صفحه 94 از 182 نخستنخست ... 4484858687888990919293949596979899100101102103104144 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 931 تا 940 , از مجموع 1816

موضوع: همه سوالات شما درباره پذیرش از دانشگاه Alberta

پیش فرض پاسخ : همه سوالات شما درباره پذیرش از دانشگاه Alberta

نقل قول نوشته اصلی توسط amin25m نمایش پست ها
    تو نامه دیپارتمان میزان فاند، اسم استاد و تاریخ شروع ترم رو نوشته. تاریخ اتمام رو ننوشته بود.
    من هنوز ویزام نیومده.
    اگه زمان پایان ننوشته شما فرم 1294 قسمت to سکشن study in canada را چی نوشتی؟ خودت حساب کردی؟

Member reza82 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering Management, University of Alberta

نقل قول نوشته اصلی توسط shahesam84 نمایش پست ها
    اگه زمان پایان ننوشته شما فرم 1294 قسمت to سکشن study in canada را چی نوشتی؟ خودت حساب کردی؟

توی سایت دانشکده زمان تحصیل هست. مستر 2 سال بدون تز, 3 سال با تز. دکترا 4 تا 5 سال (فکر کنم). اون مهم نیست اصلا. هر چی دلت میخواد بنویس. به جای چونه زدن هم تا حالا به حرف من گوش میکردی تموم بود. یه نامه به کووردینیتور گروهت بزن بگو نامه ی ادمیشن منو اسکن کنین بفرستین میخوام واسه ویزا اقدام کنم.
    Mess with the best, Die like the rest..

Member reza82 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط volantis71 نمایش پست ها
    دوستان در مورد آلبرتا چند تا سوال داشتم.ممنون میشم به من تازه کار جواب بدین
    قصدم گرفتن پذیرش برای پاییز 2013 هست.
    به یه استادی تو آلبرتا میل زدم و هنوز جوابی نگرفتم.
    میخواستم بپرسم که توی این میل زدن ها جریان چه جوری هست؟آیا میشه که استادی از همین اول بهت اوکی بده یا این خیلی رویایی هست و معمولا این کار رو نمیکنن؟چون تو یکی از پست های همین تاپیک خوندم که دوستی به عزیز دیگه ای گفته بود که با استادت صحبت کن و اگر اون اوکی بده دیگه ادمیژن آفیس هم اوکی میده.میخواستم بدونم که این ماجرای اوکی دادن استادها(کلا در کانادا و به خصوص آلبرتا)چه جوریه؟بعد از اینه که مدارکت رو فرستادی یا قبلش؟ووقتی به استادی میل میزنیم اصولا انتظار چه جوابی رو باید داشته باشیم و چه جوابی خوب تلقی میشه؟
    ممنون میشم راهنمایی م کنین چون من واقعا جز این فروم نه کسی رو میشناسم که کمک م کنه نه جای دیگه ای رو که توش بچه های با تجربه باشن
    ممنون از لطفتون

دکطر,

یه استاد که هیچی. باید به صد تا استاد تو ده تا دانشگاه ای میل بزنی تا شاید یکی جواب بده! اگه جواب بده و از رزومه ات و ای میلت و اینا خوشش اومده باشه, ممکنه چهار تا سؤال دیگه بکنه و بگه من میخوامت و اینا. شایدم بگه ممکنه بخوامت, شایدم بگه حالا تو اپلای بکن من شاید خواستمت. یا الآن نمیدونم بعدا بزار ببینم چی میشه. به هر حال قدم اولت اینه که حسابی ای میل بزنی. نه فله ای ها! به اونایی که واقعا به دردت میخورن!

اگه یه استاد بهت بگه میخوادت, واقعا دیگه تمومه.

