صفحه 119 از 182 نخستنخست ... 1969109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129169 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,181 تا 1,190 , از مجموع 1816

موضوع: همه سوالات شما درباره پذیرش از دانشگاه Alberta

Senior Member

پیش فرض پاسخ : همه سوالات شما درباره پذیرش از دانشگاه Alberta

نقل قول نوشته اصلی توسط arman665 نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    یه سوال کلی داشتم که مربوط به این دانشگاه هم هست. در دانشگاهها معمولا یک قسمت Admission Requirements داره که در اون نمره زبان انگلیسی برای دانشجوهای خارجی رو مینویسه. میخواستم ببینم این نمره ها براشون کافیه یا باید جای دیگه ای رو چک بکنیم. مثلا : http://www.gradstudies.ualberta.ca/e...ssion/elp.aspx
    گفته آیلتس 6.5 و هر اسکیل 5. من برای دکتری میخوام برم همین اوکی هست؟
    شما باید بری نمره مورد نیاز هر دانشکده رو چک کنی. مثلا برای دانشکده مهندسی شیمی و مواد، نمره آیلتس 7 با مینیمم 6 در هر بخش مورد نیاز هست

http://www.cme.engineering.ualberta.ca/Graduate/HowtoApply/EnglishLanguageRequirements.aspx

ضمنا تو لینکی خودتون دادین هم این مطلب رو نوشته:

Note: These are minimum scores required by the Faculty of Graduate Studies and Research. Some departments require higher scores.
    جواب اکثر سوالات با سرچ در باکس گوگل که در سایت هست، بدست میاد. مثلا:"عنوان تاپیک"+"کی ورد سرچ"

Member reza82 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering Management, University of Alberta

نقل قول نوشته اصلی توسط shahla_em نمایش پست ها
    سلام چند سوال داشتم از کسانی که الان آلبرتا هستند:
    1)M.eng حداقل یک ساله میشه تموم کرد؟
    2)امکانش هست که بعد که بیام مثلا آلبرتا با یک استاد هماهنگ کنم برم M.sc?
    3) وقتی می خوام اپلای کنم میشه هم برای M.sc و هم برای M.eng اپلای کنم؟ اگه میشه باید دو بار اپلای کنم؟

1) منظورت اینه که MEng "حداکثر" یکساله میشه تموم کرد؟
    در کل یکساله نمیشه تموم کرد, چه حداقل, چه حداکثر. ولی شاید بتونی یکسال و نیمه تموم کنی. با تابستون. ببین 9 تا درس باید پاس کنی (توی اکثر رشته های مهندسی. البته بازم استثنائاتی وجود داره, باید دپارتمانت رو ببینی). به علاوه ی یه درس اخلاق (برای مهندسی ها فقط), به علاوه ی پروژه ی پایانی. ترمی بیشتر از 3 تا درس امکان نداره بتونی برداری. یعنی میتونی برداری, اما از پسش براومدن کار انیشتینه (یا پسر دکتر حسابی!). پس اگه ترمی 3 تا درس برداری, خودش میشه سه ترم. اون اخلاق رو ترم زمستون برمیداری قاطی بقیه, اون مهم نیست. پروژه پایانی (Capstone Project) رو هم ترم آخر برمیداری و یه 4 تا 6 ماه وقت داری تا تمومش کنی. از اونجایی که همه ی درسها تو تابستون ارائه نمیشن, من واقعا بعید میدونم کسی بتونه یه ساله تموم کنه.

2) امکانش که هست. اما چیزی نیست که روش حساب کنی. معمولا قبول نمیکنن. خیلس به شانس بستگی داره.

3) این دیگه سؤال سختیه. باید از دپارتمانت بپرسی. فکر کنم نشه. یعنی دو تا اپلیکیشن بخواد. ببین کلا وقتی میخوی برای MSc اپلای کنی, باید استاد داشته باشی. خب اگه استاد داری واسه ام اس سی اپلای میکنی, اگه نداری واسه ام انج. دیگه نمیشه که هم استاد داشه باشی هم نداشته باشی که.

موفق باشی.
    Mess with the best, Die like the rest..

Hi Guys! Do we have anyone interested in getting into the course-based master's program in University of Alberta. It is way cheaper than normal thesis-based ones and self-funded. If anyone is interested or in case anyone knows someone who is interested in this program please let me know ASAP. My supervisor provides an (immaterial) support for those who wish to enter the course-based master's program in the prestigeous Computing Science department of U of A. Getting into this rather cheap program is a way to get to know more people in high academic levels, talk to the faculty members, getting scholarships and finding jobs. PM me if interested...

