صفحه 158 از 182 نخستنخست ... 58108148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,571 تا 1,580 , از مجموع 1816

موضوع: همه سوالات شما درباره پذیرش از دانشگاه Alberta

Junior Member

پیش فرض پاسخ : همه سوالات شما درباره پذیرش از دانشگاه Alberta

سلام،
    خوب بیاید کلا از اول روند رو مرور کنیم که شما ابهاماتی که دارید بهتر رفع بشه.

اول از همه اینه که اگه شما بتونید یه استاد پیدا کنید کارتون بسیار راحت میشه چون همون استاد میتونه به شما بگه که هرچه سریعتر واسه Preliminary Application اقدام کنید و کلا خیلی کارتون سریعتر جلو میره. اما اینکه استاد پیدا نکنید به معنی از دست دادن کامل پذیرش نیست. مورد هایی بودند که همینجوری بدون اینکه با استادی هماهنگ کنن اپلای کردن و یه استاد رزومه اونا رو دیده و انتخابشون کرده.
    اما بهترین راه همین هست که شما یه استاد پیدا کنید خودتون.

در مورد پیدا کردن استاد هم هرچه زودتر بهتر! چرا از مهر؟! از همین الان.
    اینکه اساتید دیر یا زود جواب میدن یک روند خطی و مشخص نداره! بعضی مواقع زود جواب میدن و بعضی مواقع دیر! یکی از بهترین راه ها این هست که اینجا یه نفر بعد از ایمیل زدن شما، رزومهتون رو حضوری ببره بده استاده و باهاش صحبت کنه. البته اینم گوشه ذهن داشته باشید که بعد از ایمیل زدن حتما تماس تلفنی در صورت امکان داشته باشید.اینم میتونه کمک کنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط sanaz67 نمایش پست ها
    مرسی تز جوابتون،منتها فک کنم این روند وقتی هست که من با یه استاد به توافق رسیده باشم ذیگه نه،چون من شنیدم البرتا کلا استاد محوره،منظورم هم این بود که من مهر شروع کنم به پیدا کردن استاد،دیر هست؟ینی اساتید معمولا زود جواب میدن یا دیر؟

همم مرسی،راستش تنها ترسم بابت قولی هست که میترسم تو رزومه بدم و نتونتم به ثمر برسونمش و اون نمره ی زبانی هست که خواستن،نسبت به هلند و بلژیک نمره ی پایینی میخوان ولی خوب دیگه،ولی فک میکنم حق با شماس طی این چند روز رزومه و sop رو مینویسم و شروع میکنم به میل زدن به اساتیدی که نشون کردم
    میکلانژ زندگی خودت باش

دوستان یه سوال. امکانش هست برای یک دانشگاه هم برای دکترا و هم مستر همزمان اپلای کرد؟ اصلا این کار رو توصیه می کنید؟ ممکنه مشکل ساز بشه؟

سلام. یه سوال داشتم. من برای phd برق ترم پاییز 2015 آلبرتا اپلای کردم. هنوز هیچ خبری ار نتیجه پذیرش نیست. آیا دیگه شانسی وجود داره؟
    از قبل هم با هیچ استادی صحبت نکردم. یعنی به یکی دو تا ایمیل زدم جواب ندادن منم بیخیال شدم.
    یه سوال دیگه هم داشتم. از کجا میشه فهمید تو یک گرایش خاص اصلا دانشجو میگیرن یا نه؟

Junior Member

سلام،
    خوب سوال های شما به نظر من با یه تماس یا شاید چند بار تماس با فرد مسوول تو دپارتمانی که اپلای کردین جواب داده میشود. توصیه ای که من به همه میکنم اینه که حتما با تماس یا حتی مراجعه حضوری (در صورتیکه کسی رو اینجا دارید) پیگیری کنید. سوالت مربوط به بخش اداری با ایمیل معمولا خوب جواب میدن. اما بعضی استادا حال و حوصله جواب دادن به ایمیل ندارن!!!! دپارتمان برق تا اونجائی که من از بچه ها پرسیدم جز همین دسته میشه! تو این راه نا امیدی یعنی پایان همه چی. باید توکل به اون بالا سری کنید و خودتون رو برای اینجور شرایط آماده کنید. مورد هایی دیده شدن که همه میگفتن ۱۰۰ % اوکی میشه اما نشده و مورد هائی بودن که کسی فکرشو نمیکرده و شده!
    پس به نظر من حتما حتما تماس تلفنی بگیرید و با استادای که فک میکنید به زمینه کاریتون نزدیک هستن تلفنی صحبت کنید یا اینکه رزومه خودتون رو بدید یه نفر حضوری براشون ببره و راجع به شما صحبت کنه باهاشون. اگه استادی رو پیدا کنید که بهتون اوکی بده کارتون بسیار راحت تر میشه

نقل قول نوشته اصلی توسط shayda1627 نمایش پست ها
    سلام. یه سوال داشتم. من برای phd برق ترم پاییز 2015 آلبرتا اپلای کردم. هنوز هیچ خبری ار نتیجه پذیرش نیست. آیا دیگه شانسی وجود داره؟
    از قبل هم با هیچ استادی صحبت نکردم. یعنی به یکی دو تا ایمیل زدم جواب ندادن منم بیخیال شدم.
    یه سوال دیگه هم داشتم. از کجا میشه فهمید تو یک گرایش خاص اصلا دانشجو میگیرن یا نه؟