Member reza82 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Mandana198311 نمایش پست ها
    بچه ها من مدارکم رو خیلی وقته فرستادم اما جوابی نیومده شما میدونین چقدر طول میکشه حدودا؟

برای کِی فرستادی؟ با استادی هماهنگ کرده بودی؟ معلوم نمیکنه معمولا. ممکنه یه دو ماهی طول بکشه. اگه استاد نداشته باشی که معمولا خبری خوبی در انتظارت نخواهد بود. اگرم استاد داری که به استادت بگو پیگیری کنه.

سلا
    ممنون از راهنمایی تون
    منهم قبول دارم باید کلی میل زد
    اما چقدر باید صبر کرد که استاد جواب نداد به یکی دیگه میل بزنیم؟
    و اینکه استادها معمولا نه وقت و نه حوصله دارن که سی وی و سایت مارو ببینن.چی کار باید بکنیم که intrigued بشن؟
    و اینکه اگر کلا 8تا دانشگاه میخوایم اپلای کنیم، به همون 8تایی که انتخاب کردیم فقط میل بزنیم یا دانشگاه های دیگه ای رو هم در نظر بگیریم؟(با فرض اینکه تو اون 8 تا یکی دو تا سطح پایین هم هست که حتما قبول بشیم)
    مثلا همین امرزو یکی به من گفت پروسه اپلای خیلی رقابتیه و اینا و ایده هات راجع به موصوع رو تو sop ت بگو و گرنه من هم فلان فیلدهارو دوست دارم.خوب مشخص بود این استاد حتی سی وی ن هم ندیده که اگر دیده بود یه ایده ی من رو میدید.ولی با این حال من تلاش کردم تو میلی که درجواب بهش میزنم توضیح بدم یه کم.

نقل قول نوشته اصلی توسط reza82 نمایش پست ها
    دکطر,

یه استاد که هیچی. باید به صد تا استاد تو ده تا دانشگاه ای میل بزنی تا شاید یکی جواب بده! اگه جواب بده و از رزومه ات و ای میلت و اینا خوشش اومده باشه, ممکنه چهار تا سؤال دیگه بکنه و بگه من میخوامت و اینا. شایدم بگه ممکنه بخوامت, شایدم بگه حالا تو اپلای بکن من شاید خواستمت. یا الآن نمیدونم بعدا بزار ببینم چی میشه. به هر حال قدم اولت اینه که حسابی ای میل بزنی. نه فله ای ها! به اونایی که واقعا به دردت میخورن!

اگه یه استاد بهت بگه میخوادت, واقعا دیگه تمومه.

والا استادی که به ایمیلم جواب داد همینکارو کرد و گفت به اسم اون اشاره کنم اما الان 3 هفتست سر کارم گذاشته و من دارم مهلت انتخاب استادمو که یه ماه بوده از دست می دم. ازین استادا هیچی بعید نیست!!!!!((

شما به چندین استاد ایمیل بزنین هرکدوم جواب داد اپلای کنین حتی در عیل حال برای چندجا اپلای کنین. نه اینکه صبر کنین اگه از یکی خبری نشد بعد به یکی دیگه ایمیل بزنین. اینجوری زمان از دست میدین که.

Junior Member

معمولا چقدر طول میکشه که یه استاد جواب بده؟ (اگر دانشجو بخواد)
    لیست پذیرش گرفته های آلبرتا رو که میبینم، خیلی ها بدون داشتن مقاله و معدل نه چندان بالا و نمره تافل زیر 100 برای مستر با فاند پذیرش گرفتند. تعریف رزومه خوب چیه؟!
    بجز معدل بالا، نمره زبان خوب، سابقه کاری و مقاله داخلی و خارجی چی میخوان مگه؟ من همه اینا رو دارم ولی چرا استاد جوابمو نمیده؟

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business PhD (OIS) - U of Alberta