"هر چی باعث ناراحتیمون بشه لزوماً بد نیست و هر چی باعث خوشحالیمون بشه لزوماً خوب نیست". نیچه

Member reza82 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط akarimi85 نمایش پست ها
    Hi Guys! Do we have anyone interested in getting into the course-based master's program in University of Alberta. It is way cheaper than normal thesis-based ones and self-funded. If anyone is interested or in case anyone knows someone who is interested in this program please let me know ASAP. My supervisor provides an (immaterial) support for those who wish to enter the course-based master's program in the prestigeous Computing Science department of U of A. Getting into this rather cheap program is a way to get to know more people in high academic levels, talk to the faculty members, getting scholarships and finding jobs. PM me if interested...

البته تا "ارزون" رو چی معنی کنی!
    بعدم قبلنا MEng توصیه و ساپورت استاد احتیاج نداشت, الآن شاید قانونش عوض شده, خیلی وقته از دانشگاه دورم.

نقل قول نوشته اصلی توسط reza82 نمایش پست ها
    البته تا "ارزون" رو چی معنی کنی!
    بعدم قبلنا MEng توصیه و ساپورت استاد احتیاج نداشت, الآن شاید قانونش عوض شده, خیلی وقته از دانشگاه دورم.
    دکطر رضا استادم گفت خیلی ارزون تره. شما که در جریان tuition fee خودمون هستی. این از اون خیلی کمتره. شاید نصف. عددشو تو پست بعدیم مینویسم که دقیق مشخص بشه.
    "هر چی باعث ناراحتیمون بشه لزوماً بد نیست و هر چی باعث خوشحالیمون بشه لزوماً خوب نیست". نیچه

Member reza82 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

اگه واقعا ارزون باشه یه فرصت استثنائیه.

خیلی هنوز خودشون تصمیم قطعی نگرفتن راجع به قیمت دقیقش ولی طبق صحبتی که من با رییسش داشتم مقدارش کمتره از بقیه. البته اینی که من میگم فقط مربوط میشه به اونایی که میخوان کامپیوتر ساینس بخونن و البته یه فرصت استثناییه چون اغلب ایرانیایی که این رشترو تو دپارتمان ما میخونن اولین جایی که میرن مایکروسافته. ینی هر ماه از گوگل و مایکروسافت و فیسبوک میان به صورت on site مصاحبه میکنن و شانسشم بالاست. اینجوری بگم که از بین فارغ التحصیلای مستر دپارتمان ما (از بین ایرانیا) من فقط ۲ نفرو میشناسم که از هر جهت بدشانسی اوردن (حتی اکسپتانس فیس بوک و گوگلم داشتن ولی مثلاْ اکسپورت لایسنس ندادن بهشون برای رفتن به آمریکا) و الان تو ادمونتون مشغول کارن. تقریبا بقیه ی ایرانیایی که اینجا مستر میگیرن همه الان سان فرانسیسکو هستن (سیلیکن ولی گوگل مایکروسافت فیس بوک). با توجه به کسری بودجه ی دانشگاه خیلی سخته فاند گرفتن برای ورودی های جدید. برای همین خوبه قدر این فرصت ها رو بدونین. از طرفی میشه مدت کوتاهی موند و از یه استاد RA گرفت و این جوری مسیر عوض میشه. البته برای این دانشجوها اقامت گرفتن و ایمیگریشن هم راحت تره بخاطر شرایط خاصی که داره. اون چیزی که مهمه اینه که این میزان tuition fee تو کل آمریکای شمالی بی نظیره اونم صرفاْ بخاطر ثروتمند بودن ایالت آلبرتاس که tuition fee میزانش کمه. خلاصه فرصت خیلی خوبیه. اگه تمایل داشتین پی ام بدین. چیزیو از دست نخواهید داد و بدونین که این اولین ساله و پذیرشاشونو خیلی راحتتر میدن مث اولین سال هر چیزی. سال دیگه معلوم نیست چه رستریکشن هایی بزارن. دیدم و با chief ش حرف زدم که میگم. پس خوبه که فرصتو از دست ندین. البته چیزیم به من نمیرسه اگه کسی بیاد من یه دانشجوی عادیم ) فقط دلم میخواد همه قدر فرصت خاصی که بوجود اومده و من در جریانشم را بدونن.

