صفحه 167 از 182 نخستنخست ... 67117157158159160161162163164165166167168169170171172173174175176177 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,661 تا 1,670 , از مجموع 1816

موضوع: همه سوالات شما درباره پذیرش از دانشگاه Alberta

Junior Member

پیش فرض پاسخ : همه سوالات شما درباره پذیرش از دانشگاه Alberta

من چون از یکی از استادا جواب گرفته بودم، اپلای کردم (در حال حاضر به مرحله For Review رسیده). الان هم بهم گفته که نظر مثبتش رو روی پروفایلم به کمیته اعلام کرده. از روز اولی هم که بهش ایمیل زدم نمره تافلم توی رزومه‌م بوده (دانشکده ۱۰۰ میخواد و نمره من ۹۲ شده). همش منتظر بودم که به نمره‌م ایراد بگیره یا بگه که دوباره امتحان بده ولی چیزی نگفته. استاد میتونه کاری کنه که روی نمره زبان سخت‌گیری نکنن؟ میشه امیدی داشت به پذیرش؟

Junior Member

سلام
    من می خواستم آلبرتا اپلای کنم دانشکده مکانیک
    با استاد هماهنگ کردم و تقریبا یه پرپوزال صنعتی رو نوشتیم و ....
    الان من توی سایت اصلا این چیزی که شما می گین رو ندیدم دو مرحله!
    می شه لینکش رو بدین ببینم دقیقا چی گفتن
    می ترسم ددلاینش رو رد کنم!!!!
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط RKE نمایش پست ها
    سلام،
    خوب همونطور که میدونید اپلای کردن واسه دانشگاه آلبرتا دو مرحله هست. مرحله اولیه و مرحله نهائی که تصمیم گیری اصلی تو مرحله نهائی هست. این تاریخ هائی که میبینید تاریخ هائی هست که باید تا اون موقع شما مدارکتون به دستشون رسیده باشه. به عنوان نمونه خود من بعد از اینکه اپلیکیشن اولیه رو رد کردم و اوکی شد باید مدارک رو به صورت هارد کپی پست میکردم. نمیدونم چقدر دقیقا طول بکشه که مدارک برسه دسته دانشگاه اما اون زمان یادمه من از شیراز با تی ان تی که فرستادم کمتر از یه هفته شد که رسید. پس با این تفاسیر اگه کماکان دپارتمان از شما هارد کپی بخواد این زمان پست رو هم مد نظر داشته باشین.

این تاریخ ها زیاد به گرفتن یا نگرفتن فاند ربطی ندارند. اون بیشتر بستگی به استاد داره. این تاریخ ها بیشتر برای تنظیم پروسه اداری هست. مطمئن نیستم به اونی که مسولش هست ایمیل زدین یا نه اما خوب Nona تو دانشکده عمران، نفت، معدن معمولا جوابگو هست تو این زمینه ها که ایمیلش اینه:
    Nona McDonagh
    nona@ece.ualberta.ca

Junior Member

من فکر می کنم این دو مرحله ای که می گید مربوط به دانشکده شیمی و مواد هست
    که توی قسمت How to apply نوشته
    You do NOT need to find/secure a supervisor before you apply
    ولی برای دانشکده مکانیک متفاوته چون نوشته
    You must find a Supervisor to support your application. An application cannot proceed without one. You mustcontact professors directly.
    پس دو مرحله ای وجود نداره اگه سوپروایزر پیدا کرده باشید
    و برای کسانی که می خوان اپلای کنن دانشکده مکانیک
    باید بگم بدون پیدا کردن سوپروایزر امکان پذیر نیست من از Graduate Applications Assistantش پرسیدم

نقل قول نوشته اصلی توسط RKE نمایش پست ها
    لطفا پست های قبلی رو بخونید کامل جوابتون رو میگیرید اما به طور خلاصه:

آلبرتا بر خلاف جاهای دیگه دو مرحله داره اپلیکیشنش: مرحله اول که تو اون شما یه سری اطلاعات کلی و جزئی رو میدید و یک یا چند استاد به زمینه کاری شما علاقه مند میشن و با تائید اونها از شما خواسته میشه که مدارک تحصیلی و غیره رو براشون ارسال کنید تا بیشتر بررسی کنن. اگه این مرحله دوم هم اوکی شد پذیرش شما صورت گرفته.معمولا بچه ها برای اینکه تو فاز اول اپلیکیشن زودتر برن جلو قبلش استادی رو پیدا میکنن و بعد از اوکی دادن اون وارد اپلیکیشن میشن.

