صفحه 148 از 182 نخستنخست ... 4898138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,471 تا 1,480 , از مجموع 1816

موضوع: همه سوالات شما درباره پذیرش از دانشگاه Alberta

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

پیش فرض پاسخ : همه سوالات شما درباره پذیرش از دانشگاه Alberta

نقل قول نوشته اصلی توسط Tami1388 نمایش پست ها
    سلام
    کسی از گروه فیزیک پذیرش گرفته، چون منشی دپارتمان گفته دور اول پدیرفته شده ها اعلام شده، مگه چند دور تقاضا ها رو بررسی می کنند؟ تازه گفته معلوم نیست چه موقع نفرات بعدی اعلام می شوند.
    دیروز به منم همین جوابو دادن دقیقا (دپارتمان فیزیک). به یکی از استادا ایمیل زدم دیروز که اون، این جوابو داد:
    Dear Arash

We did receive the application and I believe it ranked well overall. The admissions committee is now in the process of deliberating re. the first round admissions offers. I am have not yet received a list of the students who will receive those offers; I suspect this will be available in a few weeks followed by the second round in late March. We will learn more on that timescale. Let me know of questions.
    از ژرف ترین گودال ها، بلندترین ارتفاعات قله ها بر می خیزد....

Junior Member

این جمله آخر را We will learn more on that timescale. Let me know of questions درست متوجه نشدم، پس کل آفر ها یک زمان اعلام می شه؟

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط Tami1388 نمایش پست ها
    این جمله آخر را We will learn more on that timescale. Let me know of questions درست متوجه نشدم، پس کل آفر ها یک زمان اعلام می شه؟
    والا منم درست نفهمیدم منظورش چیه از این قسمت.ولی فکر نمیکنم به این معنی باشه که کل آفرها در یک زمان اعلام میشه، چون برای بعضی ها اعلام شده (توی سایت Gradcafe چک کنید) به هر حال باید منتظر بمونیم تا اواخر مارچ
    از ژرف ترین گودال ها، بلندترین ارتفاعات قله ها بر می خیزد....

Junior Member

درود دوستان، میخواستم بپرسم کسی میدونه که مثلا این 25000 سالانه برای دانشجوی دکترا که آلبرتا میده ازش تویشن و هزینه های دیگه دانشگاه کم شده یا نه؟
    سوال کلی تر اینکه اصلا چقدر خالص بعد از همه چیز شامل مالیات و ... به دست دانشجو میرسه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kif نمایش پست ها
    درود دوستان، میخواستم بپرسم کسی میدونه که مثلا این 25000 سالانه برای دانشجوی دکترا که آلبرتا میده ازش تویشن و هزینه های دیگه دانشگاه کم شده یا نه؟
    سوال کلی تر اینکه اصلا چقدر خالص بعد از همه چیز شامل مالیات و ... به دست دانشجو میرسه؟
    باید دقیق ببینید تو نامه ی آفرتون چی نوشته.

اگه نوشته 25 هزاردلار plus tuition یعنی شهریه تون رو میدن + 25 هزارتا هم به خودتون میدن.

اگه اون عبارت رو توش ننوشته باشه یعنی باز از همون 25 تا شهریه رو بدین (که 8 هزارتاست فکر کنم).

به طور کلی اگه حرفی از شهریه (و هزینه های دیگه) تو آفرتون نیست، یعنی اون مبلغ رو به شما میدن که باهاش همه کار بکنید: شهریه، ورزش، تفریح و زندگی.

بعضی از منابع فاند هم شما رو از TA شدن منع می کنن برای یکی دو ترمِ اول. یا میگن نمیتونید برای فاندهای RA اپلای کنید. معمولا اینجور بندها رو تو فاندینگ های خوب قرار میدن، یعنی گزینه ی فاندینگی بهتر از اون نیست و جای نگرانی نداره.

برآورد خود سایت دانشگاه این هست که سالی 22 هزارتا (حدودا - به طور میانگین) خرج شما میشه (با شهریه و تمام موارد).

من البته خودم اقدام کردم و تجربه ای از زندگی اونجا ندارم. تمام این اطلاعات رو هم از سایتش دیدم.

سلام ذوستان
    تازه می خوام اپلای کنم برای ی رشته master of engineering اما اصل ریز نمراتم (لیسانس و ارشد)بنا به دلایلی 20 روز دیگه به دستم می رسه. فقط ازشون ی ترجمه که مهر دادگستری داره و اتچ شده به کپی ریز نمره هادارم. به نظرتون واسه مرحله ان لاین می تونم اقدام کنم و بعد از پذیرش اصل مدارک و ارسال کنم؟
    رسید مدارک 1 مارچ2012
    دریافت ایمیل مدیکال 29 می 2014
    پاس ریکوئست 1 نوامبر 2014

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط behijan نمایش پست ها
    سلام ذوستان
    تازه می خوام اپلای کنم برای ی رشته master of engineering اما اصل ریز نمراتم (لیسانس و ارشد)بنا به دلایلی 20 روز دیگه به دستم می رسه. فقط ازشون ی ترجمه که مهر دادگستری داره و اتچ شده به کپی ریز نمره هادارم. به نظرتون واسه مرحله ان لاین می تونم اقدام کنم و بعد از پذیرش اصل مدارک و ارسال کنم؟
    خوشبختانه، امسال سیستم اپلای این دانشگاه کاملا آنلاین شده، و برای مرحله اپلای، تنها آپلود اسکن مدارک لازمه، و نیازی نیست چیزی رو پست بفرمایید.
    خیلی خیلی به ندرت به اینجا میام

نقل قول نوشته اصلی توسط AFTER نمایش پست ها
    خوشبختانه، امسال سیستم اپلای این دانشگاه کاملا آنلاین شده، و برای مرحله اپلای، تنها آپلود اسکن مدارک لازمه، و نیازی نیست چیزی رو پست بفرمایید.
    ممنونم دوست عزیز پس به نظر شما در مرحله اول کپی ریز نمره+ترجمه رسمی کفایت می کنه؟(اصل مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشدم اماده است فقط ریز نمره ها اصلش الان پیشم نیست)
    رسید مدارک 1 مارچ2012
    دریافت ایمیل مدیکال 29 می 2014
    پاس ریکوئست 1 نوامبر 2014

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط AFTER نمایش پست ها
    سلام

خیر!
    این یک حکم کلی نیست... به دانشکده مورد نظرتون بستگی داره...
    مثلا در مورد School of Computer Science مدارک تحصیلی رو به صورت hard copy هم بازم هست...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

این تعییر از اواسط دسامبر انجام شده. و بعضی از دوستان که قبل از اون تاریخ کارشونو انجام دادن، مدارک رو پست کردن. به نظر من هم کار بیهوده ای بود و هزینه ها رو بالا میبرد. البته هنوز دانشکده تصمیم میگره که مدارک به چه صورتی باشه.