Junior Member

سلام. من رزومه ام مدام در حال تکمیل شدن و تحوله. میخواستم ببینم با شرایط فعلی شانسم چقدره که اقدام کنم برای مقطع master در رشته های life science یا امثال اونها در این دانشگاه آلبرتا؟

رشته: زیست شناسی سلولی و مولکولی - گرایش میکروبیولوژی
    دانشگاه: آزاد - واحد علوم پزشکی تهران
    معدل کل کارشناسی: 16.15
    معدل دو سال آخر کارشناسی: 17.28
    نمره آیلتس: 7
    سابقه کار آزمایشگاهی و تحقیقاتی: 1 سال
    کنگره: 1 پوستر / 1 سخنرانی
    همکاری در ترجمه/تالیف کتاب: 2 مورد همکاری در ترجمه
    مدرک شرکت در کارگاه های تخصصی: 3 مورد
    توصیه نامه از اساتید: 4 ( 2 مورد دانشگاه تهران / 1 مورد دانشگاه مازندران / 1 مورد دانشگاه آزاد {واحد خودم} )
    مقاله: 4 ( سه مورد ISI ، یک مورد داخلی)
    پروپوزال آماده برای پذیرش: 1 مورد آماده کردم اخیراً

اگه قابل قبوله این روزمه، برای سرچ و مکاتبه با اساتید این دانشگاه وقت بذارم؟ اگه دوستان کسی تجربه و شناخت داره فکر میکنه ممکن نیست بگه تا دانشگاه های دیگه رو بررسی کنم. ممون میشم راهنمایی کنید. مرسی

سلام دوستان، میدونم این سوال قبلا مطرح شده و یادمه روش بحث شده بود ولی اینقدر این سفارت ذهنمو ریخته به هم واقعا در توانم نیست بگردم دنبالش ببخشید،
    سفارت از من نامه ادمیژن بدون کاندیشن خواسته. ادمیژن من کاندیشنال به ارائه مدرک لیسانس، فوق و دکتری با ریز نمراتشون بود. سوال من اینه اینهارو ترجمه رسمیشونو با مهر کپی برابر اصل روی کپی اصلشون بذارم تو پاکت دانشگاه و همه پاکتارو با هم پست کنم براشون قبول میکنن؟ یا چی کار کنم؟
    ممنون

Member reza82 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

میخوام یه جوابی بهت بدم که تا حالا هیچ کس تو این فروم به کسی نداده, باشد که رستگار شوی.

این جواب من چند تا لایک داره؟ چنننن تاااااا؟؟

اولا, کلا پروسه ی ویزا دادن دست آفیسره. خدا هم بیاد پائین, تصمیم آخر رو آفیسر میگیره. پس امیدوارم یه آفیسر عوضی بهت نیوفته.
    دوما, سفارت میتونه هر مدرکی که دلش بخواد ازت بخواد, و شما باید بهشون بدی, یا قانعشون کنی که لازم نیست بدی.
    سوما, اکثر پذیرش های دانشگاه آلبرتا مشروطه به همین چیزایی که تو گفتی. من نمیدونم این سفارت الاغ چرا بازم به ملت میگه ادمیشن آنکاندیشنال بیارن!؟
    چهارما,

اگه یه سر بری اینجا:
    http://www.cic.gc.ca/english/resources/manuals/
    که سایت مرجع ویزا و اقامت کاناداس, بعد تو قسمت Operation Manual, بری Oversees Processing رو دانلود کنی, یه قسمت داره به اسم Students (OP12) .

در قسمت 5.7 میخوانیم:

Officers are to treat conditional letters of acceptance as meeting the requirements of R219,
    except where there is serious doubt that registration will be allowed.
    Processing should not be delayed and study permits should be issued without advanced
    fulfilment of conditions. Should any condition not be fulfilled, the onus is on the institution to
    specify clearly the condition that is important enough to warrant denial of registration. Similarly,
    the onus is on the student to satisfy the institution in advance that any such important condition
    has been fulfilled.

خب این یعنی چی؟
    یعنی اینکه بالام جان, نامه ی ادمیشنِ کاندیشنال, از نظر آفیسر و طبق قانون, باید مثل یک نامه ی ادمیشنِ آنکاندیشنال دونسته بشه, مگه اینکه آفیسر "شک جدی" داشته باشه که شما نمیتونی اون شرط رو انجام بدی.

حالا که شما همه ی مدارک رو داری (یا خواهی داشت) چرا آفیسر شک جدی داره؟

به نظر من, یه نامه بزن به FGSR, و همینطور دپارتمان خودت. جدا جدا. داستان رو توضیح بده, و بگو کپی برابر اصل مدارک رو داری, که توسط دارالترجمه ی رسمی ترجمه شده. بگو سفارت اینجوری میگه, شما کاندیشن رو برمیدارین؟ اونا هم میگن نه, برنمیداریم, قانونه. مال همه اس, واسه تو یکی که نمیشه برداریم. بگو پس بی زحمت یه نامه بدین که من بدم به سفارت که این قانونه, و برای همه اس, و ما مطمئن هستیم که جناب سی اِم رضا ئه, میتونه کاندیشن رو میت کنه.

بعد اون نامه رو بفرست واسه سفارت, بگو بیا داداش, جون مادرت گیر نده.

میتونی از دانشگاه بخوای که این متن قانون رو هم توی نامه شون بیارن.

حالا چند تا لایک داره؟