نقل قول نوشته اصلی توسط somaya نمایش پست ها
    معمولا چقدر طول میکشه که یه استاد جواب بده؟ (اگر دانشجو بخواد)
    لیست پذیرش گرفته های آلبرتا رو که میبینم، خیلی ها بدون داشتن مقاله و معدل نه چندان بالا و نمره تافل زیر 100 برای مستر با فاند پذیرش گرفتند. تعریف رزومه خوب چیه؟!
    بجز معدل بالا، نمره زبان خوب، سابقه کاری و مقاله داخلی و خارجی چی میخوان مگه؟ من همه اینا رو دارم ولی چرا استاد جوابمو نمیده؟
    رزومه خوب همین چیزاست که شما گفتین! اما منظور از اینکه استاد جواب نمیده چیه؟ یعنی وقتی شما ایمیل میزنید بهشون که من این وضعیت رو دارم و می خوام اپلای کنم جواب نمیدن؟ اگه اینه منظورت؛ اول اینکه نحوه ارتباط برقرار کردن مهمه، یعنی اینکه از نوشتت خوشش بیاد و با یه نگاه سریع همه چیز رو راجع بهت بفهمه و همچنین موضوعات تحقیقاتیتون هم باهم بخونه. دوم اینکه اگه حتی همه چیز ایمیلتون هم خوب باشه، باز به احتمال زیاد استاد جواب نمیده! چون یا حالشو نداره، یا دنبال دانشجو نیست (یعنی نمی خواد دانشجو جدید بگیره) و ... . عوامل زیادی باید دست به دست هم بده که یه استاد جواب شما رو بده!

کاری که میتونی بکنی اینه که به اساتید بیشتری ایمیل های بیشتری بفرستی، البته بهتره دقت انتخاب استادها رو هم زیاد کنی و به روی استادهای مناسبتر تمر کز کنی. یه کار دیگه که میشه کرد اینه که دانشجوهای ایرانی رو تو اون رشته پیدا کنی و ازشون کمک بگیری راجع به اینکه مثلا اون رشته دنبال چه دانشجوهایی هست و چه استادهایی بهتر جواب می دن و غیره.

ناامید نشو. موفق باشی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Hooman.hidaji نمایش پست ها
    رزومه خوب همین چیزاست که شما گفتین! اما منظور از اینکه استاد جواب نمیده چیه؟ یعنی وقتی شما ایمیل میزنید بهشون که من این وضعیت رو دارم و می خوام اپلای کنم جواب نمیدن؟ اگه اینه منظورت؛ اول اینکه نحوه ارتباط برقرار کردن مهمه، یعنی اینکه از نوشتت خوشش بیاد و با یه نگاه سریع همه چیز رو راجع بهت بفهمه و همچنین موضوعات تحقیقاتیتون هم باهم بخونه. دوم اینکه اگه حتی همه چیز ایمیلتون هم خوب باشه، باز به احتمال زیاد استاد جواب نمیده! چون یا حالشو نداره، یا دنبال دانشجو نیست (یعنی نمی خواد دانشجو جدید بگیره) و ... . عوامل زیادی باید دست به دست هم بده که یه استاد جواب شما رو بده!

کاری که میتونی بکنی اینه که به اساتید بیشتری ایمیل های بیشتری بفرستی، البته بهتره دقت انتخاب استادها رو هم زیاد کنی و به روی استادهای مناسبتر تمر کز کنی. یه کار دیگه که میشه کرد اینه که دانشجوهای ایرانی رو تو اون رشته پیدا کنی و ازشون کمک بگیری راجع به اینکه مثلا اون رشته دنبال چه دانشجوهایی هست و چه استادهایی بهتر جواب می دن و غیره.

ناامید نشو. موفق باشی
    بله منظورم این بود که وقتی ایمیل میزنم استاد جوابمو نمیده. ایرادی نداره به یه استاد که جواب نداده، دوباره ایمیل بزنم؟
    خوب آخه استادهای زیادی نیستند که در زمینه مورد علاقه من کار میکنند.
    ممنون جواب دادید.