خوب این قضیه یک مقدار به دپارتمان و استاد بستگی داره. من افرادی رو اینجا میشناسم که رزومه خوبی داشتن اما نمره زبان اونها از حد نصب دپارتمان پائینتر بوده. اما استادشون براشون exemption گرفته و یا اینکه یه کورس زبان بهشون دادن. اما در کل پذیرش رو گرفتن اما حتما با استادی که به شما تایید اولیه رو داده اینو در میون بگذارید..

نقل قول نوشته اصلی توسط infinity نمایش پست ها
    من چون از یکی از استادا جواب گرفته بودم، اپلای کردم (در حال حاضر به مرحله For Review رسیده). الان هم بهم گفته که نظر مثبتش رو روی پروفایلم به کمیته اعلام کرده. از روز اولی هم که بهش ایمیل زدم نمره تافلم توی رزومه‌م بوده (دانشکده ۱۰۰ میخواد و نمره من ۹۲ شده). همش منتظر بودم که به نمره‌م ایراد بگیره یا بگه که دوباره امتحان بده ولی چیزی نگفته. استاد میتونه کاری کنه که روی نمره زبان سخت‌گیری نکنن؟ میشه امیدی داشت به پذیرش؟
    سلام دوست عزیز
    من هم وضعیت شما رو دارم دقیقا واتفاقا امروز استاد من هم میل زد و گفتش که نظرش رو به کمیته میگه. مستر کامیپیوتر ساینس اپلای کردم که تافل ۱۰۰ میخواد ولی من ۹۸ شدم . چند تا ازدوستان من قبلا با همین نمره ها پذیرش گرفتن. یادمه تو وب پیچ شخصی یکی از اعضای مدیریتی دپارتمان ( فکر کنم رییس دپارتمان بود) نوشته بودش که کسایی که زیر مینمم ها هستن رو ما پذیرش نمیدیم بهتره بشینن زبان بخونن تا بعدا راحت بیان تحصیلات رو ادامه بدن :/
    ولی خب به نظرم خیلی نگرانش نباید بود، کاری هم نمیشه کرد باید بشنیم و صبر کنیم. آرزوی موفقیت براتون دارم.

Junior Member

سلام،
    خوب اگه دقت کنید معمولا من در جواب کسانی میگفتم که آلبرتا دو مرحله ای هست که زیر مجموعه هایی از عمران، ژئوتکنیک, نفت، معدن و یا شاخه های مرتبط بودند. معمولا هر دپارتمانی سیاست خودش رو داره. اما در مورد، نفت، عمران، معدن،... دو مرحله ای هست. در مورد بقیه دپارتمان ها هم میشه خیلی راحت ایمیل یا زنگ زد و پرسید. بهتون پیشنهاد میکنم که جواب سوال های مهم خودتون رو از طریق ایمیل یا تماس با خودشون بگیرید.
    این مشخصات فرد مرتبط تو دپارتمان مکانیک هست:

Graduate student admission inquiries
    Groulx, Richard
    Phone: [IMG]resource://skype_ff_extension-at-jetpack/skype_ff_extension/data/call_skype_logo.png[/IMG]780.492.1640
    E-mail: groulx@ualberta.ca