Junior Member

سلام،
    پست های قبلی رو خوندن؟
    خلاصه بگم:
    ۱- بهتر هست اول یه استاد پیدا کنید،
    ۲- یه اپلای اولیه میکنید که بهش میگن Preliminary application
    ۳- از اون مرحله که رد شدین روال اصلی اپلای و پذیرش شروع میشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط mobin6164 نمایش پست ها
    من می خوام پذیرش بگیرم از کجا شروع کنم؟؟؟

سلام دوستان
    من میخوام برای پذیرش computer science , fall 2016 اقدام کنم . معدل دو سال اخر لیسانس ۳.۷۶ هستش و معدل کلم ۳.۲۷ . در حال حاضر هم برای TOEFL وGRE میخونم
    به نظرتون شانسی برای گرفتن پذیرش با فاند دارم؟ تو کدوم مورد شانس بیشتر هستش مستر یا دکتری مستقیم؟ از چه زمانی برای ارتباط با اساتید اقدام کنم؟
    و سوال اخر اینکه دقیقا دو سال اخر رو برای معدل در نظر میگیرن یا یک تعداد مشخص واحد چون معدل من بالاتر هم میتونه باشه

پیشاپیش ممنونم از راهنماییتون
    ویرایش توسط Ahmad_Ra : August 9th, 2015 در ساعت 01:59 PM

Junior Member

1- کارشناسی: کشاورزی/ خاکشناسی/ دانشگاه رازی کرمانشاه/ 14.73
    2- کارشناسی ارشد: کشاورزی/ فیزیک و حفاظت خاک/ دانشگاه صنعتی اصفهان/ 16.05
    3- فاقد مدرک زبان هستم. اما در حال خواندن برای امتحان ایلتس هستم (بالای 6).
    4- یک مقاله ISI آماده ارسال به مجله (Elsevier یا Springer) با ایمپکت بالای 3.
    5- 3 مقاله علمی پژوهشی از دانشگاه فردوسی مشهد و صنعتی اصفهان، یک مقاله کنفرانسی بین المللی از دانشگاه صنعتی اصفهان، یک مقاله همایشی از دانشگاه یزد و در نهایت دو مقاله کنگره ای علوم خاک ایران از دانشگاه تبریز و اهواز.
    6- برای رشته کشاورزی، گرایش خاکشناسی در مقطع دکتری میخوام اپلای کنم.
    7- اولویت من در انتخاب کشورها به ترتیب: سوئیس، استرالیا، آمریکا، کانادا، آلمان و برخی کشورهای اروپایی است
    8- کسب رتبه 105 کشوری در مقطع کارشناسی ارشد/ نمره دفاعیه عالی از دانشگاه صنعتی اصفهان با نمره 19.8/ و دارای 4 توصیه نامه از اساتید
    9- فاند و فول فاند برام خیلی مهمه؟
    تشکر میکنم اگه کمکم کنید در مورد اینکه آیا با همچین رزومه ای در کدوم یک از کشورهای فوق و یا چه دانشگاه های شانس بیشتری رو برای اپلای و پذیرش در سال 2016 و 2017 دارم و اینکه آیا شانس پذیرش در دانشگاه های با رنک بالا رو دارم؟
    آیا شانسی برای پذیرش در این دانشگاه دارم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط RKE نمایش پست ها
    سلام،
    خوب سوال های شما به نظر من با یه تماس یا شاید چند بار تماس با فرد مسوول تو دپارتمانی که اپلای کردین جواب داده میشود. توصیه ای که من به همه میکنم اینه که حتما با تماس یا حتی مراجعه حضوری (در صورتیکه کسی رو اینجا دارید) پیگیری کنید. سوالت مربوط به بخش اداری با ایمیل معمولا خوب جواب میدن. اما بعضی استادا حال و حوصله جواب دادن به ایمیل ندارن!!!! دپارتمان برق تا اونجائی که من از بچه ها پرسیدم جز همین دسته میشه! تو این راه نا امیدی یعنی پایان همه چی. باید توکل به اون بالا سری کنید و خودتون رو برای اینجور شرایط آماده کنید. مورد هایی دیده شدن که همه میگفتن ۱۰۰ % اوکی میشه اما نشده و مورد هائی بودن که کسی فکرشو نمیکرده و شده!
    پس به نظر من حتما حتما تماس تلفنی بگیرید و با استادای که فک میکنید به زمینه کاریتون نزدیک هستن تلفنی صحبت کنید یا اینکه رزومه خودتون رو بدید یه نفر حضوری براشون ببره و راجع به شما صحبت کنه باهاشون. اگه استادی رو پیدا کنید که بهتون اوکی بده کارتون بسیار راحت تر میشه
    ممنون از پاسختون . گفتم شاید اگه ایمیل بزنم تاثیر خوبی نداشته باشه. واسه همین تا الان صبر کردم. دیروز ایمیل زدم ببینم چی میشه.

سلام دوستان، پذیرش دانشکده عمران رشته معدن من امروز اومد، البته بدون فاند. دو تا سوال داشتم:

اول اینکه ممکن هست استاد جدای از این نامه فاند بده؟
    توی نامه گفته به دانشکده تون بگین میاین یا نه، کلا الان من باید چی کارها انجام بدم؟