون ۲۰۱۴ پذیرش دکتری مکانیک مشروط به ارسال مدارک درسی فارسی اصلی گرفتم. میتونید من رو راهنمایی کنید که آیا با همین پذیرش میتونم واسه ویزا اقدام کنم یا حتما باید کسری رو برطرف کنم؟ تا جون ۲۰۱۴ بهم وقت دادن واسه تکمیل مدارک.
    بعد اینکه نامه پذیرش چجوری میرسه دستم؟ هنوز که ایمیل هم بهم نزدن. نامه ساپورت مالی جدا هستش؟ اون چطوری میرسه دستم؟
    ممنون میشم اگه من رو راهنمایی کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط fadaei2 نمایش پست ها
    شروع کلاسهام 4 سپتامبره و دانشگاه گفته 3 سپتامبر هم یه مراسمی هست بهتره باشی.

من بلیط برای یک سپتامبر تونستم تهیه کنم، دیر نیست؟ اگر واقعا تاثیر بدی میزاره تاریخش رو به هر قیمتی عوض کنم
    من که برای ۳ سپتامبر بلیط گرفتم! هستند دوستانی هم که ویزاشون دیر میرسه با دو سه هفته تاخیر میرن، حساس نباشید زیاد فکر نکنم یا ایران زیاد فرق داشته باشه سیستم دانشگاهش! تو مراحل پذیرش که هردمبیل ترم بود! به هرحال استاد من گفت تاریخو با ادوایزر تحصیلات تکمیلی چک کن اوکیشونو بگیر.

Banned
    رشته و دانشگاه
    mechanic, IUST

بله، با نامه مشروط میتونید برید واسه ویزا.
    همه نامه ها رو ایمیل میکنن. به استاد بگو
    که اونم یه پیگیری بکنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط amini_1988 نمایش پست ها
    واسه زمستون ۲۰۱۴ پذیرش دکتری مکانیک مشروط به ارسال مدارک درسی فارسی اصلی گرفتم. میتونید من رو راهنمایی کنید که آیا با همین پذیرش میتونم واسه ویزا اقدام کنم یا حتما باید کسری رو برطرف کنم؟ تا جون ۲۰۱۴ بهم وقت دادن واسه تکمیل مدارک.
    بعد اینکه نامه پذیرش چجوری میرسه دستم؟ هنوز که ایمیل هم بهم نزدن. نامه ساپورت مالی جدا هستش؟ اون چطوری میرسه دستم؟
    ممنون میشم اگه من رو راهنمایی کنید

Banned
    رشته و دانشگاه
    mechanic, IUST

در مورد بچه هایی که از شرایط پذیرش و شانس
    خودشون می پرسن، به نظر من اگه شما از یه
    استاد OK بگیرین کار تمومه. حالا ببینید که با داشته
    هاتون می تونید یا نه!