موفق باشین

نقل قول نوشته اصلی توسط unkniloo نمایش پست ها
    سلام
    من می خواستم آلبرتا اپلای کنم دانشکده مکانیک
    با استاد هماهنگ کردم و تقریبا یه پرپوزال صنعتی رو نوشتیم و ....
    الان من توی سایت اصلا این چیزی که شما می گین رو ندیدم دو مرحله!
    می شه لینکش رو بدین ببینم دقیقا چی گفتن
    می ترسم ددلاینش رو رد کنم!!!!
    ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Ahmad_Ra نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز من هم وضعیت شما رو دارم دقیقا واتفاقا امروز استاد من هم میل زد و گفتش که نظرش رو به کمیته میگه. مستر کامیپیوتر ساینس اپلای کردم که تافل ۱۰۰ میخواد ولی من ۹۸ شدم . چند تا ازدوستان من قبلا با همین نمره ها پذیرش گرفتن. یادمه تو وب پیچ شخصی یکی از اعضای مدیریتی دپارتمان ( فکر کنم رییس دپارتمان بود) نوشته بودش که کسایی که زیر مینمم ها هستن رو ما پذیرش نمیدیم بهتره بشینن زبان بخونن تا بعدا راحت بیان تحصیلات رو ادامه بدن :/ ولی خب به نظرم خیلی نگرانش نباید بود، کاری هم نمیشه کرد باید بشنیم و صبر کنیم. آرزوی موفقیت براتون دارم.
    ممنون از پاسختون. والا من یه ایمیل زدم به graduate office دانشکده و اونا هم جواب دادن که کمیته فاکتورهای مختلفی رو هنگام تایید یک نفر بررسی میکنه. معنی‌ای که من برداشت میکنم اینه که لزوما به خاطر پایین بودن نمره زبان ریجکت نمیکنند. در ضمن پرسیده بودم که میشه دوباره امتحان داد و نتیجه‌ش رو فرستاد که جواب داده این مساله کاملا به خودتون بستگی داره و اگه دوست داشته باشید میتونید دوباره امتحان بدید. من هم امیدوارم شما موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering, IUST

با سلام. میخواستم بدونم که اصولا پاسخ دادن به مرحله اول رشته عمران دانشگاه آلبرتا (هم مقطع کارشناسی ارشد و هم دکتری) چه مدت زمان میبره و اینکه اگر در مرحله اول جواب مثبت بدن شانس گرفتن پذیرش چه مقدار هستش. با تشکر.

Junior Member

سلام
    دوستان تو رو خدا میشه کمک کنید،
    من برا دکترا برق اپلای کردم، یک ماه پیش با هزار بدبختی یه استاد پیدا کردم باهام مصاحبه کرد بعد گفت تصمیم نهایی رو اول آپریل میگیره، حالا امروز یه ایمیل اومده از نونا که ببخشید نمی تونیم بهم پذیرش بدیم! ولی beartrack من هنوز decision pending هست! این یعنی چی؟ قید پذیرش اینجا رو بزنم؟ به استاده ایمیل بزنم؟ چی بگم بهش؟
    اصلا خیلی ناراحتم.. خیلی زحمت کشیدم اینجا استاد پیدا کنم.

Member apocalypse2022 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط baran_88 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان تو رو خدا میشه کمک کنید،
    من برا دکترا برق اپلای کردم، یک ماه پیش با هزار بدبختی یه استاد پیدا کردم باهام مصاحبه کرد بعد گفت تصمیم نهایی رو اول آپریل میگیره، حالا امروز یه ایمیل اومده از نونا که ببخشید نمی تونیم بهم پذیرش بدیم! ولی beartrack من هنوز decision pending هست! این یعنی چی؟ قید پذیرش اینجا رو بزنم؟ به استاده ایمیل بزنم؟ چی بگم بهش؟
    اصلا خیلی ناراحتم.. خیلی زحمت کشیدم اینجا استاد پیدا کنم.
    سلام. به نظرم با استادتون تماس بگیرید و موضوع رو بهش بگید هرچند به نظرم باتوجه به ایمیل دانشگاه یعنی شما رسما ریجکت شدین و تا بخواد تو پروفایل بشینه ممکنه چندروز طول بکشه.
    * و من یتوکل علی الله فهو حسبه *

The problem with the world is that the intelligent people are full of doubt while the stupid one's are full of confidence

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط apocalypse2022 نمایش پست ها
    سلام. به نظرم با استادتون تماس بگیرید و موضوع رو بهش بگید هرچند به نظرم باتوجه به ایمیل دانشگاه یعنی شما رسما ریجکت شدین و تا بخواد تو پروفایل بشینه ممکنه چندروز طول بکشه.
    من واقعا هنگ کردم، اصلا انتظار نداشتم. به استاد چی بگم به نظرتون؟ بگم ایمیل اومده اینجوری یا فقط بپرسم نظر نهاییت چیه بعد اگه گفت هنوز تصمیم نگرفتم بگم پس چرا من ریجکت شدم؟
    وظیفه داشتن بیشتر وقت بدن برا تماس با استادها
    به خود نونا ایمیل نزنم؟